The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ЗА НАЧИНАЕЩИ > Монтаж и настройка на антени

Монтаж и настройка на антени Схеми, съвети и въпроси за монтаж и настройка на сателитни антени

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #1  
Стар 23-02-2011
тотален тотален не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2010
Мнения: 108
Благодари: 11
Получил благодарност:
9 пъти в 9 поста
Сваляния: 25
Ъплоуди: 0
По подразбиране Питане за Дайсек

Здравейте,
Първо - извинете ме ако съм пуснал темата в грешния подфорум.
Ето и въпросът - имам сателитна инсталация в сградата, като получавам сигнал от 4 спътника в следния ред - 13 градуса изток Хотбърд, 19.2 градуса изток Астра 1, 28 градуса изток Астра 2, 5 градуса запад Атлантик Бърд 3.
На терасата си имам чиния, която ще лови Булсат от 39 градуса изток.
Възможно ли е да обединя сигнала от двата източника, така че да гледам всичко на приемника на Булсат (става дума за СД приемник) и ако да какъв преобразувател трябва да сложа?

Мерси предварително!
Отговори с цитат
  #2  
Стар 23-02-2011
Аватара на Въйко
Въйко Въйко не е на линия
Овчар
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: TKЗС
Мнения: 1,295
Благодари: 110
Получил благодарност:
916 пъти в 346 поста
Сваляния: 9
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Свържи се с фирмата обслужваща инсталацията да ти променят комутацията за твоя апартамент, ако искат разбира се.Сградната инсталация е изградена с мултиключове,сплитери и усилватели така че барай където не ти е работа.
__________________
aatns
gmkd
Отговори с цитат
  #3  
Стар 23-02-2011
Аватара на gentu
gentu gentu не е на линия
Старото (куче)!!!
 

Дата на присъединяване: Aug 2007
Местоположение: София
Мнения: 5,738
Благодари: 1,371
Получил благодарност:
2,166 пъти в 1,223 поста
Сваляния: 183
Ъплоуди: 10
По подразбиране

Цитирай:
Възможно ли е да обединя сигнала от двата източника, така че да гледам всичко на приемника на Булсат (става дума за СД приемник) и ако да какъв преобразувател трябва да сложа?
-не е възможно!(технически)
__________________
-"Знанието е сила"
Всеки може да опикае стените. - Бъди мъж! - осери тавана!
Отговори с цитат
  #4  
Стар 24-02-2011
Triax Triax не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: Варна
Мнения: 484
Благодари: 2
Получил благодарност:
98 пъти в 87 поста
Сваляния: 56
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Може да стане (и технически). И няма нужда да се обажда на поддържащата фирма, защото по никакъв начин няма да се намесва в сградната инсталация.
Трябва му троен сплитер и четворен дайсек.
Хайде да видим кой ще се сети как...
Отговори с цитат
  #5  
Стар 24-02-2011
Аватара на hammerstrikebg
hammerstrikebg hammerstrikebg не е на линия
-----------------
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Мнения: 230
Благодари: 72
Получил благодарност:
39 пъти в 33 поста
Сваляния: 20
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Triax Вижте мненията
Може да стане (и технически). И няма нужда да се обажда на поддържащата фирма, защото по никакъв начин няма да се намесва в сградната инсталация.
Трябва му троен сплитер и четворен дайсек.
Хайде да видим кой ще се сети как...
Ти някъде беше отговорил как става!
http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=13373

Последно редактирано от hammerstrikebg : 24-02-2011 на 11:31
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на hammerstrikebg за този полезен пост :
тотален (24-02-2011)
  #6  
Стар 24-02-2011
тотален тотален не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2010
Мнения: 108
Благодари: 11
Получил благодарност:
9 пъти в 9 поста
Сваляния: 25
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Доколкото разбрах ако сложа 4-рен сплитер комбинираният сигнал ще се раздели на 4 като изход 1 ще е отговаря на спътник 1 и така нататак.
Така теоретично мога да избера кои спътници да обединя в сигнала на втория дайсек (при 5 спътника общо с 4 входа на дайсека, един ще трява да отпадне).

Не мога ли просто да си сложа дайсек с който да събера двата кабела без сплитер (много кабели ще станат)? Ако не се лъжа версията на дайсека в инсталацията е 1.1 (трябва да проверя документацията довечера).
Отговори с цитат
  #7  
Стар 24-02-2011
тотален тотален не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2010
Мнения: 108
Благодари: 11
Получил благодарност:
9 пъти в 9 поста
Сваляния: 25
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Поразчетох се - с uncommited DISEqC (>= 1.1) мога да вържа два DISEqC-а с така наречения daisy chaining. Инсталацията не знам с какъв DISEqC е, но след като има само 4 спътника, предполагам с 1.0. Имам двоен моноблок Инверто с 3 градуса, който е с DISEqC 1.2. Така че ми трябва само двоен DISEqC 1.1 ключ и настройка. Като направя инсталацията ще направя разбор дали е станало.
Отговори с цитат
  #8  
Стар 25-02-2011
Аватара на Въйко
Въйко Въйко не е на линия
Овчар
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: TKЗС
Мнения: 1,295
Благодари: 110
Получил благодарност:
916 пъти в 346 поста
Сваляния: 9
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Eто по тази причина в България никога няма да навлезят колективните системи за сателитен прием.Всеки решава да прави нещо и чел-недочел по форуми и Wiki и тръгва да пипа по техника и апаратура без знанието и съгласието на фирмата/лицето изградили инсталацията.
И после сме приличали на циганската махала където на всяка къща има по няколко антени.Грозно било,ами грозно ще е.
Вальо, ще ми е интересно ако ти изградиш една такава система в една средно голяма кооперация с 20 апартамента да речем 39-28-19-13-9 с Куатро конвертори и нормални и каскадни мултисуичове и т.н. и в следващия момент някой без твое знание и разрешение започне да подвключва други дисеци и сплитери и п#тките му майни то как ще се почувстваш?! Благодарение на "знанията" си ако някой направи нещо след което по един или друг начин нещо дефектира кой ще поеме разходите ти за посещение, дефектация и подмяна на оборудване, всички съкооператори или ти?
По същия начин се бутат носещи стени по жилищни сгради, самозвани майстори слагат газови уредби по колите и някой на база "огромните" си познания бара по ел. инсталацията на някой бойлер понеже термозащитата му сработвала и я заобиколил...
Примери има много в които българския ум е способен на чудеса.
Вкъщи всеки да прави каквото си иска но става ли дума за колективна или обществена собственост под никакъв предлог няма право и да си помисля да пипа там.
Не случайно в цивилизованите държави хората си викат специалисти които да им монтират телевизора на стената или закачат пералнята или готварската печка или каквото и да е друго, защото този който го е направил си носи пълната отговорност и за това му се плаща.
__________________
aatns
gmkd
Отговори с цитат
Следните потребители (2) благодарят на Въйко за този полезен пост
hajduk (25-02-2011), sarivano (27-02-2011)
  #9  
Стар 25-02-2011
Triax Triax не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: Варна
Мнения: 484
Благодари: 2
Получил благодарност:
98 пъти в 87 поста
Сваляния: 56
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Въйко Вижте мненията
Вальо, ще ми е интересно ако ти изградиш една такава система в една средно голяма кооперация с 20 апартамента да речем 39-28-19-13-9 с Куатро конвертори и нормални и каскадни мултисуичове и т.н. и в следващия момент някой без твое знание и разрешение започне да подвключва други дисеци и сплитери и п#тките му майни то как ще се почувстваш?!
Приятелю, имам и доста по-големи колективни системи. Мислиш ли, че ако не знам за какво говоря, ще давам такива съвети?...
Може много абонати да правят какви ли не щуротии, но стига да не пипат сградната инсталация и да не пускат повече от 20V по кабела, няма проблеми. Но дори и това да се случи, изгаря изхода на мултиключа и се ползва резервен. Имал съм и такива случаи...

Специално заради теб начертах и схемичката. Хайде сега да ми обясниш как "тотален" ще повреди мултиключа?
Прикрепени изображения
Тип файл: jpg shema.jpg (25.7 КБ, 583 разглеждания)
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Triax за този полезен пост :
тотален (06-06-2011)
  #10  
Стар 25-02-2011
тотален тотален не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2010
Мнения: 108
Благодари: 11
Получил благодарност:
9 пъти в 9 поста
Сваляния: 25
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Опцията да пренастроят един от сателитите към позицията, която на мен ми харесва не стои за дневен ред.
Какви точно са рисковете за инсталацията? Мога да си карам и с два приемника, няма да е супер фатално.
А за това кой носи отговорност за инсталацията - винаги си е на обитателя. Пералнята ми е инсталирана от магазина, но ако нещо се развали и не е в гаранция, отговорността си е моя.
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
Дайсек, За, ПИТАНЕ


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Конфигуриране на 8 портов дайсек !!Помощ mitko_slv DREAMBOX 24 14-02-2011 09:41
дайсек мотор biser МОТОРИ И ПОЗИЦИОНЕРИ 20 15-12-2010 21:06
търсене на дайсек ключ pp2811 МОТОРИ И ПОЗИЦИОНЕРИ 3 21-11-2010 12:07
дайсек проблем pp2811 МОТОРИ И ПОЗИЦИОНЕРИ 8 02-11-2010 10:08
Питане за DM 500 HD Емилстар DREAMBOX 1 25-04-2010 15:46


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 04:29.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.