The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > СПАМ ЗОНА > Кошче

Кошче Служебен

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #1  
Стар 19-08-2012
Аватара на Rabin
Rabin Rabin не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Aug 2010
Местоположение: София
Мнения: 1,672
Благодари: 1,041
Получил благодарност:
472 пъти в 265 поста
Сваляния: 37
Ъплоуди: 3
По подразбиране По желание на d3v1c3nv11

Темата произлиза от тази:
http://dtv-bg.com/showthread.php?p=180266#post180266
и тази:
http://www.*******.eu/forum/showthre...t=27924&page=2

1. Човекът - асемблер.
Цитирай:
Първоначално написано от d3v1c3nv11
Но аз вече съм професионално извратен и трудно може да ме накараш да сменя марката. Всъщност в онзи форум най ме ядосаха с дълбочината на стека и това, че не е достъпен адресно, а това беше много добро решение за надеждност. Дразни ме и факта, че всеки хванал да "програмира на С". Ами не става в случая.
Кажи колко време ще ти трябва да напишеш сат. приемник на Асемблер. И каква надеждност ти дава хардуерно закования стек. На какво ще научиш един младеж - да рови за морално остарели чипове по складовете, и да се рови със седмици в код с двустепенен стек (16C508/16C509) ? Колко десетки хиляди изделия точно ти ще произведеш, че да си на сметка?

2. Обясни пак от тая тема http://www.*******.eu/forum/showthre...t=27924&page=2 от какви съображения в първите руски телевизори заедно работят лампи и интегрални схеми.
Цитирай:
Първоначално написано от d3v1c3nv11
Стига вече, че стана за смях! Причината е съвсем друга: не е имало все още полупроводникови транзистори с необходимите параметри за които все още са ползвали лампи! Кинескопа също е ел.вакумен прибор!
и после отстъпление
Цитирай:
Първоначално написано от d3v1c3nv11
Не знам. Аз от телевизори не разбирам. Има си телевизионни техници за тях.
За нещастие попадна на такъв.

Имаше и още една щуротия за цифровизацията, дето било почти невъзможно да минат каналите по съществуващите трасета. Не заради друго, ами щото били транзисторни. Ще потърся по-късно, че днес имам и малко работа да свърша. Имаш теми за размисъл.

п.с. форумът ми отряза линковете, ама това е домейна на другия форум. Няма как, трябваше да цитирам.

Последно редактирано от Rabin : 19-08-2012 на 13:12
Отговори с цитат
  #2  
Стар 19-08-2012
Аватара на Brian
Brian Brian не е на линия
Big Brain Big Pain
 

Дата на присъединяване: Mar 2011
Местоположение: Пловдив
Мнения: 3,703
Благодари: 297
Получил благодарност:
870 пъти в 552 поста
Сваляния: 45
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Оставям на по-умните от теб да си направят сами изводите
А и от телевизори разбирам естествено. Беше сарказъм

Последно редактирано от Brian : 19-08-2012 на 13:09
Отговори с цитат
  #3  
Стар 19-08-2012
Аватара на Rabin
Rabin Rabin не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Aug 2010
Местоположение: София
Мнения: 1,672
Благодари: 1,041
Получил благодарност:
472 пъти в 265 поста
Сваляния: 37
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от d3v1c3nv11 Вижте мненията
Оставям на по-умните от теб да си направят сами изводите
А и от телевизори разбирам естествено. Беше сарказъм
От това по-голямо доказателство, че съм прав - не виждам. Започна да осъзнаваш, че технологично си в света на приятните спомени. Ама устата - ей такава, голяма. Напиши бе, напиши, тука не са много колегите, дето са навътре в тия неща. Нали си спец, учиш на акъл... В първите цветни руски ТВ има маломощни лампи до интегрални схеми. Проектирани от такива като теб. Всеки може да провери дали е факт, нямам схеми под ръка.

п.с. Не мога в момента да накарам Ардуиното да изгенерира на колко хиляди реда Асемблер би трябвало да напишеш нещо, което ми отне час и двеста реда. Можеше, ама не се сещам как става в момента.

Последно редактирано от Rabin : 19-08-2012 на 13:22
Отговори с цитат
  #4  
Стар 19-08-2012
Аватара на Brian
Brian Brian не е на линия
Big Brain Big Pain
 

Дата на присъединяване: Mar 2011
Местоположение: Пловдив
Мнения: 3,703
Благодари: 297
Получил благодарност:
870 пъти в 552 поста
Сваляния: 45
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Разбира се има и още една причина но ти си кон с капаци и няма как да я видиш. Има наличности от преизпълнение на петилетката, заводи, които произвеждат и тяхната продукция все трябва да се ползва някъде.
Казах ти - ти си просто момче с тесен мироглед. Нямаш никакво логическо мислене, не можеш да правиш анализ на известни факти и колкото да се напъваш нищо няма да излезе от теб освен да направиш някоя кариера защото началниците обичаме да имаме такива послушковци като теб които не могат да мислят различно от шефа
Относно асемблера - изкара го пак извън контекста на коментираното - в случая едночипови с по 4 крака, много малко памет. Въобще си едно заядливо селянче дето дори няма чувство за хумор. Нормално защото забавленията са чужди, а далеч е по лесно да се мрази. В интерес на истината дори не си спомням за какво съм те ковал та трябваше да чета стари теми, ама не е от деменция да ти кажа
Хайде изкарай още нещо дето не го разбираш защо е така да ти го обясним!
Отговори с цитат
  #5  
Стар 19-08-2012
Аватара на Rabin
Rabin Rabin не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Aug 2010
Местоположение: София
Мнения: 1,672
Благодари: 1,041
Получил благодарност:
472 пъти в 265 поста
Сваляния: 37
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Всеки може да лепи квалификации и "изводи", очаквам нещо по същество. Не оправдания. Те са като задника - всеки ги има, и понякога смърдят. Очакваме обосновано мнение на инженер, не клетви от шекер-маала! Ако си забелязал - дори не съм те обидил досега. Просто факти, чакам да опровергаеш поне един. Ако си сериозен - ще изкарам и още линкове с твои щуротии.
Цитирай:
Има наличности от преизпълнение на петилетката, заводи, които произвеждат и тяхната продукция все трябва да се ползва някъде.
Колко хиляди изделия трябва да продадеш, че да изкараш заплатата на клетия служител с 2000 лева заплата? Икономия, нали... Пазарът е преситен от мигалки и дистанционни, къде ще се позиционираш? Айде посмятай малко, а аз имам компилатор, да видим и той какво ще каже.

Последно редактирано от Rabin : 19-08-2012 на 13:37
Отговори с цитат
  #6  
Стар 19-08-2012
Аватара на Brian
Brian Brian не е на линия
Big Brain Big Pain
 

Дата на присъединяване: Mar 2011
Местоположение: Пловдив
Мнения: 3,703
Благодари: 297
Получил благодарност:
870 пъти в 552 поста
Сваляния: 45
Ъплоуди: 1
По подразбиране

По въпрос 1 - не ползвам архаични процесорчета щото ги няма. Ползвам тези, които ги има. Едно изделие си има габарити, функионалност и надеждност. От началото на годината съм доставил 3600 такива малки платчици с по едно едночипово на тях. Ако бях ползвал такива на които можеше да се пише на C трябваше да заделя около 2 USD на изделие повече. Софтуера им е написан за един ден, съдържа в себе си протокол за обмен на данни и управление на специализиран чип. Нямат софтуерни бъгове и хардуерни дефекти. Проектирал съм толкова специализирана електроника, че протоипите си ги пазя в голяма витрина, а по принцип си падам по малките по размери.
Да - програмирам свободно на C за ембедед системи. Освен това разновидности на бейсик, паскал, оправям се в c++, средно ниво на бази данни на мисял. Свободно ползвам Протел, с малко зор аутокад и харесвам малки момченца на име Рабин да ми се правят
Забравих - чета хтмл и пхп. Джавата да я броим ли за език? Ти какво си проектирал досега? И защо имаш наглостта да скачаш на хора дето са ти писали библиотеки за С-то което ползваш?
Позиционирал съм се се от 1986-та година на пазара на "мигалките"

Последно редактирано от Brian : 19-08-2012 на 13:49
Отговори с цитат
  #7  
Стар 19-08-2012
Аватара на Rabin
Rabin Rabin не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Aug 2010
Местоположение: София
Мнения: 1,672
Благодари: 1,041
Получил благодарност:
472 пъти в 265 поста
Сваляния: 37
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Не те питам какво си правил, а колко време ще ти трябва да напишеш захаринка на ASM? Нали с това се дървеше - дразнели те дето пишели на C. Koe e най-сложното нещо, което си правил?
Цитирай:
Първоначално написано от d3v1c3nv11
Дразни ме и факта, че всеки хванал да "програмира на С". Ами не става в случая.
Точно ти да си писал нещо, което ползвам - много ме съмнява, вероятността е едно на 10 милиарда. За история на техниката не ми говори, имаш с кого да разпъваш лакърдии и кой да ти вярва. Мен не ме брой.

Последно редактирано от Rabin : 19-08-2012 на 13:57
Отговори с цитат
  #8  
Стар 19-08-2012
Аватара на gentu
gentu gentu не е на линия
Старото (куче)!!!
 

Дата на присъединяване: Aug 2007
Местоположение: София
Мнения: 5,738
Благодари: 1,371
Получил благодарност:
2,166 пъти в 1,223 поста
Сваляния: 183
Ъплоуди: 10
По подразбиране

Да питам само , това тука нещо като частно чатче ли е?
Ако да - то аз мога да съм ви нещо като арбитър , щото инак гледам няма интерес и само двамцата си се !
__________________
-"Знанието е сила"
Всеки може да опикае стените. - Бъди мъж! - осери тавана!
Отговори с цитат
  #9  
Стар 19-08-2012
Аватара на Rabin
Rabin Rabin не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Aug 2010
Местоположение: София
Мнения: 1,672
Благодари: 1,041
Получил благодарност:
472 пъти в 265 поста
Сваляния: 37
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от gentu Вижте мненията
Да питам само , това тука нещо като частно чатче ли е?
Ако да - то аз мога да съм ви нещо като арбитър , щото инак гледам няма интерес и само двамцата си се !
Колегата използва факта, че почти никой не разбира от неговите неща и се прави на нещо като гуру. Ако имаш какво конкретно да кажеш по техническите въпроси - заповядай. Не ме интересува интерес има ли, засега има, но не е това целта. Хайде холан, още една лакърдийска тема ще изтърпите, поне не е Левски/ЦСКА.
Отговори с цитат
  #10  
Стар 19-08-2012
Аватара на Brian
Brian Brian не е на линия
Big Brain Big Pain
 

Дата на присъединяване: Mar 2011
Местоположение: Пловдив
Мнения: 3,703
Благодари: 297
Получил благодарност:
870 пъти в 552 поста
Сваляния: 45
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Rabin Вижте мненията
Не те питам какво си правил, а колко време ще ти трябва да напишеш захаринка на ASM? Нали с това се дървеше - дразнели те дето пишели на C. Koe e най-сложното нещо, което си правил?

Точно ти да си писал нещо, което ползвам - много ме съмнява, вероятността е едно на 10 милиарда. За история на техниката не ми говори, имаш с кого да разпъваш лакърдии и кой да ти вярва. Мен не ме брой.
Сега нарочно ли се правиш на глупак или ти иде отвътре?

За кой път да напиша, че се дразня когато някой тръгва да пише на С за едночипов с ограничени ресурси и производителност където наистина не се получава! Ти виждал ли си такива?

Да речем система за контрол, събиране на данни в национален мащаб преди ерата на достъпните м2м

Генту, може но ще ти кажат, че си изкуфял пенсионер
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
dnv11, желание, на, ПО


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 2 (0 членове и 2 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Избор на програми по желание на клиента миронсим ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят 5 29-04-2011 16:14


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 19:29.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.