The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > ЕФИРНА цифрова телевизия [DVB-T] > Други приемници

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #1  
Стар 31-08-2013
denyo denyo не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2009
Местоположение: Девня
Мнения: 172
Благодари: 45
Получил благодарност:
44 пъти в 21 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране PACO STAR PST-4080

Бегли впечатления (10 минути) от PACO STAR PST-4080
54 лв. при представителя на PACO STAR във Варна.
PACO STAR PST-4040 е 46 лв. и до колкото разбрах, разликата е само, че няма дисплей.
На още едно място ги видях във Варна, на цени съответно 49 и 59 лева и продавач-консултант безсрамно лъжещ за функциите на устройството.

Менюто много прилича на това на Стронг. Имам усещането, че Сливенчаните PACO STAR са поръчали приемниците си при същия китаец дето прави Стронгчетата. Стандартните функции които ги поддържа всеки приемник, ще се опитам да пропусна.

- дребно дистанционно с още по-дребни бутони (за да има все пак някакво пространство по между им и да има някакъв начин да се натискат по отделно). Ако на някой дистанционното на Стронг му се вижда дребно, това въобще няма да иска да го ползва.
+ сменя много бързо каналите, като Стронг, даже ми се стори и по-бързо
+ има зумерче за настройване на антената, като повечето Стронгчета (без 8113).
- в инфо барчето вместо часовете на сегашното и следващото предаване има надписи "сега:" и "следва:", докато чете инфото в първия момент има неподходящ надпис "няма информация", и както уж няма, след време всъщност се появява
- понякога инфо барчето не се появява при смяна на канала.
- не знам, дали в самия магазин нещо не беше стикован като хората приемника с телевизора, но качеството на картината беше разочароващо. Даже самото OSD излизаше замазано. Кофти кабел или кофти настройки на телевизора, предполагам.
+ таймшифт и запис без забележки, единствено, ако не ме лъже паметта Стронг показваше на записите в инфо барчето EPG информацията (кое е предаването, кога е било) докато тук няма подобно инфо.
+ бутони за директен достъп до записите и филмите
+ чете БГ субтитри в т.ч. вградени, външни, UTF-8 и cp1251 (при някои други плеъри ако има вградени, няма как да се изберат външните)
+ със синьото копче (къде ли съм го виждал това има освен стандартните 3 настройки за субтитрите размер, цвят и фон, като размерите са само два, между които не намерих разлика голяма НО И има 4-та настройка ПОЗИЦИЯ която в Стронг не съм забелязал, за позициониране нагоре-надолу.
- при превъртане 2x подобно на Стронг картината не върви плавно, което за мен е белег за слаб процесор (но пък харчи по-малко ток и почти не грее)
+ освен FAT32 и NTFS, работи и с UDF, но с тази флашка форматирана с UDF съм пробвал всички приемници до които съм имал досег, и всички си четат и записват на UDF без проблем (не съм срещал обаче приемник който сам да си я форматира в UDF).
- няма настройки за яркост, контраст и цвят, които съм виждал при Стронг 8113 (нужно за по-стари CRT-та при свързване по RGB)
- няма RF модулатор, но то кой ли има

за 10 минутки - толкова видях

Не знам, ако посоча представителя на PACO STAR за Варна, дали няма да се счете за реклама, за това само ще кажа, че имаше навремето на една улица Карл Маркс (бившата Ташоолу) една пресечка затворена за автомобили, и на южния и ъгъл беше едно емблематично магазинче за радио части. Пресечката е отворена в наши дни, а магазинчето се премести до един религиозен храм.

За Numeriqs HT4402FA потвърждавам, че на CRT му трепка гадно менюто и по-точно всички бели надписи в т.ч. инфо барчето, което доста дразни. Според мен, това се получава понеже се ползва шрифт и графика с дебелина 1 ред (пиксел) и то с максимална яркост. Така хоризонталните елементи трепкат с 25 херца. Има елементи от менюто които са сиви и те не трептят. Иначе пъргаво сменя каналите приемничето.
Отговори с цитат
Следните потребители (3) благодарят на denyo за този полезен пост
Атлантик (02-09-2013), Б.Борисов (31-08-2013), бай-иван (08-01-2014)
  #2  
Стар 14-11-2013
denyo denyo не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2009
Местоположение: Девня
Мнения: 172
Благодари: 45
Получил благодарност:
44 пъти в 21 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране Paco Star PST6060

Нашенците от Пако Стар пуснаха приемник с модулатор - предполагам близначе на Strong SRT8113. Сега остава въпроса, дали страда от неговите вродени болежки и ако страда дали ще бъдат оправени.
Прикрепени изображения
Тип файл: gif Strong_SRT8113-PacoStar_PST6060.gif (90.2 КБ, 58 разглеждания)
Отговори с цитат
  #3  
Стар 15-11-2013
Аватара на civica
civica civica не е на линия
рок слушалче
 

Дата на присъединяване: Jul 2011
Местоположение: Варна
Мнения: 2,281
Благодари: 2
Получил благодарност:
240 пъти в 209 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Е няма начин , да не е клонинг , всички са правени на едно място и не се знае кой е първоизточника , но нека да има конкуренция , въпреки че , магазините пращят от такава стока и никой не купува вече , а и цените на много места си останаха високи и никакъв шанс за продажби . Дано поне да са се поучили от грешките и са подобрили поддръжката откъм софтуер или са с по-нова версия на чипа /процесора . Ще се провери и това , предполагам , стига цената му да е конкурентна на Стронг 8113 .

http://shop.pacostar.com/product/75/...k-pst6060.html - 56лв не е зле , ама е по-скъпо от Стронг 8113 и какво има в кутията за тази цена - антена активна ( цък ) като при Стронга ?!
__________________
" Не се ядосвай , правя каквото мога ! "

Последно редактирано от civica : 15-11-2013 на 01:19
Отговори с цитат
  #4  
Стар 15-11-2013
Аватара на Дред
Дред Дред не е на линия
Знаещ
 

Дата на присъединяване: Nov 2013
Местоположение: По морето
Мнения: 279
Благодари: 1
Получил благодарност:
51 пъти в 33 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Пряка конкуренция се задава , дано и цената да се изравни с тази на Стронга или дори да стане по-ниска , но едва ли ще има голям интерес , вече !
__________________
Heavy metal forever !
Отговори с цитат
  #5  
Стар 15-11-2013
Чък Норис Чък Норис не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Dec 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 11,927
Благодари: 979
Получил благодарност:
7,307 пъти в 3,548 поста
Сваляния: 89
Ъплоуди: 24
По подразбиране

Я си харесай един от двата профила, за да не изгориш и с двата
Отговори с цитат
  #6  
Стар 15-11-2013
Аватара на civica
civica civica не е на линия
рок слушалче
 

Дата на присъединяване: Jul 2011
Местоположение: Варна
Мнения: 2,281
Благодари: 2
Получил благодарност:
240 пъти в 209 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

ОФФ
Цитирай:
Я си харесай един от двата профила, за да не изгориш и с двата
Пишем от два различни компа ( десктоп и лаптоп , безжично свързан ) , но са в една мрежа с едно ИП , ползваме и различни браузъри . Това проблем ли е ? Ако да - единия спира да пише !
__________________
" Не се ядосвай , правя каквото мога ! "

Последно редактирано от civica : 15-11-2013 на 02:29
Отговори с цитат
  #7  
Стар 15-11-2013
Чък Норис Чък Норис не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Dec 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 11,927
Благодари: 979
Получил благодарност:
7,307 пъти в 3,548 поста
Сваляния: 89
Ъплоуди: 24
По подразбиране

По-добре "двамата" потърсете психиатрична помощ
Отговори с цитат
  #8  
Стар 15-11-2013
Аватара на civica
civica civica не е на линия
рок слушалче
 

Дата на присъединяване: Jul 2011
Местоположение: Варна
Мнения: 2,281
Благодари: 2
Получил благодарност:
240 пъти в 209 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Продуцентът Вижте мненията
По-добре "двамата" потърсете психиатрична помощ
Това не ми помага . Дай да решим проблема , а и тука ли ще го коментираме , в тази тема ??
__________________
" Не се ядосвай , правя каквото мога ! "
Отговори с цитат
  #9  
Стар 15-11-2013
denyo denyo не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2009
Местоположение: Девня
Мнения: 172
Благодари: 45
Получил благодарност:
44 пъти в 21 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от civica Вижте мненията
Е няма начин , да не е клонинг , всички са правени на едно място и не се знае кой е първоизточника
То това ясно. Казвам, че не е като кой да е Стронг, а точно като 8113, но без антена до колкото виждам, вероятно и без RF кабел, че и с по-висока цена. Може би тя идва от единственото различно - предния панел. НО АКО софтуера е с изчистени бъгове и като цяло приемника няма недъзите на 8113 със сигурност ще се намерят хора, които да го предпочетат пред 8113.
Отговори с цитат
  #10  
Стар 15-11-2013
Аватара на roro91
roro91 roro91 не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2010
Мнения: 857
Благодари: 300
Получил благодарност:
406 пъти в 217 поста
Сваляния: 87
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от civica Вижте мненията
Е няма начин , да не е клонинг , всички са правени на едно място и не се знае кой е първоизточника , но нека да има конкуренция , въпреки че , магазините пращят от такава стока и никой не купува вече , а и цените на много места си останаха високи и никакъв шанс за продажби . Дано поне да са се поучили от грешките и са подобрили поддръжката откъм софтуер или са с по-нова версия на чипа /процесора . Ще се провери и това , предполагам , стига цената му да е конкурентна на Стронг 8113 .

Цитирай:
Първоначално написано от Дред Вижте мненията
Пряка конкуренция се задава , дано и цената да се изравни с тази на Стронга или дори да стане по-ниска , но едва ли ще има голям интерес , вече !
Цитирай:
Първоначално написано от civica Вижте мненията
ОФФ
Пишем от два различни компа ( десктоп и лаптоп , безжично свързан ) , но са в една мрежа с едно ИП , ползваме и различни браузъри . Това проблем ли е ? Ако да - единия спира да пише !
Вече сън сигурен, че във Варна на 10 човека двама/трима са за психото
__________________
Подпис :
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
paco, pst4080, star


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Star Movies HD & Star World @ 52.5E ПоповП НОВИ ЧЕСТОТИ 3 08-09-2012 21:37
TV+ и sky star hd2 ЛС ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят 11 27-07-2011 06:50
sky star USB HD zarko1111 КОМПЮТЪРНИ ПРИЕМНИЦИ 5 15-03-2011 16:47
Sky Star HD imported_admin TECHNISAT / SKY STAR 3 19-03-2008 23:52
Sky Star HD imported_admin TECHNISAT инфо 0 06-08-2007 13:35


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 12:35.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.