The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Друга цифрова техника > ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D

ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D Телевизори

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #11  
Стар 29-12-2014
Аватара на sarivano
sarivano sarivano не е на линия
РУСОФИЛ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: Пловдив
Мнения: 1,478
Благодари: 1,373
Получил благодарност:
658 пъти в 373 поста
Сваляния: 83
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от кап.Немо Вижте мненията
Колега, на какво да съм фен и къде да разсъждавам, аз решавам все пак! А защо мисля така отговарям ти :
Моето мнение е, че няма смисъл от тази глезотия, която е напълно ненужна екстра. Преди 4 месеца съседите си взеха смарт телевизор 3D дотук добре, обаче очилата събирали прах и до днес( по думи на съседа), до сега бил гледал само 5-6 3D клипчета които са от телевизора. пълни глупости. Покани ме да видя новата придобивка, имало скайп браузер ..... познай кога ще ги ползваш .... пробвах да посърфирам из нета от браузера на тв-то ... и след 4-5 мин бях готов да строша дистанционното ... ужас. Затова аз не бих си купил 3D ТВ, поне докато технологията за гледане е такава, поне мен супер много ми натовари очите и усетих силно напрежение после в тях. При 3D има два вида очила, в магазина никой не казал на съседа за това. Пък и той човека от къде да знае за 2-та вида очила, активните и пасивните има някой разлики в 2-та вида ( даже доста разлики има , като цена на очилата и поносимостта на очите към тях, качество на това което реално виждаш и т.н.). Ето защо не съм фен на 3D телевизорите!
Отвореният браузер НЕМА нищо общо с 3Д. Това Първо. Второ,трябва да си много наивен(или нещо друго ), за да си мислиш че ТВ-то е ПЦ!!!
Трето -колегата Златанов, много внятно и разумно ти е написал какво примерно трябва да си купиш. Видимо не разбираш, че процесор, способен да поддържа 3 д, прави телевизорът много по-"пъргав" и адаптивен към различните изображения. Никой не те бие да си купуваш допълнително очила или да ползваш смарт функциите му,( които също нямат обща с 3Д). Просто имаш читава машина. А за скайп е измислен компютър въобще, както и за сърфиране в инет. Купи си телевизор, а не монитор...Поне ще зарадваш семейството. И се постарай да гледаш БЛу РЕй,а не скопени мукавета или DivX...Ще се порадваш на качествена картина ))) Иначе ,все едно ,че говорим на Радио. Нищо лично. Просто сме Безсилни да сломим такъв Авторитет като Съседа. ))Весела Нова година
__________________
УБИВА КОМУНИЗМЪТ, СОЦИАЛИЗМЪТ НЕ УБИВА- ТОЙ МЪЧИ!

Последно редактирано от sarivano : 29-12-2014 на 22:11
Отговори с цитат
Следните потребители (3) благодарят на sarivano за този полезен пост
dodo_pv (29-12-2014), mad_07 (31-12-2014), TUISTERa (31-12-2014)
  #12  
Стар 31-12-2014
Люкс Люкс не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Nov 2014
Местоположение: Люксембург
Мнения: 202
Благодари: 37
Получил благодарност:
29 пъти в 20 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от кап.Немо Вижте мненията
Колега, на какво да съм фен и къде да разсъждавам, аз решавам все пак! А защо мисля така отговарям ти :
Моето мнение е, че няма смисъл от тази глезотия, която е напълно ненужна екстра. Преди 4 месеца съседите си взеха смарт телевизор 3D дотук добре, обаче очилата събирали прах и до днес( по думи на съседа), до сега бил гледал само 5-6 3D клипчета които са от телевизора. пълни глупости. Покани ме да видя новата придобивка, имало скайп браузер ..... познай кога ще ги ползваш .... пробвах да посърфирам из нета от браузера на тв-то ... и след 4-5 мин бях готов да строша дистанционното ... ужас. Затова аз не бих си купил 3D ТВ, поне докато технологията за гледане е такава, поне мен супер много ми натовари очите и усетих силно напрежение после в тях. При 3D има два вида очила, в магазина никой не казал на съседа за това. Пък и той човека от къде да знае за 2-та вида очила, активните и пасивните има някой разлики в 2-та вида ( даже доста разлики има , като цена на очилата и поносимостта на очите към тях, качество на това което реално виждаш и т.н.). Ето защо не съм фен на 3D телевизорите!
Да бе, тва ЗД е пълна глупост и браузъра също.
Ама, както се опитват да ти обясняват другите ( с голямото надменно поведение), ще трябва да се бръкнеш по-дълбоко в джоба и да платиш за чип подържащ и това смотано ЗД.
Що така ?
Еми щото така са решили производителите на телевизори.
На разни сайтове занимаващи се с тестване на телевизори, ония майсторите така обясняват, че трябва телевизор с чип подържащ ненужното 3Д, за да ти се справя добре с 2Д.
Ама и това не е достатъчно.
Ще трябват и 400 маркетингови херци, за да се окаже в крайна сметка че екранът е с реално 100 херца. ( това е за Сони и Самсунляк, на Панасоника маркетинговите са ощо по-измислени , някъде към 1200 Хц ги гледам).
Според френският сайт занимаващ се с тестване на телевизори, този размер от 32 инча, просто не е сред размерите на които им слагат по-качествени чарколяци вътре. Значи, ще трябва да е по-голям.
Колко по-голям ?
Еми тука вече излизаме лошо от бюджета ти. И не знам как да стане. Не разбирам от намиране на пари.
Днес уцелих, след доста търсене от няколко дена из разни магазини, един Самсунляк 400 Хц ето този е
UE48H6400
и тръгна да работи, след настройване из менюто, така че да се справя с три тестови клипа, които яко измъчиха бая продавачи и телевизори.
Значи, ако има по-малък, на който моделът му да се пише накрая с H6400, вероятно ще работи и той добре, ама трябва да се пробва в магазина. Пък те продавачите не са особено способни да ги настройват. Не можаха да подкарат Сонита и Панасоници и Филипсчовци от по 50 инча, да работят без да е размазана картината при движение на обектите. Сонито на импулс мод се справяше , ама екрана трепти, и в началото на настройката ти излиза даже предупреждение, че ако ти пречи трептенето, трябва да избереш друг мод. Да де, ама не можаха да заработят добре в друг мод 50 инчовите Сонита от по 400 Хц.
Мъка голема е тая работа с избирането на телевизор.

п.п.
ако си този капитан, за който си мисля, можеш да ми вярваш точно на 100%
Отговори с цитат
  #13  
Стар 31-12-2014
Аватара на sarivano
sarivano sarivano не е на линия
РУСОФИЛ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: Пловдив
Мнения: 1,478
Благодари: 1,373
Получил благодарност:
658 пъти в 373 поста
Сваляния: 83
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Ооооо)))) Хош гельдин фЛюкс Ефенди....КъК е хавата в Туна Вилает? Оголяхме. Поне 3 теми за телевизори вехнат без вещината и "техничарството" Ти. Сваляй Коравите Еминии, затягай шпайковете и ....Илериииииии))))))))
http://dtv-bg.com/showthread.php?p=350888#post350888


P.S. Последното е военна команда към башибозука от едно, исторически близко "присъствие".Превежда се обикновено като "Напреeeд")))
__________________
УБИВА КОМУНИЗМЪТ, СОЦИАЛИЗМЪТ НЕ УБИВА- ТОЙ МЪЧИ!

Последно редактирано от sarivano : 31-12-2014 на 07:28
Отговори с цитат
Следните потребители (2) благодарят на sarivano за този полезен пост
TUISTERa (31-12-2014), vasilstf (03-01-2015)
  #14  
Стар 31-12-2014
Аватара на bu12tras
bu12tras bu12tras не е на линия
Пластичен Хирург
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Мнения: 6,954
Благодари: 2,016
Получил благодарност:
2,970 пъти в 1,678 поста
Сваляния: 103
Ъплоуди: 6
По подразбиране

люксембургски диз ,сега не разбрахме твоя телевизор реални 400 херца ли е или е 100
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на bu12tras за този полезен пост :
sarivano (31-12-2014)
  #15  
Стар 31-12-2014
БатеГойко БатеГойко не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: May 2010
Местоположение: Индианските степи
Мнения: 1,563
Благодари: 327
Получил благодарност:
513 пъти в 301 поста
Сваляния: 82
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Подкрепям колегата Златанов,даже в една друга тема вече препоръчах този телевизор на друг колега.
Панасоника има и по-евтин модел,но 42":
http://www.technopolis.bg/b2c/detail...42AS650-3D-LED
Не са за пренебрегване вграденото Wi-Fi,тъчпада и перфектните характеристики,най-вече "опресняването" от 1200 Hz,каквото в Люксембург даже не са и чували....
П.С. А фирмената гаранция от 5 години я няма при друга марка,освен ако не си доплатиш.

Последно редактирано от БатеГойко : 31-12-2014 на 09:14
Отговори с цитат
  #16  
Стар 31-12-2014
Аватара на TUISTERa
TUISTERa TUISTERa не е на линия
Голямо мрънкало
 

Дата на присъединяване: Dec 2009
Местоположение: Assenovgrad, Bulgaria
Мнения: 4,023
Благодари: 728
Получил благодарност:
1,747 пъти в 977 поста
Сваляния: 37
Ъплоуди: 0
По подразбиране

За да отговоря порядъчно на колегата Люкс - Колегаааа скайпа на тв не е глупост, на баба ми и слагам камерата и не и трябва комп, не и трябва нищо освен нет в твто!!! Глуппст е да продават камерите отделно за луди пари....
Втори опит - 3Д-то не е глупост, глупост е да бъркаш пасивно с активно и с кое различните производители са се справили добре. За всеки влак си има пътници, ама ти не казваш че 3дто го гледаш от флашка, а не от блурей нали, щото май имало разлика...
Клиповете които ги носиш наляво надясно с каква цел ги ползваш? Да докажеш на себе си, че този или онзимтелевизор е по размазан? А контраста? А бялото? А черното? А цветовете ? А енджина с който обработват картината? А при спорт как е? При филми? При игри? По ХДМИ или с вградения тунер ще се гледа? Хдми кабела от два лева ли ще е? Колега, маркетинга е добра професия, но явно да избираш тв не е от силните ти страни... Поне не давай акъли че дзумбата щи скочи срещу самсунягаааа
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на TUISTERa за този полезен пост :
sarivano (31-12-2014)
  #17  
Стар 31-12-2014
Люкс Люкс не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Nov 2014
Местоположение: Люксембург
Мнения: 202
Благодари: 37
Получил благодарност:
29 пъти в 20 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от БатеГойко Вижте мненията
Подкрепям колегата Златанов,даже в една друга тема вече препоръчах този телевизор на друг колега.
Панасоника има и по-евтин модел,но 42":
http://www.technopolis.bg/b2c/detail...42AS650-3D-LED
Не са за пренебрегване вграденото Wi-Fi,тъчпада и перфектните характеристики,най-вече "опресняването" от 1200 Hz
Я така и така го препоръчваш, вземи та кажи как се настройва това чудо от 1200 премигвания, щото като си го купи някой, после трябва да си го настрои, иначе с фабричните настройки има голяма вероятност да маже яко, също както моето ЛГ.
Тука при мен, само оня Самсунляг дето съм го споменал, тръгна да работи нормално в един от магазините. Преди няколко дена, един продавач се опитва да го ръчка един по-голям Панасоник 1200 херцов, ама не успя да го накара да не размазва тестовите файлове.

Пък аз понеже не съм егоист, ще ти пусна един линк към тест, който вероятно не си чел:
http://www.lesnumeriques.com/tv-tele...l#test-complet

Тези хора имат една специална камера и разни други джаджи, та ги тестват телевизорите малко по-сериозно отколкото в домашни условия. Ето това тяхно мнение е много показателно:
Цитирай:
On pourrait penser que le H7000 fait la différence sur la compensation de mouvement. En effet, la fiche technique indique une fréquence de 800 Hz CMR contre 400 pour le H6400 et 200 pour le H6200. Que nenni, la prestation est strictement identique à l'œil. Comme pour les H6400 et H6200, nous conseillons donc de passer cette fonction en mode "personnalisé" avec la "réduction de flou" sur 4 et la "réduction de vibration" sur 6 pour obtenir un résultat fluide et sans dégradation de l'image.
Свободен превод.
"Човек може да си помисли че H7000 с неговите 800 Хц ще има видимо по-добра картинка от по евтините Самсунляци. Но тава не е така, с просто око изглежда еднакво справянето с движенията, спрямо по-евтините модели H6400 и H6200."

Може и да им е пресилено мнението, ама все пак е добре да си го има на ум човек, когато залита по рекламните трикове на азиатците.

п.п.
Някой добър германец ако вземе та пусне линк към нески сайт тестващ сериозни телевизори, добре ще направи. Че марката Грундиг не я познават извън Немачко и не намирам тествове за нея на англиски и френски.
Отговори с цитат
  #18  
Стар 31-12-2014
алт алт не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jan 2013
Мнения: 765
Благодари: 176
Получил благодарност:
201 пъти в 155 поста
Сваляния: 10
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Няма ли кой да му дръпне шалтера по дяволите
Отговори с цитат
  #19  
Стар 31-12-2014
Люкс Люкс не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Nov 2014
Местоположение: Люксембург
Мнения: 202
Благодари: 37
Получил благодарност:
29 пъти в 20 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от алт Вижте мненията
Няма ли кой да му дръпне шалтера по дяволите
Що не отидеш да му се скараш ето на този:

http://televizorbg.blogspot.be/p/kak...televizor.html

щото и той пише едни такиви неудобни истини.
Отговори с цитат
  #20  
Стар 31-12-2014
Валентинко Валентинко е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2010
Мнения: 628
Благодари: 91
Получил благодарност:
82 пъти в 59 поста
Сваляния: 85
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Апелирам,Люкс да бъде изпратен на банановата плантация за постоянно-така или иначе там ще му е по-топло и удобно от мразовита Европа.
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
32, 700, lcd, led, до, ЛЕВА, Телевизор


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
ИЗБОР НА 3 ДЕ ТЕЛЕВИЗОР ДО 2500 ЛЕВА хикиро ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D 74 27-12-2012 18:11
КЗК глоби с 30 хил. лева "Близу" за заблуда на клиенти Джак ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА BLIZOO - Цифрова кабелна телевизия 5 17-12-2011 23:49
46 Лед Лцд Телевизор до 2100 лева рокнролл ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D 12 24-11-2011 17:50
60 лева данък "телевизор" Джак ОБЩИ ДИСКУСИИ за цифрова телевизия 26 17-06-2010 17:54


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 05:19.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.