The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > КАБЕЛНА цифрова телевизия [DVB-C] > Приемници

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #101  
Стар 09-09-2012
Иван Ат. Атанасов Иван Ат. Атанасов не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Sep 2012
Мнения: 1
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Здравейте. Въпроса ми относно ADB-2840C е: Ако се включи в мрежата на Blizoo техен такъв приемник, който е с т.нар. "стар софт (firmware)", той ще започне ли автоматично да се ъпдейтва, след което да изгуби възможност за работа в други (не на Blizoo) кабелни мрежи? Благодаря.
Отговори с цитат
  #102  
Стар 09-09-2012
явор.станев явор.станев не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Jan 2011
Местоположение: Варна
Мнения: 147
Благодари: 3
Получил благодарност:
8 пъти в 8 поста
Сваляния: 46
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Да,ще се ъпдейтне
Отговори с цитат
  #103  
Стар 11-09-2012
Аватара на Jake
Jake Jake не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Sep 2012
Мнения: 2
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Здравейте, моля някой собственик или запознат да напише до коя версия на софтуера е така нареченият "стар" софтуер (примерно до 1.01.717), който работи коректно в произволна мрежа с некодирани канали.
Също така дали приемник ъпдейтнат до последен софтуер ще работи коректно и безпроблемно в мрежата на Близу или трябва задължително карта вързана с него?
Благодаря предварително за отговорите.
Отговори с цитат
  #104  
Стар 11-09-2012
armaturata armaturata не е на линия
Железният човек
 

Дата на присъединяване: Jan 2012
Мнения: 303
Благодари: 21
Получил благодарност:
36 пъти в 25 поста
Сваляния: 7
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Jake Вижте мненията
Също така дали приемник ъпдейтнат до последен софтуер ще работи коректно и безпроблемно в мрежата на Близу или трябва задължително карта вързана с него?
Благодаря предварително за отговорите.
Доколкото съм запознат, няма да има проблем.
Приемника тъй или иначе, вързан в мрежата на Близу, ще се ъпдейтне до последна версия
Отговори с цитат
  #105  
Стар 07-10-2012
ицето76 ицето76 не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Oct 2012
Мнения: 5
Благодари: 3
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Здравейте,сдобих се с такова чудо и вече съжалявам за покупката.Проблема е следния:въвеждам данните за 1 от тринайсетте пакета (дадени ми от оператора)и лови 73 програми,но всичко което става за гледане(бтв,нова,HD програмите и т.н.) ми ги дава с червен квадрат в който пише че няма карта.На един от пакетите няма проблем-там са отключени програмите ,но са само 8. Вчера открих че това се получава само когато сигнала излиза през HDMI изхода,ако го изкарам през скарта нищо не е заключено,но пък качеството разбира се е по кофти,а и нямам екранно меню през скарта-никаква индикация не излиза на екрана.В същото време на друг тв си ползвам една щайгичка дадена ми от оператора но е мн. грозна и не е HD но си хваща вс. програми. и на третия тв който е с DVB_C тунер няма проблем-и той си хваща всички програми.Как да се справя с този приемник?Въпрос на настройки ли е или нещо друго?
Благодаря на всички които ще се опитат да ми помогнат!
Отговори с цитат
  #106  
Стар 07-10-2012
Аватара на Златанов
Златанов Златанов е на линия
Спец
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Мнения: 3,412
Благодари: 115
Получил благодарност:
1,361 пъти в 658 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Нямам през HDMI да са ти кодирани каналите, а през скарт не.
По-скоро през HDMI ти вади бара, че няма карта, но отдолу каналите си вървят, нали?
Имаше някакъв номер, с който бара се махаше, но вече съм го забравил. Някой от колегите да каже.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Златанов за този полезен пост :
ицето76 (07-10-2012)
  #107  
Стар 07-10-2012
mistor mistor е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Sep 2007
Мнения: 1,241
Благодари: 122
Получил благодарност:
602 пъти в 316 поста
Сваляния: 52
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от ицето76 Вижте мненията
Здравейте,сдобих се с такова чудо и вече съжалявам за покупката.Проблема е следния:въвеждам данните за 1 от тринайсетте пакета (дадени ми от оператора)и лови 73 програми,но всичко което става за гледане(бтв,нова,HD програмите и т.н.) ми ги дава с червен квадрат в който пише че няма карта.На един от пакетите няма проблем-там са отключени програмите ,но са само 8. Вчера открих че това се получава само когато сигнала излиза през HDMI изхода,ако го изкарам през скарта нищо не е заключено,но пък качеството разбира се е по кофти,а и нямам екранно меню през скарта-никаква индикация не излиза на екрана.В същото време на друг тв си ползвам една щайгичка дадена ми от оператора но е мн. грозна и не е HD но си хваща вс. програми. и на третия тв който е с DVB_C тунер няма проблем-и той си хваща всички програми.Как да се справя с този приемник?Въпрос на настройки ли е или нещо друго?
Благодаря на всички които ще се опитат да ми помогнат!
Според написаното разбирам , че оператора ти излъчва програмите некодирани , но само на този приемник ти иска карта . Ако е така проблема не е при теб , а при оператора ти . В най-общия случай оператора ти не се е сетил да махне дескрипторите за кодировките от програмите , или да забрани да се генерират такива от неговия мултиплексер . Приемника ти няма проблем . Това , че през скарта не ти излизат съобщения и менюта е защото скарт изхода в момента работи като изход за запис . За да мине в другия режим натисни на дистанционното бутона setup 3 пъти - в горния десен ъгъл на екрана ти изписва в какъв режим е . Това сменя режима и в момента когато през скарта ти се появят менютата ще ти излизат и същите съобщения които имаш през hdmi . Същото можеш да постигнеш , ако пренастроиш приемника с фабрични настройки и избереш 4:3 формат на тв . Останалото е същото .
Как да ползваш приемника ? Освен да се обадиш на оператора и да им кажеш да си оправят таблиците , не знам друг вариант .

Последно редактирано от mistor : 07-10-2012 на 08:59
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на mistor за този полезен пост :
ицето76 (07-10-2012)
  #108  
Стар 07-10-2012
sunaikasabov sunaikasabov не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2009
Местоположение: Dobrich
Мнения: 156
Благодари: 13
Получил благодарност:
27 пъти в 19 поста
Сваляния: 43
Ъплоуди: 4
По подразбиране друга карта

аз какво направих на един такъв приемник отворих го и му изкарах лентовия кабел на lan връзката тя не ти трябва
после сложих някаква каквато и да е карта дали е за сателитни програми или карта на друг оператор дори да не е активна в джоба за карта на приемника и програмите си вървяха нормално
надявам се да съм ти бил полезен
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на sunaikasabov за този полезен пост :
ицето76 (07-10-2012)
  #109  
Стар 07-10-2012
ицето76 ицето76 не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Oct 2012
Мнения: 5
Благодари: 3
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Значи направих това което каза mistor и се получи точно така:бара,че нямам карта вече излиза и през скарта.
Златанов също е прав-каналите си вървят перфектно само дето се скрива картината от бара,и ако найстина има някакъв номер за премахването му ще е много добре.
Направих и това,което каза sunaikasabov,само че според мен откачих кабела не на лан картата защото там няма кабел,а на една платка дето на входа пише modem.Незнам дали има значение каква карта ще вкарам но нямах избор- вкарах си личната карта: ;803 (колкото да избута чопчето) и ефект нямаше-изписа:проблем с картата.
Отговори с цитат
  #110  
Стар 07-10-2012
Аватара на Златанов
Златанов Златанов е на линия
Спец
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Мнения: 3,412
Благодари: 115
Получил благодарност:
1,361 пъти в 658 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Имаше някакъв номер с изключване и включване на приемника и този бар изчезваше. Я го разцъкай от неговото копче - включи и изключи няколко пъти. Изчезваше, но не помня как точно.
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
2840c, adb, дискусия


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Новите приемници ADB-2840C от близу Виктория ДРУГИ 63 20-03-2013 06:45
ADB-2840C - заводски firmware?! speedycars ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА BLIZOO - Цифрова кабелна телевизия 45 11-02-2013 22:30
Strong 6006 - дискусия Атанасов STRONG 2 29-08-2010 23:38
DM500HD - дискусия Крал Артур DREAMBOX 18 25-02-2010 14:39
MAX HD - дискусия Крал Артур DREAMBOX 2 24-02-2010 19:46


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 14:40.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.