The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > САТЕЛИТНИ АНТЕНИ

САТЕЛИТНИ АНТЕНИ Дискусии за сателитните антени. Параболични, офсетови, тороидални. Монтаж, настройки, направи си сам.

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #1  
Стар 04-11-2010
uscxeu uscxeu не е на линия
фен на безплатните неща
 

Дата на присъединяване: Nov 2010
Мнения: 365
Благодари: 18
Получил благодарност:
22 пъти в 15 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране помогнете ми да взема решение за сателитна антена и повече канали за гледане

здравейте

може ли да ми препръчате възможно най добрият вариянт между различните офсет сателитни антени възможно най големият размер като от вида 110 см 120 см или 130 см големина която да е на максимално ниска цена но и да е максимално качествена , и да може да се сложи повече от два конвентора 3 или 4 до 5 без да се губи нивото на сигналите на отделните спътници които искам да гледам искам да комбинирам следните спътници по възможност като да се вместя до две големи антени максимумдо 130 см големина.
а спътниците които бих искал да гледам са с едната антена може ли ако е 130 см офсет да хвана без да я местя следните спътници 28.2е , 39е ,42е и 45 е тоест 4 сптъника с едната антена която да е 130 см а с другата да е на следната позиция 16е , 13е ,19.2 е и може би още някой спътник с добри програми около тия позиции ...

така също искам да попитам до колкото разбирам тия антени офсетови марка волтел са турско производство и тъй като ми се виждат много евтини от цени като 39 лева за 130 см офсет антена волтел дали са качествени защото нямам възможност да се охарча за маркова антена като триакс която толкова много ги хавлите...
благодаря на всички които ще ми отговорят
Отговори с цитат
  #2  
Стар 04-11-2010
Аватара на hajduk
hajduk hajduk не е на линия
Форумец с мегер
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Местоположение: Варна
Мнения: 869
Благодари: 1,812
Получил благодарност:
345 пъти в 184 поста
Сваляния: 111
Ъплоуди: 4
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от uscxeu Вижте мненията
здравейте

може ли да ми препръчате възможно най добрият вариянт между различните офсет сателитни антени възможно най големият размер като от вида 110 см 120 см или 130 см големина която да е на максимално ниска цена но и да е максимално качествена , и да може да се сложи повече от два конвентора 3 или 4 до 5 без да се губи нивото на сигналите на отделните спътници които искам да гледам искам да комбинирам следните спътници по възможност като да се вместя до две големи антени максимумдо 130 см големина.
а спътниците които бих искал да гледам са с едната антена може ли ако е 130 см офсет да хвана без да я местя следните спътници 28.2е , 39е ,42е и 45 е тоест 4 сптъника с едната антена която да е 130 см а с другата да е на следната позиция 16е , 13е ,19.2 е и може би още някой спътник с добри програми около тия позиции ...

така също искам да попитам до колкото разбирам тия антени офсетови марка волтел са турско производство и тъй като ми се виждат много евтини от цени като 39 лева за 130 см офсет антена волтел дали са качествени защото нямам възможност да се охарча за маркова антена като триакс която толкова много ги хавлите...
благодаря на всички които ще ми отговорят
Брато задъхах се докато ти прочета писанието ... не разбрах къде започват и къде свършват изреченията ти ... и кое повторение за коя част от текста се отнася ... както и да е ... като цена максимално ниска пък да е максимално качествена антената и да е възможно най-добрия вариант е Triax TD 110 ... ама пък е 105 см и не отговаря на заданието ти ... и ако направя сметка на всичките сателитни позиции, които искаш да прихванеш - да вземеш направо една тороидалка ... ама тя пък няма да е евтинка и пак не отговаря на изискванията ти ...

Евтино и хубаво пък да отговаря на изискванията ти - горната антенка - Triax TD 110 с едно моторче ... и си в джаза ... ...
__________________
We are all born mad. Some remain so.
I'm selfish & get on well only with alike.
Липсата на достъп до истински оръжия води до ненужна грубост!
Отговори с цитат
  #3  
Стар 04-11-2010
Джак Джак не е на линия
Мореплавател
 

Дата на присъединяване: Dec 2007
Местоположение: София
Мнения: 5,815
Благодари: 1,820
Получил благодарност:
1,999 пъти в 856 поста
Сваляния: 126
Ъплоуди: 17
По подразбиране

Щом иска да е евтинко за по-малко пари ще си вземе Текател 110 (дори и Текател 120) - http://www.sky-digital.eu/dish.htm
__________________
QUICKBUTTON Mod by Jack 1.3 & Lite (за Енигма 2 приемници)
DM800 320HDD REV:M, Triax 88 {13E, 19E, 23,5E, 28,2E, 39E}, Triax 78 {5W/4W, 1W, 5E, 7E/9E}, DiseqC EMP CENTAURI 9/1 | DiseqC Opticum 4/1, Alps, Inverto, Invacom
Отговори с цитат
  #4  
Стар 04-11-2010
Triax Triax не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: Варна
Мнения: 484
Благодари: 2
Получил благодарност:
98 пъти в 87 поста
Сваляния: 56
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Ще се озъби с толкова много конвертори и голям дайсек...а се заглежда в 130см антена за 39лв...и четворен мултифийлд иска...и качество...
Отговорът е "Мисия невъзможна". Не може да искаш да се чувстваш като в Мерцедес, а да правиш разходи като за жигули...

Направи си по-корава стойка, вземай си парабола 120-150см втора ръка, мотор, позиционер и си готов.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Triax за този полезен пост :
hajduk (04-11-2010)
  #5  
Стар 04-11-2010
Аватара на hajduk
hajduk hajduk не е на линия
Форумец с мегер
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Местоположение: Варна
Мнения: 869
Благодари: 1,812
Получил благодарност:
345 пъти в 184 поста
Сваляния: 111
Ъплоуди: 4
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Джак Вижте мненията
Щом иска да е евтинко за по-малко пари ще си вземе Текател 110 (дори и Текател 120) - http://www.sky-digital.eu/dish.htm
И ще му застане по-евтин мултифийда с Текател !? ... Вместо хубавка антенка с единичен конвертор и мотор ... Който и да е мултифийд няма общо с понятието евтино ...
__________________
We are all born mad. Some remain so.
I'm selfish & get on well only with alike.
Липсата на достъп до истински оръжия води до ненужна грубост!
Отговори с цитат
  #6  
Стар 04-11-2010
Джак Джак не е на линия
Мореплавател
 

Дата на присъединяване: Dec 2007
Местоположение: София
Мнения: 5,815
Благодари: 1,820
Получил благодарност:
1,999 пъти в 856 поста
Сваляния: 126
Ъплоуди: 17
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от hajduk Вижте мненията
Евтино и хубаво пък да отговаря на изискванията ти - горната антенка - Triax TD 110 с едно моторче ... и си в джаза ... ...
Цитирай:
Първоначално написано от Джак Вижте мненията
Щом иска да е евтинко за по-малко пари ще си вземе Текател 110 (дори и Текател 120) - http://www.sky-digital.eu/dish.htm
Какво пречи на Текатела да се сложи на мотор?
__________________
QUICKBUTTON Mod by Jack 1.3 & Lite (за Енигма 2 приемници)
DM800 320HDD REV:M, Triax 88 {13E, 19E, 23,5E, 28,2E, 39E}, Triax 78 {5W/4W, 1W, 5E, 7E/9E}, DiseqC EMP CENTAURI 9/1 | DiseqC Opticum 4/1, Alps, Inverto, Invacom
Отговори с цитат
  #7  
Стар 04-11-2010
uscxeu uscxeu не е на линия
фен на безплатните неща
 

Дата на присъединяване: Nov 2010
Мнения: 365
Благодари: 18
Получил благодарност:
22 пъти в 15 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране ре:

е добре де 130 см офсет марка волтел мисля че е турско производство добра ли е като качество мога ли с една такава да хвана 13е 16е и 19.2е от стационарна позиция с 3 конвентора без да ми трябва мотор както и пак с 130 см офсет волтел тия позиции 39е 42 е 45е и после двете антени да ги свържа с дайсек ключ и да отиде сигнал към основният ми приемник и съответно ако може да включа два допълнителни ?
Отговори с цитат
  #8  
Стар 04-11-2010
Аватара на Ламерът
Ламерът Ламерът е на линия
Тиква
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: Бургас
Мнения: 1,312
Благодари: 139
Получил благодарност:
464 пъти в 289 поста
Сваляния: 116
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от uscxeu Вижте мненията
е добре де 130 см офсет марка волтел мисля че е турско производство добра ли е като качество мога ли с една такава да хвана 13е 16е и 19.2е от стационарна позиция с 3 конвентора без да ми трябва мотор както и пак с 130 см офсет волтел тия позиции 39е 42 е 45е и после двете антени да ги свържа с дайсек ключ и да отиде сигнал към основният ми приемник и съответно ако може да включа два допълнителни ?
Ти па нацели най големите кочини в палитрите от антени по добре си вземи два текатела 120 здрави на добра цена и качествени.
Отговори с цитат
  #9  
Стар 05-11-2010
Triax Triax не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: Варна
Мнения: 484
Благодари: 2
Получил благодарност:
98 пъти в 87 поста
Сваляния: 56
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от uscxeu Вижте мненията
е добре де 130 см офсет марка волтел мисля че е турско производство добра ли е като качество
Като гледаш цените на другите антени от сорта, как мислиш? Да не би всички да са баламурници и да дават повече пари за други антени?...

Все още не е измислено качественото за без пари...
Отговори с цитат
  #10  
Стар 05-11-2010
Аватара на hajduk
hajduk hajduk не е на линия
Форумец с мегер
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Местоположение: Варна
Мнения: 869
Благодари: 1,812
Получил благодарност:
345 пъти в 184 поста
Сваляния: 111
Ъплоуди: 4
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Triax Вижте мненията
Като гледаш цените на другите антени от сорта, как мислиш? Да не би всички да са баламурници и да дават повече пари за други антени?...

Все още не е измислено качественото за без пари...
Не бе, Волтел тогава ги е нямало ... и другите щем не щем сме си купили това дето има на пазара Тикатели, Триакси и всякакви други гадни и скъпи боклуци ... не че сме баламурници ... аами, хич даже ...
__________________
We are all born mad. Some remain so.
I'm selfish & get on well only with alike.
Липсата на достъп до истински оръжия води до ненужна грубост!
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
антена, взема, гледане, Да, За, Канали, ми, повече, помогнете, решение, Сателитна


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Sky Deutschland с повече HD канали ТИНТИН Новини 0 22-10-2009 10:41
Повече тв канали при YouSee ТИНТИН Новини 0 07-05-2009 22:12
помощ за сателитна антена nasko77 САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 4 02-05-2008 02:44


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 14:28.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.