The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Друга цифрова техника > КОМПЮТРИ и периферия

КОМПЮТРИ и периферия Компютърни системи и мрежи

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #1  
Стар 07-12-2022
Аватара на uniqad
uniqad uniqad е на линия
Gustomizer
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Мнения: 1,075
Благодари: 69
Получил благодарност:
594 пъти в 305 поста
Сваляния: 45
Ъплоуди: 4
По подразбиране TV box с процесори Amlogic S905W2 и S905Y4

Нека в тази тема се обсъждат всички андроид боксове с тeзи процесори. Убеден съм, че все повече притежатели ще има в бъдеще, защото тези нови два процесора се оказаха най-удачното съчетание като възможности и цена за 2022 година.
Подържат най-новият кодек AV1, енергоефективни са, което ще рече хладни са при работа дори когато се натоварят с декодинга на AV1, обикновено не изискват допълнително охлаждане извън това, което производителят е осигурил. В тези инфлационни времена се предлагат на много добра цена спрямо конкурентните им чипове без съществено да им отстъпват. Перфектни са за стрийминг услуги поради което масово се използват в сертифицираните андроид боксове и стикове.
Единствен забележим недостатък е липсата на добри показатели в гейминга, където движат на най-ниски настройки. Повече коментари за представянето им очаквам от хората геймъри. Аз не съм такъв и подробности не мога да споделям.
Ето кратко сравнение между двата процесора:

https://gadgetversus.com/processor/a...mlogic-s905w2/

Накратко S905Y4 се използва преди всичко в андроид стиковете и рядко в боксове, които обикновено са с по-беден избор на интерфейси. По-нов чип е с по-широка подръжка на различни типове рам памети, докато S905W2 подържа само DDR3. S905Y4 е с минимално по-висока честота на процесора и подръжка на гигабитов лан. Виждам и разлика във версиите на блутут, както и относно максималната резолюция през HDMI порта.
По-нататък ще дам кратък обзор на боксчето, което вече притежавам и в момента тествам - HK RBOX W2
Колегите с други модели боксове със същите процесори да се чувстват поканени също да направят ревю и коментари от първа ръка.
Отговори с цитат
Следните потребители (2) благодарят на uniqad за този полезен пост
emskia (08-12-2022), Venlancellot (07-12-2022)
  #2  
Стар 08-12-2022
Аватара на emskia
emskia emskia не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2010
Местоположение: Ibiza
Мнения: 323
Благодари: 151
Получил благодарност:
32 пъти в 22 поста
Сваляния: 58
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Като гледам, няма голяма разлика с S905X4, освен греенето при х4, но това пък с лека преработка смятам че ще се оправи.
Аз съм набелязал долните, като на последния попаднах днес и още не съм търсил ревюта.


Vontar X4 - https://a.aliexpress.com/_mL5JQns
H96 MAX X4 - https://a.aliexpress.com/_mqQNAIq
X96 MAX plus Ultra - https://a.aliexpress.com/_mNAzRhY
Transpeed - https://a.aliexpress.com/_mNdvcfg
Q96 MAX - https://a.aliexpress.com/_m0wYz2E
Отговори с цитат
  #3  
Стар 08-12-2022
Аватара на uniqad
uniqad uniqad е на линия
Gustomizer
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Мнения: 1,075
Благодари: 69
Получил благодарност:
594 пъти в 305 поста
Сваляния: 45
Ъплоуди: 4
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от emskia Вижте мненията
Аз съм набелязал долните, като на последния попаднах днес и още не съм търсил ревюта.
Q96 MAX - https://a.aliexpress.com/_m0wYz2E
Недей търси. Единственото му истинско на Q96 MAX е, че е с 1гб рам и 8гб флаш. Всички други модификации са фалшиви и реално пак имаш 1/8. Затова и цената му е като за 1гб рам и 8гб флаш. Не се лъжи от цената. Иначе си прав s905x4 по нищо не отстъпва на процесорите от тази тема. Само дето е по-скъп и по-горещ при работа.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на uniqad за този полезен пост :
emskia (08-12-2022)
  #4  
Стар 08-12-2022
механик механик не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Nov 2010
Мнения: 52
Благодари: 1
Получил благодарност:
13 пъти в 10 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от uniqad Вижте мненията
Недей търси. Единственото му истинско на Q96 MAX е, че е с 1гб рам и 8гб флаш. Всички други модификации са фалшиви и реално пак имаш 1/8. Затова и цената му е като за 1гб рам и 8гб флаш. Не се лъжи от цената. Иначе си прав s905x4 по нищо не отстъпва на процесорите от тази тема. Само дето е по-скъп и по-горещ при работа.



Мисля, че това би било полезно на всички:
https://gadgetversus.com/processor/a...ocessors-list/
Отговори с цитат
Следните потребители (2) благодарят на механик за този полезен пост
emskia (08-12-2022), uniqad (08-12-2022)
  #5  
Стар 08-12-2022
Аватара на emskia
emskia emskia не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2010
Местоположение: Ibiza
Мнения: 323
Благодари: 151
Получил благодарност:
32 пъти в 22 поста
Сваляния: 58
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от uniqad Вижте мненията
Недей търси. Единственото му истинско на Q96 MAX е, че е с 1гб рам и 8гб флаш. Всички други модификации са фалшиви и реално пак имаш 1/8. Затова и цената му е като за 1гб рам и 8гб флаш. Не се лъжи от цената. Иначе си прав s905x4 по нищо не отстъпва на процесорите от тази тема. Само дето е по-скъп и по-горещ при работа.
Вярно, че прекаляват с тея 8гб рам
Отговори с цитат
  #6  
Стар 11-12-2022
petar258 petar258 не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2008
Местоположение: Бургас
Мнения: 743
Благодари: 16
Получил благодарност:
142 пъти в 103 поста
Сваляния: 54
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Q96 по дистанционното прилича на един фалшификат така че го зарежи. Transpeed ще го видя като дойде.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 14-12-2022
ДТВБО ДТВБО не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2015
Мнения: 71
Благодари: 11
Получил благодарност:
16 пъти в 10 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Здравейте,
И аз реших да навлеза в света на боксовете и да модернизирам по-старите телевизори.
Въпроса е, че евтините боксове коментирани в тази тема, чета по ревютата, че нямат DRM сертификация, поради което, няма да плейват над 480p на стрийминг услуги като HBO MAX, Netflix и т.н.
Та въпроса ми е, може ли тези стрийминг услуги по някакъв начин да вървят на макс върху тези устройства или трябва да се насоча към DRM такова, като към момента съм набелязал UGOOS X4Q Plus 4/64 около 260 лв. вървят в алито
Отговори с цитат
  #8  
Стар 14-12-2022
светльок светльок не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Dec 2013
Мнения: 17
Благодари: 49
Получил благодарност:
5 пъти в 5 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Здравейте,

От десетина дни си играя с един HK1 RBOX W2 4/32.
До тук - много добри впечатления. Работи бързо и стабилно.
Оригиналният му фърмуер се разпознава от НВО Мах като таблет и ми въртеше ориентацията на екрана, та за това го префлашнах с АТВ на Слимбокс от 4PDA сайта.
Напълно съм доволен от качеството - 4К. HDMI CEC управлението на телевизора е с разширени настройки в двете посоки и избор на действие. За парите си е просто супер.
Липсва ми само едно - не мога да намеря андроид приложение, с което да мога да настроя час на включване - да го ползвам и за будилник.
По въпроса Гугъл мълчи пред мен ...
Моля, ако някой знае подобно приложение, или има идея как да реша проблема, нека да сподели!


А относно лицензирането - НВО МАХ върви с висока резолюция! Друго не съм пробвал за сега.
Отговори с цитат
  #9  
Стар 14-12-2022
Аватара на Pirat
Pirat Pirat е на линия
V.I.P
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Мнения: 418
Благодари: 5
Получил благодарност:
136 пъти в 90 поста
Сваляния: 49
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от светльок Вижте мненията
Здравейте,

От десетина дни си играя с един HK1 RBOX W2 4/32.
До тук - много добри впечатления. Работи бързо и стабилно.
Оригиналният му фърмуер се разпознава от НВО Мах като таблет и ми въртеше ориентацията на екрана, та за това го префлашнах с АТВ на Слимбокс от 4PDA сайта.
Напълно съм доволен от качеството - 4К. HDMI CEC управлението на телевизора е с разширени настройки в двете посоки и избор на действие. За парите си е просто супер.
Липсва ми само едно - не мога да намеря андроид приложение, с което да мога да настроя час на включване - да го ползвам и за будилник.
По въпроса Гугъл мълчи пред мен ...
Моля, ако някой знае подобно приложение, или има идея как да реша проблема, нека да сподели!


А относно лицензирането - НВО МАХ върви с висока резолюция! Друго не съм пробвал за сега.
максималната разделителна способност е 1080 пиксела. битрейта ако е от iptv е малък и качеството е лошо!
__________________
dbox2 master
Отговори с цитат
  #10  
Стар 14-12-2022
Аватара на uniqad
uniqad uniqad е на линия
Gustomizer
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Мнения: 1,075
Благодари: 69
Получил благодарност:
594 пъти в 305 поста
Сваляния: 45
Ъплоуди: 4
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от ДТВБО Вижте мненията
Здравейте,
И аз реших да навлеза в света на боксовете и да модернизирам по-старите телевизори.
Въпроса е, че евтините боксове коментирани в тази тема, чета по ревютата, че нямат DRM сертификация, поради което, няма да плейват над 480p на стрийминг услуги като HBO MAX, Netflix и т.н.
Та въпроса ми е, може ли тези стрийминг услуги по някакъв начин да вървят на макс върху тези устройства или трябва да се насоча към DRM такова, като към момента съм набелязал UGOOS X4Q Plus 4/64 около 260 лв. вървят в алито
Не е нужно да се изхвърляш чак с толкова пари за бокс, който дори официално не е сертифициран. Единственото условие за дрм е да е сертифициран бокса. Има такива и за около 150 лева, има и стикове за подобни пари... цени от алито. Сложи още 50-60 лева отгоре и ще ги намериш и тук от местните търговци. Пак повтарям... гледай да е сертифициран. Това винаги се изтъква в описанието.
Обърни внимание на всички продукти на Mecool, Xiaomi и Realme. Едно приятно изключение е неизвестната и малко популярна марка Hako Mini, която има отлични отзиви въпреки, че е доста по-евтин от микула например. Производителя му е същия този, който прави бранда HK1 - идеята ми е, че не е в отбора на баш ментетата.

Цитирай:
Първоначално написано от светльок Вижте мненията
Здравейте,

От десетина дни си играя с един HK1 RBOX W2 4/32.
До тук - много добри впечатления. Работи бързо и стабилно.
Оригиналният му фърмуер се разпознава от НВО Мах като таблет и ми въртеше ориентацията на екрана, та за това го префлашнах с АТВ на Слимбокс от 4PDA сайта.
Напълно съм доволен от качеството - 4К. HDMI CEC управлението на телевизора е с разширени настройки в двете посоки и избор на действие. За парите си е просто супер.
Липсва ми само едно - не мога да намеря андроид приложение, с което да мога да настроя час на включване - да го ползвам и за будилник.
По въпроса Гугъл мълчи пред мен ...
Моля, ако някой знае подобно приложение, или има идея как да реша проблема, нека да сподели!


А относно лицензирането - НВО МАХ върви с висока резолюция! Друго не съм пробвал за сега.
Колеги сме с теб... имам отскоро същия бокс само че с 2гб рам. Относно въпроса... стандартното приложение google deskclock има функция будилник. Ако не е инсталирано вече сваляш от тук
Отговори с цитат
Следните потребители (2) благодарят на uniqad за този полезен пост
ДТВБО (14-12-2022), светльок (14-12-2022)
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
amlogic, box, tv, процесори


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Продавам-Android TV box-MXQ-Amlogic S805 pe6o1975 ПРИЕМНИЦИ 3 27-03-2018 19:33
K1 Plus Amlogic S905 DVBS2+T2 баисар ДРУГИ 27 13-05-2017 11:31
Плъгин скин DarkSilverFHD за ARM процесори Sharp987 Ultimo 4K 2 19-03-2017 18:12


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 06:49.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.