The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > Кабелни [DVB-C] оператори в България > Оператори в гр. ПЛОВДИВ

Оператори в гр. ПЛОВДИВ Неофициален форум за кабелен оператори Евроком, CableTEL и други в гр. Пловдив !

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #51  
Стар 23-09-2014
Аватара на БониБо
БониБо БониБо не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Aug 2013
Местоположение: Пловдив
Мнения: 884
Благодари: 74
Получил благодарност:
340 пъти в 155 поста
Сваляния: 58
Ъплоуди: 0
По подразбиране

А в настройките на телевизора пробвал ли си да зададеш по-подразбиране на бъде езика, който ти искаш?
__________________
Отговори с цитат
  #52  
Стар 29-09-2014
рангеловбг рангеловбг не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Sep 2014
Мнения: 4
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

По темата за запаметяване на "Език на звука" току що ми се обадиха от Самсунг център и след многото бла-бла-бла и мънкане на конкретния въпрос: Запаметява ли телевизор самсунг "Език на звука" за всеки канал? Отговорът е НЕ. Операторът няма как да е виновен, защото на другите ми два телевизора, дето са с външен приемник такъв проблем не се наблюдава. Препоръката е ВНИМАВАИТЕ с покупката на SAMSUNG, аз се прецаках. Големият ми телевизор определено ще е друга марка. Благодаря на всички за помощта!
Отговори с цитат
  #53  
Стар 29-09-2014
Чичо Боре Чичо Боре не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Jul 2014
Мнения: 482
Благодари: 0
Получил благодарност:
60 пъти в 48 поста
Сваляния: 12
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от рангеловбг Вижте мненията
По темата за запаметяване на "Език на звука" току що ми се обадиха от Самсунг център и след многото бла-бла-бла и мънкане на конкретния въпрос: Запаметява ли телевизор самсунг "Език на звука" за всеки канал? Отговорът е НЕ. Операторът няма как да е виновен, защото на другите ми два телевизора, дето са с външен приемник такъв проблем не се наблюдава. Препоръката е ВНИМАВАИТЕ с покупката на SAMSUNG, аз се прецаках. Големият ми телевизор определено ще е друга марка. Благодаря на всички за помощта!
Незнам дали проблема е точно в твто, аз имам ЛГ и съм на кабеларка и на Viasat History ми излизаше руски език, но след промяна на канала на друга честота от кабеларката и език английски по-подразбиране нещата се оправиха.Така че питай Ентри дали може да зададат на канала по подразбиране да е на английски, а не на руски език.
Отговори с цитат
  #54  
Стар 29-09-2014
Аватара на Brian
Brian Brian не е на линия
Big Brain Big Pain
 

Дата на присъединяване: Mar 2011
Местоположение: Пловдив
Мнения: 3,703
Благодари: 297
Получил благодарност:
870 пъти в 552 поста
Сваляния: 45
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от рангеловбг Вижте мненията
По темата за запаметяване на "Език на звука" току що ми се обадиха от Самсунг център и след многото бла-бла-бла и мънкане на конкретния въпрос: Запаметява ли телевизор самсунг "Език на звука" за всеки канал? Отговорът е НЕ. Операторът няма как да е виновен, защото на другите ми два телевизора, дето са с външен приемник такъв проблем не се наблюдава. Препоръката е ВНИМАВАИТЕ с покупката на SAMSUNG, аз се прецаках. Големият ми телевизор определено ще е друга марка. Благодаря на всички за помощта!
То няма телевизор дето да избере езика на канал когато и трите канала са "неопределен". Не знам и дали някой си е играл да се помни избора на всеки канал, след като можеш да си ги редиш приоритетно, в случая на ниските серии на Самсунг имаш само избран език и фолбак към основен за стрийма. Ако избереш руски език ще ти го отваря този канал на руски, а останалите на български защото бг е основен и нямат руски Пробвай може пък и да стане, но само при условие, че не пише "неопределен", а пише "русский"
__________________
Отговори с цитат
  #55  
Стар 29-09-2014
рангеловбг рангеловбг не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Sep 2014
Мнения: 4
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

По темата за запаметяване на "Език на звука" при SAMSUNG
Те това казва специалистът

Уважаеми Г-н Борис Рангелов,
Благодарим Ви, че се свързахте със Самсунг Електроникс България!
Във връзка с Вашето искане Ви информираме следното:
Типът на езика на Вашето устройство се предава със сигнала от кабелната телевизия за конкретната програма, именно за това, когато с дадена програма вървят няколко езика, по подразбиране е активен основният език за текущата програма. Имате опции за останалите езици, но за текущо гледаната програма. При избиране на програмата, сигналът от кабелната телевизия автоматично превключва на основния език и за това е необходимо пак да се избира желания от Вас език.
Относно приемника, там съответната настройка се запаметява, защото тази преработка на езика се прави автоматично от самият приемник, който е предоставен от кабелния оператор и е настроен спрямо параметрите на програмите, излъчвани от оператора.
За допълнителна информация можете да се свържете с нас на телефонен номер 070013311 или 0800 111 31 (от понеделник до петък 09:00-18:00 ч.).
За да можете да се възползвате от възможно най-ефективно обслужване Ви молим да използвате Вашия клиентски номер: *********** и да разполагате със следната информация, когато имате запитване: модел номер,сериен номер и дата на закупуване на продукта.
С уважение,
Димчо Гайдаров
Отдел връзки с клиенти
Самсунг Електорникс България

Имате ли сили за коментари?
Отговори с цитат
  #56  
Стар 29-09-2014
Аватара на Brian
Brian Brian не е на линия
Big Brain Big Pain
 

Дата на присъединяване: Mar 2011
Местоположение: Пловдив
Мнения: 3,703
Благодари: 297
Получил благодарност:
870 пъти в 552 поста
Сваляния: 45
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Аз съм го коментирал по-горе! Съвсем ясно. За мен екстрата запомняне на език на всеки канал е излишна при коректно презентиран стрийм от страна на кабелния оператор.
__________________
Отговори с цитат
  #57  
Стар 29-09-2014
Аватара на oldman
oldman oldman е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jun 2011
Местоположение: Панагюрище
Мнения: 1,541
Благодари: 320
Получил благодарност:
384 пъти в 291 поста
Сваляния: 90
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Експерименти със Сони:
При промяна на езика от канала текущият език не се запомня. При настройка на предпочитан език първо включва на него, ако го има в списъка. Ако го няма включва на основен. Ако езикът ти е неопределен, няма как да разбере, кой какъв е.
Имам въпрос - има ли канали, които правилно си определят езика - български, например, ако той е зададен кото предпочитан?
Виж на евроспорт как е!
Отговори с цитат
  #58  
Стар 09-10-2014
Аватара на Пламен Пловдив
Пламен Пловдив Пламен Пловдив не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: May 2011
Местоположение: Plovdiv
Мнения: 68
Благодари: 15
Получил благодарност:
13 пъти в 5 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

пичове и мадами, просто ние сме едни от многото набутали се, да си купят телевизор самусунг и да открият, че са много набутани - фен съм на сони, а човека по-горе ми обясни, че много се обърках като си купих самсунг - ми тея функции ги няма - на всичко пише - Неопределен - колко удобно! Друга функция, която ми я има дървеното декодерче за 20 лв. е, че освен, че помни на кой език искаш да гледаш дадената програма, ти подрежда новите канали най-отдолу, без да ги разбърква, когато сканираш, също така дървения приемник ми отключва заключените канали, без да ме кара да натисна хилядя вида опции, а просто си вкарвам кода! С обясненията на самсунг мога да си изтрия г@зъ, сори!
Отговори с цитат
  #59  
Стар 09-10-2014
Чък Норис Чък Норис не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Dec 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 11,927
Благодари: 979
Получил благодарност:
7,307 пъти в 3,548 поста
Сваляния: 89
Ъплоуди: 24
По подразбиране

Точно един пост над теб ти се обяснява, че сонито има същия проблем, а няколко поста по-нагоре е обяснено като за малоумници, че при всички телевизори е така. А от кабелната вместо по цял ден да си чешат топките, могат да опишат езиците кой какъв е, едва ли ще им отнеме повече от 1 час, тогава няма да има проблем и на телевизорите.
Отговори с цитат
  #60  
Стар 09-10-2014
Аватара на Brian
Brian Brian не е на линия
Big Brain Big Pain
 

Дата на присъединяване: Mar 2011
Местоположение: Пловдив
Мнения: 3,703
Благодари: 297
Получил благодарност:
870 пъти в 552 поста
Сваляния: 45
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Чакай сега са заети да прилапват на Жоро измамените клиенти
__________________
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
Ентри, на, Телевизия, Цифрова


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 8 (0 членове и 8 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
НЕТ 1 със свободна цифрова телевизия splashk Оператори в гр. СОФИЯ 246 05-09-2016 09:34
Форуми за цифрова телевизия imported_admin Полезни сайтове 10 15-07-2012 20:54
Цифрова телевизия у дома? register ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят 17 15-10-2011 23:44
Цифрова телевизия през интернет рокко Въпроси и отговори 2 23-04-2011 23:52
Материали за кабелна цифрова телевизия [DVB-C] Л.Лазаров КАБЕЛНА цифрова телевизия [DVB-C] 8 14-04-2011 00:21


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 10:41.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.