The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Българските оператори и програми на Български > ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят

ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят
Горещ телефон: 0800 13 800, Спътник Hellas SAT 2 (39E)
Списък с честоти и параметри на програмите от пакета на Булсатком

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #51  
Стар 21-04-2021
vencoi vencoi не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Apr 2011
Мнения: 21
Благодари: 0
Получил благодарност:
14 пъти в 8 поста
Сваляния: 3
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Има хора които са го получили

Отговори с цитат
Следните потребители (2) благодарят на vencoi за този полезен пост
Атас (29-04-2021), Ивован (21-04-2021)
  #52  
Стар 21-04-2021
Аватара на дзън94
дзън94 дзън94 не е на линия
напредващо сукалче
 

Дата на присъединяване: Dec 2010
Мнения: 116
Благодари: 39
Получил благодарност:
10 пъти в 3 поста
Сваляния: 23
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Извинявам се, че е извън темата, но от днес забелязвам, че на андроид тв бокс на който гледам приложението Bulsatcom tv ги няма каналите Нова и Кино Нова. Някой с информация дали ще ги върнат и като цяло дали ще остане приложението ?
Отговори с цитат
  #53  
Стар 21-04-2021
Vboxk Vboxk не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2009
Местоположение: Varna
Мнения: 648
Благодари: 103
Получил благодарност:
79 пъти в 66 поста
Сваляния: 2
Ъплоуди: 0
Wink

Цитирай:
Първоначално написано от дзън94 Вижте мненията
Извинявам се, че е извън темата, но от днес забелязвам, че на андроид тв бокс на който гледам приложението Bulsatcom tv ги няма каналите Нова и Кино Нова. Някой с информация дали ще ги върнат и като цяло дали ще остане приложението ?
Колега при мен ги има каналите проблема е при теб.
Отговори с цитат
  #54  
Стар 21-04-2021
Аватара на дзън94
дзън94 дзън94 не е на линия
напредващо сукалче
 

Дата на присъединяване: Dec 2010
Мнения: 116
Благодари: 39
Получил благодарност:
10 пъти в 3 поста
Сваляния: 23
Ъплоуди: 0
По подразбиране

https://pasteboard.co/JYnKqKo.jpghttps://pasteboard.co/JYnJIkV.jpgСтранно, къде да търся проблема? Прилагам снимки...

Последно редактирано от дзън94 : 21-04-2021 на 19:58
Отговори с цитат
  #55  
Стар 21-04-2021
Vboxk Vboxk не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2009
Местоположение: Varna
Мнения: 648
Благодари: 103
Получил благодарност:
79 пъти в 66 поста
Сваляния: 2
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от дзън94 Вижте мненията
https://pasteboard.co/JYnKqKo.jpghttps://pasteboard.co/JYnJIkV.jpgСтранно, къде да търся проблема? Прилагам снимки...
Не знам откъде е проблема най добре се обърни към техническа поддръжка.
Отговори с цитат
  #56  
Стар 21-04-2021
Аватара на Трънката
Трънката Трънката е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Apr 2008
Местоположение: Белозем,Пловдивско
Мнения: 90
Благодари: 43
Получил благодарност:
18 пъти в 13 поста
Сваляния: 49
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от дзън94 Вижте мненията
Извинявам се, че е извън темата, но от днес забелязвам, че на андроид тв бокс на който гледам приложението Bulsatcom tv ги няма каналите Нова и Кино Нова. Някой с информация дали ще ги върнат и като цяло дали ще остане приложението ?
При мен изчезват каналите на " Нова Броудкастинг Груп" , когато интернета е от някой от мобилните оператори ( говоря за мобилен интернет ). Тествал съм с Теленор и Виваком.

Последно редактирано от Трънката : 21-04-2021 на 20:24
Отговори с цитат
  #57  
Стар 22-04-2021
Аватара на дзън94
дзън94 дзън94 не е на линия
напредващо сукалче
 

Дата на присъединяване: Dec 2010
Мнения: 116
Благодари: 39
Получил благодарност:
10 пъти в 3 поста
Сваляния: 23
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Трънката Вижте мненията
При мен изчезват каналите на " Нова Броудкастинг Груп" , когато интернета е от някой от мобилните оператори ( говоря за мобилен интернет ). Тествал съм с Теленор и Виваком.
Аз точно с мобилен оператор тествам, защото домашния ми интернет спря, явно това е проблема (на теленор съм). На виваком също съм тествал, но там на компютър няма Нова, Кино нова, диема спорт 1,2 и максовете (макс спорт 1,2,3), а сега на тв бокса липсват само Нова и Кино Нова, диемите и максовете са си там. После като ми пуснат домашния интернет ще пробвам. Благодаря за коментара
Отговори с цитат
  #58  
Стар 23-04-2021
Аватара на Сплендор
Сплендор Сплендор не е на линия
splendor
 

Дата на присъединяване: Mar 2021
Мнения: 285
Благодари: 0
Получил благодарност:
80 пъти в 68 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Трънката Вижте мненията
При мен изчезват каналите на " Нова Броудкастинг Груп" , когато интернета е от някой от мобилните оператори ( говоря за мобилен интернет ). Тествал съм с Теленор и Виваком.
И при мен е така на Виваком.

Иначе както очаквах приложението на бибокса е различно от това в андроид маркета, да видим дали ще го пуснат това приложение за тв боксове и смарт телевизори.
Отговори с цитат
  #59  
Стар 23-04-2021
Аватара на Сплендор
Сплендор Сплендор не е на линия
splendor
 

Дата на присъединяване: Mar 2021
Мнения: 285
Благодари: 0
Получил благодарност:
80 пъти в 68 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Оказа се, че това го има само при гсм-те, тв бокса си има Нова.
Отговори с цитат
  #60  
Стар 27-04-2021
vencoi vencoi не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Apr 2011
Мнения: 21
Благодари: 0
Получил благодарност:
14 пъти в 8 поста
Сваляния: 3
Ъплоуди: 0
По подразбиране

След 3-4 часа работа с приемника и моите отзиви (някои се препокриват с вече изброените)

Първо предимствата пред фюжъна:
+ Интерактивните функции (спиране на пауза, превъртане) са много добре направени. За момента тук нямам забележки.
+ EPG-то зарежда доста бързо, както и преминаването назад в дните няма никакво забавяне
+ При изгасяне на ТВ-то приемника минава веднага в стендбай режим и после много бързо стартира.

Недостатъците при гледане на телевизия:
- Липсва възможност да си избираш листа с любими канали (за мен това е изключително ценно, като възможност)
- При превключване на следващ канал, първоначално тръгва в 360p и след до 5 сек. качеството се оправя (доста дразнещо и при положение, че съм със 100 мегабитов оптичен интернет)
- Невъзможно е да си изкараш часовника (това предполагам ще се оправи скоро)
- Докато гледаш наживо дадена програма неможеш да си пуснеш инфо за нея, нито да видиш програмата напред и назад за дадения канал. Това е възможно когато гледаш предаване на запис или си върнал леко назад текущото, тогава с ОК бутона се пуска инфото за гледаното предаване, както и имаш достъп до отминалите предавания и предстоящите, които може да им зададеш напомняне. Можеби тук е добре да се направи и при гледане наживо ОК бутона да върши тази функция, а само с бутона TV да се пуска списъка с канали. Така бутоните ще работат по еднакъв начин в режим наживо и на запис.
- Отваряне на списъка с канали зарежда бавно, можеби е заради скриншотите, които се зареждат за всеки канал.
- В списъка с канали името на канала, логото му и номера са изключително малки, скриншотите които се показват за мен са безмислени не дават никакво инфо, става много шарено и ти се отвлича вниманието и не може да се ориентираш добре. За мен тук най добре е да се показва само логото на канала в голям размер.
- Отново в списъка с каналите, когато си избереш даден канал и натиснеш ОК, се маркира инфото на текущия канал и е нужно да се натисне още веднъж ОК бутона. Напълно безмислено.
- Когато отвориш списъка с каналите инфото на текущия канал е празно, ако се даде нагоре/надолу и се върнеш на същия канал тогава инфото се показва. (това е някакъв дефект, който предполагам ще се оправи)
- Когато гледаш на запис и в инфото разглеждаш предишни и предстоящи предавания по никакъв начин не се маркира кое предаване е селектирано в момента (ориентираш се кое предаване е в средата на екрана)
- Когато гледаш някакво предаване на запис много е сложно да се върнеш наживо ако си сравнително назад във времето.
- При превключване нагоре/надолу се зарежда предишен/следващ канал, но ако натиснеш два (три, четири, ...) пъти не прескача 2 канала, а трябва да се зареди следващия и чак тогава може да се избере отново следващ, както и канала тръгва и след секунда-две се показва за много кратко инфото на канала. Според мен е много по добре при натискане веднага да се покаже инфото, както и да е възможно ако го натиснеш бързо два/три пъти да прескочи два/три канала.
- Липсва възможност за гледане на "картина в картината"

Недостатъците в Home менютата:
- Докато си в Home менютата няма никаква възможност да се върнеш бързо да гледаш телевизия. За мен най-добре е ако си в Home менютата при натискане на TV бутона да те връща в последно гледания канал. (в момента този бутон не прави нищо)
- В менюто за търсене, по никакъв начин не се отбелязва селектираното предаване (отново търсиш това в центъра на екрана или броиш колко пъти си цъкнал)
- В менюто за архивите, не показва всички архивни предавания които си гледал последно, а си ги избира на слючаен принцип и най-важното е не запомня до къде си го гледал, а винаги ти ги пуска отначалото
- В главното меню при избор на канал от списъка с каналите не винаги тръгва текущото предаване, на моменти стартира предишно предаване.
- Няма възможност за подреждане на инсталираните приложения в избран от мен ред
- EPG-то ще е добре да може да се избират и тук категории канали (както и само любими ако се появят) за по лесно търсене на канал, а не да цъкаш като ненормален надолу. Тук има и един проблем - с бутона за превъртане напред сменяш дните назад, а с бутона за назат дните се сменят напред.

За момента толкова

Малко инфо за приемника:
- MECOOL ANDROID TV BOX M8S
- ARM Cortex-A53, Quad Core - 1.5GHz
- GPU Mali-450 MP
- 2GB RAM
- 8GB Flash
- Android 6.0.1

Софтуера като гледам се разработва от - https://mediahub.eu.com/
По-точно се преработва съществуващатата им платформа за булсат, защото elemental.tv вече го използват и то точно със същия приемник. МСАТ, ТЕЛНЕТ и ТЕЛЕКАБЕЛ и те използват същия приемник и услуга.
Отговори с цитат
Следните потребители (5) благодарят на vencoi за този полезен пост
Атас (29-04-2021), Бай Гого (18-06-2021), ЗЗлатев (29-04-2021), Ивован (27-04-2021), РУМЕН петров (27-04-2021)
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
bbox, eon, на, отговора


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 4 (0 членове и 4 гости)
 


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 07:45.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.