The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > КАБЕЛНА цифрова телевизия [DVB-C]

КАБЕЛНА цифрова телевизия [DVB-C] Кабелна Цифрова Телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #1  
Стар 14-12-2015
Аватара на Комбина
Комбина Комбина не е на линия
Некъв странен...
 

Дата на присъединяване: May 2012
Местоположение: София
Мнения: 141
Благодари: 36
Получил благодарност:
86 пъти в 34 поста
Сваляния: 4
Ъплоуди: 0
По подразбиране Мегалан-Мтел няколко въпроса.

Здравейте, предстои ми смяна на жилището.

До подземния гараж има прекарана кутия с оптика на Мтел. Комшийте ми са им абонати всичките. Искам да Ви попитам, това означава ли, че до всяко място в апартамента на което ще има телевизор трябва да има и розетка в стената за включване на лан кабел ако приемниците им работят с такъв защото в момента сме изкарали само изходи за коаксиален.

Ще се радвам за бързи отговори и съвети, че трябва да кажа на майсторите да къртят пак.....
Отговори с цитат
  #2  
Стар 14-12-2015
Аватара на jack82
jack82 jack82 е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Aug 2011
Мнения: 2,207
Благодари: 602
Получил благодарност:
472 пъти в 335 поста
Сваляния: 91
Ъплоуди: 1
По подразбиране :)

Добро утро хубаво е да си имаш лан кабел до коксиала но късно си помислил колега сега да къртиш на ново малко не върви
__________________
Нямам нищо само чета и си пиша
http://www.speedtest.net/result/3797217844.png
Отговори с цитат
  #3  
Стар 14-12-2015
om63 om63 не е на линия
обикновен потребител
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: Варна
Мнения: 871
Благодари: 73
Получил благодарност:
193 пъти в 148 поста
Сваляния: 175
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Напоследък МТЕЛ прекарват оптиката си директно до апартамента. Това в гаража, вероятно е ODF. Не можете ли да видите какви кабели излизат към другите комшии от него ? У нас е така. ODF в мазето, до който идва оптичен кабел с много влакна от магистралата. После има и 2 етажни ODF на 2 и 4 етаж на стълбищните площадки, където вече дистрибутират отново с оптика до желаещите апартаменти. И в апартаментите - рутер с оптичен вход.
__________________
Бинарната математика са я измислили циганите. Тука има - тука нема.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 14-12-2015
Аватара на Комбина
Комбина Комбина не е на линия
Некъв странен...
 

Дата на присъединяване: May 2012
Местоположение: София
Мнения: 141
Благодари: 36
Получил благодарност:
86 пъти в 34 поста
Сваляния: 4
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Благодаря Ви колеги за отговорите.

Какво да Ви кажа, като преговаряхме с майсторите точките и си викам защо ми е във всяка стая изход за интернет при положение, че ще имам един рутер в коридора...

Сега обаче се сетих, че след като Мегалан са основния доставчик и имат огромна кутия с оптика долу, сигурно приемниците им които ще ползвам и които седят до телевизора се връзват с лан, а не с коаксиален кабел и сега незнам какво да правя честно казано... Правилно ли да разбирам, че приемниците им имат Wi-Fi?

Сателитна антена си имам към 19,2 която ще си остане към дневната, но за останалите помещения искам външен доставчик различен от Булсат на които скоро ще бъда бивш абонат.

Поздрави,
Отговори с цитат
  #5  
Стар 14-12-2015
Аватара на Цец0
Цец0 Цец0 е на линия
-------
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: Тайна, майна
Мнения: 8,730
Благодари: 796
Получил благодарност:
4,643 пъти в 2,334 поста
Сваляния: 76
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Не, приемниците нямат WiFi. Връзката между рутера и всички приемници е посредством LAN кабел. При положение, че си направил окабеляване определено си сгрешил, че не си пуснал и един LAN кабел. Как може да разчиташ само на едно скапано WiFi? Лично аз, има ли възможност, винаги бих предпочел LAN връзка, дори само за интернет.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 14-12-2015
garanciq garanciq не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2008
Мнения: 769
Благодари: 35
Получил благодарност:
139 пъти в 116 поста
Сваляния: 90
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Комбина Вижте мненията
Благодаря Ви колеги за отговорите.

Какво да Ви кажа, като преговаряхме с майсторите точките и си викам защо ми е във всяка стая изход за интернет при положение, че ще имам един рутер в коридора...



Поздрави,
Не съм ползвал и не знам надеждни ли са но ако е късно може да пробваш с подобни устройства.
http://www.aliexpress.com/item/High-...rchweb201560_4
Отговори с цитат
  #7  
Стар 14-12-2015
hameleona200 hameleona200 не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Apr 2008
Мнения: 211
Благодари: 3
Получил благодарност:
25 пъти в 17 поста
Сваляния: 168
Ъплоуди: 2
По подразбиране

а ако си пускал коаксиалните кабели в гофрета, може да ги преизтеглите с ЛАН кабели
__________________
DM800 HD clone secontage 72 , парабула 150см , 2 dreambox , 1 triax офсет , 1 БСК 65 см. Конвертори инвертор
Отговори с цитат
  #8  
Стар 14-12-2015
om63 om63 не е на линия
обикновен потребител
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: Варна
Мнения: 871
Благодари: 73
Получил благодарност:
193 пъти в 148 поста
Сваляния: 175
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Комбина Вижте мненията
Благодаря Ви колеги за отговорите.

Какво да Ви кажа, като преговаряхме с майсторите точките и си викам защо ми е във всяка стая изход за интернет при положение, че ще имам един рутер в коридора...

Сега обаче се сетих, че след като Мегалан са основния доставчик и имат огромна кутия с оптика долу, сигурно приемниците им които ще ползвам и които седят до телевизора се връзват с лан, а не с коаксиален кабел и сега незнам какво да правя честно казано... Правилно ли да разбирам, че приемниците им имат Wi-Fi?

Сателитна антена си имам към 19,2 която ще си остане към дневната, но за останалите помещения искам външен доставчик различен от Булсат на които скоро ще бъда бивш абонат.

Поздрави,
Когато през 2007-ма влязох в апартамента с булдозера и правих основен ремонт, правих СКС с идеята във всяка стая точка, в някои по две. И пак са ми малко. На WiFi не може да се разчита на сериозен трансфер. Всичко е в ISM обхват и съответно всеки има право да си пусне каквото си иска на който и да е канал. И става боза в блоковете. Така, че въпросът кабели днес изобщо не стои. За хора мразещи къртенето има опция през первазите на пода ... почти по един два китайски тънки UTP влизат. И поне на 100 Mbps тръгват. Е .. все пак зависи и от первазите Btw идеята за теглене през тръби на коаксиал, ако има такива, на колегата по-горе е добра. Но като знам моите тръби как ги шибнаха в пода нагърчени... няма изтегляне.
__________________
Бинарната математика са я измислили циганите. Тука има - тука нема.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на om63 за този полезен пост :
дрим (14-12-2015)
  #9  
Стар 15-12-2015
Аватара на Комбина
Комбина Комбина не е на линия
Некъв странен...
 

Дата на присъединяване: May 2012
Местоположение: София
Мнения: 141
Благодари: 36
Получил благодарност:
86 пъти в 34 поста
Сваляния: 4
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Проблема поне мисля, че за момента го решихме.

От кутията на етажа или от някъде без да имам идея къде влиза лан кабел до дневната където ще има кутия и розетка. От тази точка в дневната ще опънат лан кабели до двете спални. В дневната ще седи и суича и рутера и т.н.

Без ново къртене нямаше как да го оправиме, но добре, че се сетих още на финната шпакловка, а не вече на латекс...

Говорих снощи с някаква девойка от Мегалан и останах с впечатлението, че това им трябва... Ако не, поне имам коаксиални изходи навсякъде и ще си гледам Булсат отново.

Отворен съм за още съвети и мнения
Отговори с цитат
  #10  
Стар 15-12-2015
zaneshew zaneshew не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Apr 2008
Местоположение: София
Мнения: 150
Благодари: 20
Получил благодарност:
50 пъти в 39 поста
Сваляния: 87
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Ако ще ползваш интернета по WIFI само и не искаш да къртиш, може да си пуснеш сателитната телевизия на Мтел ( трябва ти коаксиал до всеки телевизор). Ако те устройва този вариант, разбира се .
__________________
World Vision force 1 Plus,Vu+ Zero, Dreambox 500s, Triax 78.
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
Въпроса, МегаланМтел, няколко


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
няколко въпроса за мтел сат тв dvdrw ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА А1 ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия 151 15-03-2019 23:59
Няколко въпроса за SKYBOX F3 пот ПРИЕМНИЦИ за цифрова сателитна телевизия 3 26-05-2014 22:07
Няколко въпроса за DM 500HD moreg DREAMBOX 61 05-07-2012 20:13
Няколко въпроса от начинаещ. stormforce Въпроси и отговори 12 29-04-2011 00:26
Няколко въпроса за DM500s Георги Банков Уроци и съвети за начинаещи 14 05-10-2010 00:23


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 01:47.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.