The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДЪРА-БЪРА > Дъра-Бъра

Дъра-Бъра Тук се обсъжда всичко което не е свързано с цифровата телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #41  
Стар 29-07-2020
Аватара на вассил46
вассил46 вассил46 не е на линия
Спец
 

Дата на присъединяване: Jul 2011
Местоположение: Пловдив
Мнения: 3,137
Благодари: 509
Получил благодарност:
842 пъти в 597 поста
Сваляния: 185
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от yavor1 Вижте мненията
Няма как да го оправят,влязъл е в системата
Има има! Поради здравословни причини или за мен по точно че полочих пенсия по тези причини ми отнеха свидетелството,но притенциите бяха че сам имал акт за някакво нарушение при управление на товарен автомобил, да управлявал съм но не товарен а специален през годините до 2007г.лешиха ме от профисиалист и останах любител. Когато отидох да си взема свидетолство за любител не ми го дават ,че съм имал акт. при доста расправии и стигане до началниците заповедта бе истрий акта от компютара
Отговори с цитат
  #42  
Стар 29-07-2020
Светия Дух Светия Дух не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Feb 2016
Местоположение: София
Мнения: 2,698
Благодари: 432
Получил благодарност:
865 пъти в 540 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

И аз няма да се хваля как ми отмениха акт за изтекла винетка, влязал в системата и след ЗАГУБЕНО ДЕЛО, след звънкане тук-там. Но сега реших да постъпя доблестно и да си го платя, щом като ми правят отстъпка.
Пък ми беше и неудобно да звъня пак.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Светия Дух за този полезен пост :
vasilstf (29-07-2020)
  #43  
Стар 29-07-2020
Аватара на Dalavera
Dalavera Dalavera не е на линия
Просто той!
 

Дата на присъединяване: Jul 2008
Местоположение: София
Мнения: 547
Благодари: 93
Получил благодарност:
127 пъти в 100 поста
Сваляния: 8
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Ако на някой/и му се чете: https://lex.bg/bg/laws/ldoc/2134649345 и по точно: чл.21, ал.2, във връзка с чл.21 ал.1 от ЗДвП и на основание чл.189, ал.4, във връзка с чл.182 от ЗДвП се налагат съответните глоби в зависимост кой/и колко е бил "пилот"! За "другите" тези глоби са добре дошли, като не се вземат точки, както беше по преди! Иначе ако трябваше да се вземат точки, както едно време, те "другите" щяха да останат без талони/книжки! Това няма как да се случи, та в този смисъл и ние малко "понамазваме" от тях само с глоба, без да ни вземат точки! Пари се изкарват по лесно от оправията с талона и точките!
__________________
Парабола 1,4м.; Inverto IDLR-QUDF00-CLASC-OPP; 30W - 50E;
Отговори с цитат
  #44  
Стар 29-07-2020
Аватара на вассил46
вассил46 вассил46 не е на линия
Спец
 

Дата на присъединяване: Jul 2011
Местоположение: Пловдив
Мнения: 3,137
Благодари: 509
Получил благодарност:
842 пъти в 597 поста
Сваляния: 185
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Светия Дух Вижте мненията
И аз няма да се хваля как ми отмениха акт за изтекла винетка, влязал в системата и след ЗАГУБЕНО ДЕЛО, след звънкане тук-там. Но сега реших да постъпя доблестно и да си го платя, щом като ми правят отстъпка.
Пък ми беше и неудобно да звъня пак.
Колега акт не съм имал а само тъпи приказки че за това ми вземат книжката. Доидоха в дома ми да искат книжката. Защо като не ми е взеха когато са са ме спрялил извиняваи колега не е имало ходотаиство а измама от тяхна страна. Нямам намерение да ти го доказва защото не съм звънял за някакви връски и си търсих правотои то на место а не по телефони
Отговори с цитат
  #45  
Стар 29-07-2020
dolby dolby е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jan 2009
Мнения: 2,693
Благодари: 799
Получил благодарност:
523 пъти в 366 поста
Сваляния: 33
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Dalavera Вижте мненията
Ако на някой/и му се чете: https://lex.bg/bg/laws/ldoc/2134649345 и по точно: чл.21, ал.2, във връзка с чл.21 ал.1 от ЗДвП и на основание чл.189, ал.4, във връзка с чл.182 от ЗДвП се налагат съответните глоби в зависимост кой/и колко е бил "пилот"! За "другите" тези глоби са добре дошли, като не се вземат точки, както беше по преди! Иначе ако трябваше да се вземат точки, както едно време, те "другите" щяха да останат без талони/книжки! Това няма как да се случи, та в този смисъл и ние малко "понамазваме" от тях само с глоба, без да ни вземат точки! Пари се изкарват по лесно от оправията с талона и точките!
Демек имаш кинти можеш да летиш и с 300 нема такава държава тва се съмнявам че и в държавите от третия свят го има
Отговори с цитат
  #46  
Стар 29-07-2020
Аватара на vasilstf
vasilstf vasilstf не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Mar 2012
Мнения: 2,154
Благодари: 565
Получил благодарност:
775 пъти в 526 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от dolby Вижте мненията
Ако това те успокоява ок.
Карал съм и аз навремето бързо рисково доста рискови ситуации съм имал, но идва време когато си казваш е струва ли си да рискуваш собствения живот и живота на другите. Но не съм аз този който ще ви налива акъл. Избора е ваш , лошото е когато този другия който си спазва правилата няма избор и се сблъска с някой безсмъртен
Нарушавам правилата единствено със скорост. Признавам си, нарушавам ги. Но смятам, че когато го правя си преценявам ситуацията и риска, както и имам някакво време за реакция ако се случи нещо непредвидено. Малко, но пак е повече в сравнение с това да вляза в насрещното в завой, изпреварвайки. Затова мисля, че неправилно изпреварване или отнемане на предимство е не по-малко опасно от превишена скорост. Но пак казвам, че за тях няма камери и глобите не са толкова големи.

И тук не става дума за пишкомерене, защото колата ми е 17 годишна и не е скъпа. Но си знам в какво състояние е и ако имам съмнение в нещо по нея, не я карам изобщо. Не гоня рекорди, нито гледам километража, просто карам с колкото ми позволяват колата и пътя.
Отговори с цитат
  #47  
Стар 29-07-2020
dolby dolby е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jan 2009
Мнения: 2,693
Благодари: 799
Получил благодарност:
523 пъти в 366 поста
Сваляния: 33
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Има ли вариант да кача собствено видео тука? Нещо не виждам освен ютуб вбокс
Отговори с цитат
  #48  
Стар 30-07-2020
Huligan4o Huligan4o не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2010
Местоположение: In da middle of nowhere
Мнения: 393
Благодари: 110
Получил благодарност:
237 пъти в 98 поста
Сваляния: 7
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Интересни факти:


"Време за реакция

Водачът зад волана реагира със закъснение на възникващите опасности:
когато ги очаква - за 0,4 сек.
когато не ги очаква - за над 1 сек.
когато е ядосан, разсеян,
уморен и др. - за над 2 сек.



При време за реакция 1 сек., още преди да започне спирането, автомобилът е изминал:

14 м. при скорост от 50 км/ч

25 м. при скорост от 90 км/ч

36 м. при скорост от 130 км/ч



Спирачен път

Към изминатото разстояние за времето на реакция, като прибавим и спирачния път, се получава общото разстояние, което автомобилът изминава от момента на възприемане на опасността от страна на водача. Когато настилката е мокра, кална, заснежена или заледена, дължината на спирачния път нараства няколко пъти.

Скоростта

Скоростта следва да се избира в съответствие със състоянието на водача, видимостта, конкретните пътни условия, разположението на останалите участници в движението.

Над 50% от тежките катастрофи са вследствие на несъобразената и превишена скорост.

Скоростта се намесва два пъти в катастрофата - веднъж като причина за катастрофата, когато водачът не може да спре своевременно или загубва управлението на автомобила, и втори път - при тежестта на последиците и травмите на пострадалите хора.

Високата скорост при завоите увеличава риска от навлизане в лентата за насрещно движение под въздействието на центробежните сили, при което настъпва удар в друго МПС или напускане на платното за движение



Последствия

Силата на удара в неподвижно препятствие е равнозначна на удар в земята при свободно падане от височина:

10 метра - при скорост от 50 км/ч

22 метра - при скорост от 75 км/ч

40 метра - при скорост от 100 км/ч



Когато автомобил удари пешеходец, вероятността от смъртоносен изход, в зависимост от скоростта, е:

при 30 км/ч - опасността от смъртоносно нараняване е нищожна

при 50 км/ч - загиват 50% от блъснатите пешеходци

при 70 км/ч - загиват 100% от блъснатите пешеходци


Причини за вдигане на крака от газта

Връзката между скоростта и катастрофите е доказана. При спазване на скоростните режими броят на жертвите може да намалее с 30%. В случай на сблъсък скоростта увеличава тежестта на произшествието и е потенциален убиец.

Високата скорост не пести много време при пътуване. За 100 км разстояние се пестят само 6 минути при скорост 150 км/ч вместо 130 км/ч.



Скоростта е заразителна

Пазете се да не изпаднете под влияние на други водачи и да се включите след върволицата от автомобили, които карат бързо по пътя."
https://www.mvr.bg/opp/%D0%BF%D0%BE%...BE%D1%81%D1%82
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Huligan4o за този полезен пост :
dolby (30-07-2020)
  #49  
Стар 30-07-2020
Аватара на vasilstf
vasilstf vasilstf не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Mar 2012
Мнения: 2,154
Благодари: 565
Получил благодарност:
775 пъти в 526 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Ок, аз пак да попитам. Защо всички се хващате за скорост? Другите нарушения могат да бъдат не по-малко опасни и смъртоносни, но никой не ги отразява. Всички гледат превишена скорост.
Отговори с цитат
  #50  
Стар 30-07-2020
Underworld Underworld е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: May 2009
Мнения: 637
Благодари: 126
Получил благодарност:
112 пъти в 91 поста
Сваляния: 7
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Според мен, защото може да се измери.

Изпратено от моят SM-G935F с помощта на Tapatalk
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
да им еба мамата на кат, електронен, фиш


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Електронен четец - PDF, закони.. аас Дъра-Бъра 12 03-01-2018 14:24
Какво мислите по въпроса за вграждане на електронен чип във всеки човек ? Никола67 Дъра-Бъра 10 12-02-2013 01:04
Глоба с електронен фиш ali_baba Кошче 30 17-12-2012 12:55


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 12:52.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.