The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Друга цифрова техника > КОМПЮТРИ и периферия

КОМПЮТРИ и периферия Компютърни системи и мрежи

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #1  
Стар 22-04-2022
Eмилиян Eмилиян не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Nov 2017
Мнения: 3
Благодари: 8
Получил благодарност:
1 път в 1 пост
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
Cool Дефектни HDD 2x3TB 1x4TB,могат ли да се оправят ?

Здравейте,имам дефектни харддискове и се питам дали не могат да намерят някакво приложение или са директно за кошчето?
Моля за идейки?
Отговори с цитат
  #2  
Стар 22-04-2022
Gena_Bs Gena_Bs е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2011
Местоположение: Бургас
Мнения: 310
Благодари: 43
Получил благодарност:
76 пъти в 52 поста
Сваляния: 2
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Конкретизирай какво разбираш под "дефектни".
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Gena_Bs за този полезен пост :
Eмилиян (24-04-2022)
  #3  
Стар 22-04-2022
Кайен Кайен е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2012
Мнения: 857
Благодари: 60
Получил благодарност:
352 пъти в 215 поста
Сваляния: 33
Ъплоуди: 0
По подразбиране NTG4

При WD Purple обикновено се окисляват контактите на платката. Сваляш я, почистваш със спирт или механично, сглобяваш и ако тръгне се радваш.
Нищо не пречи, ако не тръгне пак да се радваш.
Вътре има неодимови магнити, които залепени на метална кутийка са чудесни при ремонт на колата.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Кайен за този полезен пост :
Eмилиян (24-04-2022)
  #4  
Стар 23-04-2022
Аватара на bu12tras
bu12tras bu12tras е на линия
Пластичен Хирург
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Мнения: 6,959
Благодари: 2,016
Получил благодарност:
2,976 пъти в 1,682 поста
Сваляния: 103
Ъплоуди: 6
По подразбиране

Не е само при Purple серията .... За последните 2 месеца 2 WD RED NAS хвърлих, единия беше на 2 месеца другия на 10 дни . Абсолютни боклуци вече правят. Няма на кой да разчиташ за качество.
Отговори с цитат
Следните потребители (2) благодарят на bu12tras за този полезен пост
Eмилиян (24-04-2022), hector21 (23-04-2022)
  #5  
Стар 23-04-2022
Аватара на uniqad
uniqad uniqad е на линия
Gustomizer
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Мнения: 1,075
Благодари: 69
Получил благодарност:
594 пъти в 305 поста
Сваляния: 45
Ъплоуди: 4
По подразбиране

Да използвам темата... Кой сервиз в Пловдив е доказано успявал да възстанови данни от хардуерно повредени хард дискове? Дайте препоръки от личен опит, иначе всеки твърди, че може, но след диагностиката развява белия байрак... Почти съм сигурен, че проблема е в магнитната глава и е нужен донор...
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на uniqad за този полезен пост :
Eмилиян (24-04-2022)
  #6  
Стар 23-04-2022
hector21 hector21 не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: May 2016
Мнения: 182
Благодари: 340
Получил благодарност:
46 пъти в 39 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Ако иде реч за хард диск с моторче и то не се върти, би могло да е изгоряло. В такъв случай ако имате хардиск донор същия модел (може и употребяван), прехвърляте дисковете от повредения на здравия. Обикновено го наричат "platter swap", вижте в Youtube. Ако някои от дисковете е надраскан или пукнат, няма как да се възстанови. Трябва да пипате чисто , с ръкавици, в стая без прахоляк
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на hector21 за този полезен пост :
Eмилиян (24-04-2022)
  #7  
Стар 23-04-2022
Eмилиян Eмилиян не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Nov 2017
Мнения: 3
Благодари: 8
Получил благодарност:
1 път в 1 пост
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
Cool

Благодаря на отзовалите се!
Като гледам май няма да се занимавам,разгледах и някой сайтове и по youtube мноого сложно ми се виждат всичките тея машинации.
1х4ТБ диска е с дефектни сектори.
2х3ТБ не може да се инициализира и ми дава че диска е 0.00кб

и трите диска са на WD, от сървъри.
Отговори с цитат
  #8  
Стар 23-04-2022
Аватара на vasilstf
vasilstf vasilstf е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Mar 2012
Мнения: 2,173
Благодари: 576
Получил благодарност:
780 пъти в 528 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Ако не са в гаранция, прави ги на пепелници. Или ги ползвай да подпираш прозореца с тях. Иначе в нета има доста идеи как да си направиш часовник, машинка за заточване и какво ли още не.

@hector21, какво имаш предвид да се прехвърли диска? Да го отвориш и да извадиш цилиндъра ли? Бъди сигурен, че отваряне и разхерметизация на диска го праща директно в коша.
__________________
*** 80cm (13E - 19,2E - 23,5E) *** 80cm (0,8W - 1,9E) *** 60cm (39E - 45/46E) *** Zgemma H9 Combo *** Panasonic viera TX-L42E30E ***
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на vasilstf за този полезен пост :
Eмилиян (24-04-2022)
  #9  
Стар 23-04-2022
Аватара на uniqad
uniqad uniqad е на линия
Gustomizer
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Мнения: 1,075
Благодари: 69
Получил благодарност:
594 пъти в 305 поста
Сваляния: 45
Ъплоуди: 4
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от vasilstf Вижте мненията
Бъди сигурен, че отваряне и разхерметизация на диска го праща директно в коша.
Ми той диска така или иначе е вече за коша... идеята е да се спасят предимно важни сантиментални снимки от него... колкото повече, толкова по-добре. Пробвал съм да ги възстановя софтуерно с няколко програми. Да, открива ги при сканиране, но не може да ги възстанови по никакъв начин, защото според мен е дефектирало четящото устройство на магнитната глава(изпускане на земята в работещ режим)! Затова търся професионално възстановяване в стерилни условия и ползване на донор, защото в домашни условия без специална течност за измиване на платера не става работата. Изчел съм цялата материя вече... И да, знам, че това струва майка си и баща си, но също така знам, че всеки сервиз първо ти взема едни 50 лева минимум за диагностика, само за да установи, че не може да се справи. Не вярвам, че всички са толкова некадърни и търся правилния човек...
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на uniqad за този полезен пост :
Eмилиян (24-04-2022)
  #10  
Стар 23-04-2022
Аватара на vasilstf
vasilstf vasilstf е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Mar 2012
Мнения: 2,173
Благодари: 576
Получил благодарност:
780 пъти в 528 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от uniqad Вижте мненията
Ми той диска така или иначе е вече за коша... идеята е да се спасят предимно важни сантиментални снимки от него... колкото повече, толкова по-добре. Пробвал съм да ги възстановя софтуерно с няколко програми. Да, открива ги при сканиране, но не може да ги възстанови по никакъв начин, защото според мен е дефектирало четящото устройство на магнитната глава(изпускане на земята в работещ режим)! Затова търся професионално възстановяване в стерилни условия и ползване на донор, защото в домашни условия без специална течност за измиване на платера не става работата. Изчел съм цялата материя вече... И да, знам, че това струва майка си и баща си, но също така знам, че всеки сервиз първо ти взема едни 50 лева минимум за диагностика, само за да установи, че не може да се справи. Не вярвам, че всички са толкова некадърни и търся правилния човек...
Да, разбрах те. Но в Пловдив съм ходил само веднъж, а и нямам много познати там, затова отговарях на другите в темата.

Иначе мой познат е ползвал услугите на подобна фирма, помещаваща се в БИЦ-ИЗОТ преди 3-4 години, но не знам дали функционират все още. Като цяло, от всичко което съм чувал от познати (работим в ИТ сектора), от стотиците фирми в България които възстановяват данни, може би се броят на пръстите на едната ръка тези, които наистина го правят както трябва, по стандарти и сертификати. Разбира се, цените са четири и пет цифрени.

Така както го описваш, според мен главата е ок, защото така или иначе чете нещо от диска. Според мен по-вероятно е издълбала канал или е надрала цилиндъра. Но и това не е изгубено безвъзвратно.
__________________
*** 80cm (13E - 19,2E - 23,5E) *** 80cm (0,8W - 1,9E) *** 60cm (39E - 45/46E) *** Zgemma H9 Combo *** Panasonic viera TX-L42E30E ***
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на vasilstf за този полезен пост :
Eмилиян (24-04-2022)
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
1x4tb, 2x3tb, hdd, Да, Дефектни, ЛИ, могат, оправят, се


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 3 (0 членове и 3 гости)
 
Контрол над темата
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Дефектни NEO DVB-T 1000 + Dreambox 500S armaturata ПРИЕМНИЦИ 7 03-08-2018 21:19
DVB субтитри - кога ще ги оправят? БониБо ОБЩИ ДИСКУСИИ за цифрова телевизия 4 11-01-2018 16:41
Не се оправят на доп.приемник sd каналите - звука им Досев ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия 16 13-02-2013 18:18
Гражданите на ЕС ще могат да връщат стоки от интернет до 14 дни Джак Дъра-Бъра 1 11-10-2011 16:09
Плазмените телевизори могат да бъдат забранени в Европа Крал Артур ОБЩИ ДИСКУСИИ за цифрова телевизия 25 03-02-2009 23:24


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 21:09.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.