The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > САТЕЛИТНА цифрова телевизия [DVB-S]

САТЕЛИТНА цифрова телевизия [DVB-S] Сателитна цифрова телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #1  
Стар 31-03-2023
Георги Андонов Георги Андонов не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Mar 2023
Мнения: 10
Благодари: 6
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
Question Сат. телевизия с вграден тунер DVB-S2?

Здравейте.
Не съм наясно със сателитната телевизия и ще се радвам, ако ударите едно рамо.
(Между другото, доста се порових във форума, но не намерих напътствия или ръководства за начинаещи. Моля да изпратите линк, ако има такива.)

Накратко, ситуацията е следната:
  • Имам 4К телевизор на вилата. Телевизорът (Sony Bravia 50", модел 2022г, Android OS) има сателитен тунер DVB-S/S2, слот за CI+ карта и Wi-Fi.
  • Имам достъп до сравнително стабилен 4G интернет.
  • Искам да гледам основните български програми + някои англоезични. Например каналите на BBC.
  • Целта е малко канали, но с добро качество (FullHD и по-добро).
  • Ще се радвам, ако въпросното решение е с възможно най-малко допълнително оборудване и окабеляване.

Въпросите ми са:
  • Може ли да гледам безплатни канали само със сателтна антена (виждам, че има доста компактни плоски антени) и кабел до телевизора?
  • Има ли "безжични" решения за връзка между чинията и телевизора? например Wi-Fi предавател на антената и някакъв dongle към телевизора.
  • Трябва ли ми CI+ карта и кой предлага такива карти?
  • Ще мога ли да използвам дистанционното на телевизора или Kodi (инсталиран на телевизора) за превключване и управление на сателитните канали?
  • ... май това са въпросите за момента.
Да спомена, че видео с качество 1080р (и нагоре) изглежда прекрасно, 720p е приемливо, а по-ниско качество е мъка за очите.

Благодаря предварително за отделеното време.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 31-03-2023
кулио кулио е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2015
Мнения: 164
Благодари: 28
Получил благодарност:
54 пъти в 36 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Безплатни бг HD канали на сателит има на 1.9е.
Ефирните, които не са HD са безплатни.
Слотът за карти можеш да ползваш платено от А1, Виваком и Булсатком, като не разчиташ на много високо качество, освен единични програми.
Ако не искаш кабели от изброените оператори ползваш IPTV с тяхно приложение.
Ако искаш качество на картината ставаш абонат на Неосат, но гледаш с техен сателитен приемник.
Пълно щастие няма!
Отговори с цитат
  #3  
Стар 31-03-2023
текотиен текотиен не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Sep 2021
Мнения: 67
Благодари: 82
Получил благодарност:
10 пъти в 10 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Още безплатни Български сателитни тв има на 39Е hellas sat ,45E Виваком,но ще ти трябват минумум 2 антени и поне да са по 80 см иначе няма смисъл с малките , ще ти трябва мулти фийд държачи за едната антена да я направиш да приема 2 спътника и дасйек ключ за поне 4 антени .настройваш по отделно свързваш ги с дайсек ключа и гледаш.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 31-03-2023
Аватара на Модерен индивид
Модерен индивид Модерен индивид не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Mar 2020
Мнения: 10
Благодари: 0
Получил благодарност:
7 пъти в 6 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Здравейте,
Започвам от основния въпрос. Български канали има на няколко различни спътници. Ако имате абонамент към български сателитен оператор, то някои от тях предлагат CI модули за декодиране на сигнала. Ако целта е да се гледа телевизия без абонамент, тогава ще могат да се гледат само канали, които не са кодирани. Основните ефирни канали се излъчват чрез сателит, но е необходим приемник с Multistream декодер. Проверете дали е достатъчно силен ефирния сигнал във Вашето населено място. Иначе на Hellas Sat (Булсатком/А1), Intelsat 38 (Виваком) и България Сат 1 (Неосат) има свободни БГ канали.
Английските канали по сателит се приемат много трудно, тъй като спътника не покрива България. В темата "Антени над 2м." можете да видите каква техника е необходима за каналите на Би Би Си. Ако искате канали на чужди езици, можете да разгледате какви канали има на спътниците Hotbird и Astra 1. Те се приемат и с антена 60см. (препоръчително 80см.).
Ако искате да гледате канали от повече от един спътник, има два варианта: една антена с мотор или няколко антени с повече от един конвертор (Multifeed). Аз лично имам мултифийд система с две антени и пет конвертора за седем спътника (спътници с отстояние под 1,5° могат да се приемат с един конвертор). В подписа ми пише кои спътници гледам. Във форума има теми, посветени на моторизираните антени и Multifeed системи.
Решението за прием на сателитна телевизия е винаги в зависимост от наличните средства и материали. Вижте дали IPTV приложение на телевизора може да е полезно (EON, b-box, A1 XploreTV и др.). Недостатък на IPTV - доста бързо могат да свършат мегабайтите.

Щом телевизорът има вграден сателитен тунер, то ще може да се управляват каналите с дистанционното на телевизора.
По принцип има системи за предаване на сателитния сигнал по интернет, но не знам дали се продават в България (SAT>IP), а и не знам в този случай колко би било приложимо.

Надявам се да съм бил достатъчно изчерпателен.
__________________
Edision OS mini 2x0.6m (Bulsat) 52e+46/45e+39e, 13e+19e
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Модерен индивид за този полезен пост :
  #5  
Стар 31-03-2023
ogibo ogibo е на линия
Тракторист
 

Дата на присъединяване: Jan 2008
Местоположение: Свиленград
Мнения: 821
Благодари: 313
Получил благодарност:
187 пъти в 134 поста
Сваляния: 13
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Виж и в упътването на телевизора ако поддържа само DiSEqC 1.0 не върти мотор и оставаш с избор до 4-ри спътника.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 31-03-2023
Аватара на vasilstf
vasilstf vasilstf е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Mar 2012
Мнения: 2,176
Благодари: 578
Получил благодарност:
780 пъти в 528 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Според мен от всичко описано, най-удобно за питащия ще е някое приложение за IPTV на телевизора. И ако намери доставчик, който предлага каналите с хубаво качество.
Както е написал, иска FullHD и нагоре, а някои хора му предлагат булсат... място за сравнение няма. Повечето предложения до тук на телевизор над 32" са "мъка за очите", какво остава за 50".

По-малко допълнително оборудване и окабеляване, някой му сложи три антени със по пет конвертора мултифиид.

Малко се разминава търсеното и предлаганото като коментари.
__________________
*** 80cm (13E - 19,2E - 23,5E) *** 80cm (0,8W - 1,9E) *** 60cm (39E - 45/46E) *** Zgemma H9 Combo *** Panasonic viera TX-L42E30E ***
Отговори с цитат
Следните потребители (2) благодарят на vasilstf за този полезен пост
manqka (31-03-2023), Георги Андонов (04-04-2023)
  #7  
Стар 31-03-2023
Аватара на johnfogerty
johnfogerty johnfogerty не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2015
Мнения: 133
Благодари: 8
Получил благодарност:
54 пъти в 35 поста
Сваляния: 7
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Най-безболезненото и евтино решение да гледа български и английски канали е като се абонира на някой пиратски IPTV. Единствено трябва да има постоянна и сравнително бърза интернет връзка. Операторите вече предлагат неограничени мегабайти на достъпни цени. За 10 долара на месец може да гледа над 50 000 канала от цял свят (всички премиум пакети от Сащ, Англия, Канада....) на 1080p/4K. Вървят също и на Коди.

Има множество такива оператори, но този който съм ползвал лично и знам, че работи е прайвътайпитивиаксес.ком (изписано на английски, естествено).
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на johnfogerty за този полезен пост :
  #8  
Стар 31-03-2023
yavor1 yavor1 е на линия
ХХХ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: По морето
Мнения: 12,805
Благодари: 1,286
Получил благодарност:
4,807 пъти в 3,008 поста
Сваляния: 172
Ъплоуди: 19
По подразбиране

https://xtrium.com/how-to-retune-sony-tv/
You can choose between Single Cable Distribution, Fixed Antenna, or DiSEqC.

Ако искаш сателитен прием, то тогава ти е необходим НН мотор, сателитна чиния и конвертор. Към телевизора ти ще има само един коаксиален кабел.

Може да ползваш и StbEmu (Pro) APK + MOD (Unlocked), хакнати портали има безброй в нета

Последно редактирано от yavor1 : 31-03-2023 на 22:53
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на yavor1 за този полезен пост :
текотиен (01-04-2023)
  #9  
Стар 04-04-2023
Георги Андонов Георги Андонов не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Mar 2023
Мнения: 10
Благодари: 6
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Благодаря на всички за препоръките.
След вашите насоки, май се насочвам към IPTV. Разполагам със стабилен 4G неограничен интернет и трафика няма да е проблем.

Пробвах да гледам on-line българските канали, както и филми от няколко streaming сайта. Качеството е добро и няма накъсване на образа. 4К филми от YouTube също вървят без проблем. Streaming от лаптоп и телефон също работи.

@johnfogerty - благодаря за предложението. Разгледах плановете им. 10 USD на месец ми звучи като разумна цена. Лошото е, че в момента не предлагат Trial period, за да тествам качеството на услугата.

С две думи - сядам да чета за IPTV
Пуснах IPTV на лаптоп през VLC (като изчистя подробностите - ще направя същото директно в телевизора). Има канали на 1080р, който работят добре. UHD каналите на 2160р са Geo-blocked и не мога да видя как ще е при тях.

Та засега съм на етап "тестване", но варианта с IPTV ми изглежда доста приемлив.
Прикрепени изображения
Тип файл: png Screenshot 2023-04-04 113353.png (281.6 КБ, 71 разглеждания)
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
dvbs2, вграден, сат, Телевизия, Тунер


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
MAG 520w3 - IPTV приемник за интернет телевизия (Stalker) с вграден Wi-Fi SKY DIGITAL ПРОМОЦИИ и НОВИНИ от СКАЙ ДИГИТАЛ 0 24-08-2021 21:03
4к тв и вграден сат.тунер bartek ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D 33 13-08-2016 10:31
Съвет за цифров тунер-ефирна телевизия. еркаму ЕФИРНА цифрова телевизия [DVB-T] 31 28-02-2013 20:57
Цифрова телевизия ? Настройки DVB-C Тунер. румбата ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D 1 21-07-2011 10:15
вграден цифров приемник DVB Bobo Въпроси и отговори 2 05-05-2008 09:18


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 06:35.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.