The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Българските оператори и програми на Български > Обсъждане и коментари за българските оператори и българските програми

Обсъждане и коментари за българските оператори и българските програми Споделете какво ви харесва или не в програмната схема и обслужването на българските оператори, или коментирайте българските канали по всички сателити

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #1  
Стар 17-09-2010
ТТ ТТ не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Sep 2010
Мнения: 2
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
Arrow Аматьорска дилема

Здравейте,
както ще забележите аз съм изключително бос на тема цифрова/сателитна/аналогова/хай дефинишън тв и затова искам да ви запитам нещо. Купих си Samsung LE37C650L - не съм наясно какво има вградено в него и за какво служи, дали трябва да си купувам приемници, преобразуватели... Та... искам да разкарам аналоговата, защото е мъка с този тв да гледам заснежените програми на скат. Дайте ми идея какво да направя, кой оператор, антена, HD машинки и всякакви такива неща. За пари ако говорим да кажем, че мога да отделя около 200-300лв за тв. Мерси предварително! (приемам и упреци и наредби, че съм бос, но не забравяйте и че искам и помощ
Отговори с цитат
  #2  
Стар 17-09-2010
Стоян Стоян не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Мнения: 2,846
Благодари: 241
Получил благодарност:
902 пъти в 485 поста
Сваляния: 43
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Честито за ТВ-а, и аз съм с такъв!

За тези пари, които си готов да отделиш, според мен си струва да гледаш Булсатком с приемник дрийм 500S.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 17-09-2010
alexteam alexteam не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: May 2008
Мнения: 428
Благодари: 20
Получил благодарност:
68 пъти в 49 поста
Сваляния: 4
Ъплоуди: 0
По подразбиране

хубавото на този тв. е че отваря почти всички формати на divx i mkv,
след като му пъхнеш флашка или hdd в usb - то. Аз имам същия тв. и
засега съм много доволен.кабелната не е за този тв.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 17-09-2010
Аватара на hajduk
hajduk hajduk не е на линия
Форумец с мегер
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Местоположение: Варна
Мнения: 869
Благодари: 1,812
Получил благодарност:
345 пъти в 184 поста
Сваляния: 111
Ъплоуди: 4
По подразбиране

Отиваш при един оператор - в БГ има 3 вече ... ако искаш ХД програми - един само ... избираш си пакет, плащаш ... идват юнаците, монтират - гледаш ... и не се занимаваш с простотии ... и си рахат ... тез дето тук си чешем езиците сме душевно болни ...
__________________
We are all born mad. Some remain so.
I'm selfish & get on well only with alike.
Липсата на достъп до истински оръжия води до ненужна грубост!
Отговори с цитат
Следните потребители (2) благодарят на hajduk за този полезен пост
zakiid (17-09-2010), бебезавър (18-09-2010)
  #5  
Стар 17-09-2010
spaice spaice е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jan 2010
Мнения: 1,151
Благодари: 78
Получил благодарност:
352 пъти в 235 поста
Сваляния: 126
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Ама и вие му обяснихте на човека, че ви разбра веднага!
В интернет намерих следното:
Телевизора е Full HD, DTV Reception (DVB-T/T2/C/S2)

1. Би могъл да гледаш цифрова ефирна телевизия (DVB-T/T2). Тя тепърва тръгва в големите градове и още не е ясно какви канали ще вървят и дали ще искаш нещо повече.

2. Би могъл да гледаш кабелна цифрова телевизия (DVB-C). За целта се обръщаш към кабелния си оператор. Евентуални допълнителни разходи ако не се ползва операторски приемник ще бъдат за Common Interface- около 100 лв. и после такса за месеца.

3. Би могъл да гледаш цифрова сателитна (DTV-S2). Тук какви са възможностите на телевизора трябва да каже колегата Стоян който го има .
Става дума за възможностите на телевизора за гледане на свободни програми. Евентуални разходи- за сат. антена, конвертор, мотор (може би).
Цена - трудно да се каже.

В допълнение може да се обърнеш към кабелен или сателитен доставчик и да ползваш неговото оборудване. Тогава телевизора ти служи предимно като монитор ( и евнтуално като Media player според думите на alexteam )
Отговори с цитат
  #6  
Стар 17-09-2010
Стоян Стоян не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Мнения: 2,846
Благодари: 241
Получил благодарност:
902 пъти в 485 поста
Сваляния: 43
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Моят тв. няма сат. тунер. Това L е модела накрая не знам какво е и дали е важно, но моят тв. май няма такова и не е със сателитен тунер.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 17-09-2010
лтрифонов лтрифонов не е на линия
aussie
 

Дата на присъединяване: May 2010
Местоположение: Перник
Мнения: 669
Благодари: 140
Получил благодарност:
275 пъти в 156 поста
Сваляния: 80
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от ТТ Вижте мненията
Здравейте,
както ще забележите аз съм изключително бос на тема цифрова/сателитна/аналогова/хай дефинишън тв и затова искам да ви запитам нещо. Купих си Samsung LE37C650L - не съм наясно какво има вградено в него и за какво служи, дали трябва да си купувам приемници, преобразуватели... Та... искам да разкарам аналоговата, защото е мъка с този тв да гледам заснежените програми на скат ?!?!. Дайте ми идея какво да направя, кой оператор, антена, HD машинки и всякакви такива неща. За пари ако говорим да кажем, че мога да отделя около 200-300лв за тв. Мерси предварително! (приемам и упреци и наредби, че съм бос, но не забравяйте и че искам и помощ
честито за ТВ ама не знаех че скат излъчват в ХД

тези които ти препоръчват дрийм 500S вероятно не ти уточняват че по SCART кабела не може да се гледа в HD формат

има едно приемниче тук доста обсъждано - казва се Ferguson Ariva 100/200 - около 200 лв е, и със сигурност е HD - сигнала излиза от HDMI кабел.

PS. съжалявам за всички дриймаджии, обаче 500S предава аналогово сигнала към ТВ, при цялото ми уважение към линукс. Затова препоръчвайте HD моделите със тяхната си цена от над 450 лв, а не бутайте 500S - не пасва на телевизора на човека!

Последно редактирано от лтрифонов : 17-09-2010 на 12:14
Отговори с цитат
  #8  
Стар 17-09-2010
spaice spaice е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jan 2010
Мнения: 1,151
Благодари: 78
Получил благодарност:
352 пъти в 235 поста
Сваляния: 126
Ъплоуди: 0
По подразбиране П.П.

Цитирай:
Първоначално написано от лтрифонов Вижте мненията
честито за ТВ ама не знаех че скат излъчват в ХД

тези които ти препоръчват дрийм 500S вероятно не ти уточняват че по SCART кабела не може да се гледа в HD формат

има едно приемниче тук доста обсъждано - казва се Ferguson Ariva 100/200 - около 200 лв е, и със сигурност е HD - сигнала излиза от HDMI кабел.

PS. съжалявам за всички дриймаджии, обаче 500S предава аналогово сигнала към ТВ, при цялото ми уважение към линукс. Затова препоръчвайте HD моделите със тяхната си цена от над 450 лв, а не бутайте 500S - не пасва на телевизора на човека!
Подкрепям казаното за дрийм 500S.

Съветвам колегата да прочете из форума. Има теми за Скат (цифрова кабелна).
Има теми и за цифрова ефирна. В бургаско май още няма ( не съм сигурен ), но се предполага че скоро и там ще тръгне.

С две думи (или малко повече): не бърай да купуваш нищо още. Запознай се с материята първо.

П.П. От българските сат оператори в момента само Булсатком имат HD програми. Иначе по сателитите има и свободни такива, но тогава ще ти трябва по-голяма антена и мотор. Най важното в този аспект е че не се знае ТВ-то ти дали може да борави с мотор.

Последно редактирано от spaice : 17-09-2010 на 12:32
Отговори с цитат
  #9  
Стар 17-09-2010
Аватара на hajduk
hajduk hajduk не е на линия
Форумец с мегер
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Местоположение: Варна
Мнения: 869
Благодари: 1,812
Получил благодарност:
345 пъти в 184 поста
Сваляния: 111
Ъплоуди: 4
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от лтрифонов Вижте мненията
...
Авер стига навирахте тази арива като универсално лекарство ... поне погледна ли човека какви кинти е готов да отдели ... като даде 200 за аривата - със останалите 100 кинта къв абонамент, кви антени (щото и тук спора тече по целия форум - Триакс срещу останалите), LNB ... ами ако рече някоя екстричка да сложи (моторче-туй-онуй) ... ама ще кажеш да увеличи бюджета - ами като увеличи бюджета ще отиде на онова от 450 ... и ще стъкми прилична системка ... и колегата след теб вече почна да подкрепя казаното и пак се заформи голяма безсмислица под формата на поредния спор между дриймаджии и ариваджии ... с което по никакъв начин не му помогнахме на човека ...
__________________
We are all born mad. Some remain so.
I'm selfish & get on well only with alike.
Липсата на достъп до истински оръжия води до ненужна грубост!

Последно редактирано от hajduk : 17-09-2010 на 13:31
Отговори с цитат
  #10  
Стар 17-09-2010
Аватара на gentu
gentu gentu не е на линия
Старото (куче)!!!
 

Дата на присъединяване: Aug 2007
Местоположение: София
Мнения: 5,738
Благодари: 1,370
Получил благодарност:
2,166 пъти в 1,223 поста
Сваляния: 183
Ъплоуди: 10
По подразбиране

Цитирай:
ама ще кажеш да увеличи бюджета - ами като увеличи бюджета ще отиде на онова от 450 ... и ще стъкми прилична системка ...
-и кое е това от 450 дето нищо друго не му требе!
(значи взема го ,слага го под плазмата - включва и почва да шари из каналите от дистанционното)
__________________
-"Знанието е сила"
Всеки може да опикае стените. - Бъди мъж! - осери тавана!
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
аматьорска, дилема


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
дилема между 2 HD mimetomm HDTV дискусии 3 19-01-2011 15:50
Голяма дилема - нужда от съвет! твманияк Обсъждане и коментари за българските оператори и българските програми 10 23-12-2010 11:32
Дилема - Triax TD110 или Тороидал ? Иван Атанасов САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 90 04-11-2010 12:28
Дилема за мен - помощ rumpenshtilken САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 5 28-12-2008 16:56


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 19:27.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.