The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > МОТОРИ И ПОЗИЦИОНЕРИ

МОТОРИ И ПОЗИЦИОНЕРИ Настройки на мотори и позиционери за сателитни антени.

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #1  
Стар 06-09-2017
ролдекс ролдекс не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: May 2012
Мнения: 17
Благодари: 1
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 2
Ъплоуди: 0
Post Позиционерът не върти мотора на чинията

Здравейте колеги,

преди няколко седмици мина гръмотевична буря и изгоря всичко по линията - телевизор, приемник, позиционер, конвертор.

Леко по-леко набавих всичко отново, сега съм с нов телевизор, приемник especta es1110s, позиционер подобен на този и нов конвертор BEST HD 75 Single 101 LNB. Мотора не е изгорял, движи се. Антената е подобна на тази. Когато свързах всичко по линията очаквах нещата да тръгнат, но не стана така. Това което правя е:
1. Завъртам на ръка (от позиционера помпам копчето) чинията в най-краина источна посока.
2. От менюто на приемника нулирам всички настройки за да съм сигурен, че няма стари настроики, които да ми пречат - приемника е втора употреба от София, а чинията се намира в Ловеч. Избирам менюто със спътниците и започвам да го прецъквам за да видя на кой ще има най-силен сигнал. Това което ми направи впечатление е, че на Hot Bird има силен сигнал на където и да завъртя чинията около 50% (това със сигурност не е нормално).
При опит за автоматично търсене на канали виждам как приемника минава всички транспондери от спътника и накрая списъка с канали е празен. Това, което ми направи впечатление е, че както спътниците, така и транспондерите на тях са записани във софтуера, което малко ме притеснява (тези показатели не се ли променят с времето?) - не би ли трябвало да си вади тази информация по време на търсенето?
Реших да тествам дали позиционера всъщност работи.
От менюто на приемника когато му дам да върти чинията в някоя посока то го прави но само с 1 оборот - не постоянно (не знам дали това трябва да е така), така както когато натискам някое от 2-те копчета от самия позиционер. Това предполагам доказва, че съм свързал правилно позиционера с приемника и мотора.
3. Сетвам позиция на позиционера например 1 в най източна посока на един спътник. След това завъртам чинията в най западна посока и там сетвам позиция 2 на позиционера на друг спътник. След това, когато искам да мина на позиция 1 на първия спътник ми излиза съобщение, че чинията се върти, но всъщност позиционета не прецъква изобщо за да пусне мотора да се върти (не знам на какво може да се дължи това - дали позиционера работи нормално или ридампулата на мотора си е заминала от бурята, така както и останалите компоненти по линията?).
В крайна сметка нито сателит намерих нито канали и нищо...
Нямам представа как да определя положението на чинията за да знам в момента на какви градуси е и кой спътник да очаквам да се намира там.
Моля за съдействие и мнения по въпроса. Предварително благодаря за отделеното време.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 06-09-2017
Аватара на Коперникус
Коперникус Коперникус не е на линия
по-добрата версия
 

Дата на присъединяване: Jul 2011
Мнения: 22
Благодари: 32
Получил благодарност:
3 пъти в 2 поста
Сваляния: 14
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Според мен проблема ти е в приемника. Най-добре за да си сигурен пробвай с друг приемник.
__________________
Лампов радиограмофон Акорд 101, транзистор ВЕФ, 2 бр. ШОКО разклонители и сателитната чиния от снимката
Отговори с цитат
  #3  
Стар 06-09-2017
Аватара на moreg
moreg moreg е на линия
Сат фен
 

Дата на присъединяване: Sep 2008
Местоположение: София
Мнения: 1,749
Благодари: 493
Получил благодарност:
412 пъти в 277 поста
Сваляния: 102
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Провери рид ампулата на мотора, защото тя най-лесно гори.....
от мотора трябва да ти излиза четирижилен кабел за да ти върти автоматично това също трябва да го видиш.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 06-09-2017
Аватара на вассил46
вассил46 вассил46 не е на линия
Спец
 

Дата на присъединяване: Jul 2011
Местоположение: Пловдив
Мнения: 3,137
Благодари: 509
Получил благодарност:
842 пъти в 597 поста
Сваляния: 185
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Настройките и приемника.
Отговори с цитат
  #5  
Стар 06-09-2017
ролдекс ролдекс не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: May 2012
Мнения: 17
Благодари: 1
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 2
Ъплоуди: 0
Post

За момента не мога да опитам с друг приемник.
При вас какви са настройките на diseqc управлението?
Ще взема мултицет и ще проверя четири жилния кабел. Двойката за мотора със сигурност работи но за другата за сензора не съм сигурен и ще я проверя. Що се отнася до рид ампулата, как мога да я проверя най лесно?
Какви са симптомите на повредена рид ампула на мотора, когато всичко е свързано правилно?
Има ли смисъл да въртя конвертора около оста му за да хвана по добър сигнал? В момента е сложен с кабела надолу за да има най-малко съпротивление на опън и съответно дупчиците за отводняване след дъжд гледат надолу.
И друго, което се сетих - мога ли на такъв тип инсталация да ползвам usals навигация и как става това? Трябва ли ми задължително Н-Н мотор?

Последно редактирано от ролдекс : 06-09-2017 на 22:22
Отговори с цитат
  #6  
Стар 06-09-2017
Аватара на амиго
амиго амиго е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2010
Мнения: 441
Благодари: 118
Получил благодарност:
144 пъти в 80 поста
Сваляния: 132
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Ако не си разцентровал антената при смяната на конвертора пробвай да намериш спътник в ръчен режим. Поставяш приемника на даден транспордер и започваш да въртиш антената с бутоните на позиционера докато намериш сигнал. При правилни настройки трябва да намериш сигнал . След това сканираш и проверяваш дали си на вярния спътник.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 06-09-2017
Аватара на moreg
moreg moreg е на линия
Сат фен
 

Дата на присъединяване: Sep 2008
Местоположение: София
Мнения: 1,749
Благодари: 493
Получил благодарност:
412 пъти в 277 поста
Сваляния: 102
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Вземи мултицет и сложи сондите му в двата края на ампулата ако веригата е отворена вероятно ампулата ти е изправна. Ако ти дава затворена верига непрекъснато значи е повредена. Около рид ампулата се върти едно магнитно колело и самата ампула отваря и затваря и по този начин ти брои позициите на позиционера.

Последно редактирано от moreg : 06-09-2017 на 23:26
Отговори с цитат
  #8  
Стар 06-09-2017
Аватара на oldman
oldman oldman е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jun 2011
Местоположение: Панагюрище
Мнения: 1,542
Благодари: 321
Получил благодарност:
384 пъти в 291 поста
Сваляния: 90
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Ако при продължително натискане на бутоните на позиционера антената ти се движи постоянно, а не само 1 стъпка и ти се сменят цифрите на позиционера, ако имаш такива, ампулата ти е в ред. Ако не - може и да е изгоряла. Провери, дай снимка и модел на позиционера, ако искаш да не хвърляме боб нататък!
Пиши къде се намира антената - град!
Отговори с цитат
  #9  
Стар 07-09-2017
ролдекс ролдекс не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: May 2012
Мнения: 17
Благодари: 1
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 2
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от амиго Вижте мненията
Ако не си разцентровал антената при смяната на конвертора пробвай да намериш спътник в ръчен режим. Поставяш приемника на даден транспордер и започваш да въртиш антената с бутоните на позиционера докато намериш сигнал. При правилни настройки трябва да намериш сигнал . След това сканираш и проверяваш дали си на вярния спътник.
Здравей,

например на някой от Hotbird може ли?
Знам, че е досадно но може ли малко разяснение на "След това сканираш и проверяваш дали си на вярния спътник" и на "Поставяш приемника на даден транспордер"...

Последно редактирано от ролдекс : 07-09-2017 на 00:29
Отговори с цитат
  #10  
Стар 07-09-2017
ролдекс ролдекс не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: May 2012
Мнения: 17
Благодари: 1
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 2
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от oldman Вижте мненията
Ако при продължително натискане на бутоните на позиционера антената ти се движи постоянно, а не само 1 стъпка и ти се сменят цифрите на позиционера, ако имаш такива, ампулата ти е в ред. Ако не - може и да е изгоряла. Провери, дай снимка и модел на позиционера, ако искаш да не хвърляме боб нататък!
Пиши къде се намира антената - град!

Здравей,

Антената се намира в Угърчин. На позиционера има два бутона (за завъртане в права и обратна посока) и двуцифрен дисплей. При натискане на бутон от позиционера прави един оборот и спира сам, дори да продължавам да натискам копчето, а цифрите не се променят.
Ако е изгоряла ампулата има ли оправяне ( може ли да се купи като резервна част)?
Това може ли да е причина приемника да изкарва съобщение че върти чинията, а всъщност позиционера изобщо да не прецъква мотора?
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
върти, мотора, на, НЕ, Позиционер, Позиционерът, проблем or настройка, сателитна антена, чинията


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Vu+ duo2 самостоятелно въртене на чинията Бай Гого VU+ 2 11-07-2017 00:05
Проблеми с настройването на чинията , звука и сигнала Виваком ТВ от чужбина хрд ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия 6 14-01-2013 10:25
Чинията в дъжда губи от сигнала blagynchy САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 81 21-12-2011 06:50
Проблем с мотора гопето Приключили продажби 4 19-12-2010 11:07
Не се върти вентилатора на DM 800 HD lz1mnw DREAMBOX 8 16-12-2010 19:07


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 09:40.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.