The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > ПРИЕМНИЦИ за цифрова сателитна телевизия > DREAMBOX

DREAMBOX DM 500, DM 600, DM 800, InetBOX и др.

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #1  
Стар 20-03-2009
Dm800 Dm800 не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2009
Местоположение: Germany
Мнения: 107
Благодари: 17
Получил благодарност:
2 пъти в 2 поста
Сваляния: 6
Ъплоуди: 0
По подразбиране кейбълтел

Предварително се извинявам за въпроса, ако е много глупав.
Отскоро имам ДМ800. В момента ползвам кабелен доставчик - Кейбълтел.
Някои програми като RTL и VOX са заключени.
Има ли възможност да ги гледам и как?
Къде да намеря наръчник, от който да разбера как точно се конфигурира въпросния дреембокс?
Чета ве4е седмици наред оттук оттам по нещо, но никъде няма систематизирана литература. Аз съм човек техник и за съжаление съм свикнал да ползвам наръчници.
А за този уред никъде няма нещо събрано заедно.
Например инсталирам OoZooN - субтитрите на Media Player-а излизат на маймуница,
DVD Player - работи
Инсталирам Енигма 2 - Media player - субтитри ОК, DVD player - black screen,
на сървъра в extensions - няма възможност за довнлоад на CCcam.
И други такива простотии.
Ето например това писане на български тук, заради което ме баннаха миналия месец - изобсто не го разбирам?????
Какъв е проблема да си пишем с латински букви?
Така сега всеки път като искам да напиша нещо, което не може да се напише на български, трябва да превключвам клавиатурата - гадост, лудост.
Ама то като всичко в БГ.
както и да е !!!

Благодаря предварително за отговорите.
Ако някой иска да си купи Дреамбокс нека се обади , защото аз съм на път да се откажа от тази играчка, както върви!
Отговори с цитат
  #2  
Стар 20-03-2009
Джак Джак не е на линия
Мореплавател
 

Дата на присъединяване: Dec 2007
Местоположение: София
Мнения: 5,815
Благодари: 1,820
Получил благодарност:
1,999 пъти в 856 поста
Сваляния: 126
Ъплоуди: 17
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Dm800 Вижте мненията
на сървъра в extensions - няма възможност за довнлоад на CCcam.
Здравей. CCcam не е достъпен за сваляне от extensions, а от Addons. Намира се в синия панел. Син бутон > Settings > Addons > download (Gemini-Server) > и после инсталираш CCcama от директория Cam, а след това инсталираш и неговия конфигурационен файл от директория Cam-Configs.

След като инсталираш CCcam трябва да го стартираш. Може да настроиш автоматично да се стартира (за да не го правиш ръчно всеки път) от синия панел - син бутон > on/off Auto-Camd и Auto-Camd Settings. След като въведеш настройките рестартирай приемника за да ти е мирна главата.

Горните менюта са на Gemini 4.1.

Относно пишенето на кирилица, това не е нито гадост, нито лудост, а УВАЖЕНИЕ към тези, от които искаш помощ. Защо заради това, че на теб ти се вижда трудно да превключиш няколко пъти езика на клавиатурата, другите трябва да се мъчат с мнението написано на латиница? И не само това - в БЪЛГАРИЯ сме все пак. Писането на кирилицата е една от най-хубавите инициативи предприети във форумите преди няколко години. А ако беше задавал въпросите си досега на кирилица, вероятно вече щеше да знаеш не само как се инсталира CCcam, но и много други неща.
__________________
QUICKBUTTON Mod by Jack 1.3 & Lite (за Енигма 2 приемници)
DM800 320HDD REV:M, Triax 88 {13E, 19E, 23,5E, 28,2E, 39E}, Triax 78 {5W/4W, 1W, 5E, 7E/9E}, DiseqC EMP CENTAURI 9/1 | DiseqC Opticum 4/1, Alps, Inverto, Invacom

Последно редактирано от Джак : 20-03-2009 на 17:22
Отговори с цитат
  #3  
Стар 21-03-2009
Dm800 Dm800 не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2009
Местоположение: Germany
Мнения: 107
Благодари: 17
Получил благодарност:
2 пъти в 2 поста
Сваляния: 6
Ъплоуди: 0
По подразбиране CCcam

Благодаря за отговора Момчи.
Няма да споря по въпроса кое и доколко е хубаво, защото най вероятно нищо няма да се промени от това.
Мен просто ме забавя този начин на писане във форума, както ме бави и несистематизираната и не на едно място информация относно дреамбокса.
Но аз съм компютърен специалист и съм установил отдавна че всичко free и open source е така. Ама и това е друга тема.
В момента най много метормози това бавене и размяната на реплики, на час по лъжичка, както се казва.
Конкретно, опитах почти всички имиджи на дреамбоь и нито един от тях не се дуржи прилично. В смисъл, няма нито един имидж на който всичко да работи задоволително. Както вече казах, засега искам да ползвам Media player, DVD player, CCcam и USB disk. Това до момента не ми се е отдало. А смятам, че съм доста навътре и с Linux и с Windows. Addon или Extensions, доколкото вийдам пред себе си менюто на дреамбокса е едно и също. Последно инсталирах оригиналния софтуер на дреамбокс от Октомжри миналата година и той ме сюрпризира като изобщо не разпознава USB диска ми. Отивам на Plugins download и от там съюо не намирам нещо, което да разтоваря и инстгалирам и което да ми намери USB харддиска. Също така нямя plugin CCcam на сървъра за download. Както ти казах не мисля, че съм начинаещ в работата с Интернет и Linux, но този бокс определено няма нищо систематизирано и събрано на едно място, откъдето да може да се образова и информира човек. Сега ще сложа Nabilo и ще стискам палци, всичко да му е инсталирано. Сужалявам за резкия тон, но това наистина е изнервящо. Както казах в предишния си пост, ако някой иска да купи моя дреамбоь, съм готова да го продам за 900 лева, с 2 тунера в комплекта - сателитен и кабелен. А както ти каза в един от предишните си постове, все пак идеята е да гледаме телевизия а не да се обръщаме на Linux guru!!!
Отговори с цитат
  #4  
Стар 21-03-2009
Аватара на Sharp987
Sharp987 Sharp987 не е на линия
Потребител
 

Дата на присъединяване: Mar 2009
Мнения: 1,617
Благодари: 749
Получил благодарност:
2,657 пъти в 884 поста
Сваляния: 126
Ъплоуди: 113
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Dm800 Вижте мненията
Благодаря за отговора Момчи.
Няма да споря по въпроса кое и доколко е хубаво, защото най вероятно нищо няма да се промени от това.
Мен просто ме забавя този начин на писане във форума, както ме бави и несистематизираната и не на едно място информация относно дреамбокса.
Но аз съм компютърен специалист и съм установил отдавна че всичко free и open source е така. Ама и това е друга тема.
В момента най много метормози това бавене и размяната на реплики, на час по лъжичка, както се казва.
Конкретно, опитах почти всички имиджи на дреамбоь и нито един от тях не се дуржи прилично. В смисъл, няма нито един имидж на който всичко да работи задоволително. Както вече казах, засега искам да ползвам Media player, DVD player, CCcam и USB disk. Това до момента не ми се е отдало. А смятам, че съм доста навътре и с Linux и с Windows. Addon или Extensions, доколкото вийдам пред себе си менюто на дреамбокса е едно и също. Последно инсталирах оригиналния софтуер на дреамбокс от Октомжри миналата година и той ме сюрпризира като изобщо не разпознава USB диска ми. Отивам на Plugins download и от там съюо не намирам нещо, което да разтоваря и инстгалирам и което да ми намери USB харддиска. Също така нямя plugin CCcam на сървъра за download. Както ти казах не мисля, че съм начинаещ в работата с Интернет и Linux, но този бокс определено няма нищо систематизирано и събрано на едно място, откъдето да може да се образова и информира човек. Сега ще сложа Nabilo и ще стискам палци, всичко да му е инсталирано. Сужалявам за резкия тон, но това наистина е изнервящо. Както казах в предишния си пост, ако някой иска да купи моя дреамбоь, съм готова да го продам за 900 лева, с 2 тунера в комплекта - сателитен и кабелен. А както ти каза в един от предишните си постове, все пак идеята е да гледаме телевизия а не да се обръщаме на Linux guru!!!
Колега, няма учебник за DM800 където да пише всичко как става. Това не е Уиндоус или Линукс за които има Библия. На компа имам повече от 10 Гига байта файлове за ДМ500 и ДМ800. В тях има софтуер за тях, софтуер за компа за работа с Дриима, всякакви ръководства на различни езици. Представяш ли за да седна да го обединя в един PDF файл и да напиша цял учебник, колко време ще ми трябва. Мога да кажа, че поне 50% от нещата за Дриима не са ми ясни как стават, а не ми е и трябвало да ги знам.
__________________
Отговори с цитат
  #5  
Стар 21-03-2009
Чък Норис Чък Норис не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Dec 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 11,937
Благодари: 980
Получил благодарност:
7,314 пъти в 3,551 поста
Сваляния: 89
Ъплоуди: 24
По подразбиране

Хах, пич вземи "разджуркай" по-добре приеника и тогава пиши глупости. Направо е коштунствено да си купиш такъв приемник и да го ползваш за кабелна телевизия в България, сложи си една антенка с моторче, пусни си шеринг и забрави за всякакви кабеларки.

Последно редактирано от Чък Норис : 21-03-2009 на 15:30
Отговори с цитат
  #6  
Стар 21-03-2009
Джак Джак не е на линия
Мореплавател
 

Дата на присъединяване: Dec 2007
Местоположение: София
Мнения: 5,815
Благодари: 1,820
Получил благодарност:
1,999 пъти в 856 поста
Сваляния: 126
Ъплоуди: 17
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Dm800 Вижте мненията
В смисъл, няма нито един имидж на който всичко да работи задоволително. Както вече казах, засега искам да ползвам Media player, DVD player, CCcam и USB disk. Това до момента не ми се е отдало.
На мен ми се е отдало, без да съм гуру. С Gemini 4.1 работят и Media player, и DVD player, и CCcam. USB диск не съм пробвал защото съм с вътрешен, но вероятно не правиш някоя настройка за да захапе диска. На моя DM800 не само CCcam работи, но превключва автоматично и на MGcamd за едни руски пакети. Чудесна машинка.
__________________
QUICKBUTTON Mod by Jack 1.3 & Lite (за Енигма 2 приемници)
DM800 320HDD REV:M, Triax 88 {13E, 19E, 23,5E, 28,2E, 39E}, Triax 78 {5W/4W, 1W, 5E, 7E/9E}, DiseqC EMP CENTAURI 9/1 | DiseqC Opticum 4/1, Alps, Inverto, Invacom
Отговори с цитат
  #7  
Стар 21-03-2009
Чък Норис Чък Норис не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Dec 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 11,937
Благодари: 980
Получил благодарност:
7,314 пъти в 3,551 поста
Сваляния: 89
Ъплоуди: 24
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Момчи Вижте мненията
На мен ми се е отдало, без да съм гуру. С Gemini 4.1 работят и Media player, и DVD player, и CCcam. USB диск не съм пробвал защото съм с вътрешен, но вероятно не правиш някоя настройка за да захапе диска. На моя DM800 не само CCcam работи, но превключва автоматично и на MGcamd за едни руски пакети. Чудесна машинка.
Те настройките за харда са ясни и ако не беше започнал с това колко голям спец е и как всички трябва да се съобрзяват с него и да се пише на маймуница, можеше и да му се помогне.
Отговори с цитат
  #8  
Стар 21-03-2009
Dm800 Dm800 не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2009
Местоположение: Germany
Мнения: 107
Благодари: 17
Получил благодарност:
2 пъти в 2 поста
Сваляния: 6
Ъплоуди: 0
По подразбиране Gemini 4.1

Нека попитам нещо простичко - не знам какво е Gemini 4.1. Не знам от къде се доунлоудва нито каква е разликата между всички ония имиджи, които стоят по форумите и които имат различен изглед след като ги заредиш на дреам-с? Изобщо идеята ми беше, че никъде няма описание на процеса на първоначално зареждане на имиджите, после на плугините и така нататък. Даже реда на инсталиране и изолзване не е написан никъде. Ето и колегата който гожори за кощунство - не разбирам и това - каква е разликата между кабелния опратор сателиния. Ясно ми е че сателитния има повече програми, но какво прави шеринга и как точно работи не ми е ясно. И всеки си трае по въпроса. Може би е бизнес и хората правят пари от това - не знам, но факта е че всеки се ослушва и си трае или изказва някакво мнение, което е приложимо за неговия си дреам, но дали неговия дреам е със същата конфигурация като моя - това никой не го знае нито го коментира. Не искам да се заяждам с никой просто помолих интелигентно и културно за стъпките за инициализиране на дреам-а, кое се пари най напредкое после и така или просто някакъж гуиде за да не задавам тук вупрос след въпрос и да проверявам през половин час дали някой е отговорил.
Благодаря на всички за отговорите и се извинявам ако съм засегнал някого
Отговори с цитат
  #9  
Стар 21-03-2009
Dm800 Dm800 не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2009
Местоположение: Germany
Мнения: 107
Благодари: 17
Получил благодарност:
2 пъти в 2 поста
Сваляния: 6
Ъплоуди: 0
По подразбиране За Момчи

Момчи, USB диска не е от настройки понеже сега като инсталирах Nabilo и той си разпозна диска веднага, също зареди и Медиа плейър, за съжаление оба4е няма ДВД плейър а и не го намирам в плъгините. Подозирам, че самия имидж си ги е инсталирал тези плъгини, но това е по скоро въпрос - така ли е наистина и всичко ли трябва да инсталирам ръчно като го ъплодвам с фтп и после стартирам ipkg install командата или има и по елегантен начин?
Отговори с цитат
  #10  
Стар 21-03-2009
Чък Норис Чък Норис не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Dec 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 11,937
Благодари: 980
Получил благодарност:
7,314 пъти в 3,551 поста
Сваляния: 89
Ъплоуди: 24
По подразбиране

натискаш 2 пъти зелен бутон--> Extensions --> dvdplayer

До колкото каква е разликата м/у кабелна и сателитна телевизия, ми не е само броя прогами, а и тяхното качество, все пак кабеларката ъплинква от сателит. Отделно ти си си купил ХД приемник за да гледаш ХД канали, предполагам, а няма нито един български оператор(кабелен или сателитен), който да прелга голямо разнобразие от канали, затова се прибягва към шеринг, но има правила, в които е ясно опоменато, че говоренето за шеринг се наказва(прочети правилата), така, че всички налични въпроси по темата по добре е да се задават на ЛС.

П.С. Както казах "разджуркай" приемника обиколи всичките му менюта, влез в синия панел и т.н.

Последно редактирано от Чък Норис : 21-03-2009 на 21:21
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
Кейбълтел


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
КейбълТел Бургас netman Оператори в гр. БУРГАС 25 14-05-2011 18:55
Кейбълтел Стара Загора spaice Кабелни [DVB-C] оператори в България 7 30-05-2010 18:15
Настройка на HD каналите на Кейбълтел в Сливен валсбак Кабелни [DVB-C] оператори в България 4 26-12-2009 11:38
Nickelodeon в България в мрежата на Кейбълтел ТИНТИН Новини 1 03-09-2009 10:45
Евроком Кабел МБ и Кейбълтел се обединяват ТИНТИН Кабелни [DVB-C] оператори в България 8 17-07-2009 15:46


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 16:27.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.