The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > ПРИЕМНИЦИ за цифрова сателитна телевизия > DREAMBOX

DREAMBOX DM 500, DM 600, DM 800, InetBOX и др.

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #21  
Стар 17-05-2011
Аватара на Brian
Brian Brian не е на линия
Big Brain Big Pain
 

Дата на присъединяване: Mar 2011
Местоположение: Пловдив
Мнения: 3,703
Благодари: 297
Получил благодарност:
870 пъти в 552 поста
Сваляния: 45
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Няма никаква причина. Носят се още градски легенди от време оно преди 25 години, когато всичко се пишеше на асемблер и (турбо) паскал, а на Ц пишехме само будалите и времената на циклите силно зависиха от скоростта на процесора Тук си говорим за съвсем стандартно общуване по компорт, даже няма никакви емулации на други протоколи по ртс,цтс и така нататък.

пп: Сетих се как имаше бутонче Турбо на XT-то
Отговори с цитат
  #22  
Стар 17-05-2011
Аватара на dodo_pv
dodo_pv dodo_pv е на линия
No Brain, No Pain
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 2,427
Благодари: 858
Получил благодарност:
855 пъти в 550 поста
Сваляния: 69
Ъплоуди: 1
По подразбиране

А аз от 17 години работя с тия градски легенди, но ми дреме на оная работа кой и с какво ги е писал. Общуването понякога не е толкова стандартно, колкото изглежда на пръв поглед. Привидното винаги мами.
Написах горното, защото става въпрос за клонинг и не се знае как точно се подава серийния сигнал към чипа, както и какъв е той; колко стари и качествени са елементите около него. Проблемът и сега го има при старите немски промишлени контролери (PLC), когато се опитвам да променям онлайн програмата им в RAM-а. Дава грешка при пренос на данни, а проблемът го решавам, както съм написал по-горе. Странното е, че контролери, работели безпроблемно с лаптопи с едноядрен процесор на 1,6 GHz и с виртуален ком1-порт, в един момент отказват да комуникират с контролерите на честоти, по-високи от 850 MHz. Обяснявам си го с кондензаторни проблеми. Но нито един от тях не иска да работи с виртуален ком1-порт на РС с двуядрен процесор. А хрдуерът след УСБ-то си е същия от памтивека. В този случай иска докинг-станция или РС с истински ком1порт.

Последно редактирано от dodo_pv : 17-05-2011 на 21:01
Отговори с цитат
  #23  
Стар 17-05-2011
Аватара на Brian
Brian Brian не е на линия
Big Brain Big Pain
 

Дата на присъединяване: Mar 2011
Местоположение: Пловдив
Мнения: 3,703
Благодари: 297
Получил благодарност:
870 пъти в 552 поста
Сваляния: 45
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Абе вярвай си щом така искаш Няма нищо общо с процесора, а с нивата на сигналите. Новите работят и на 5 волта (съответно толкова си и пускат), старите си искат стабилно 9-10 волта да ги разклатиш. Дефинирай "виртуален компорт" и как ползвайки го се опитваш да комуникираш с външни устройства
Отговори с цитат
  #24  
Стар 18-05-2011
Аватара на dodo_pv
dodo_pv dodo_pv е на линия
No Brain, No Pain
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 2,427
Благодари: 858
Получил благодарност:
855 пъти в 550 поста
Сваляния: 69
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Абе пич, ти четеш ли въобще какво пиша или си чешеш клавиатурата? Дреме ми на оная работа има ли или няма нещо общо с процесор, контролер или каквото и да е там. Въобще не ме интересуват сигналите, нито като ниво, па ако щеш и като форма. Аз нищо не вярвам, просто го правя работейки и виждам резултата. Освен това, не са чак толкова стари тези контролери, че да работят на 10 волта. Получават точно 5V и го правят проблема.
Тъй като виждам, че много ги разбираш нещата, вземи ми обясни ЗАЩО при мен в работата ми СТАВА ТАКА ? Сигналът се преобразува от RS 232 към RS 486, като конверторът си е със собствено захранване 5V. Поучения приемам и на лични, защото определено излизаме от темата. Най-малкото ще ми спестиш разнасянето на тъпата докинг станция, за което определено ще съм ти благодарен.
Приемам единствено забележката ти за „виртуален ком1порт” и прилагам снимки, за да се изясня. Би трябвало да го нарека, може би, псевдо ком1порт, защото операционната система ( winXP) го възприема винаги като USBserial.
Прикрепени изображения
Тип файл: jpg 1.jpg (12.0 КБ, 27 разглеждания)
Тип файл: jpg 2.jpg (36.6 КБ, 36 разглеждания)
Тип файл: jpg 3.jpg (20.1 КБ, 35 разглеждания)
Тип файл: jpg 4.jpg (50.3 КБ, 34 разглеждания)
Отговори с цитат
  #25  
Стар 18-05-2011
The Pink Panter The Pink Panter не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Feb 2011
Мнения: 220
Благодари: 32
Получил благодарност:
30 пъти в 22 поста
Сваляния: 42
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Следя тази и другата тема и като гледам до докторска дисертация ще стигнете. Обаче аз пък зная едно нещо - " И я можем и тате може, но козата си сака пръч".
Та като е казано за този дрийм 500S че се префлашва по КОМ-порт значи е така и си трябва компютър с такъв порт. Всичко друго е мижи да те лажем.
Отговори с цитат
Следните потребители (2) благодарят на The Pink Panter за този полезен пост
dodo_pv (18-05-2011), РУМЕН1М (18-05-2011)
  #26  
Стар 18-05-2011
Аватара на Brian
Brian Brian не е на линия
Big Brain Big Pain
 

Дата на присъединяване: Mar 2011
Местоположение: Пловдив
Мнения: 3,703
Благодари: 297
Получил благодарност:
870 пъти в 552 поста
Сваляния: 45
Ъплоуди: 1
По подразбиране

dodo много се палиш, явно е от безпомощност Само, че на мен тези не ми минават. Ще те репликирам - 25 години R&D и откакто я измислиха тази програма Acrobat Reader, най-много нея ползвам Не ми се спори за глупости, а за колегата по-горе - много периферия е навързана по usb, въпреки че е лепната на дъното.
Отговори с цитат
  #27  
Стар 18-05-2011
Аватара на емомсм
емомсм емомсм не е на линия
незнайко
 

Дата на присъединяване: May 2011
Мнения: 25
Благодари: 3
Получил благодарност:
4 пъти в 4 поста
Сваляния: 60
Ъплоуди: 3
По подразбиране

така боксчето неможа да оживее!!!!!!!!dreamUp (1.14b---2.2......3....)неможа да се свърже с dreamboxa.
не съм много сигурен но мисля че с този up 1.14b... е проблема.
ползвам up 1.3.3.2 ,пробвах веднъж с по висока версия не стана.
Отговори с цитат
  #28  
Стар 19-05-2011
Аватара на netman
netman netman не е на линия
Жичкаджия
 

Дата на присъединяване: Dec 2007
Местоположение: Бургаско
Мнения: 1,815
Благодари: 400
Получил благодарност:
301 пъти в 146 поста
Сваляния: 114
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от The Pink Panter Вижте мненията
Следя тази и другата тема и като гледам до докторска дисертация ще стигнете. Обаче аз пък зная едно нещо - " И я можем и тате може, но козата си сака пръч".
Та като е казано за този дрийм 500S че се префлашва по КОМ-порт значи е така и си трябва компютър с такъв порт. Всичко друго е мижи да те лажем.
А колегите с лаптопи ко праят тогаС
Отговори с цитат
  #29  
Стар 19-05-2011
Аватара на dodo_pv
dodo_pv dodo_pv е на линия
No Brain, No Pain
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 2,427
Благодари: 858
Получил благодарност:
855 пъти в 550 поста
Сваляния: 69
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от d3v1c3nv11 Вижте мненията
dodo много се палиш, явно е от безпомощност Само, че на мен тези не ми минават. Ще те репликирам - 25 години R&D и откакто я измислиха тази програма Acrobat Reader, най-много нея ползвам Не ми се спори за глупости, а за колегата по-горе - много периферия е навързана по usb, въпреки че е лепната на дъното.
Само не разбрах какво общо има моя проблем с акробат рийдъра или пак си чешеш клавиатурата? И кое не ти минава? Сърбежите?
Аз спор не виждам още, само съм ти задал въпрос и чакам смислен отговор.
Отговори с цитат
  #30  
Стар 19-05-2011
Аватара на Brian
Brian Brian не е на линия
Big Brain Big Pain
 

Дата на присъединяване: Mar 2011
Местоположение: Пловдив
Мнения: 3,703
Благодари: 297
Получил благодарност:
870 пъти в 552 поста
Сваляния: 45
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Акробат рийдъра има общо с четенето на пдф-и, а в пдф-ите са отговорите на всички въпроси, които не си задаваш, като например протокола RS486
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
Заслужава, ЛИ, си


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Заслужава ли си да се купи HD приемника на МСАТ 22vale Оператори в гр. ВАРНА 5 06-08-2011 18:24
Заслужава ли си DM8000 ? dvt1 DREAMBOX 6 04-12-2009 20:20
“Нова ТВ” в събота: колко ще струва АЕЦ Белене и заслужава ли си? ТИНТИН ДРУГИ 0 17-09-2009 19:04


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 12:01.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.