The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > IPTV (Internet Protocol Television)

IPTV (Internet Protocol Television) Интернет телевизията

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #1  
Стар 13-09-2013
Бобси Бобси не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Sep 2013
Мнения: 4
Благодари: 3
Получил благодарност:
1 път в 1 пост
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране Стрийминг на сателитна ТВ, през VPN, IPTV, как?

Имам следния дълъг (за мен) и глупав случай (руски пакет програми НТВ+):
Имам абонат с приемник, карта, монтирана сат. чиния и т.н. на едно място в София. Там той си гледа сат. телевизия нормално. Искам по някакъв начин (с някакво специализирано устройство или пък с PC със съответен софтуер) да стриймвам сателитната ТВ през Интернет по VPN тунел до друго място, пак в София, където този абонат да си гледа каналите на ТВ-то (има ли нужда от специален приемник от типа на STB?). Интересувам се дали технически е възможно и моля да ми подскажете повече по случая - устройства, софтуери,...т.н.. Благодаря предварително. Просто на второто място не е възможен монтаж на сат. антена и търся варианти.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 13-09-2013
Аватара на Дзмей
Дзмей Дзмей не е на линия
Тотален наблюдател
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Мнения: 145
Благодари: 75
Получил благодарност:
63 пъти в 27 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

До неотдавна гледах по такъв начин със slingbox и slingcatcher. Първото е свързано към сателитен приемник и рутер, и стриймва по мрежата. Второто е приемника, който се намира на мястото, на което искаш да гледаш, също свързан с интернет. Дистанционното на slingcatcher-а контролира сателитния приемник и при наличието на добър интернет и на двете места си се гледа доста прилично. Скоростта на ъплоуд е важна на мястото на сат приемника и съответно тази на даунлоуд на мястото, на което се гледа. Има и друг плюс, че със инсталиран slingplayer на комп, телефон или таблет, можеш да си гледаш от всяка точка докато си в движение или някъде по света. По интернет магазините в европа би трябвало да ги има и втора ръка. Сигурно има и други варианти за повече или по-малко пари. Аз се бях спрял на този. Успех.
Отговори с цитат
Следните потребители (2) благодарят на Дзмей за този полезен пост
kometata (08-12-2016), Бобси (16-09-2013)
  #3  
Стар 13-09-2013
Аватара на славе
славе славе не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Dec 2010
Местоположение: Sofia
Мнения: 22
Благодари: 0
Получил благодарност:
22 пъти в 9 поста
Сваляния: 17
Ъплоуди: 0
По подразбиране

с какъв приемник ти е на сателита на НТВ?
ако е с dreambox има вариант да му служиш статично IP и да го стриймваш през интернет правиш една листа с програмите и на другото място си си гледа през интернет и VLC player като му качиш листата, това е първото нещо което ми хрумна, за повече идеи ако има някой ....
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на славе за този полезен пост :
Бобси (16-09-2013)
  #4  
Стар 13-09-2013
Аватара на iivailo
iivailo iivailo не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Aug 2009
Местоположение: София, Видин
Мнения: 82
Благодари: 58
Получил благодарност:
27 пъти в 20 поста
Сваляния: 240
Ъплоуди: 0
По подразбиране

VPN не е необходим за stream-ване на телевизия през интернет.
Ако приемника ти е с Енигма 2, то той може да се използва за streaming server. За клиент може да се ползва VLC player(този вариант не е много удобен) или XBMC т.е. клиента ще е компютър. Може да се ползва домашен компютър, HTPC или някой arm компютър като raspberry pi или pivos xios.

Друг вариант за streaming сървър е tvheadend. В този случай tvheadend трябва да се инсталира на компютър с linux. Компютърът може да е pc, лаптоп или arm базиран компютър като raspberry pi. При stream-ване на HD канали с висок bitrate(>10Mb) на raspberry pi картината накъсва. За клиент при този вариант може да се ползва XBMC(PC с линукс, raspberry pi или pivos xios) или Showtime(PC с линукс, raspberry pi или PS3). TVheadend много лесно се конфигурира през web интерфейс, но не може да управлява мотор. Ако антената е с мотор трябва да се ползва The VDR.

Най-лесния вариант за настройване на клиент и сървър е като се използва openELEC. За raspberry pi трябва да се ползва openELEC 3.1.6 или по-нова. Версия 3.1.6 и 3.1.7 са beta версии за openELEC 3.2, но са значително по-бързи от старите версии и работят стабилно.
__________________
xTrend ET6000 + IT9135; Ubutu Server + DLNA + tvheadend + oscam + TechniSat SkyStar HD + Tevii S660; Foxconn nT-A3500(openELEC + Mystique SaTiX-S2 Sky); Raspberry Pi(Raspbian + tvheadend + IT9135); Raspberry Pi(openELEC)
Отговори с цитат
Следните потребители (3) благодарят на iivailo за този полезен пост
miros123 (12-01-2014), Бобси (16-09-2013), мирокостов (13-09-2013)
  #5  
Стар 13-09-2013
Аватара на TUISTERa
TUISTERa TUISTERa не е на линия
Голямо мрънкало
 

Дата на присъединяване: Dec 2009
Местоположение: Assenovgrad, Bulgaria
Мнения: 4,023
Благодари: 728
Получил благодарност:
1,747 пъти в 977 поста
Сваляния: 37
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Мисля си , че първо трябва да разберем с какво оборудване и с какъв интернет разполага колегата... След това да упомене и какво иска да гледа - хд или сд... После и да каже колко стабилно го иска Чак тогава може да се даде конкретно предложение


Sent from my iPhone using Tapatalk
Отговори с цитат
  #6  
Стар 16-09-2013
Бобси Бобси не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Sep 2013
Мнения: 4
Благодари: 3
Получил благодарност:
1 път в 1 пост
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от TUISTERa Вижте мненията
Мисля си , че първо трябва да разберем с какво оборудване и с какъв интернет разполага колегата... След това да упомене и какво иска да гледа - хд или сд... После и да каже колко стабилно го иска Чак тогава може да се даде конкретно предложение


Sent from my iPhone using Tapatalk
Оборудването се състои от един ресивър/декодер на Томсън, включен към 1,10м антена. Интернетската връзка (по-точно upload-a) е с гарантирана скорост от 50Mbps. Повечето от програмите в пакета са SD. А по въпроса за стабилност... ми иска го абонатът и ми е директор, така че сигурно няма много да се притесни от някакви разходи.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 16-09-2013
Бобси Бобси не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Sep 2013
Мнения: 4
Благодари: 3
Получил благодарност:
1 път в 1 пост
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Дзмей Вижте мненията
До неотдавна гледах по такъв начин със slingbox и slingcatcher. Първото е свързано към сателитен приемник и рутер, и стриймва по мрежата. Второто е приемника, който се намира на мястото, на което искаш да гледаш, също свързан с интернет. Дистанционното на slingcatcher-а контролира сателитния приемник и при наличието на добър интернет и на двете места си се гледа доста прилично. Скоростта на ъплоуд е важна на мястото на сат приемника и съответно тази на даунлоуд на мястото, на което се гледа. Има и друг плюс, че със инсталиран slingplayer на комп, телефон или таблет, можеш да си гледаш от всяка точка докато си в движение или някъде по света. По интернет магазините в европа би трябвало да ги има и втора ръка. Сигурно има и други варианти за повече или по-малко пари. Аз се бях спрял на този. Успех.
Отне ми малко време да попрочета за тези устройства. Всичко звучи много приятно, но по-новите slingbox-ове не поддържат slingcatcher. Или аз не съм се ориентирал докрай, или самата фирма вече няма комплект продукти за стрийминг/ресийвинг във вида на крайно-клиентски устройства. Иначе ми звучи супер... без да съм проверявал цени. Можеш ли да ми кажеш кои точно модели използваш и по какъв начин ги свързваш? А и ако си спомняш за какви пари си ги взел? Мерси предварително.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Бобси за този полезен пост :
kometata (08-12-2016)
  #8  
Стар 16-09-2013
Бобси Бобси не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Sep 2013
Мнения: 4
Благодари: 3
Получил благодарност:
1 път в 1 пост
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от iivailo Вижте мненията
VPN не е необходим за stream-ване на телевизия през интернет.
Ако приемника ти е с Енигма 2, то той може да се използва за streaming server. За клиент може да се ползва VLC player(този вариант не е много удобен) или XBMC т.е. клиента ще е компютър. Може да се ползва домашен компютър, HTPC или някой arm компютър като raspberry pi или pivos xios.

Друг вариант за streaming сървър е tvheadend. В този случай tvheadend трябва да се инсталира на компютър с linux. Компютърът може да е pc, лаптоп или arm базиран компютър като raspberry pi. При stream-ване на HD канали с висок bitrate(>10Mb) на raspberry pi картината накъсва. За клиент при този вариант може да се ползва XBMC(PC с линукс, raspberry pi или pivos xios) или Showtime(PC с линукс, raspberry pi или PS3). TVheadend много лесно се конфигурира през web интерфейс, но не може да управлява мотор. Ако антената е с мотор трябва да се ползва The VDR.

Най-лесния вариант за настройване на клиент и сървър е като се използва openELEC. За raspberry pi трябва да се ползва openELEC 3.1.6 или по-нова. Версия 3.1.6 и 3.1.7 са beta версии за openELEC 3.2, но са значително по-бързи от старите версии и работят стабилно.
Много благодаря за подробното описание и нахвърляните идеи. Попрочетох тук-там и разбрах, че ако аз имах нужда от подобно нещо, то бих се ориентирал към някое от твоите предложения (специално ме сърбят ръцете да си поиграя с това raspberry pi и то отдавна). Само че този който плаща сметката няма да може да се справи с предизвикателствата на подобно решение. Просто не е толкова технически грамотен. Пак ти благодаря, но се интересувам от по-завършено търговско решение. В случая се разчита на "да платим някоя пара", вместо да научим нещо ново.
Отговори с цитат
  #9  
Стар 08-12-2016
kometata kometata не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Jun 2012
Местоположение: София
Мнения: 15
Благодари: 8
Получил благодарност:
5 пъти в 4 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Дзмей Вижте мненията
До неотдавна гледах по такъв начин със slingbox и slingcatcher. Първото е свързано към сателитен приемник и рутер, и стриймва по мрежата. Второто е приемника, който се намира на мястото, на което искаш да гледаш, също свързан с интернет. Дистанционното на slingcatcher-а контролира сателитния приемник и при наличието на добър интернет и на двете места си се гледа доста прилично. Скоростта на ъплоуд е важна на мястото на сат приемника и съответно тази на даунлоуд на мястото, на което се гледа. Има и друг плюс, че със инсталиран slingplayer на комп, телефон или таблет, можеш да си гледаш от всяка точка докато си в движение или някъде по света. По интернет магазините в европа би трябвало да ги има и втора ръка. Сигурно има и други варианти за повече или по-малко пари. Аз се бях спрял на този. Успех.
Здравейте,
Някой да е пробвал тази схема по-скоро и ако да ако може да даде насоки. Моята идея е дали може на Виваком приемника да се свърже с slingbox или подобно и да се стримва за САЩ?
Отговори с цитат
  #10  
Стар 08-12-2016
tonibg tonibg не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Мнения: 392
Благодари: 295
Получил благодарност:
351 пъти в 159 поста
Сваляния: 36
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от kometata Вижте мненията
Здравейте,
Някой да е пробвал тази схема по-скоро и ако да ако може да даде насоки. Моята идея е дали може на Виваком приемника да се свърже с slingbox или подобно и да се стримва за САЩ?
Със Слингбокс всичко работи, за САЩ не съм пробвал, но за Европа го използвам повече от 5 години без проблеми
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на tonibg за този полезен пост :
kometata (09-12-2016)
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
iptv, vpn, как, на, през, Сателитна, Стрийминг, Тв


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
IPTV STB мнн ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия 11 21-08-2013 16:51
IPTV ТВ маняк КАБЕЛНА цифрова телевизия [DVB-C] 3 25-07-2013 22:51
Относно IPTV tarabas_ IPTV (Internet Protocol Television) 3 10-06-2010 16:41
Iptv през DB500s georgymit Въпроси и отговори 5 14-03-2010 13:54
Стрийминг на филми пристига с Blue Ray Players Ланселот Новини 1 24-10-2008 12:44


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 04:03.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.