The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > МОТОРИ И ПОЗИЦИОНЕРИ

МОТОРИ И ПОЗИЦИОНЕРИ Настройки на мотори и позиционери за сателитни антени.

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #11  
Стар 22-07-2014
Аватара на жоркин29
жоркин29 жоркин29 е на линия
Спец
 

Дата на присъединяване: Apr 2010
Местоположение: Пловдив
Мнения: 3,049
Благодари: 995
Получил благодарност:
2,958 пъти в 1,271 поста
Сваляния: 111
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от miros123 Вижте мненията
Тази дъга с 12" мотор няма да може да я опишеш. Трябва да имаш запас на шпилката/винта/ поне по 15мм в двата края т.е. това да са ти крайните положения за защита на позиционера. Стъпката на винат е 3мм т.е. поне по 5 навивки в двата края. Аз съм ходил на изток на 57Е и ми е излизал винта от гайката. На стария мотор нямаше механичен ограничител това да не се случи, на новия/от преди 5-6 години/ не знам как е, но предполагам и той няма. Максимално на запад можеше да ходя до към 8W, но до там ми е голям риска да не опре антената на парапета на терасата. Реално в момента обхвата е от 45е-4w без да рискувам. С 18" мотор няма да имаш проблеми с дъгата която искаш да опишеш.
Дъгата от 45Е до 30W си излизаше преди настройката.Даже мисля,че мотора може да стигне повече от 30W.Незнам къде се объркаха нещата та сега да не стига до 30W.Резултата от настройката е повече от задоволителен за 1.20 антена.Имам усилване на всички спътници,дори сега ми излизат транспондери,които досега не са захапвали даже.
Отговори с цитат
  #12  
Стар 22-07-2014
Аватара на ПоповП
ПоповП ПоповП не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: May 2010
Местоположение: Varna
Мнения: 2,822
Благодари: 399
Получил благодарност:
1,030 пъти в 695 поста
Сваляния: 28
Ъплоуди: 0
По подразбиране

@marsianec:
Strong DM2100(в подписа ми) има ограничители, достъп до които има след сваляне на "хобота", но без да съм ги настройвал моторът ми описва 102.5Е - 30W(вероятно и по-назапад) при централен 28Е. Възможности по спецификация +75 до -75 градуса спрямо "0"-позиция.
Както писа колегата по-горе може да се направи и софтуерна настройка в приемника(задаване границите Е и W или премахване ограниченията) - при Арива 102Е например в Installation / Antenna Setup / Limit setup.
15W ESPN Caribbean се гледа с подходящия Бисс **** - DF...
Sport TV2 също ми излиза тук(гледането изисква справяне с кодировката), свободния на 7W тук не ми излиза 11977V/27500, излизат AD Sport1, Dubai Sport2(в момента диамантената лига лека атлетика , Монако) и други, но най-добре да кажат от твоя район.
__________________
1.2м парабола @ Strong 2100 H-H, Inverto 0.3dB(95Е->30W); 1.1м офсет @ Moteck 2100A, Sky Sat 0.3dB; 0.82x0.9м oфсет @ парабола окачване;
DVB-T2 SRT8201, активна външна китайска антена;DAB+ FM Renkforce NE-6208.

Последно редактирано от ПоповП : 22-07-2014 на 21:23
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на ПоповП за този полезен пост :
marseanec (23-07-2014)
  #13  
Стар 22-07-2014
Аватара на 4oker
4oker 4oker не е на линия
GM OpenPli
 

Дата на присъединяване: Jul 2011
Мнения: 550
Благодари: 191
Получил благодарност:
72 пъти в 65 поста
Сваляния: 261
Ъплоуди: 6
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от жоркин29 Вижте мненията
Дъгата от 45Е до 30W си излизаше преди настройката.Даже мисля,че мотора може да стигне повече от 30W.Незнам къде се объркаха нещата та сега да не стига до 30W.Резултата от настройката е повече от задоволителен за 1.20 антена.Имам усилване на всички спътници,дори сега ми излизат транспондери,които досега не са захапвали даже.
Направи това което ти постнах,изключвам варианта да си задал ограничение на спътниците.Предполагам имаш и дистанционно за линейния мотор.При захващане от дясно на антената за да идеш на исток мотора се разгъва.при това положение отивайки на крайна източна точка на самото дистанционно има надпис ресет.Малко отворче бъркаш с подходящо нещо и задържаш да изброй зануляване ще се покажат 3-нули и си готов.След това ако на някой спътник на спира на определеното място,понеже има много дублиращи се честоти в меню настройка на мотора заставаш най отгоре в менюто ок и избираш друга честота за да се предвижи.Разгледай малко менюто и ще схванеш.Останалите съвети са за офсетов мотор пре него е малко по различно и само щете объркат

Това за инчовете важи за по голяма антена,аз съм със 1.40 парабола и 9 инца мотор и покривам 72е-30wи малко отгоре.Поздрави

Движа е офсет 65 см. с мотор но там е друго
__________________
Нищо не знам,само се уча
Отговори с цитат
Следните потребители (3) благодарят на 4oker за този полезен пост
demmlik (24-07-2014), Gilermo (22-07-2014), жоркин29 (23-07-2014)
  #14  
Стар 23-07-2014
Аватара на 4oker
4oker 4oker не е на линия
GM OpenPli
 

Дата на присъединяване: Jul 2011
Мнения: 550
Благодари: 191
Получил благодарност:
72 пъти в 65 поста
Сваляния: 261
Ъплоуди: 6
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от ПоповП Вижте мненията
@marsianec:
Strong DM2100(в подписа ми) има ограничители, достъп до които има след сваляне на "хобота", но без да съм ги настройвал моторът ми описва 102.5Е - 30W(вероятно и по-назапад) при централен 28Е. Възможности по спецификация +75 до -75 градуса спрямо "0"-позиция.
Както писа колегата по-горе може да се направи и софтуерна настройка в приемника(задаване границите Е и W или премахване ограниченията) - при Арива 102Е например в Installation / Antenna Setup / Limit setup.
15W ESPN Caribbean се гледа с подходящия Бисс **** - DF...
Sport TV2 също ми излиза тук(гледането изисква справяне с кодировката), свободния на 7W тук не ми излиза 11977V/27500, излизат AD Sport1, Dubai Sport2(в момента диамантената лига лека атлетика , Монако) и други, но най-добре да кажат от твоя район.
Настройката на двата двигателя е различна Да не кажа че не си за тука със съветите
__________________
Нищо не знам,само се уча
Отговори с цитат
  #15  
Стар 23-07-2014
Аватара на ПоповП
ПоповП ПоповП не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: May 2010
Местоположение: Varna
Мнения: 2,822
Благодари: 399
Получил благодарност:
1,030 пъти в 695 поста
Сваляния: 28
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Какво конкретно имаш предвид?
__________________
1.2м парабола @ Strong 2100 H-H, Inverto 0.3dB(95Е->30W); 1.1м офсет @ Moteck 2100A, Sky Sat 0.3dB; 0.82x0.9м oфсет @ парабола окачване;
DVB-T2 SRT8201, активна външна китайска антена;DAB+ FM Renkforce NE-6208.

Последно редактирано от ПоповП : 23-07-2014 на 08:16
Отговори с цитат
  #16  
Стар 23-07-2014
АА АА не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Мнения: 439
Благодари: 8
Получил благодарност:
120 пъти в 71 поста
Сваляния: 104
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от жоркин29 Вижте мненията
Дъгата от 45Е до 30W си излизаше преди настройката.Даже мисля,че мотора може да стигне повече от 30W.Незнам къде се объркаха нещата та сега да не стига до 30W.Резултата от настройката е повече от задоволителен за 1.20 антена.Имам усилване на всички спътници,дори сега ми излизат транспондери,които досега не са захапвали даже.
Какво по точно си променял по настройките на антената? Преди настройката, когато антената е покривала дъгата какво не е било наред? Щом преди донастройката хода на мотора е бил достатъчен и след нея би трябвало да е достатъчен. След 22W мотора спира да се движи ли, или се движи но 30W не излиза? Снимки отзад на антената и мотора в двата края на дъгата биха помогнали за по-адекватни отговори, които не са основани на предположения.
Отговори с цитат
  #17  
Стар 23-07-2014
Joe Joe не е на линия
---
 

Дата на присъединяване: Oct 2009
Мнения: 827
Благодари: 187
Получил благодарност:
518 пъти в 250 поста
Сваляния: 34
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Аз преди седмица правих същото упражнение. Смених си линейният мотор ( 12 ин. ) на 145см офсет и при смяната го захванах отдясно ( преди ми беше от ляво ). Дъгата която хващам е 30W - 50E . След 50Е върти още доста но не хващам спътници защото имам едни високи борове, които ми ограничават видимостта. За 50Е съм сигурен, защото хващах Тюрксат 4А на тестовата му позиция там. Според мен върти поне до 60Е, а може и малко повече. Така, че с 12 инча спокойно се обикаля дъга 30W - 60E.
Друг е въпроса, че при смяната леко поразместих антената и сега ми трябва донастройка.
Отговори с цитат
  #18  
Стар 24-07-2014
Аватара на жоркин29
жоркин29 жоркин29 е на линия
Спец
 

Дата на присъединяване: Apr 2010
Местоположение: Пловдив
Мнения: 3,049
Благодари: 995
Получил благодарност:
2,958 пъти в 1,271 поста
Сваляния: 111
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от 4oker Вижте мненията
Направи това което ти постнах,изключвам варианта да си задал ограничение на спътниците.Предполагам имаш и дистанционно за линейния мотор.При захващане от дясно на антената за да идеш на исток мотора се разгъва.при това положение отивайки на крайна източна точка на самото дистанционно има надпис ресет.Малко отворче бъркаш с подходящо нещо и задържаш да изброй зануляване ще се покажат 3-нули и си готов.След това ако на някой спътник на спира на определеното място,понеже има много дублиращи се честоти в меню настройка на мотора заставаш най отгоре в менюто ок и избираш друга честота за да се предвижи.Разгледай малко менюто и ще схванеш.Останалите съвети са за офсетов мотор пре него е малко по различно и само щете объркат

Това за инчовете важи за по голяма антена,аз съм със 1.40 парабола и 9 инца мотор и покривам 72е-30wи малко отгоре.Поздрави

Движа е офсет 65 см. с мотор но там е друго
Мотора е монтиран отдясно,но невиждам като разхлабя двата болта накъде може да се издърпа.Пробвах и това с трите нули и то не помогна.

при това положение е около 20-22W
Отговори с цитат
  #19  
Стар 24-07-2014
АА АА не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Мнения: 439
Благодари: 8
Получил благодарност:
120 пъти в 71 поста
Сваляния: 104
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Така и не написа какво си променил по настройките, за да се получат проблемите с 30W. Ако това на снимката е крайно западно положение и мотора е вече спрял, можеш да отвиеш предния му болт и да навиеш стъблото навътре докато спре. След това го развий половин оборот за сигурност. Така ще получиш още около сантиметър и половина ход. Ако и тогава не се получи, може да пробиеш нов отвор за задния болт - колкото е възможно по вляво на сегашния - почти до заварката на планката. Всичко това разбира се при правилно настроена дъга - може тя да не е правилна и затова далечните крайни спътници да бягат.
Отговори с цитат
  #20  
Стар 25-07-2014
Аватара на ЕНЧО нисана
ЕНЧО нисана ЕНЧО нисана не е на линия
SAT-фен
 

Дата на присъединяване: Sep 2011
Местоположение: ПЛОВДИВ
Мнения: 7
Благодари: 171
Получил благодарност:
10 пъти в 3 поста
Сваляния: 73
Ъплоуди: 0
По подразбиране

купи си по голям мотор
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
мотор, проблем


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
проблем с мотор veskodivia МОТОРИ И ПОЗИЦИОНЕРИ 22 24-01-2018 21:03
проблем с H-H мотор Кирчо Иванов МОТОРИ И ПОЗИЦИОНЕРИ 4 01-04-2012 19:42
проблем с мотор Кирчо Иванов МОТОРИ И ПОЗИЦИОНЕРИ 2 05-03-2012 22:16
проблем с H-H мотор Елена Иванова АНТЕНИ, CA-МОДУЛИ, КОНВЕРТОРИ, МОТОРИ, ПОЗИЦИОНЕРИ и др. 3 06-11-2011 14:35
проблем с мотор ponch МОТОРИ И ПОЗИЦИОНЕРИ 6 13-07-2011 18:13


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 01:44.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.