The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > ПРИЕМНИЦИ за цифрова сателитна телевизия > DREAMBOX

DREAMBOX DM 500, DM 600, DM 800, InetBOX и др.

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #1  
Стар 26-02-2010
myspam myspam не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2010
Местоположение: София
Мнения: 68
Благодари: 28
Получил благодарност:
4 пъти в 4 поста
Сваляния: 34
Ъплоуди: 0
По подразбиране Dreambox -въпроси, на които не намерих отговор?

Здравейте,
От една седмица имам dreambox 500s v8 от Китай, антена Triax 110, конвертор Inverto Single Black Ultra, мотор DiSEqC H-H Srong SRT DM2100. Нов съм в областта на сателитната телевизия.
В приемника инсталирах Gemini 4.7 no bomb, настроих мрежовите параметри с DHCP и т.н. Всики настройки на приемника свързани с мрежата и самата ситема работят според очакванията.
За съжаление при инсталацията на Gemini имаше толкова много имиджи, изтеглих доста от тях от различни места (много голям проблем за начинаещите е че информацията е частична и разпръсната), толкова много че забравих какво точно инсталирах.
Има няколко въпроса, ще съм ви благодарен ако някой сподели опита си относно проблемите ми.
1. Къде мога да видя в Dreambox-a , какво е инсталирано заедно с ОС – дали има някакви скинове, каква Енигма е инсталирана, май е инсталирано и някакво ccam – как и къде мога да проверя това?
2. Много е неудобна информацията за отделната програма , менюто от бутона info е забито долу , телевизора ми е малък 21 инча и най-долния ред с кодировките и опциите не си личи изобщо. Най-ценната информация за дадена програма липсва – от кой транспондер е. Има ли някакъв скин, който може да ми реши проблема, къде да го търся, мога ли преди да го инсталирам да видя някаква информация за него – скиншотове и т.н?
3. Искам да си инсталирам софтуерен cam емулатор и искам да ползвам ccam. Доста изчетох и доколкото разбрах този ccam може да емулира няколко cam-ве и да прави сървър за шеринг и да приема информация от други шеринги. Интересувам се има ли някъде основна информация за ccam за неговите основни характеристики, кои cam-ове емулира и т.н. Не се интересувам от информация как се прави и настройва шеринг с ccam (такава информация бол в мрежата), а какво е това ccam?
4. На първо време искам да ползвам ccam само за тестове без шеринг, искам да видя как отключва програми, като работи само , като определен емулатор - има ли такива програми и има ли някъде списък с тези канали. След това искам да отключа програми, като въвеждам ключове – име ли такива програми и и имали някъде списък с такива.
Предварително благодаря на всички за отговорите.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 26-02-2010
Аватара на nikec
nikec nikec не е на линия
В пенсия
 

Дата на присъединяване: May 2008
Местоположение: Разград
Мнения: 729
Благодари: 18
Получил благодарност:
815 пъти в 101 поста
Сваляния: 78
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Без да се обиждаш нищо явно не си прочел.
Като за начало прочети това: http://dtv-bg.com/showthread.php?t=3741

След това полека полека преминавай напред от тук: http://dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=189

По въпросите ти много надълго и нашироко си ги задал дай малко по селския начин отгоре отгоре.
Можеш да видиш какво имаш инсталирано от жълтия бутон на дистанционното.
Скинове нямаш инсталнати по дефаулт а и не ти трябват.
Но като за начало му подкарай интернета след това си сложи чисто нов имидж, един ццкам си инсталирай и менкай линийки и не ти трябва нищо друго като програми по приемника да ти товарят.
Много просто нещо е това но е за прости хора които могат да четата и да правят едно към едно тогава доста благинки има.
Ако питаш мен инсталирай си едно набило максвар или даркстар понеже на сървъра му има ццкам и можеш от там да го сложиш.
Това е предимството пред Джемини имиджа но недостатъка е че неможеш да плейваш филми от компа на приемника с него докато с Джемини няма проблем за това но ти едва ли ще започнеш от сега с това.
Затова стартирай с Набило, направи настройки на мотора ако си с мотор на паницата, подкарай нета, сложи си ццкам и гледай.
Ако има нещо неясно питай.
__________________
forum.ludogorec.com

Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на nikec за този полезен пост :
painkillerbg (06-04-2010)
  #3  
Стар 26-02-2010
Чък Норис Чък Норис не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Dec 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 11,951
Благодари: 984
Получил благодарност:
7,328 пъти в 3,558 поста
Сваляния: 89
Ъплоуди: 24
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от nikec Вижте мненията
Ако питаш мен инсталирай си едно набило максвар или даркстар понеже на сървъра му има ццкам и можеш от там да го сложиш.
Това е предимството пред Джемини имиджа но недостатъка е че неможеш да плейваш филми от компа на приемника с него докато с Джемини няма проблем за това но ти едва ли ще започнеш от сега с това.
Никец, евала ти правя, че ти се занимава да описваш всичко на 1 място, но... тествай първо джеминито и тогава пиши какво му липсва.

@myspam
Никеца е написал повечето работи много хубаво и е срамота ако не вземеш да ги прочетеш, ако не за друго то поне за обща култура и да не забравиш да цъкнеш на всякъде бутона

Последно редактирано от Чък Норис : 26-02-2010 на 20:11
Отговори с цитат
  #4  
Стар 26-02-2010
Аватара на kanzas
kanzas kanzas не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Мнения: 164
Благодари: 66
Получил благодарност:
23 пъти в 14 поста
Сваляния: 117
Ъплоуди: 0
По подразбиране

г-х продуцент маи френд.........леко финно загатване са цъкане върху тенкс бутона........готино..
Отговори с цитат
  #5  
Стар 26-02-2010
Аватара на nikec
nikec nikec не е на линия
В пенсия
 

Дата на присъединяване: May 2008
Местоположение: Разград
Мнения: 729
Благодари: 18
Получил благодарност:
815 пъти в 101 поста
Сваляния: 78
Ъплоуди: 2
По подразбиране

абе мухозавър ;;598 аз като тествах Джемини нямаше ццкам доколкото знам и сега няма.
Какво да му кажа да си сложи Джемини и после на ръка да инсталва ЦЦкам ли ?
Ма нали дай от главата за краката да я подкарваме. Евала на хората които ми помогнаха преди година и половина да започна иначе ако слушах някои хора щях да я докарам до там че да си изхвърлям приемника от вкъщи от яд.
Лично мнение Набило, ццкам от сървъра нищо по лесно.
Като подкара това ако иска и Космос имидж да си сложи на мен не ми пука важното е пича да търпи развитие а не още отначало да го объркваме.
__________________
forum.ludogorec.com

Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на nikec за този полезен пост :
painkillerbg (06-04-2010)
  #6  
Стар 26-02-2010
Чък Норис Чък Норис не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Dec 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 11,951
Благодари: 984
Получил благодарност:
7,328 пъти в 3,558 поста
Сваляния: 89
Ъплоуди: 24
По подразбиране

@nikec
Съветвам те да не разваляш доброто впечатление за теб у хората, поне новодошлите да те приемат поне малко на сериозно, за да прочетът хубавите теми които си направил. С тези си изявления за джемини сървъра хората повече те приемат като селския шут.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 26-02-2010
Аватара на Veskop
Veskop Veskop е на линия

 

Дата на присъединяване: Jun 2009
Мнения: 7,920
Благодари: 1,730
Получил благодарност:
5,222 пъти в 2,352 поста
Сваляния: 112
Ъплоуди: 30
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от nikec Вижте мненията
абе мухозавър ;;598 аз като тествах Джемини нямаше ццкам доколкото знам и сега няма.
Какво да му кажа да си сложи Джемини и после на ръка да инсталва ЦЦкам ли ?
Ма нали дай от главата за краката да я подкарваме. Евала на хората които ми помогнаха преди година и половина да започна иначе ако слушах някои хора щях да я докарам до там че да си изхвърлям приемника от вкъщи от яд.
Лично мнение Набило, ццкам от сървъра нищо по лесно.
Като подкара това ако иска и Космос имидж да си сложи на мен не ми пука важното е пича да търпи развитие а не още отначало да го объркваме.
ми...сега е 21.11 на 26.2.2010,т.е не съм си виждал дриима от 2 месеца,ама последно имаше цецка...имиджа е 4.5
__________________
Само Чък Норис има iPhone с цяла ябълка!
Отговори с цитат
  #8  
Стар 26-02-2010
Аватара на nikec
nikec nikec не е на линия
В пенсия
 

Дата на присъединяване: May 2008
Местоположение: Разград
Мнения: 729
Благодари: 18
Получил благодарност:
815 пъти в 101 поста
Сваляния: 78
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Еми хубаво ето че от дума на дума и аз научих нещо ново, като бях на Джемини а то беше преди година и нещо нямаше ццкам
Пък за селския шут аз съм си селски всичко което пиша го чета някъде и го превеждам което не значи че знам нещо.
Аз нищо не разбирам от тия неща и не гледам телевизия само картата си ИТВ, това достатъчно ли ти е да ме опознаеш малко повечко.
__________________
forum.ludogorec.com

Отговори с цитат
  #9  
Стар 26-02-2010
Аватара на bu12tras
bu12tras bu12tras не е на линия
Пластичен Хирург
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Мнения: 6,969
Благодари: 2,018
Получил благодарност:
2,986 пъти в 1,688 поста
Сваляния: 103
Ъплоуди: 6
По подразбиране

nikec на джемини когато имаше цецка , другите имиджи не бяха чували за него!!!
Отговори с цитат
  #10  
Стар 26-02-2010
Чък Норис Чък Норис не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Dec 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 11,951
Благодари: 984
Получил благодарност:
7,328 пъти в 3,558 поста
Сваляния: 89
Ъплоуди: 24
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от nikec Вижте мненията
...като бях на Джемини а то беше преди година и нещо нямаше ццкам
Най-вероятно си го пропуснал в калабълъка, винаги си е имало ццкам.
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
dreambox, въпроси, които, на, намерих, не, отговор


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Оператори които ползват симулкрипт! Ланселот СИМУЛИРАНЕ 1 07-02-2012 11:42
За тези които обичат музика. Криси89 Дъра-Бъра 1 16-02-2011 15:37
моля които знае да помогне apolon.1968 ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят 8 07-12-2010 08:27
Discovery Channel дава отговор на въпроса “КАК?” през август ТИНТИН ДОКУМЕНТАЛНИ 0 29-07-2009 11:47
Карти, които CCcam чете директно netman CCcam 20 27-06-2009 13:17


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 08:30.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.