The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > ОБЩИ ДИСКУСИИ за цифрова телевизия

ОБЩИ ДИСКУСИИ за цифрова телевизия Мястото, където може да обсъждате всичко, за което няма обособен форум.

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #1  
Стар 23-08-2011
соколов соколов не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Aug 2011
Мнения: 2
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране Окабеляване за сателит и HD

Здравейте, имам следната дилема. В момента прокопавам кабели за ТВ и НЕТ, като свичко се събира на едно място в средата на апартамента. Понеже нета е лесен, кабела от вън и после рутър и по кабел, дойде ред на сателита.

Е да ама не. Обадих се на Булсат да ги попитам мога ли да си пусна един кабел от терасата до разпределителната кутия и от там с един multiswitch да пусна сигнала до всеки приемник, и те ми казаха, че ставало ама за HD не ставало щото нямало такива устройства. Като чукнах в нета е пълно с такива устройства. Та въпросите ми са следните;

1. Тези мултисуичове стандартни ли са за всички приемници?
2. Колко кабела да дръпна от терасата до мултисуича, и какви? Гледам, че Булсат ползват един кабел до HD приемниците си, но пък мултисуичовете които гледам в нета все приемат по 2 кабела от конвертора? Или ползват двойни конвертори?

Целя да положа кабели които да мога да ползвам и с друг оператор ако реша, един вид универсално окабеляване.

Искам и да си спестя прокарване на сноп кабели от терасата до разпределителната кутия, както и да увеличавам броя на чиниите...в момента ползвам два приемника но до месец ще бъдат 5.

Давайте идеи и съвети на воля, трябва да сложа всичко преди да замажа, че после става...

Последно редактирано от соколов : 23-08-2011 на 01:33
Отговори с цитат
  #2  
Стар 23-08-2011
Аватара на Георги Банков
Георги Банков Георги Банков не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2010
Мнения: 755
Благодари: 372
Получил благодарност:
52 пъти в 42 поста
Сваляния: 37
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Пак техните им глупости...
__________________
Paraclipse Hydro, D = 228,6cm {37,5W - 85,2E}; Invacom SNF-031 with Invacom ADF-120; 24'' PowerTech Actuator; Power Tech GBOX V2000 positioner; DM500s; Drake ESR 300s;
Отговори с цитат
  #3  
Стар 23-08-2011
АА АА не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Мнения: 439
Благодари: 8
Получил благодарност:
120 пъти в 71 поста
Сваляния: 104
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Най-универсалното окабеляване е отделен кабел от антената до всеки приемник.Ако искаш да ползуваш мултисуич, до него от антената трябват четири кабела за да има универсалност(и поне един резервен). При положение , че се предлагат конвертори с 8 независими изхода , и окабеляването се прави сега мисля че е по добре да избегнеш ползуването на мултисуич - ти като искаш пак си пусни кабели от антената до средата на жилището.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 23-08-2011
gradev gradev не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2008
Мнения: 168
Благодари: 14
Получил благодарност:
21 пъти в 10 поста
Сваляния: 103
Ъплоуди: 0
По подразбиране Отговор

Здравей, ако не си купиш конвертор с 8 независими извода, няма как да постигнеш 5 независими изхода . Ако не желаеш да имаш към антената ти 5 кабела - решението е мултисуич. Тези с 2 кабела няма да ти свършат работа. Трябва ти такъв с 4 входящи кабела - те са за Lo и Hi банда, както и за V и H поляризации (Lo H/V ; Hi H/V) . Също така тези устройства имат и вход за нормална антена , на които можеш да подадеш сигнал или от ефирна антена или от някой провайдър на кабелна телевизия. Да не забравиш, че трябва да предвидиш и съответните розетки за стените, които ти разделят сигнала за съответните приемници(сателитен или вход антена ТВ). Това е, за друго не се сещам. Ако имаш въпроси - питай :-)
Отговори с цитат
  #5  
Стар 23-08-2011
Аватара на netman
netman netman не е на линия
Жичкаджия
 

Дата на присъединяване: Dec 2007
Местоположение: Бургаско
Мнения: 1,815
Благодари: 400
Получил благодарност:
301 пъти в 146 поста
Сваляния: 114
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Така сега ако говорим за пълна универсалност се прави следното от тая централна кутия до всяка стая по 2 коаксални кабела и по две FTP-та и проблема с вътрешната мрежа е решен ... сметни си и двойни розетки за коаксиала и лан-а (за коаксиала може се земат турски боклуци и да се изкормят и заменят елемента вътре със снадки, инак 15 евро за блакном, аксинг или визи ако искаш качество ... за лана важи същото или 22/40 за единична двойна розетка Шнайдер/Легранд) .... сега следва въпроса за захранването на мрежата със сигнал трябва да предвидиш кабелна тв и ефирна тв, т.е. до тук 2 кабела и за всеки тв отделен още 5 значи 7 входни коаксиала (после дали ще ги надиш, ключиш или др ще ти е все тая) и поне 2 лан (един от доставчика и един резерва или втори доставчик) + 1 или 2 кабелчета 2х0,25 или 2х0,15 които да излизат близо до контакт ако се наложи да слагаш активни елементи ще им трябва захранване (говорим за 9-24В в никакъв случай мрежово до кутията!!! ).... и не забравяй кутията да е голяма за да събере всичко тва + евентуално защита за лан/коаксиал, комбайнери ако решиш да се унифицираш, суич евентуално рутер и др непредвидени щуротии ...
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на netman за този полезен пост :
Оги (23-08-2011)
  #6  
Стар 23-08-2011
woooow woooow е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: May 2010
Мнения: 540
Благодари: 32
Получил благодарност:
206 пъти в 149 поста
Сваляния: 68
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Здравейте, и аз да питам нещо по темата. Трябва ли на приемниците след мултиключа да се активира опцията за 22kHz?
Отговори с цитат
  #7  
Стар 23-08-2011
woooow woooow е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: May 2010
Мнения: 540
Благодари: 32
Получил благодарност:
206 пъти в 149 поста
Сваляния: 68
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Никой ли не знае? Ще задам въпроса по друг начин: мултиключа автоматично ли си превключва между бандовете (в моя случай и между 2 антени) или трябва команда от приемника?
Отговори с цитат
  #8  
Стар 24-08-2011
соколов соколов не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Aug 2011
Мнения: 2
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от netman Вижте мненията
Така сега ако говорим за пълна универсалност се прави следното от тая централна кутия до всяка стая по 2 коаксални кабела и по две FTP-та и проблема с вътрешната мрежа е решен ... сметни си и двойни розетки за коаксиала и лан-а (за коаксиала може се земат турски боклуци и да се изкормят и заменят елемента вътре със снадки, инак 15 евро за блакном, аксинг или визи ако искаш качество ... за лана важи същото или 22/40 за единична двойна розетка Шнайдер/Легранд) .... сега следва въпроса за захранването на мрежата със сигнал трябва да предвидиш кабелна тв и ефирна тв, т.е. до тук 2 кабела и за всеки тв отделен още 5 значи 7 входни коаксиала (после дали ще ги надиш, ключиш или др ще ти е все тая) и поне 2 лан (един от доставчика и един резерва или втори доставчик) + 1 или 2 кабелчета 2х0,25 или 2х0,15 които да излизат близо до контакт ако се наложи да слагаш активни елементи ще им трябва захранване (говорим за 9-24В в никакъв случай мрежово до кутията!!! ).... и не забравяй кутията да е голяма за да събере всичко тва + евентуално защита за лан/коаксиал, комбайнери ако решиш да се унифицираш, суич евентуално рутер и др непредвидени щуротии ...
Аз нета съм го решил, имам две оптики до кутията и от там по трасетата. Проблема ми е този сателит, ще падне голямо копане...
Отговори с цитат
  #9  
Стар 24-08-2011
gradev gradev не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2008
Мнения: 168
Благодари: 14
Получил благодарност:
21 пъти в 10 поста
Сваляния: 103
Ъплоуди: 0
По подразбиране Отговор

За мултиключа не знам как стои въпроса, понеже никога не съм пипал такова нещо за да видя как се управлява и как се държи след мултисуич. Колкото до копането - е, има го в играта ако искаш да си окабелиш жилището както трябва. Но 1 коаксиален кабел то точка за телевизор стига. Не знам защо колегата по-горе иска по 2 кабела да се карат до абонатна точка.
Просто слагаш розетка , която сплитва радио, ТВ, САТ сигнала . По този начин по един кабел ти върви и сателита, и кабелна ако имаш или ефирна, както и УКВ антена ако ти трябва за някой радио тунер. Надявам се да съм бил полезен. Аз розетки си купих от Практикер. Колкото за лан розетки - препоръчвам ти да си монтираш на R&M. Прекрасни розетки, като за подвключването на кабела към нея не ти трябват дори инструменти. Всичко е цветово направено като за малоумници. Упех !
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
hd, За, окабеляване, сателит


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Окабеляване?! gax Въпроси и отговори 6 16-06-2009 19:40


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 08:13.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.