All In One IPTV Solution
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > СПАМ ЗОНА > ПОЛИТИКА

ПОЛИТИКА За да четеш и пишеш тук трябва да си над 18

Отговори

Контрол над темата Начин на разглеждане
Стар 20-03-2014
Rabin Rabin не е на линия
форумец-ветеран

Дата на присъединяване: Aug 2010
Благодари: 1,041
Получил благодарност:
472 пъти в 265 поста
Сваляния: 37
Ъплоуди: 3
По подразбиране Дъра-бъра с Rabin

Питането произлиза от тази тема:
http://dtv-bg.com/showthread.php?p=312883
Цитирай:
Първоначално написано от Продуцентът Вижте мненията
Ако ще си разправяте вицове да ви отделя в отделна тема, хеон-а не е за десктоп машини
Цитирай:
От опит знам, че на теб и да ти се обясни нещо не схващаш, мненията не са изтрити, а са пратени в правилната тема, бих те помолил да не спамиш повече.
Задавам нарочен въпрос в нарочна тема. Тук не е спам, няма нарушаване на правилата или някаква ирония. Питам съвсем човешки и само с техническа цел в технически форум. Наистина ме интересува. Колега сподели, че ползва такава конфигурация от години, тия дни ще дойде и моята поръчка, и ще споделя от първо лице.
Отговори с цитат
Стар 20-03-2014
tok82 tok82 е на линия
Кунгфу уча

Дата на присъединяване: Mar 2010
Благодари: 97
Получил благодарност:
78 пъти в 58 поста
Сваляния: 469
Ъплоуди: 1
По подразбиране

става как да не става аз си ползвам dell precision 690 даже много добра работа върши който не е ползвал незнае
Отговори с цитат
Стар 20-03-2014
форумец-ветеран

Получил благодарност:
472 пъти в 265 поста
По подразбиране

Продуцентът като не ще да обясни на мен - нека да обясни на тия, дето ползват Ксеон в къщи на десктоп!
Отговори с цитат
Стар 20-03-2014
Чък Норис Чък Норис не е на линия
Модератор

Дата на присъединяване: Dec 2008
Благодари: 908
Получил благодарност:
6,117 пъти в 2,893 поста
Сваляния: 89
Ъплоуди: 24
По подразбиране

Пак филми, къде съм писал, че не става?
Написах, че не е за домашна десктоп машина, най-малкото не можеш да му използваш производителността.
Отговори с цитат
Стар 20-03-2014
форумец-ветеран

Получил благодарност:
472 пъти в 265 поста
По подразбиране

Цитирай:
Пак филми, къде съм писал, че не става?
Написах, че не е за домашна десктоп машина, най-малкото не можеш да му използваш производителността.
Добре де, това питам, точно за "домашна десктоп машина". При изпълнение дори на най-просто приложение - процесорът се натоварва на 100%, долколко добре го разпределя ОС е съвсем друга тема. Колкото по-бърз е процесорът - толкова по-бързо се изпълнява. Ксеоните имат и добър Л1 и Л2 кеш, което си важи доста, аз съм тествал лично. Не само до гигахерци и маркетингови трикове.
Та, защо
Цитирай:
хеон-а не е за десктоп машини
, моля за другите да обясниш, ако не на мен!
Отговори с цитат
Стар 20-03-2014
Модератор

Получил благодарност:
6,117 пъти в 2,893 поста
По подразбиране

Ако процесорът ти се натовари при елементарни операции на 100% потърси някъде другаде причината.
Отговори с цитат
Стар 20-03-2014
форумец-ветеран

Получил благодарност:
472 пъти в 265 поста
По подразбиране

Вече темите за процесори в раздел Политика??? Секта ли станахме, че не разбрах все пак!
Цитирай:
Ако процесорът ти се натовари при елементарни операции на 100% потърси някъде другаде причината.
Процесорът винаги е натоварен на 100% когато работи, защо ти виждаш по-малко мога да ти обясня, ама май ти няма да разбереш. Процентът ти показва айдъл режима, натоварването няма как да е по-малко от 100%.
Отговори с цитат
Стар 20-03-2014
Модератор

Получил благодарност:
6,117 пъти в 2,893 поста
По подразбиране

Раздела не е само за политика, пише съвсем ясно "Политика и разгорещени дискусии 18+".

Цитирай:
Първоначално написано от Rabin Вижте мненията
Процесорът винаги е натоварен на 100% когато работи, защо ти виждаш по-малко мога да ти обясня, ама май ти няма да разбереш. Процентът ти показва айдъл режима, натоварването няма как да е по-малко от 100%.
Искам да обясниш как използваш пълната производителност на един хеон, когато използваш компютъра за филми, музика и браузване, защо е необходимо да ти пече тая печка, като за по-малко от половината пари можеш да си вземеш по-икономичен процесор, който едва ли някога би се запънал с която и да е от елементарните всекидневни операции?
Отговори с цитат
Стар 20-03-2014
форумец-ветеран

Получил благодарност:
472 пъти в 265 поста
По подразбиране

Добре де, поне заради другите няма ли да обясниш агресивната си позиция? Поне инженерно образование имаш ли? Хептен на БгМама заприлича, ще почнем да ви разнасяме по другите форуми както Булсатския...
Цитирай:
Първоначално написано от Продуцентът
Искам да обясниш как използваш пълната производителност на един хеон, когато използваш компютъра за филми, музика и браузване, защо е необходимо да ти пече тая печка, като за по-малко от половината пари можеш да си вземеш по-икономичен процесор, който едва ли някога би се запънал с която и да е от елементарните всекидневни операции?
Едитваш се и за малко да го пропусна!
Процесорът винаги е натоварен на 100%, когато работи. Чисто технически няма как смислено да работи на по-малко натоварване. Когато не работи е в idle режим, т.е. не пече като печка. Значи - по-мощен процесор - по-бързо изпълнение на всички задачи. Ако за теб е без значение дали ще ти зарежда ОС за 40 секунди, вместо за 20 - то си е твоя работа, аз предпочитам да дам още 200 лева и да работи пъргаво.
Обърна го на спестяване на 200 лева, което всеки сам си решава дали му се дават. Хубаво дъно и процесор си е инвестиция и занапред! Последните 5 години не съм работил на по-малко от 4-ядрен, и колегите все мрънкотят, че са им слаби. В кой век живеете?

Последно редактирано от Rabin : 20-03-2014 на 16:26
Отговори с цитат
Стар 20-03-2014
турбо турбо не е на линия
мега форумец

Дата на присъединяване: Feb 2011
Благодари: 250
Получил благодарност:
208 пъти в 133 поста
Сваляния: 33
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Rabin Вижте мненията
Добре де, поне заради другите няма ли да обясниш агресивната си позиция? Поне инженерно образование имаш ли? Хептен на БгМама заприлича, ще почнем да ви разнасяме по другите форуми както Булсатския...

Едитваш се и за малко да го пропусна!
Процесорът винаги е натоварен на 100%, когато работи. Чисто технически няма как смислено да работи на по-малко натоварване. Когато не работи е в idle режим, т.е. не пече като печка. Значи - по-мощен процесор - по-бързо изпълнение на всички задачи. Ако за теб е без значение дали ще ти зарежда ОС за 40 секунди, вместо за 20 - то си е твоя работа, аз предпочитам да дам още 200 лева и да работи пъргаво.
Обърна го на спестяване на 200 лева, което всеки сам си решава дали му се дават. Хубаво дъно и процесор си е инвестиция и занапред!
И аз имам въпрос към теб, дали имаш техническо образование? Ако ако нямаш ще ти е простено, ако имаш значи са харчени пари на вятъра да те обучават.

Ти използвал ли си някога такъв процесор за десктоп?

Първата причина да не се закупува, подобен процесор е икономическата необоснованост. Прекалено скъп е за работа на средностатистически десктоп компютър.

Второ бързодействие няма да забележиш при отваряне на браузер и каквото и да е масово приложение в сравнение с среден мобилен i5 например. Чисто статистически изпълнението ще е в пъти по бързо от масов процесор, но времето ще се измерва в милисекунди, които крайният потребител няма как да забележи.

Ако имаш xeon но пък видеокартата ти не е с хардуерно видео ускорение, тогава ще забележиш как се забавят нещата при използване видео файлове например.

В момента съм с xeon на служебният ми десктоп, но причината е друга защото работата ми го изисква (компилиране и работа с виртуални машини инсталирани локално).

Относно нормалните неща като браузването и работа с файлове, няма разлика между този компютър и макбука вкъщи.

Ето какъв е xeon от който правя сравнение os RHEL6.

Код:
processor	: 0
vendor_id	: GenuineIntel
cpu family	: 6
model		: 42
model name	: Intel(R) Xeon(R) CPU E31240 @ 3.30GHz
stepping	: 7
cpu MHz		: 3292.477
cache size	: 6144 KB
Отговори с цитат
Отговори

Съобщения от SatShop.BG

Тагове
rabin, xeon, домашно, Дърабъра, За, защо, НЕ, ползване, стават

Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 23:41.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.