The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > ЕФИРНА цифрова телевизия [DVB-T]

ЕФИРНА цифрова телевизия [DVB-T] Ефирна цифрова телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #51  
Стар 14-09-2013
spaice spaice не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jan 2010
Мнения: 1,157
Благодари: 78
Получил благодарност:
353 пъти в 236 поста
Сваляния: 126
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Доколкото имам спомени от релефа в Бистрица, мисля че няма шанс да приема сигнал от Копитото.
Това за връх Ботев според мен също отпада. Там вероятно ще се излъчва в посока В.Търново.

Според мен, вероятно ще може да се хване сигнал от предавателите в пловдивско. Разбира се ще нужна добра антена.
Отговори с цитат
  #52  
Стар 14-09-2013
Аватара на ПоповП
ПоповП ПоповП не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: May 2010
Местоположение: Varna
Мнения: 2,824
Благодари: 402
Получил благодарност:
1,030 пъти в 695 поста
Сваляния: 28
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от бгюзер Вижте мненията
Имам подобна. Всъщност с нея ловех преди 2г. някаква аналогова от прозорец (сега нищо). Но сега пък качих всичко на покрива. Да се пробвам ли да обръщам ребрата вертикално? Да обръщам ли и крайната също? Разбрах вече паничката не служи за нищо така, че ще я махам.
Сгънатият голям вибратор за метровия обхват отзад може да премахнеш, решетъчния кръгъл рефлектор запази както вече се каза. Пооправи елементите да са успоредни(особенно първия в ляво), но много внимателно да не счупиш пластмасата че е крехка! Върти я за вертикално положение на елементите. Всепак по-добра според мен е която посочих по-горе. И при нея аналогично може да се премахнат двата сгънати вибратора.
__________________
1.2м парабола @ Strong 2100 H-H, Inverto 0.3dB(95Е->30W); 1.1м офсет @ Moteck 2100A, Sky Sat 0.3dB; 0.82x0.9м oфсет @ парабола окачване;
DVB-T2 SRT8201, активна външна китайска антена;DAB+ FM Renkforce NE-6208.

Последно редактирано от ПоповП : 14-09-2013 на 19:30
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на ПоповП за този полезен пост :
бгюзер (16-09-2013)
  #53  
Стар 14-09-2013
никси никси не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2013
Мнения: 112
Благодари: 4
Получил благодарност:
4 пъти в 4 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

колега това да не е китайска антена с усилвател ,имам същата и не можах да хвана нищо , но не съм я въртял и вертикално .
Отговори с цитат
  #54  
Стар 14-09-2013
Аватара на Dalavera
Dalavera Dalavera не е на линия
Просто той!
 

Дата на присъединяване: Jul 2008
Местоположение: София
Мнения: 547
Благодари: 93
Получил благодарност:
127 пъти в 100 поста
Сваляния: 8
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от бгюзер Вижте мненията
Здравейте,

Имам чисто нова активна антена на Стронг (http://www.satshop.bg/product.php?id_product=50) и чисто нов цифров приемник по SCART към аналогов телевизор (http://www.notonlytv.net/p_lv6tscartsd.html)

По някаква незнайна за мен причина, не мога да уловия ама никакъв сигнал (нито цифров нито аналогов) на къща на Бистрица в София. Дори тестова постановка от 2м кабел през прозорец посока Копитото не помага. Някакви насоки какво става? Направо останах без идеи. Мерси!

ЕДИТ:
- Кабелът е забит към посочената антена. С гола медна жица не съм опитвал.
- Антената е STRONG SRT ANT15 ECO.
Ако си все още с посочения "тунер" мисля, че е крайно време да си вземеш свестен приемник и няма да имаш никакви грижоци. Аз също съм в източната част на София и то дори по на изток и по далеч от теб и нямам никакви проблеми с DVB-T и то със вътрешна антена на първи етаж. Така, че вземи си свестен приемник и не си губи времето с разни щуротий и всичко ще ти светне. Докато експериментираш ще изгубиш повече от това да си купиш хубав и качествен /практичен/ приемник. Освен ако за теб времето не е пари, тогава дерзай с посочения "приемник"!
__________________
Парабола 1,4м.; Inverto IDLR-QUDF00-CLASC-OPP; 30W - 50E;
Отговори с цитат
  #55  
Стар 14-09-2013
Аватара на pgi
pgi pgi не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2008
Местоположение: гр. Камено
Мнения: 738
Благодари: 92
Получил благодарност:
210 пъти в 119 поста
Сваляния: 49
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Тази чиния отзад никаква работа не върши, логопериодичните антени не им трябва такъв псевдорефлектор, спокойно я махай, усилването на антената за ДМВ не се изменя.
__________________
Параболи: 90см, 180 см; Офсети: 2хTriax 110, 60см, 90см; Vu+Solo2; Octagon SF8008, DM500S; Golden Media Uni-Box 9060 CRCI HD PVR; DiSEQ 8/1
Отговори с цитат
  #56  
Стар 14-09-2013
denyo denyo не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2009
Местоположение: Девня
Мнения: 172
Благодари: 45
Получил благодарност:
44 пъти в 21 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Да се изкажа и аз по въпроса с "чинията". Колкото и да се взирах, не мога да видя зад нея да има дециметров вибратор, т.е. тя най-вероятно го играе някакъв вид рефлектор на логопериодичната. Така че си има смисъл от нея. По-скоро няма смисъл от големия метров вибратор, щото най-много разни смущения да вкарва, щом няма да се ползва. Но знае ли човек, един ден може да има муксове и в метровия обхват.
Отговори с цитат
  #57  
Стар 15-09-2013
Аватара на pgi
pgi pgi не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2008
Местоположение: гр. Камено
Мнения: 738
Благодари: 92
Получил благодарност:
210 пъти в 119 поста
Сваляния: 49
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Нищо не играе тази чиния, мерил съм усилването заедно с netman с специален прибор, коато бяхме в кабелна телевизия, няма промяна в усилването на самата антена. Самата теория на логопериодичните антени никъде не се споменават чинии. Още повече рефлекторите трябва да са квадратни или правоъгълни(при съответните антени).
__________________
Параболи: 90см, 180 см; Офсети: 2хTriax 110, 60см, 90см; Vu+Solo2; Octagon SF8008, DM500S; Golden Media Uni-Box 9060 CRCI HD PVR; DiSEQ 8/1
Отговори с цитат
  #58  
Стар 15-09-2013
Аватара на бгюзер
бгюзер бгюзер не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Jan 2013
Местоположение: София
Мнения: 67
Благодари: 23
Получил благодарност:
1 път в 1 пост
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Имам някакъв напредък. Оказа се, че една от чинч муфите дето въртя беше дефектна. (Уж стабилна изглеждаше - хубаво хромирана и тежка. Тъпня да не можеш да разчиташ и на компонентите).

Сега ловя поне пак някакво гадно аналогово бТВ от прозореца, със старата турска-активна, която модифицирах за вертикална поляризация (с чиния, но без вибратор - както ме посъветвахте тук). Със Стронга не ловя пак нищо.

През седмицата, ще удължа мачтата с парче профил за да излезе над нивото на сателитната, като ще го захвана със скоба за текущата мачта. После ще кача турската, защото мога да я въртя през кабела до телевизора и да видя на къде ще лови по-добре.
Отговори с цитат
  #59  
Стар 15-09-2013
багерист багерист не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Sep 2013
Мнения: 2
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

DДа споделя и моя опит:

В Бистрица , в горната част (пътеката за Алеко) се гледа само вр.Ботев ,
дори с преносим ТВ с телескопични антенки (К1 и ВТV).
Сигнала се влоши след пеминаване на вертикална поляризация, но пак се гледа.
Поне докато спрат аналоговите.
А вр.Ботев май няма излъчване на цифрови канали
(поправете ме ,ако греша)
Нищо не успях да хвана от там.
Няма сигнал нито от копитото, нито от София .
Пробвах и Петрохан - пак нищо
Отговори с цитат
  #60  
Стар 15-09-2013
Миро-Миро Миро-Миро не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2013
Мнения: 141
Благодари: 8
Получил благодарност:
26 пъти в 18 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цифров ефирен сигнал се излъчва от връх Ботев, това е един от основните радио- и тв предаватели за половин България.
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
Бистрица, на, нямам, сигнал, Тв


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 2 (0 членове и 2 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
HDMI порт на DM500hd нямам картина Светльо78 DREAMBOX 16 19-06-2013 14:46
Нямам сигнал !!!?! асгард ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия 62 07-05-2011 10:09
Нямам звук! Паляка ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят 4 18-09-2010 15:37


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 08:27.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.