The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Българските оператори и програми на Български > ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят

ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят
Горещ телефон: 0800 13 800, Спътник Hellas SAT 2 (39E)
Списък с честоти и параметри на програмите от пакета на Булсатком

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #1  
Стар 18-01-2012
Шипо Шипо не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Jan 2012
Мнения: 3
Благодари: 3
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране Проблем с ZHD100

Здравейте,
Няскоро си купих приемник ZHD 100 с "чинията" и понеже живея в Белгия онзи ден като се върнах тук реших да ги инсталирам,но май ударих на камък, или аз нещо не правя като хората....
Навързах ги нещата ,но на екрана постоянно ми излиза съобщение "LNB няма сигнал" и понеже съм си лаик реших да питам дали може нещо да се направи...
Благодаря !
Отговори с цитат
  #2  
Стар 18-01-2012
Аватара на Caneiv
Caneiv Caneiv не е на линия
фенски
 

Дата на присъединяване: Nov 2010
Местоположение: Sliven
Мнения: 94
Благодари: 35
Получил благодарност:
14 пъти в 9 поста
Сваляния: 133
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Антената не ти е настроена или кабела между конвертора и приемника е прекъснат.
__________________
13E,19E,23.5E,28E,39E,45E
Skybox F3 & DM500S
Отговори с цитат
  #3  
Стар 18-01-2012
лтрифонов лтрифонов не е на линия
aussie
 

Дата на присъединяване: May 2010
Местоположение: Перник
Мнения: 669
Благодари: 140
Получил благодарност:
275 пъти в 156 поста
Сваляния: 80
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Шипо Вижте мненията
Здравейте,
Няскоро си купих приемник ZHD 100 с "чинията" и понеже живея в Белгия онзи ден като се върнах тук реших да ги инсталирам,но май ударих на камък, или аз нещо не правя като хората....
Навързах ги нещата ,но на екрана постоянно ми излиза съобщение "LNB няма сигнал" и понеже съм си лаик реших да питам дали може нещо да се направи...
Благодаря !
Дай малко повече информация, антената настроена ли е? мултифийд или нещо по-специално има ли?
__________________
__________________________________________________________________________
TP-Link 1043
[openwrt (samba, mumudvb, transmission, oscam, asterisk, squid, miniDlna)] + USB QQBOX DVB-S + Af9015 DVB-T;
Skystar HD2; TD88 multifeed (13 19 23,5 28, 39)
Ariva 120 Combo; Amiko Alien
Отговори с цитат
  #4  
Стар 18-01-2012
Аватара на Зелен
Зелен Зелен не е на линия
морски в гората
 

Дата на присъединяване: Feb 2011
Местоположение: Bitburg/Varna
Мнения: 868
Благодари: 292
Получил благодарност:
315 пъти в 180 поста
Сваляния: 3
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Без да дадеш информация,никой не може да ти помогне. Напиши какво и как си направил. Или ако вече си се справил-сподели
Отговори с цитат
  #5  
Стар 18-01-2012
Аватара на жоркин29
жоркин29 жоркин29 е на линия
Спец
 

Дата на присъединяване: Apr 2010
Местоположение: Пловдив
Мнения: 3,051
Благодари: 995
Получил благодарност:
2,958 пъти в 1,271 поста
Сваляния: 111
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Шипо Вижте мненията
Здравейте,
Няскоро си купих приемник ZHD 100 с "чинията" и понеже живея в Белгия онзи ден като се върнах тук реших да ги инсталирам,но май ударих на камък, или аз нещо не правя като хората....
Навързах ги нещата ,но на екрана постоянно ми излиза съобщение "LNB няма сигнал" и понеже съм си лаик реших да питам дали може нещо да се направи...
Благодаря !
Вземи от някой познат друг приемник,с който да си настроиш антената.С този ще видиш много зор.Сигнал индикатора си показва каквото си иска.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на жоркин29 за този полезен пост :
Шипо (06-02-2012)
  #6  
Стар 20-01-2012
форинга форинга не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Jan 2012
Мнения: 4
Благодари: 1
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране настроика на zhd100 с diseq 8/1 имали на

Цитирай:
Първоначално написано от Шипо Вижте мненията
Здравейте,
Няскоро си купих приемник ZHD 100 с "чинията" и понеже живея в Белгия онзи ден като се върнах тук реших да ги инсталирам,но май ударих на камък, или аз нещо не правя като хората....
Навързах ги нещата ,но на екрана постоянно ми излиза съобщение "LNB няма сигнал" и понеже съм си лаик реших да питам дали може нещо да се направи...
Благодаря !
Отговори с цитат
  #7  
Стар 20-01-2012
форинга форинга не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Jan 2012
Мнения: 4
Благодари: 1
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране настроика на zhd100 с diseq 8/1 как става

Цитирай:
Първоначално написано от Шипо Вижте мненията
Здравейте,
Няскоро си купих приемник ZHD 100 с "чинията" и понеже живея в Белгия онзи ден като се върнах тук реших да ги инсталирам,но май ударих на камък, или аз нещо не правя като хората....
Навързах ги нещата ,но на екрана постоянно ми излиза съобщение "LNB няма сигнал" и понеже съм си лаик реших да питам дали може нещо да се направи...
Благодаря !
Отговори с цитат
  #8  
Стар 20-01-2012
форинга форинга не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Jan 2012
Мнения: 4
Благодари: 1
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от форинга Вижте мненията
Здравеите колеги,може ли захаринката да командва Diseq 8/1 И ако да как
Отговори с цитат
  #9  
Стар 21-01-2012
Аватара на ВалчоП
ВалчоП ВалчоП не е на линия
обикновен ползвател
 

Дата на присъединяване: Jan 2011
Местоположение: München/Oberammergau
Мнения: 7,140
Благодари: 2,925
Получил благодарност:
4,385 пъти в 2,150 поста
Сваляния: 48
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Пробвай така: Меню-инсталация-антена-спътници-с ОК от списък всички спътници си правиш списък с избрани спътници - например 8 на брой, които примерно си навързал на позиции 1-8 на ключа. Отиваш в този списък с избраните спътнци, с ок избираш този, който е на 1-ви вход на ключа. За него задаваш захранване-включено, лнб тип по подразбиране, минидайсек -изключено, дайсек 1.0 изключено, дайсек 1.1 - включен, за настройки 1-15 задаваш 0, повторения 0. Зелен бутон, пак зелен бутон, за спътника на 2-ри вход правиш същото, само дето за него задаваш при настройки 0-15, стойност 1. За трети вход - стойност 2 и т.н. за осмия вход - стойност 7. Дано да стане. При мен системата е каскадна с един четворен дайсек 1.1 и три четворни дайсека 1.0. Входове 1, 2, 3, 4 на дайсек 1.1 имат съответно стойности 0, 1, 2, 3 в настройките на дайсек 1.1 в менюто. Системата работи.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на ВалчоП за този полезен пост :
форинга (21-01-2012)
  #10  
Стар 21-01-2012
форинга форинга не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Jan 2012
Мнения: 4
Благодари: 1
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране Благодаря за съвета.Твоя метод е супер.И може би по добър от diseq 8/1.

Цитирай:
Първоначално написано от ВалчоП Вижте мненията
Пробвай така: Меню-инсталация-антена-спътници-с ОК от списък всички спътници си правиш списък с избрани спътници - например 8 на брой, които примерно си навързал на позиции 1-8 на ключа. Отиваш в този списък с избраните спътнци, с ок избираш този, който е на 1-ви вход на ключа. За него задаваш захранване-включено, лнб тип по подразбиране, минидайсек -изключено, дайсек 1.0 изключено, дайсек 1.1 - включен, за настройки 1-15 задаваш 0, повторения 0. Зелен бутон, пак зелен бутон, за спътника на 2-ри вход правиш същото, само дето за него задаваш при настройки 0-15, стойност 1. За трети вход - стойност 2 и т.н. за осмия вход - стойност 7. Дано да стане. При мен системата е каскадна с един четворен дайсек 1.1 и три четворни дайсека 1.0. Входове 1, 2, 3, 4 на дайсек 1.1 имат съответно стойности 0, 1, 2, 3 в настройките на дайсек 1.1 в менюто. Системата работи.
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
zhd100, проблем


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Ъпдейт на ZHD100 Алекссан ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят 226 16-11-2012 18:32
запис от ZHD100? register ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят 15 14-05-2012 22:35
ZHD100 - мнения Dreyller ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят 107 12-02-2012 22:59
Купувам ZHD100 зизо Приключили продажби 5 24-12-2011 12:35
ZHD100 проблем - без сигнал, само на HD транспондера приема register ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят 6 07-05-2011 20:07


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 10:19.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.