The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Българските оператори и програми на Български > ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят

ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят
Горещ телефон: 0800 13 800, Спътник Hellas SAT 2 (39E)
Списък с честоти и параметри на програмите от пакета на Булсатком

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #11  
Стар 30-05-2012
Никола67 Никола67 не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jun 2011
Мнения: 1,317
Благодари: 420
Получил благодарност:
310 пъти в 202 поста
Сваляния: 51
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Лека му пръст .
Колегата беше с дългогодишен стаж и голям опит в една от фирмите за интернет която булсат закупи , в момента тече разследване , това с глобите е ясно .
Човека не можем да го върнем !
И аз съм се катерил сигурно все още ще се катеря но адски неудобно е с колана по стълбата ако слагах колан то е след като съм се качил а каска не съм слагал .
Има голяма вероятност да се окаже че при катеренето е настъпила причина която да е предизвикало падането / инфаркт , инсулт или друго /.
Отговори с цитат
  #12  
Стар 31-05-2012
Аватара на ROCCO
ROCCO ROCCO е на линия
сат-тв-колегата
 

Дата на присъединяване: Mar 2008
Мнения: 867
Благодари: 240
Получил благодарност:
518 пъти в 236 поста
Сваляния: 122
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Ето на такава стълба съм се качвал, но не така разгъната, а трите части една след друга 12метра, без сбруя, каска и всякакви глупости, никога не ме е било страх, хората са го казали, ако ти е писано да се удавиш, няма да се обесиш! Най-големия порок на човека, е страха, от там му идват всички проблеми. Бог да прости човека, дано да си е поживял приживе.


Стълба проф. алумин. ALVE-FORTE 3х12







Стълба проф. алумин. ALVE-FORTE 3х12

Код: 1500.19008612

Професионална алуминиева трираменна стълба серия Forte.
Брой на стъпалата 3х12.


Производител: Внос

577.55лв.
__________________
Отговори с цитат
  #13  
Стар 31-05-2012
lz4ny lz4ny не е на линия
Ползвател
 

Дата на присъединяване: Dec 2011
Мнения: 61
Благодари: 23
Получил благодарност:
31 пъти в 15 поста
Сваляния: 83
Ъплоуди: 0
По подразбиране Има и по лошо положение

Подобно но по лошо положение съм видял в интернет доставчик в гр.Враца
Бях решил да се хвана на работа в интернет доставчик в гр.Враца и след като отидох на работа прецених че всичко е ок, оказа се че нямат нито облекло, нито колани, нито каски, аз за каска не съм привърженик но при качване на височина с стълба особено стълб за мен колана е задължителен тъй като имам опит в тази сфера и не само че обезопасява, но облекчава работата. Разбира се като видях че всичко е в нарушение на безопасността от 2-ят ден не отидох да работя повече, все пак безопасността си е по важна.
Дали и в Булсатком изобщо са имали колани и каски а не са им ги подхвърлили в последствие в автомобила се чудя аз?
Отговори с цитат
  #14  
Стар 31-05-2012
Аватара на вассил46
вассил46 вассил46 не е на линия
Спец
 

Дата на присъединяване: Jul 2011
Местоположение: Пловдив
Мнения: 3,137
Благодари: 509
Получил благодарност:
842 пъти в 597 поста
Сваляния: 185
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Лека пръст на човека.
Охрана на труда в БГ ? има само служители.
Целия ми живот е минал по обекти, малко фирми се грижат за здравето на персонала си,дори когато инвеститор чужденец спазва ТБТ ние го научаваме да забрави, че е по ефтино, но и да говорим няма кой да чуе.
Отговори с цитат
  #15  
Стар 31-05-2012
Аватара на shemetcho
shemetcho shemetcho не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: Димитровград
Мнения: 280
Благодари: 134
Получил благодарност:
68 пъти в 41 поста
Сваляния: 259
Ъплоуди: 6
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от roccoSF Вижте мненията
Ето на такава стълба съм се качвал, но не така разгъната, а трите части една след друга 12метра, без сбруя, каска и всякакви глупости, никога не ме е било страх, хората са го казали, ако ти е писано да се удавиш, няма да се обесиш! Най-големия порок на човека, е страха, от там му идват всички проблеми. Бог да прости човека, дано да си е поживял приживе.


Стълба проф. алумин. ALVE-FORTE 3х12







Стълба проф. алумин. ALVE-FORTE 3х12

Код: 1500.19008612

Професионална алуминиева трираменна стълба серия Forte.
Брой на стъпалата 3х12.


Производител: Внос

577.55лв.
Точно от такава стълба се изръсих от 3 метра поне височина. Виновен е не страха, защото и мен не ме беше страх до случката, а от глупост моя и бързане. Монтирам последната камера и хващам стйката за стената. Казвам на колегата да пусне стълбата и да ми подаде камерата. В момент а в който пусна стълбата и тя се подхлъзна назад, а аз по очи върху стълбата. Естествено нямах нито колан, нито каска. Изкарах тогава невероятен късмет. Повече на стълба без да съм се уверил, че е подпряна добре не се качвам.
А за човека светла му памет.
__________________
Hasta siempre, comandante
Отговори с цитат
  #16  
Стар 31-05-2012
Аватара на Wanderer
Wanderer Wanderer не е на линия
Norway
 

Дата на присъединяване: Jan 2012
Местоположение: Norway
Мнения: 1,443
Благодари: 367
Получил благодарност:
793 пъти в 365 поста
Сваляния: 59
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от gentu Вижте мненията
-стана ми интересно , как се разбирате там - на какви езици си хортувате?
-това също е интересно , всичко с договор ли се купува и той дългосрочен ли е?Това чуят ли го тука нашите , веднага са го приложили без да се замислят , да знаеш!
Отговарям веднага - на английски. Разбира се, зная някоя и друга дума на норвежки, по точно Букмол (има и ниноршк), но над 90% от населението използва активно английския език. Там се учи задължително от първи клас до последния курс. По втория въпрос ситуацията е доста интересна - в повечето магазини за бяла и черна техника, по специално в телевизионната секция, голяма част от моделите се продават в комплект със сателитен HD приемник (най-често Грундиг), в комплект с карта с определен план към норвежки провайдър. Както споменах Теленор е почти монополист. Отделни сателитни компоненти - чинии, стойки, LNB, прости ф-конектори е изключително трудно да се намерят. За мултифийд държачи да не говорим. Аз, лично се наложи да отида до Швеция за един банален 90см овал на Триакс. Не, че изобщо няма, но в града, в който съм, има само в един магазин и то с поръчка. Малко се отклоних. Та, ако не искаш телевизор в комплект със сателит, спокойно можеш да си купиш същия, по евтино, но решиш ли да сложиш впоследствие сателит, ти излиза на носа - техниката и монтажа са 4000 крони - около 1000лв. Това без таксите. Самите продавач-консултанти получават бонуси за всеки продаден(пробутан) комплект. Нещо подобно е и при мобилните оператори. И за да завърша темата, ще кажа, че Норвегия е първата изцяло цифровизирана страна в Европа (MPEG4) по отношение на телевизионен сигнал. Там аналогово разпръскване няма. Вече изчезват и норвежките аналогови радоистанции, все повече преминават на цифрови такива, DAB радио, мисля се водеха. мога много да дрънкам за тази чудата и парадоксална държава (интернета им е ужасяващо зле), но да не спамя по темата.

Нека всеки, който в момента е на маса, помене трагично загиналия колега, нечии баща, син, съпруг и приятел. Бог да го прости.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Wanderer за този полезен пост :
Никола67 (31-05-2012)
  #17  
Стар 01-06-2012
klapa klapa не е на линия
Trekkie
 

Дата на присъединяване: May 2009
Местоположение: Варна
Мнения: 147
Благодари: 33
Получил благодарност:
21 пъти в 14 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Инспекторите да покажат как е безопасно. Глобата трябва не държавата, а роднините да я вземат. Дано е имал и застраховка човека.
Отговори с цитат
  #18  
Стар 01-06-2012
nasko_russe nasko_russe не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2010
Мнения: 43
Благодари: 20
Получил благодарност:
2 пъти в 2 поста
Сваляния: 20
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Dei Irati Вижте мненията
В Норвегия да прекараш кабел за телевизия/интернет по уличен стълб е абсурд! Стълбовете (70% дървени, въпреки влагата) са само и единствено за електрификацията на съответното населено място и точка. Сателитните системи, които в по-голямата си част са точка от договор при, забележи - покупка на LCD телевизор, са притежание на Теленор, най-често, който от своя страна работи с подизпълнители - местни фирми, с монтажници - поляци и пропаднали местни, някои и друг българин, като мен и общо взето ниско ниво на образование. Странно е, но е факт. Чирака, т.е. аз или местния дрогаджия се катерим по стълба или кибичим в клетка, правим дупки; къщите са дървени и е елементарно, слагаме стойката, антената, LNB, кабел, приемник и ... звъним на баровеца, обикновено норвежки инджИнер, който идва със служебната кола, сяда пред екрана и надава крясъци към паяка на стълбата/платформата, т.е. мен, след настройката, прибира парите и се омита, а раята си събира партакешите и продължава към следващия обект. Това е. Човека, който заверява договора и инспектира монтажа е високообразован, надут местен пуяк. А цялата работа се върши от емигрантите. Застраховка има, живот и трудова злополука и всяка Божа сутрин, една жена подписва протокол, подписан от нас, че сме инструктирани и сме получили всички пособия, уреди и средства за лична и колективана безопасност, вкл и инструкция за реакция при пожар, че тези дървени къщички са си барутни погреби.
Едно въпрос че работа на черно в областа там в Норвегия намира ли се или...престои ми малко ходене до там пак с сетелитната техника уш сме на ТИ че питам де
Отговори с цитат
  #19  
Стар 01-06-2012
Аватара на star14
star14 star14 не е на линия
Burn in bulgaria
 

Дата на присъединяване: Jun 2011
Мнения: 137
Благодари: 18
Получил благодарност:
55 пъти в 31 поста
Сваляния: 24
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Тия под номер 10 ,11 и 12 едва ли им пука : http://www.chambersz.com/news/4757-Н...а-вестник-Пари) .Просто това е капитализма.

Последно редактирано от star14 : 01-06-2012 на 17:23
Отговори с цитат
  #20  
Стар 03-06-2012
Аватара на Wanderer
Wanderer Wanderer не е на линия
Norway
 

Дата на присъединяване: Jan 2012
Местоположение: Norway
Мнения: 1,443
Благодари: 367
Получил благодарност:
793 пъти в 365 поста
Сваляния: 59
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от nasko_russe Вижте мненията
Едно въпрос че работа на черно в областа там в Норвегия намира ли се или...престои ми малко ходене до там пак с сетелитната техника уш сме на ТИ че питам де
Отговарям ти на ЛС, защото темата е съвсем друга.
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
ГЛОБА, За, на, ОТНАСЯ, РАБОТНИК, СМЪРТ, СОЛЕНА, “БУЛСАТКОМ”


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
булсатком на 13Е biser ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят 15 06-08-2011 16:50
Европа е опустошена от чума – “Черната смърт” по Viasat History ТИНТИН ДОКУМЕНТАЛНИ 0 03-12-2009 09:36
“Джо Кид” и “Бягащ до смърт” – избрани филми по “Диема” ТИНТИН ФИЛМИ 0 01-12-2009 11:17
Глоба за ”Булсатком” за заблуждаваща реклама ivo Обсъждане и коментари за българските оператори и българските програми 14 15-10-2009 16:15
БУЛСАТКОМ imported_admin ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят 27 15-04-2008 09:30


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 06:23.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.