The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Друга цифрова техника > ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D

ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D Телевизори

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #1  
Стар 13-05-2018
Аватара на Миро.Добрев
Миро.Добрев Миро.Добрев не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2017
Местоположение: София
Мнения: 139
Благодари: 24
Получил благодарност:
75 пъти в 30 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране Проблеми с гаранционен TV STRONG

Здравейте, съфорумци. Сигурен съм, че моята история няма да е особено интересна, но е показателна, типично българска и ще я споделя.
Имам 39-инчов телевизор STRONG, до изтичане на гаранцията му остват 2 месеца. В края на април т.г. забелязах дребни петна по дисплея, оказа се прах. Занесох го в магазин на „Техномаркет“ и от там го дадоха служебно в сервиз. От сервиза, който обслужва телевизорите STRONG – „Системи и технологии“ ООД на бул. „Братя Бъкстон“, отказаха да го почистят. Не било включено в гаранционното обслужване. Проверих документите на уреда, действително запрашеността не се включва като основание за рекламация. Върнаха ми телевизора с куриер до магазина, взех го от там запечатан с тиксо от сервиза и не го пуснах да работи същия ден, а след два дни. По екрана в долната му част забелязах нещо като фосфорецираща в бяло драскотина. Консултант в Техномаркет“ каза, че били изгорели пиксели, прие го отново за сервиз. Онзи ден ми позвъни по телефона техник от сервиза в Бъкстон – после разбрах че се казва инж. Стоян Симеонов. Един такъв изнервен, повишава ми тон и казва: „Елате до сервиза да ми кажете къде е проблема!“. Вдигам си аз чукалата, губя час в пътуване и отидох на мястото. Излиза един чичар по тениска, възкисел и ме почва: нищо му нямало на телевизора, опитваш се да се правиш на луд защото ти изтича гаранцията, аз такива като тебе колко съм ги виждал ехеееее колко пъти и т.н. Почувствах се като най-големия тъпак на света, а онзи продължава да бръмчи насреща. Отказах да си взема телевизора от сервиза, поисках да ми го изпратят по куриер и го чакам вече пети ден да дойде от софийски до софийски адрес. Отделно от това, съгласно Закона за защита на потребителите дните, в които един гаранционен уред престоява в сервиз, се добавят като дни към гаранционния срок и го удължават, а това не е направено в документите. Писах на „Техномаркет“ АД имейл, писах до „Стронг България“ ЕООД също имейл, и до управителя на сервиза „Системи и технологии“ ООД. Българска работа. Никога да не прибягвате до услугите на въпросния сервиз на бул. "Бъкстон", бл. 207А, фирмата се казва "Системи и технологии" (http://www.sytech-bg.com). Само ще си изпилите нервите с тях и ще ви третират като криминални престъпници.

Последно редактирано от Миро.Добрев : 13-05-2018 на 11:33
Отговори с цитат
  #2  
Стар 13-05-2018
Аватара на Златанов
Златанов Златанов е на линия
Спец
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Мнения: 3,409
Благодари: 115
Получил благодарност:
1,361 пъти в 658 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Почвай ги с КЗП. Няма какво да ги бавиш. Такива селски тарикати, са най-лесни. Ще си пратят проверка, ще се види книгата за рекламации и т.н. Поне 500 ще изгори.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Златанов за този полезен пост :
sa6o91 (13-05-2018)
  #3  
Стар 13-05-2018
Аватара на Миро.Добрев
Миро.Добрев Миро.Добрев не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2017
Местоположение: София
Мнения: 139
Благодари: 24
Получил благодарност:
75 пъти в 30 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Не съм си получил уреда още, освен това никъде в документите към телевизора не е указано колко броя изгорели пиксели на квадратен сантиметър се отчита като дефект и влиза в гаранционната поддръжка. (Онзи ден чичара от сервиза ми каза с доволна физиономия: "Трябва да са много, много, много за да се признае").

Последно редактирано от Миро.Добрев : 13-05-2018 на 11:58
Отговори с цитат
  #4  
Стар 13-05-2018
Аватара на Златанов
Златанов Златанов е на линия
Спец
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Мнения: 3,409
Благодари: 115
Получил благодарност:
1,361 пъти в 658 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Ти им прати проверка, те ще си намерят за какво да го друсна с глоба... Аз бих го тълкувал като отказване на рекламация. Да ти покаже някъде черно на бяло колко пиксела трябва, за да се признае за гаранционен. Ненаписано, аз бих го тълкувал като един. Много, много, много не е конкретна цифра, а приказки на разюздан селяндур...
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
"системи и технологии", strong, tv, гаранционен, проблеми


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
NC+ проблеми dzumba НОВИ ЧЕСТОТИ 9 03-10-2015 15:31
Проблеми с tapatalk баисар Дъра-Бъра 7 09-08-2013 20:21
Продавам Dreambox 500 S - гаранционен angeljorj Приключили продажби 1 20-09-2011 11:57
Проблеми на индийския спътник доведоха до проблеми в излъчването на телевизионни прог spacebeam Новини 0 12-07-2010 05:50


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 01:45.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.