The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > IPTV (Internet Protocol Television)

IPTV (Internet Protocol Television) Интернет телевизията

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #461  
Стар 02-10-2019
Аватара на Хоризонт
Хоризонт Хоризонт е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2011
Мнения: 1,399
Благодари: 191
Получил благодарност:
351 пъти в 245 поста
Сваляния: 15
Ъплоуди: 0
По подразбиране

От къде я хареса?
__________________
Отговори с цитат
  #462  
Стар 02-10-2019
Христоп Христоп не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2012
Мнения: 42
Благодари: 9
Получил благодарност:
17 пъти в 8 поста
Сваляния: 28
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Относно дистанционното. Вземах Allwinner, Tanix TX6 и съвпада с дистанционното на булсат едно към едно-стелките, на доло, на горе и на ляво и на дясно. Гадно е! Моят търговец.
Отговори с цитат
  #463  
Стар 02-10-2019
yavor1 yavor1 е на линия
ХХХ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: По морето
Мнения: 12,807
Благодари: 1,286
Получил благодарност:
4,808 пъти в 3,009 поста
Сваляния: 172
Ъплоуди: 19
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Хоризонт Вижте мненията
От къде я хареса?
От фирмения сайт

https://www.h96tvbox.com/19-h96-mini-h6
Отговори с цитат
  #464  
Стар 03-10-2019
yavor1 yavor1 е на линия
ХХХ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: По морето
Мнения: 12,807
Благодари: 1,286
Получил благодарност:
4,808 пъти в 3,009 поста
Сваляния: 172
Ъплоуди: 19
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Христоп Вижте мненията
Относно дистанционното. Вземах Allwinner, Tanix TX6 и съвпада с дистанционното на булсат едно към едно-стелките, на долу, на горе и на ляво и на дясно. Гадно е! Моят търговец.
Пробвай това:


Тем кто смотрит бокс на LG и мучается совпадением нескольких команд (9, vol-, left и list) с пульта телевизора
Заходите по пути /system/usr/keylayout и переименуйте файл customer_ir_fb04.kl (или удалите его)
Отговори с цитат
  #465  
Стар 03-10-2019
Христоп Христоп не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2012
Мнения: 42
Благодари: 9
Получил благодарност:
17 пъти в 8 поста
Сваляния: 28
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от yavor1 Вижте мненията
Пробвай това:


Тем кто смотрит бокс на LG и мучается совпадением нескольких команд (9, vol-, left и list) с пульта телевизора
Заходите по пути /system/usr/keylayout и переименуйте файл customer_ir_fb04.kl (или удалите его)
И аз прочетох това при руснаците, но не ми се получи, а и дори да стане няма как да спре дистанционото на бокса да управлява и приемника на булсат-защото коригираш само файловете в бокса не и в приемника на булсат.
Отговори с цитат
  #466  
Стар 05-10-2019
yavor1 yavor1 е на линия
ХХХ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: По морето
Мнения: 12,807
Благодари: 1,286
Получил благодарност:
4,808 пъти в 3,009 поста
Сваляния: 172
Ъплоуди: 19
По подразбиране

Днес получих T95 MAX Allwinner H6 4GB/32GB, Android 9.0 -2.1.10
Приятно впечатление ми направи, зарежда много бързо 15-20сек от включване на захранването!В това отношение превъзхожда H96 Pro plus 3/32 GB LP вариант с 1 чип.
Приятно буутвидео,не пожелах да го сменям,защото е красиво и недосаждащо! Правя сравнение с H96 Pro plus 3/32 GB LP вариант с 1 чип!
Не го сравнявам и с другия ми бокс VONTAR X96 mini S905W 1GB/8GB Android 7.1,който е в друга категория,но е по-добър от четвъртия ми бокс SCISHION V88 rk3229 1GB/8GB !
С титаниум бекъп си качих приложенията,които ползвам,няма проблеми.
Естествено си смених тъпия лаунчер.

Неприятен бъг има с мишката,когато е в долния край на екрана,което ме накара да опитам онлайн ъпдейт на фирмуера,първата греда-не се ъпна,пише,че съм с най-последния
Видях че последния е Android 9.0 -2.1.15 ,а аз съм с Android 9.0 -2.1.10 !!!
Профилактично си направих бекъп на имиджа с помощта на TWRP_TX6_A9 , извадих кабелчето юсб-юсб и го префлашнах с Android 9.0 -2.1.15 , нещо се омаца,но на втория път се префлашна без проблем!
Доста грееше до 85-90 градуса,за това не му правих стрес тест,а го отворих да видя каква е ситуацията.Доста голям радиатор,който топлопредава чрез термопроводяща гума на пластина на корпуса,само че гумата е по-малка от радиатора,за това сложих ново парче термопроводяща гума 1мм с размера на радиатора,върху нея сложих и оригиналната,защото моята е по-тънка,така контактът с металната пластина на капака се подобри чувствително и температурата се срина с ~20 градуса!
Интересното е че процесорът се използва на 50-70% дори при гледане на телевизия,спрял съм wifi-то температурата е ~60 градуса,което е нормално и не мисля да преработвам повече охлаждането
Дистанционното е най-доброто,което съм ползвал на андроид бокс!Ергономично,приятно се ползва,изглежда скъпо,а най-важното е че е с голям обхват и не се налага да се носочва срещу бокса!
На T95 MAX Allwinner H6 4GB/32GB - АНТУТУ 46600, на стрес теста до 90 градуса при 100%
На H96 Pro plus 3/32 - АНТУТУ 50700, на стрес теста до 80 градуса при 100%


Като цяло оценката ми е положителна,все пак Allwinner H6 е сравнително нов като процесор и се надявам да го оптимизират в бъдеще! Mali-T720 MP2 има много възможности!

Относно картината,не мога да преценя дали има разлика,все пак H96 Pro plus 3/32 е с 12 битна цветност,което се определя от Mali-450MP и са активирани за Amlogic S912 и S905W!Но пък на T95 MAX Allwinner H6 ми изглежда по-реалистична картината!Трябва да се ползва по-дълго време за да се даде някаква преценка,която пак ще е субективна
HDMI-CEC има някакви особености,не гаси телевизора,но го пуска
Не ми е проблем,защото има и 4к приемник,дори може би е плюс за моята система.Но това не е проблем,който ще се отстрани скоро,така поне предполагам,въпрос на протоколи.































Последно редактирано от yavor1 : 05-10-2019 на 00:43
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на yavor1 за този полезен пост :
mcmlxx (05-10-2019)
  #467  
Стар 05-10-2019
Аватара на The Joker
The Joker The Joker не е на линия
🃏
 

Дата на присъединяване: Nov 2015
Местоположение: Gotham City
Мнения: 303
Благодари: 68
Получил благодарност:
253 пъти в 121 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от yavor1 Вижте мненията
Дистанционното е най-доброто,което съм ползвал на андроид бокс!Ергономично,приятно се ползва,изглежда скъпо,а най-важното е че е с голям обхват и не се налага да се носочва срещу бокса!

Ползвал ли си някога дистанционно с блутут? Чувал ли си въобще за Alexa Voice Service (AVS)? Всички други за андроид бокс ще ти се струват допотопни...



Това дистанционно мога да го препоръчам, много удобно, цената - 30$



Иначе хубваво ревю си спретнал.... .. бързо стартиране, хубава картина.

Интересно как му даваш положителна оценка, след като описваш основно бъгове - грее като за световно(90°C), HDMI-CEC има проблеми, процесорът без натоварване на 50-70%, бъга с мишката какъв е точно?
__________________
https://i.postimg.cc/QCtFmVHg/Joker-120x20.png
Отговори с цитат
  #468  
Стар 05-10-2019
лун2лан лун2лан не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2010
Мнения: 479
Благодари: 20
Получил благодарност:
127 пъти в 74 поста
Сваляния: 136
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Ама как.. уникално дистанционно,
Това дистанционно отдавна е демодирало,. За какво са ти 100 бутона като ползваш най-много 5 от тях...

Оглеждаш се из водещите марки производители на телевизори и се убеждаваш че е така.

..купуваш кутийка и почваш да мериш температури, да сменяш гуми, радиатори и тема подобни ху@ни. Те тия "производители" изобщо пускали ли са си кутийките
Отговори с цитат
  #469  
Стар 05-10-2019
Аватара на jack82
jack82 jack82 е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Aug 2011
Мнения: 2,215
Благодари: 603
Получил благодарност:
473 пъти в 336 поста
Сваляния: 91
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от лун2лан Вижте мненията
Ама как.. уникално дистанционно,
Това дистанционно отдавна е демодирало,. За какво са ти 100 бутона като ползваш най-много 5 от тях...

Оглеждаш се из водещите марки производители на телевизори и се убеждаваш че е така.

..купуваш кутийка и почваш да мериш температури, да сменяш гуми, радиатори и тема подобни ху@ни. Те тия "производители" изобщо пускали ли са си кутийките
Не е точно така аз нямам 2 бутона които прехвърлят плей листа през 10 канала и ми липсват. Във случая ако искам да прехвърля 2470 канала трябва да минавам през всичките на stbemu. Според мен това дистанционно което Явор е показал е уникално,има ги тези бутони горе във ляво. До колкото знам са съвместими със моя модел бокс но няма от къде да взема да тествам.
__________________
Нямам нищо само чета и си пиша
http://www.speedtest.net/result/3797217844.png
Отговори с цитат
  #470  
Стар 05-10-2019
yavor1 yavor1 е на линия
ХХХ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: По морето
Мнения: 12,807
Благодари: 1,286
Получил благодарност:
4,808 пъти в 3,009 поста
Сваляния: 172
Ъплоуди: 19
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от zdravkos Вижте мненията

Ползвал ли си някога дистанционно с блутут? Чувал ли си въобще за Alexa Voice Service (AVS)? Всички други за андроид бокс ще ти се струват допотопни...



Това дистанционно мога да го препоръчам, много удобно, цената - 30$



Иначе хубваво ревю си спретнал.... .. бързо стартиране, хубава картина.

Интересно как му даваш положителна оценка, след като описваш основно бъгове - грее като за световно(90°C), HDMI-CEC има проблеми, процесорът без натоварване на 50-70%, бъга с мишката какъв е точно?
Колега,аз съм направил сравнение с боксовете,които имам.
Гласов контрол не ме интересува,но за теб явно е приоритет.

Боксовете са играчки,но с доста възможности,на достъпни цени и с повече възможности от смарт телевизорите.Всичките ми телевизори са смарт,но не ми харесва това което предлагат като възможности.
Някои юзери възприемат и ползват боксовете като евтина алтернатива на компютрите,поради което си купуват тъч падове,джойстици и какво ли не друго.

Определено трябва да си от тях,щом ми предлагаш дистанционно,по-скъпо от бокса,което от съседната стая може да управлява бокса
Относно дистанционното,което толкова те впечатли,мога да кажа,че не е съвместимо с останалите ми боксове,които въпреки че са на различни платформи,имат съвместими на 90% дистанционни! Това е отговор на въпрос от колега.Може и да има режим на препрограмиране,но не съм стигнал до там.В нета ги дават съвместими,предполага се че никой няма да вдига панаир за 6-8 лева ако не му върши работа,за това ги продават в ОЛХ,може би.


В заключение мога да кажа,че това е нова платформа Allwinner H6,на достъпна цена,наблегнато е на графичните възможности. Андроид 9 все още има бъгове,има и алтернативни фирмуери на Андроид 7, има и на Андроид 8, това е основната разлика с смарт телевизорите,има инвариантност на предпочитанията и свобода на решението от потребителите!

И нещо лично към теб,защото се изказваш като Колумб,открил Америка,какви боксове имаш? Напиши няколко изречения, да ни светнеш нас,туземците какво да си купуваме!

Последно редактирано от yavor1 : 05-10-2019 на 11:41
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на yavor1 за този полезен пост :
Neo64 (07-10-2019)
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
android, box, tv, За, съвет


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 154 (0 членове и 154 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Oscam за Android OS ? ststefanov23 MPCS/OScam 19 27-10-2016 18:57
Дайте съвет за Android TV Palyer Jovanoty DVD и BLURAY плеъри 71 09-08-2016 22:41
MXQ Pro android box rosy78 Приключили продажби 1 22-05-2016 17:30
android tv box unispot Дъра-Бъра 22 17-02-2015 21:06
Android 2.3 HD 1080P Android TV BOX емо111 IPTV (Internet Protocol Television) 20 01-04-2013 11:54


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 07:03.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.