The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДЪРА-БЪРА > Дъра-Бъра

Дъра-Бъра Тук се обсъжда всичко което не е свързано с цифровата телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #91  
Стар 18-08-2015
yavor1 yavor1 не е на линия
ХХХ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: По морето
Мнения: 12,805
Благодари: 1,286
Получил благодарност:
4,807 пъти в 3,008 поста
Сваляния: 172
Ъплоуди: 19
По подразбиране

Обраха българи на плаж край Солун, зарязаха ги като кучета!

Нашенка все пак приютила семейството, след като от консулството ги натирили Публикувано: 18 авг. 2015, 11:06 | Обновено: 18 авг. 2015, 11:06



Солун, Гърция




Българи се превърнаха в заложници на крадци в Солун, където бяха обрани. Минали за последен плаж на връщане и се оказали без документи, без пари и без някои ценни вещи. Колата им била разбита на паркинга, разказа по телефона за TV7 Любомир Цветков. Той бил с майка си и баща си."В колата имаше лаптоп, но не на видимо място. По мегафон съобщиха номера на колата, първо на гръцки, после на английски и аз се разтичах. Беше разбита на паркинга. Майка ми беше пребледняла цялата и говореше с някаква жена. Полицията дойде за 2 минути", разказа Любомир.

Той се оплака от лошо отношение от консулската ни служба в Солун. "Дежурният ни отряза. Каза, че не може да направи нищо, защото е далече от нас. Посъветва ни да отидем до районното, за да ни уредят с документ за минаване на границата. Обясни, че ще ни струва 75 евро за изгубения документ и 35 евро за нов. Ние му казахме, че нямаме пари, а той отвърна: "Това е положението". Не знаехме какво да правим", продължи разказа си Любомир.

Той благодари на Катерина Терзиева, която има студио в Метхони и е приютила семейството му.
Отговори с цитат
  #92  
Стар 18-08-2015
Серхио Агуеро Серхио Агуеро не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: May 2015
Мнения: 279
Благодари: 34
Получил благодарност:
78 пъти в 51 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Сигурен съм, че на разбивачите на коли, един ден адът няма да им е въобще забавен. Халал да им е.
Всеки ще си бере каквото е посял.
Отговори с цитат
  #93  
Стар 18-08-2015
красибел красибел не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Мнения: 190
Благодари: 549
Получил благодарност:
87 пъти в 51 поста
Сваляния: 6
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Всяка година от 2008 почивам по 10-на дена по гръцко със семейството. Ходил съм по няколко пъти на Тасос, Корфу, Лефкада, Амулиани, Халкидиките и трите ръкава и епизодично до плажовете край Кавала когато съм на минералните бани в Огняново. Всичко си е наред когато знаеш какво да очакваш и как да го постигнеш. Имам си като Ежко Бежко няколко хитринки. Резервация чрез сигурен посредник още януари-февруари, винаги на самостоятелни големи апартаменти с всички удобства, далече от тълпите и дискотеките и напълно оборудвана кухня. Здравна застраховка с покритие 40-50000 евра чрез проверен застраховател. Каско за автомобила за чужбина с пълно покритие. Сезон - края на юни-началото на юли - тогава не е толкова горещо. Скорост - разрешената - 5-10 км. и т.н. Както и да го смятам, по нашите курорти, дори и да приемем, че морето е чисто, хигиенните условия перфектни и т.н., подобни оферти са на същите и по високи цени. Само за сравнение - снощи се върнах от 4 дневна почивка в новооткрит комплекс между Созопол и Черноморец. Вярно, комплексът беще чудесен, всичко си имаше - басейни, климатици, чисто, сравнително тихо и до тук. Няма място за паркиране - обикалях по прашни препълнени поляни докато намеря място; уж има канализация, а навсякъде се носи неповторимият и аромат - и край басеините, и на плажа. Морето топло, но безумно мръсно - приличаше на борш с водорасли с пълнеж от наилонови торбички, абсолютна гнус. Навсякъде пълно с чадъри и искат между 20 и 30 лв. за комплект с 2 шезлонга. Цената - 95 евро на вечер, за 4 човека, без нищо друго. И пак за сравнение - аналогичният апартамент тази година в Гърция на подобно място беше на 69 евра на вечер, началото на юли. Както се казва, без коментар.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на красибел за този полезен пост :
Веско (19-08-2015)
  #94  
Стар 18-08-2015
Аватара на JAV0
JAV0 JAV0 не е на линия
Начало Вход FAQ Форум
 

Дата на присъединяване: Jun 2014
Мнения: 128
Благодари: 2
Получил благодарност:
41 пъти в 23 поста
Сваляния: 30
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от yavor1 Вижте мненията
За любознателните , като търсят инфо, не само уики
"
Thatcham tracking device manufacturers which are accepted by insurers include Cobra, Autowatch Ltd and Trafficmaster."
Най-простия способ да разберете дали нещо се излъчва от колата е ако имате познат с Cobra радар детектор, да мине край колата
Има и други научно-популярни-бизнес сайтове за получаване на техническа информация.
Например цитираното по-горе може да се види в по-пълен вид и тук:
http://www.approvedindex.co.uk/vehicle-tracking/anti-theft-insurance-approved-devices
Отговори с цитат
  #95  
Стар 18-08-2015
yavor1 yavor1 не е на линия
ХХХ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: По морето
Мнения: 12,805
Благодари: 1,286
Получил благодарност:
4,807 пъти в 3,008 поста
Сваляния: 172
Ъплоуди: 19
По подразбиране

Бла, бла , бла
Живота не е само уикипедия и популярни четива, трябва да се живее
Това че съм ти дал за какво да се закачиш в Гугъл, не е необходимо да се отчиташ за свършената дейност, който иска теоретични познания ще се оправи
"Теорията е суха друже мой, зелено е дървото на живота" - Гьоте (не е от Вашия квартал)
Купи си Cobra детекторрадар детектор и после чети и каквото си искаш пиши
Свидетел бях на КПП Малко Търново, от турската страна като се разпищя детектора им на едно ауди , как шофьора се чешеше докато му тарашиха всичко, а бе минал без проблем от нашите служби
Това че у нас не се обръща внимание на сигналите издаващи някои коли, не означава че е така по света

А ти си чети уики и им поствай извадки на полицаите, може и да мине , ама надали

P.S. Нищо не рекламирам, или продавам, имал съм 6 радар детектори, като последните 3 са съвместими с Cobra

Последно редактирано от yavor1 : 18-08-2015 на 14:27
Отговори с цитат
  #96  
Стар 18-08-2015
Аватара на JAV0
JAV0 JAV0 не е на линия
Начало Вход FAQ Форум
 

Дата на присъединяване: Jun 2014
Мнения: 128
Благодари: 2
Получил благодарност:
41 пъти в 23 поста
Сваляния: 30
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от yavor1 Вижте мненията
Бла, бла , бла
Живота не е само уикипедия и популярни четива, трябва да се живее
Това че съм ти дал за какво да се закачиш в Гугъл, не е необходимо да се отчиташ за свършената дейност, който иска теоретични познания ще се оправи
"Теорията е суха друже мой, зелено е дървото на живота" - Гьоте (не е от Вашия квартал)
Купи си Cobra детекторрадар детектор и после чети и каквото си искаш пиши
Свидетел бях на КПП Малко Търново, от турската страна като се разпищя детектора им на едно ауди , как шофьора се чешеше докато му тарашиха всичко, а бе минал без проблем от нашите служби
Това че у нас не се обръща внимание на сигналите издаващи някои коли, не означава че е така по света

А ти си чети уики и им поствай извадки на полицаите, може и да мине , ама надали

P.S. Нищо не рекламирам, или продавам, имал съм 6 радар детектори, като последните 3 са съвместими с Cobra
Съчувствам му на човека. Ех, ако имаше една кобра, колко чесане би му спестила......
Отговори с цитат
  #97  
Стар 19-08-2015
yavor1 yavor1 не е на линия
ХХХ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: По морето
Мнения: 12,805
Благодари: 1,286
Получил благодарност:
4,807 пъти в 3,008 поста
Сваляния: 172
Ъплоуди: 19
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от красибел Вижте мненията
Всяка година от 2008 почивам по 10-на дена по гръцко със семейството. Ходил съм по няколко пъти на Тасос, Корфу, Лефкада, Амулиани, Халкидиките и трите ръкава и епизодично до плажовете край Кавала когато съм на минералните бани в Огняново. Всичко си е наред когато знаеш какво да очакваш и как да го постигнеш. Имам си като Ежко Бежко няколко хитринки. Резервация чрез сигурен посредник още януари-февруари, винаги на самостоятелни големи апартаменти с всички удобства, далече от тълпите и дискотеките и напълно оборудвана кухня. Здравна застраховка с покритие 40-50000 евра чрез проверен застраховател. Каско за автомобила за чужбина с пълно покритие. Сезон - края на юни-началото на юли - тогава не е толкова горещо. Скорост - разрешената - 5-10 км. и т.н. Както и да го смятам, по нашите курорти, дори и да приемем, че морето е чисто, хигиенните условия перфектни и т.н., подобни оферти са на същите и по високи цени. Само за сравнение - снощи се върнах от 4 дневна почивка в новооткрит комплекс между Созопол и Черноморец. Вярно, комплексът беще чудесен, всичко си имаше - басейни, климатици, чисто, сравнително тихо и до тук. Няма място за паркиране - обикалях по прашни препълнени поляни докато намеря място; уж има канализация, а навсякъде се носи неповторимият и аромат - и край басеините, и на плажа. Морето топло, но безумно мръсно - приличаше на борш с водорасли с пълнеж от наилонови торбички, абсолютна гнус. Навсякъде пълно с чадъри и искат между 20 и 30 лв. за комплект с 2 шезлонга. Цената - 95 евро на вечер, за 4 човека, без нищо друго. И пак за сравнение - аналогичният апартамент тази година в Гърция на подобно място беше на 69 евра на вечер, началото на юли. Както се казва, без коментар.
Следващият път, когато си търсиш място за почивка, прегледай сайтовете на руските туристи, така на сляпо не знам кой тръгва
http://www.tripadvisor.ru/SmartDeals...tel-Deals.html
Същото се отнася и за Гръцките почивки, освен ако не си тръгнал с казана за компоти, което не ми се вярва при бюджета заделен от теб
Отговори с цитат
  #98  
Стар 19-08-2015
красибел красибел не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Мнения: 190
Благодари: 549
Получил благодарност:
87 пъти в 51 поста
Сваляния: 6
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Въобще не тръгвам на сляпо - проверявам дестинациите и в Booking, и в Trivago, както и коментарите в тях. Досега съм ползвал тази система 7 - 8 пъти и резултатите са били адекватни на очакванията, без изключение. Не, че всичко е идеално или не може да се натресеш в някой бандарлък, но трябва все пак и малко късмет.
По начало не обичам почивки тип всичко включено - бил съм преди по всякакви 4 и 5 звездни хотели, и в Турция, и в Гърция, и в България, но от тълпите няма спасение. Без изключение, най противни бяха германците - винаги първи за мръвката и безплатната пиячка; да не си на пътя им - ще те отнесат без да те забележат. Затова - самостоятелно, на тихо и спокойно място. вярно, че е по скъпо от организирана почивка с всичко включено, но кефът си има цена.
А компотите - не че е нещо лошо - гарантирано качество и по евтинко е, но засега нямам време да се занимавам. Като се пенсионирам, живот и здраве, ще правя за внуците.
Отговори с цитат
  #99  
Стар 19-08-2015
yavor1 yavor1 не е на линия
ХХХ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: По морето
Мнения: 12,805
Благодари: 1,286
Получил благодарност:
4,807 пъти в 3,008 поста
Сваляния: 172
Ъплоуди: 19
По подразбиране

Относно плажната ивица, след построяване на Марина Диневи, плажната ивица на Слънчев бряг в централната и южната част се увеличи с 3-4 метра
Ако се търси голям свободен от чадъри и шезлонги плаж, препоръчвам Kayo бийч !
Там плажната ивица е доста широка , входа към плажа е вляво от станцията на Министерски съвет, пътеката е с дървени скари,върху които има допълнително монтирано армирано платно. Пътеката криволичи през големи дюни, но няма стръмни участъци , което е важно обстоятелство, когато се връщате от плажа
Отговори с цитат
  #100  
Стар 20-08-2015
yavor1 yavor1 не е на линия
ХХХ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: По морето
Мнения: 12,805
Благодари: 1,286
Получил благодарност:
4,807 пъти в 3,008 поста
Сваляния: 172
Ъплоуди: 19
По подразбиране


Цялото шоу , почти

"Зрелищно светлинно шоу и мощна заря бяха кулминацията на тържествата, посветени на празника на Несебър – Голяма Богородица. Хиляди туристи от цял свят празнуват заедно с местните жители. Над 100 хиляди се събраха на провлака между стария и новия град пред крепостните стени в Несебър за да се насладят на концерта на динозаврите на българската рок музика: Иван Лечев (ФСБ), Дони, Анатоли Георгиев (Ахат), Александър Филчев (Б.Т.Р.), Атанас Пенев, Иван Калфов, Илия Диков и Славчо Николов (Б.Т.Р). Спектакълът, който впечатли хората снощи, беше под наслов „Сподели Несебър“, а в полунощ небето беше огряно от фойерверки."

Последно редактирано от yavor1 : 20-08-2015 на 12:22
Отговори с цитат
Следните потребители (3) благодарят на yavor1 за този полезен пост
tiefighter (20-08-2015), Veskop (20-08-2015), Дедал (20-08-2015)
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
БЪЛГАРИЯ, Да, защо, посетите, трябва


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
защо трябва да се обновява софтуера на арива120 pirga Въпроси и отговори 1 26-11-2013 22:29
Защо няма да чистя България за един ден Veskop Дъра-Бъра 70 15-05-2012 21:26
Вижте защо кучетата не трябва да прекъсват женски мач Джак Забавно 1 25-03-2011 15:20
България ще трябва да плати 600 хил. долара на купувача на БТК ТИНТИН ОБЩИ ДИСКУСИИ за цифрова телевизия 5 31-12-2010 09:46


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 08:40.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.