The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Друга цифрова техника > ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D

ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D Телевизори

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #41  
Стар 04-01-2015
Аватара на sarivano
sarivano sarivano не е на линия
РУСОФИЛ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: Пловдив
Мнения: 1,478
Благодари: 1,373
Получил благодарност:
658 пъти в 373 поста
Сваляния: 83
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Люкс Вижте мненията
Тука при мен няма такъв филм.
Поради което малките измират бавно но сигурно. Повече от сугурно е че не можеш да отвориш малък магазин за продажби на телевизори, ако си нямаш вече клинтела. Ще фалираш много бързо.

Това, докато учеше маркетинг на френски ли ти го внушиха?))) Или в техникума в Две Могили?
__________________
УБИВА КОМУНИЗМЪТ, СОЦИАЛИЗМЪТ НЕ УБИВА- ТОЙ МЪЧИ!
Отговори с цитат
  #42  
Стар 04-01-2015
Аватара на sunman
sunman sunman не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Aug 2009
Мнения: 57
Благодари: 3
Получил благодарност:
4 пъти в 3 поста
Сваляния: 3
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от vt1bg Вижте мненията
Да те светна, че всичките малки магазини, а и някои от големите не купуват стоката която продават. Взимат стоката на консигнация за определен период от време и ако не я продадат я връщат.
Вземат на консигнация ,ако им дадът и записна заповед за определена сума се подписва.
Отговори с цитат
  #43  
Стар 04-01-2015
Аватара на TUISTERa
TUISTERa TUISTERa не е на линия
Голямо мрънкало
 

Дата на присъединяване: Dec 2009
Местоположение: Assenovgrad, Bulgaria
Мнения: 4,027
Благодари: 728
Получил благодарност:
1,753 пъти в 981 поста
Сваляния: 37
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Два месеца четене по форумите си е много време Люкси...
За сънман - мислиш ли , че телевизорите ги раздават на който си поиска? То е ясно, че ще трябва за начало да оставиш или записна заповед или някаква сума депозит. Когато обаче се наложиш като клиент на склада няма нужда от такива работи. Това е за новите фирми.
Аз виждам нещата по този начин -
Вариант 1 - Консигнация - цената е малко по-висока от тази на големите складове без консигнация, но пък ако не продадеш стоката можеш да я върнеш. Тук би следвало да няма голяма печалба поради високата цена на стоката из начало.
Вариант 2 - Поръчка - уговорка със склада , поръчка и доставка в рамките на 24 часа, като ястоката се запазва в склада в момента на поръчката от клиента. Цената тук също би могла да е малко по-висока поради причината , че стоката не седи при теб ами е в склада, също така имаш доставка на единична бройка.
Вариант 3 - Купуване директно от склада - няма консигнации, няма поръчки, взимаш = продаваш, тук цената е възможно най-ниска поради големите продажби на склада, риска е голям понеже трябва да държиш техника на склад, за който също има разходи. И все пак при голям брой продажби би трябвало да можеш да направиш добра печалба.
Не съм маркетинг специалист, но всеки вариант си има своите негативи и позитиви.
Отговори с цитат
  #44  
Стар 05-01-2015
Люкс Люкс не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Nov 2014
Местоположение: Люксембург
Мнения: 202
Благодари: 37
Получил благодарност:
29 пъти в 20 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Много се отклоняваме, ама хайде да ви кажа как е по белия свят.
Значи искат им да гарантират за една доста голяма сума пари, че ще си плятят всичко което са поръчали, или не им пращат стоките с възможност да плащат фактурите след до 60 дена.
Което изискване автоматически ги ограничава малките търговци да работят с възможно най-малко марки, ако искат да поръчват директно, без да минават през групирани поръчки от централа на която са станали членове.
Горе долу положението е следното, или ставаш член на някаква групировка, или загиваш геройски, бавно но сигурно.
Гледай сега какво става тука:
http://www.samsung.com/be_fr/consume...UE46H7000SLXXN
пише препоръчителна цена - Prix Conseillé €1.399,-
цели 1400 евро.
А в момента го има същия още от преди сезонните намаления за 1000 евро този модел по големите магазини.
Малкият собственик на магазинче, ще може да го плати по-евтино само ако вносителят му е предложил промоционална цена в момента. Но малкият собственик няма как да получи отстъпката за купено по-голямо количество от един и същи модел. Малкият търговец, ще има една глобална отстъпка от цялостаната му фактура, ако им навърта редовно определен от вносителите оборот. Е, за да го навърти този оборот при Сони, той на практика няма как да го постигне ако почне да продава 5-6 други марки. И се получава така, че при дребните търговци, можеш да купиш по евтино от цената която съм дал в линка като пример, ама само когато вносителят е решил да намали цената на която им го продава на тях. В по-голямата част от времето, при дребният собственик на магазин, плащаш препоръчителната цена от сайта, ако няма нарочна рекламна кампания на вносителя, на която се вижда по-ниска цена.
И въобще не минава номера при дребния търговец, да му казваш че си го видял по-евтино същия модел на интернет сайт, щото той ще ти отговори че го е платил по-скъпо на вносителя от цената която ти виждаш в интернет.
Ако човек търси добра цена, кракът му въобще не трябва да стъпва в малък магазин, тук при мен.
В София на всеки ъгъл има магазинче, ама тука не е така.

А за четенето из форумите.
Ми чета аз, на цели 4 езика даже.
Ама тука ми е много интересно как се спотайвате и дума не обелвате за един сайт на български, в който има изобилие от информация. Като отидеш в форума там и най-отгоре почват точно с телевизорите. И май въобще не е забрането да критикуваш дефектите на ЛГ например и да пускаш снимки с решетки за тестване. А към оня български сайт намерих линк даже на един френски форум, пък вие тука се правите че не го знаете. Нито искате да помагате, нито сте съгласни да пратите човек да му помогнат на друго място. Що така ?
Отговори с цитат
  #45  
Стар 05-01-2015
Аватара на sarivano
sarivano sarivano не е на линия
РУСОФИЛ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: Пловдив
Мнения: 1,478
Благодари: 1,373
Получил благодарност:
658 пъти в 373 поста
Сваляния: 83
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Люкс Вижте мненията
Ама тука ми е много интересно как се спотайвате и дума не обелвате за един сайт на български, в който има изобилие от информация. Като отидеш в форума там и най-отгоре почват точно с телевизорите. И май въобще не е забрането да критикуваш дефектите на ЛГ например и да пускаш снимки с решетки за тестване. А към оня български сайт намерих линк даже на един френски форум, пък вие тука се правите че не го знаете. Нито искате да помагате, нито сте съгласни да пратите човек да му помогнат на друго място. Що така ?

Люкси, я дай един път линк, а не общи приказки с менторски тон. Да ти видим Българският форум в конкретика
__________________
УБИВА КОМУНИЗМЪТ, СОЦИАЛИЗМЪТ НЕ УБИВА- ТОЙ МЪЧИ!
Отговори с цитат
  #46  
Стар 05-01-2015
Люкс Люкс не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Nov 2014
Местоположение: Люксембург
Мнения: 202
Благодари: 37
Получил благодарност:
29 пъти в 20 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Да ти го дам, ама не съм чел правилата на този форум и не знам дали няма да излезе реклама за конкурентен сайт.
Па като гледам как ми затварят теми и ги пращат в кошчето и ми дават отпуска предпразнично, та си викам че нещо не е наред с гостоприемството спрямо пресно регистрираните потребители.
А ако ме баннат заради един линк, после може да не си направя труда да се регистрирам пак и ще ме изгубиш като събеседник.
Айде чао че трябва да ходя из магазините на лов днес.
Отговори с цитат
  #47  
Стар 05-01-2015
Аватара на TUISTERa
TUISTERa TUISTERa не е на линия
Голямо мрънкало
 

Дата на присъединяване: Dec 2009
Местоположение: Assenovgrad, Bulgaria
Мнения: 4,027
Благодари: 728
Получил благодарност:
1,753 пъти в 981 поста
Сваляния: 37
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Веднага мога да ти кажа че форума е сетком и там има информация за телевизорите предоволно, също мога да ти кажа и че в сетком има предостатъчно агенти на различните търговци , които пишат също толкова неверни неща колкото можеш да чуеш и в кафенето до вас
Отговори с цитат
Следните потребители (2) благодарят на TUISTERa за този полезен пост
sarivano (05-01-2015), ВалчоП (05-01-2015)
  #48  
Стар 05-01-2015
Аватара на sarivano
sarivano sarivano не е на линия
РУСОФИЛ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: Пловдив
Мнения: 1,478
Благодари: 1,373
Получил благодарност:
658 пъти в 373 поста
Сваляния: 83
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Люкс Вижте мненията
Да ти го дам, ама не съм чел правилата на този форум и не знам дали няма да излезе реклама за конкурентен сайт.
А ако ме баннат заради един линк, после може да не си направя труда да се регистрирам пак и ще ме изгубиш като събеседник.
Не се коси Люкси, твоето мнение, точно няма да се възприеме за реклама))) А и Модерацията ,надявам се ще прояви разбиране ,след като постнеш линкче, как Звездиш на "техничарски" форум. Недей да скромничиш.

Цитирай:
Първоначално написано от TUISTERa Вижте мненията
Веднага мога да ти кажа че форума е сетком
Вероятно е сетком, но да прочетеш Люкси в "техничарски" форум си е попадение))) А може да "отпусне" и други линкове където се изявява)))
__________________
УБИВА КОМУНИЗМЪТ, СОЦИАЛИЗМЪТ НЕ УБИВА- ТОЙ МЪЧИ!
Отговори с цитат
Следните потребители (2) благодарят на sarivano за този полезен пост
TUISTERa (05-01-2015), БОБИ (05-01-2015)
  #49  
Стар 05-01-2015
Аватара на ВалчоП
ВалчоП ВалчоП не е на линия
обикновен ползвател
 

Дата на присъединяване: Jan 2011
Местоположение: München/Oberammergau
Мнения: 7,140
Благодари: 2,925
Получил благодарност:
4,385 пъти в 2,150 поста
Сваляния: 48
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Защо сте го захапали така момчето бре!
Нормално е на тази възраст да демонстрира самочувствие от нещата, които е успял да научи.
После, след години, след като научи още много други неща, ще разбере защо така го кодошите, но сега само го помпате с адреналин...

GT-P5200 via Tapatalk
__________________
SatConn 100 cm (9-13-16-19-23-28-31-39-42-45E), Best HG 404 & Gibertini 125 & Moteck SG2500 (70.5E-45W);
VU+ Ultimo 4K,
VU+Solo², GigaBlue HD Quad Plus, Samsung GQ 55 Q9 FNGTXZG; Samsung UE48JU7090.
Отговори с цитат
  #50  
Стар 05-01-2015
Люкс Люкс не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Nov 2014
Местоположение: Люксембург
Мнения: 202
Благодари: 37
Получил благодарност:
29 пъти в 20 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от TUISTERa Вижте мненията
Веднага мога да ти кажа че форума е сетком и там има информация за телевизорите предоволно, също мога да ти кажа и че в сетком има предостатъчно агенти на различните търговци , които пишат също толкова неверни неща колкото можеш да чуеш и в кафенето до вас
Е да де, ама е след "дъжд качулка" твоето казване.
Що не ми го казахте преди няколко седмици, а ?

Значи там този който пуска темите пише много неверни преводи копирани от незнам къде си. То си личи че не е баш на български и разменя значенията при превод от английски, ама май от бързане се получава това.
Но все пак има доста линкове по темите, които улесняват нещата.

А за търговците пишещи там, еми личи си по начина на писане че са такиви. Аз заради това се разхождам и проверявам на място, дали е вярно като го хвалят някой продукт по разни сайтове.
Днес попаднах на двама качествени търговци, които ми подкараха успешно един Самсунг UE46H7000 и един PANASONIC TX-47AS650 . Значи вече имам избор между две работещи марки. Едно 50 инчово 400 Хц Сони го мъчихме с един друг търговец, пробвайки всички опции от менюто, ама още не ми е харесало. Ще го пробвам пак, при някой следващ търговец.
Във Франция в магазин DARTY ми пусна кечествен продавач един Грундиг, ама беше кофти, накъсваше. Ще трябва да се подготвя добре за тест на Грундиг в Германия, разбира се без ваша помощ щото вие не обичате да помагате. Пък тези телевизори подържали дисек 1.1 на сателитния им тунер, според упътването им. И е написано упътването им на разбираем човешки европейски език, а не по някаква си азиатска логика на обяснения. Ама какво им слагат турците вътре, не се знае.
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
32, 700, lcd, led, до, ЛЕВА, Телевизор


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
ИЗБОР НА 3 ДЕ ТЕЛЕВИЗОР ДО 2500 ЛЕВА хикиро ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D 74 27-12-2012 17:11
КЗК глоби с 30 хил. лева "Близу" за заблуда на клиенти Джак ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА BLIZOO - Цифрова кабелна телевизия 5 17-12-2011 22:49
46 Лед Лцд Телевизор до 2100 лева рокнролл ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D 12 24-11-2011 16:50
60 лева данък "телевизор" Джак ОБЩИ ДИСКУСИИ за цифрова телевизия 26 17-06-2010 16:54


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 02:17.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.