The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Българските оператори и програми на Български > ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят

ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят
Горещ телефон: 0800 13 800, Спътник Hellas SAT 2 (39E)
Списък с честоти и параметри на програмите от пакета на Булсатком

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #761  
Стар 15-06-2014
creative89 creative89 не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Jun 2014
Мнения: 13
Благодари: 12
Получил благодарност:
6 пъти в 2 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Здравейте отново,

Ще постна снимки на захранването на ZDH-100, та ако може някой да огради кое трябва да се сменя, или маха...
Въпреки всичко, тази платка, в сравнение с 200-тицата ми изглежда идеална, без никакви проблеми. Кондензаторите не ми изглеждат надути (отново в сравнение с zhd200)...не знам!













А ето какво сътворих с платката на 200-тицата:



В крайна сметка махнах и С01, пък дали трябва или не, ще си покаже..!

Относно намирането на ел компоненти, като разглеждах по сайтовете се намират, но не е като в България с 10-те магазина за ел компоненти само на Ботев...

Много силно се надявам да тръгне поне единия от двата, щото направо ми иде да ги засиля през прозореца

Отново, много благодаря на всички влючили се. Много се радвам, че има хора като вас, дето да ударят по едно рамо!
Отговори с цитат
  #762  
Стар 15-06-2014
preslav preslav не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Nov 2009
Мнения: 1,479
Благодари: 168
Получил благодарност:
420 пъти в 273 поста
Сваляния: 271
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Колега,относно захранването на ZHD-100.Имаш надут кондензатор.Този филтриращия с лепенката отгоре след греца.
Отговори с цитат
Следните потребители (2) благодарят на preslav за този полезен пост
creative89 (16-06-2014), sa6o91 (16-06-2014)
  #763  
Стар 15-06-2014
creative89 creative89 не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Jun 2014
Мнения: 13
Благодари: 12
Получил благодарност:
6 пъти в 2 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от preslav Вижте мненията
Колега,относно захранването на ZHD-100.Имаш надут кондензатор.Този филтриращия с лепенката отгоре след греца.
За този най-големия ли говориш с "QC Passed" лепенката? Утре ще ходя до Конрад и ще взема и един такъв. А друг проблем забелязваш ли? направо да взема всичко наведнъж.

Само да попитам, правилно ли разчитам, че е 47uF 400V?
Отговори с цитат
  #764  
Стар 15-06-2014
preslav preslav не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Nov 2009
Мнения: 1,479
Благодари: 168
Получил благодарност:
420 пъти в 273 поста
Сваляния: 271
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Да това са стойностите на кондензатора.Относно захранването на ZHD-200,сменяй всички кондензатори.
47MF 400v
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на preslav за този полезен пост :
creative89 (16-06-2014)
  #765  
Стар 15-06-2014
preslav preslav не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Nov 2009
Мнения: 1,479
Благодари: 168
Получил благодарност:
420 пъти в 273 поста
Сваляния: 271
Ъплоуди: 0
По подразбиране

И нещо да допълня относно кондензаторите.Не е задължително да са надути,може пак да не работят просто са изсъхнали.
Отговори с цитат
Следните потребители (2) благодарят на preslav за този полезен пост
creative89 (16-06-2014), sa6o91 (16-06-2014)
  #766  
Стар 15-06-2014
creative89 creative89 не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Jun 2014
Мнения: 13
Благодари: 12
Получил благодарност:
6 пъти в 2 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Ясно, благодаря ти!

Аз сега тръгнах да правя експеримент, да разменя тези големите кондензатори на двете платки, че те са еднакви, да видя дали ще запали 100-тицата, ама тъпия ми поялник взе, че изгоря! Направо не мога да повярвам. Та утре и поялник, ще си купувам!
Отговори с цитат
  #767  
Стар 16-06-2014
Аватара на Момчил Минков
Момчил Минков Момчил Минков не е на линия
от Шумен
 

Дата на присъединяване: Aug 2010
Местоположение: Шумен
Мнения: 1,223
Благодари: 287
Получил благодарност:
250 пъти в 202 поста
Сваляния: 99
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от creative89 Вижте мненията
Защото като ги пипна с контакт зумера
според мен, трябва да използваш омметър а не контакт зумер и то на разпоен резистор (не съм гледал точно тези къде са по схемата)

Цитирай:
Първоначално написано от preslav Вижте мненията
Колега,относно захранването на ZHD-100.Имаш надут кондензатор.Този филтриращия с лепенката отгоре след греца.
Колега, как пък го видя че е надут, на мен не ми се вижда, въпреки че и аз бих пробвал да го сменя...
По скоро провери черния елемент (на платката пише NTC) Това е термозащита която по някога прекъсва - играе роля като бушон - до феритното пръстенче и варистора (жълт елемент, до кондензарора с надпис DAIN) - Може и с контакт зумера, и предпазителя, виждам че си го обелил. Трябва да имаш около 310V на големия кондензатор като е включено захранването - ВНИМАВАЙ - високичко е!
__________________
____|_______|_Удряй_|_______|_______|_
|_______|_______|главата|_______|______
____|_______|_______|си_тук_|_______|__
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Момчил Минков за този полезен пост :
creative89 (16-06-2014)
  #768  
Стар 16-06-2014
creative89 creative89 не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Jun 2014
Мнения: 13
Благодари: 12
Получил благодарност:
6 пъти в 2 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Момчил Минков Вижте мненията
според мен, трябва да използваш омметър а не контакт зумер и то на разпоен резистор (не съм гледал точно тези къде са по схемата)

Колега, как пък го видя че е надут, на мен не ми се вижда, въпреки че и аз бих пробвал да го сменя...
По скоро провери черния елемент (на платката пише NTC) Това е термозащита която по някога прекъсва - играе роля като бушон - до феритното пръстенче и варистора (жълт елемент, до кондензарора с надпис DAIN) - Може и с контакт зумера, и предпазителя, виждам че си го обелил. Трябва да имаш около 310V на големия кондензатор като е включено захранването - ВНИМАВАЙ - високичко е!
Уреда който използвам за замерване е автоматичен и автоматично настройва какво да ми показва. В случая съм правил замерванията на R04 и R05 на разпоени компоненти. Всичко си бачкаше с изключение на R05. То аз съм написал, какви стойности показваха.

Ще замеря и тази термозащита за която говориш. Просто трябва да има контакт или да проверя някъкви стойности?

Иначе, то не е проблем, да сменя и кондензатора...става дума за компонент за 50 цента. Дали ще дам 3 или 4 евро ми е се тая. Въпроса е да се оправи.
Иначе, определено ще внимавам с големия кондензатор...млатил ме е ток от такива, че даже беше по голям и ми бяха изтръпнали пръстите цял ден!
Отговори с цитат
  #769  
Стар 16-06-2014
Аватара на ВалчоП
ВалчоП ВалчоП не е на линия
обикновен ползвател
 

Дата на присъединяване: Jan 2011
Местоположение: München/Oberammergau
Мнения: 7,140
Благодари: 2,925
Получил благодарност:
4,385 пъти в 2,150 поста
Сваляния: 48
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от preslav Вижте мненията
И нещо да допълня относно кондензаторите.Не е задължително да са надути,може пак да не работят просто са изсъхнали.
Най-сигурния начин да се разбере дали един кондензатор е ОК е като му се измери капацитета. Доста от комбинираните измервателни уреди имат и функция за мерене на капацитет.
При мен заминаха кондензатори на захранването на един Топфийлд, като машината започна да прави проблем при старта.
Започнах да меря кондензаторите и се оказа, че не само видимо надутите имат съвсем различен капацитет от отбелязания на корпуса им. Доста кондензатори си изглеждаха съвсем ОК, но при меренето на капацитета се виждаше, че са заминали.
Смених ги всичките (продаваха се в готов комплект специално за това захранване) и машинката си тръгна нормално.
__________________
SatConn 100 cm (9-13-16-19-23-28-31-39-42-45E), Best HG 404 & Gibertini 125 & Moteck SG2500 (70.5E-45W);
VU+ Ultimo 4K,
VU+Solo², GigaBlue HD Quad Plus, Samsung GQ 55 Q9 FNGTXZG; Samsung UE48JU7090.
Отговори с цитат
Следните потребители (2) благодарят на ВалчоП за този полезен пост
creative89 (16-06-2014), sa6o91 (16-06-2014)
  #770  
Стар 16-06-2014
creative89 creative89 не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Jun 2014
Мнения: 13
Благодари: 12
Получил благодарност:
6 пъти в 2 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Аз, като гледам каква качествена техника предлагат тия от Булсатком, не се учудвам въобще, че са с неправилни стойности!

Така или иначе, ще ги сменям всички, и няма смисал да меря нищо. Под ножа целата платка и това е!
Даже, сега е момента да ми кажете, ако има и още нещо за смяна, защото след 2-3 часа отивам в Конрад, та докато съм там, направо да го купувам!
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
zhd200


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата
Начин на разглеждане


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 10:40.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.