The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Българските оператори и програми на Български > ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят

ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят
Горещ телефон: 0800 13 800, Спътник Hellas SAT 2 (39E)
Списък с честоти и параметри на програмите от пакета на Булсатком

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #1  
Стар 10-07-2022
севал севал не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2010
Мнения: 180
Благодари: 4
Получил благодарност:
10 пъти в 4 поста
Сваляния: 8
Ъплоуди: 0
Unhappy Андроид приложение Булсатком

Здравейте от няколко дни имам следния проблем, телефонът ми обнови софтуера и сега не ми излизат списъкът с канали и числата при увеличаване намаляне на звука или осветеността. Телефонът ми е xiaomi poco m3 pro 5G. Звънях няколко пъти на технически отдел, пращам им съобщения, но никой не прави нищо по въпроса, викат че нямало проблем🤔
Отговори с цитат
  #2  
Стар 10-07-2022
yavor1 yavor1 е на линия
ХХХ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: По морето
Мнения: 12,805
Благодари: 1,286
Получил благодарност:
4,807 пъти в 3,008 поста
Сваляния: 172
Ъплоуди: 19
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от севал Вижте мненията
Здравейте от няколко дни имам следния проблем, телефонът ми обнови софтуера и сега не ми излизат списъкът с канали и числата при увеличаване намаляне на звука или осветеността. Телефонът ми е xiaomi poco m3 pro 5G. Звънях няколко пъти на технически отдел, пращам им съобщения, но никой не прави нищо по въпроса, викат че нямало проблем🤔
Прави са!
Деинсталирай и инсталирай пак.

При мен подобно бе и с ЕОН.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 13-12-2022
Аватара на Светльо90
Светльо90 Светльо90 е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2010
Местоположение: Варна
Мнения: 329
Благодари: 266
Получил благодарност:
39 пъти в 32 поста
Сваляния: 123
Ъплоуди: 2
По подразбиране Проблем - андроид приложение

Здравейте,
Да не отварям нова тема ще питам тук. Имам един малко скапан андроид бокс (Scishion V88 plus - 2gb) и опитвам да подкарам android приложението. Приложението се стартира и се логвам нормално. Проблемът идва, когато сменям наляво/надясно разделите с канали (ефирни, спортни...) и натисна бутонът `ОК` да смени новия канал, в тази ситуация не се случва нищо (това е на всички версии на приложението от 1.3.1 до последната). Т.е мога да сменям само канали които са един до друг със специалните бутони за каналите, а не с бутоните нагоре/надолу и бутона `OK`. Инсталирах му Android 6, Android 7 и Android 8 и все греда. Пробвах да върна по стари версии, но единствената версия (1.2.2), която работи малко по-добре няма раздели и ако трябва да се пусне примерно някой от последните канали трябва да чакаш 1 час да се скролне. Пробвах с 2 различни дистанционни (едното с infrared, другото с bluetooth) и е все така. Подкарах каналите и през КОДИ, но много време се чака да се заредят каналите, а и не е много user friendly в сравнение с версията, която е като на Fusion приемниците.

1. Ако може да дадете някакви съвети как мога да оправя това с бутона `OK`, тъй като искам да е някоя по-нова версия, която да изглежда като на `Fusion` приемниците?
2. Също така някои канали са с потресаваща картина на приложението (четох някъде че засича операционната система да е AndroidTV, за да пусне по-високо качество на каналите, но не съм сигурен). През КОДИ каналите са с хубаво качество. Има ли вариант да подкарам по-добрата картина през това приложение без да е AndroidTV (в момента съм с Android 8.1)?

Благодаря предварително!
__________________
IPbox 55 HD, Vu+ Zero 4k , Skystar USB HD , мотор Moteck SG-2500A , Triax 110 , LG 55LB730V, LG 55UM7100PLB
Отговори с цитат
  #4  
Стар 13-12-2022
Малкия Мук Малкия Мук е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Apr 2021
Мнения: 140
Благодари: 11
Получил благодарност:
43 пъти в 32 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Закачи му безжичната мишка и опитай с нея. Иначе приложението си изисква бокс с Android TV за да е всичко както трябва.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Малкия Мук за този полезен пост :
Светльо90 (15-12-2022)
  #5  
Стар 13-12-2022
Аватара на Светльо90
Светльо90 Светльо90 е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2010
Местоположение: Варна
Мнения: 329
Благодари: 266
Получил благодарност:
39 пъти в 32 поста
Сваляния: 123
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Малкия Мук Вижте мненията
Закачи му безжичната мишка и опитай с нея. Иначе приложението си изисква бокс с Android TV за да е всичко както трябва.
Не ми върши работа с мишка за съжаление иначе благодаря за съвета. Приемника ще се ползва от хора, които не са на ТИ с технологиите и гледам да е максимално опростено. Иначе имам един друг бокс с обикновен андроид (H96 max X3, не AndroidTV) и там си работи перфектно със същите дистанционни(включително и ОК бутона). Относно V88 plus (Rockchip 3229), за съжаление не открих AndroidTV, за да го инсталирам. Ако някой има информация дали е направен AndroidTV за Shishion V88 plus, моля да сподели(или направо линк за него)
Благодаря!
__________________
IPbox 55 HD, Vu+ Zero 4k , Skystar USB HD , мотор Moteck SG-2500A , Triax 110 , LG 55LB730V, LG 55UM7100PLB
Отговори с цитат
  #6  
Стар 13-12-2022
yavor1 yavor1 е на линия
ХХХ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: По морето
Мнения: 12,805
Благодари: 1,286
Получил благодарност:
4,807 пъти в 3,008 поста
Сваляния: 172
Ъплоуди: 19
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Светльо90 Вижте мненията
Не ми върши работа с мишка за съжаление иначе благодаря за съвета. Приемника ще се ползва от хора, които не са на ТИ с технологиите и гледам да е максимално опростено. Иначе имам един друг бокс с обикновен андроид (H96 max X3, не AndroidTV) и там си работи перфектно със същите дистанционни(включително и ОК бутона). Относно V88 plus (Rockchip 3229), за съжаление не открих AndroidTV, за да го инсталирам. Ако някой има информация дали е направен AndroidTV за Shishion V88 plus, моля да сподели(или направо линк за него)
Благодаря!
Тези пробва ли:

https://mega.nz/file/w2BXFbhQ#lpW2_C...2M0FCzzNWf0o8I


https://drive.google.com/file/d/1SKX...MOHI_WvQ8/view
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на yavor1 за този полезен пост :
Светльо90 (15-12-2022)
  #7  
Стар 15-12-2022
Аватара на Светльо90
Светльо90 Светльо90 е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2010
Местоположение: Варна
Мнения: 329
Благодари: 266
Получил благодарност:
39 пъти в 32 поста
Сваляния: 123
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от yavor1 Вижте мненията
За съжаление без успех. Успях да намеря AndroidTV базиран на Android 6.0.1 (https://mega.nz/file/4nYTSaIJ#e535Qd...l-2PgISgwFJh9U) и боксчето литна, като се оправи и картината на каналите. За съжаление проблема с OK бутона продължава да го има. Съседните канали нагоре/надолу се сменят, но като вляза през разделите не иска. Малкия напредък в случая е, че на едното ми дистанционно (има Airmouse), когато пусна в режим мишка и позиционирам на канала мишката, тогава го сменя с бутона ОК. Какви ли не неща ми минаха през главата, но така и не можах да измисля вариант да се сменя без мишка. Пробвах button remapper, но пак греда. Единствено ми остава може би варианта да декомпилирам APK файла и да разгледам евентуално за click events в кода, но тук ще е голям филм, тъй като не разбирам от android приложения и от съответните програмни езици(освен javascript).
__________________
IPbox 55 HD, Vu+ Zero 4k , Skystar USB HD , мотор Moteck SG-2500A , Triax 110 , LG 55LB730V, LG 55UM7100PLB
Отговори с цитат
  #8  
Стар 15-12-2022
yavor1 yavor1 е на линия
ХХХ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: По морето
Мнения: 12,805
Благодари: 1,286
Получил благодарност:
4,807 пъти в 3,008 поста
Сваляния: 172
Ъплоуди: 19
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Светльо90 Вижте мненията
За съжаление без успех. Успях да намеря AndroidTV базиран на Android 6.0.1 (https://mega.nz/file/4nYTSaIJ#e535Qd...l-2PgISgwFJh9U) и боксчето литна, като се оправи и картината на каналите. За съжаление проблема с OK бутона продължава да го има. Съседните канали нагоре/надолу се сменят, но като вляза през разделите не иска. Малкия напредък в случая е, че на едното ми дистанционно (има Airmouse), когато пусна в режим мишка и позиционирам на канала мишката, тогава го сменя с бутона ОК. Какви ли не неща ми минаха през главата, но така и не можах да измисля вариант да се сменя без мишка. Пробвах button remapper, но пак греда. Единствено ми остава може би варианта да декомпилирам APK файла и да разгледам евентуално за click events в кода, но тук ще е голям филм, тъй като не разбирам от android приложения и от съответните програмни езици(освен javascript).
Пробвай друга версия на приложението
https://www.apkmonk.com/app/eu.smartxmedia.com.bulsat/
Мисля че 1.3.3 е подходяща https://www.apkmonk.com/download-app...018-02-28.apk/
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на yavor1 за този полезен пост :
Светльо90 (15-12-2022)
  #9  
Стар 15-12-2022
Аватара на uniqad
uniqad uniqad е на линия
Gustomizer
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Мнения: 1,075
Благодари: 69
Получил благодарност:
594 пъти в 305 поста
Сваляния: 45
Ъплоуди: 4
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Светльо90 Вижте мненията
За съжаление проблема с OK бутона продължава да го има
Единствения изход е да редактираш един системен файл, което е възможно ако имаш руут на бокса. Пътя до него е /vendor/usr/keylayout. В тази папка търсиш файла Vendor_0001_Product_0001.kl вътре в него променяш key 28 от ENTER на DPAD_CENTER.
Ако рома е с андроид 7 и надолу, там вече пътя е /system/usr/keylayout. Всичко това става с файлов мениджър с подръжка на руут.
__________________
С черен хайвер се хранят големите риби... Малките риби се хранят със зелен хайвер!
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на uniqad за този полезен пост :
Светльо90 (15-12-2022)
  #10  
Стар 15-12-2022
Аватара на Светльо90
Светльо90 Светльо90 е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2010
Местоположение: Варна
Мнения: 329
Благодари: 266
Получил благодарност:
39 пъти в 32 поста
Сваляния: 123
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от yavor1 Вижте мненията
Пробвай друга версия на приложението
https://www.apkmonk.com/app/eu.smartxmedia.com.bulsat/
Мисля че 1.3.3 е подходяща https://www.apkmonk.com/download-app...018-02-28.apk/
Пробвах абсолютно всички версии без изключения, но няма никаква разлика. Засега най-добре работи 1.2.2, но в тази версия каналите не са направени на раздели и за да отидеш към последните канали трябва бая да се чака. При рестартиране на бокса съм го направил приложението автоматично да се стартира, но минуса при тази версия е, че не се логва автоматично, а трябва да се селектира бутона и да се цъкне на вход. При последните версии auto login-a е оправен, но там пък е проблема с бутона. Май ще оставя за момента 1.2.2, тъй като компромисите са най-приемливи. Така и не разбрах защо се случва това с бутона ОК, но съм на 99% сигурен, че е от бокса, тъй като на другият ми бокс всичко си е наред със същите дистанционни.
__________________
IPbox 55 HD, Vu+ Zero 4k , Skystar USB HD , мотор Moteck SG-2500A , Triax 110 , LG 55LB730V, LG 55UM7100PLB
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
андроид, Булсатком, приложение


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
RN-TV - приложение за AndroidTV Ненен ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА RN MEDIAGROUP гр.Бургас - Цифрова кабелна телевизия 39 08-04-2021 16:54
Чиния и приемник от Булсатком - приложение? peter_sokolov Въпроси и отговори 19 12-05-2020 21:21
Булсатком с Андроид ОС preslav ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят 997 03-08-2016 19:55
bulsatkom-мобилно приложение телеман ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят 70 01-11-2015 17:25
mobile.bg приложение Музикантът GSM мобилни комуникации 1 03-06-2011 14:10


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 20:04.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.