The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > КОМПЮТЪРНИ ПРИЕМНИЦИ

КОМПЮТЪРНИ ПРИЕМНИЦИ PC-платки за цифрова телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #11  
Стар 04-11-2013
Бобсано Бобсано не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2012
Местоположение: Перник
Мнения: 335
Благодари: 266
Получил благодарност:
8 пъти в 8 поста
Сваляния: 7
Ъплоуди: 0
Smile

Цитирай:
Първоначално написано от индикатор Вижте мненията
Ако можеш върни WIN 7 на дата преди да си започнал с платката и я извади от компа. И започни всичко от начало. Сложи я и карай по ред. ProgDVB с крак ли е , кой вариант ,за WIN 7 ли е .Тук има за
нея.
Мхм. Колега, какво означава да върна WIN 7 на дата!? Иначе, добре, но не мисля, че проблема е в програмата ProgDVB. Мерси все пак, че се опитваш да ми помогнеш. : )))
Отговори с цитат
  #12  
Стар 05-11-2013
Аватара на ТКЗС
ТКЗС ТКЗС не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Местоположение: Русе , парабола 180 см.
Мнения: 1,060
Благодари: 710
Получил благодарност:
508 пъти в 277 поста
Сваляния: 40
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Като инсталираш драйвърите , и с програмата от диска ли не може да се сканират спътниците? Навремето 6920 на мой познат се оказа несъвместима с дъното му. беше модел на асрок . Инсталираше се както трябва , до момента за сканиране и седмицата забиваше със син екран .
__________________

Отговори с цитат
  #13  
Стар 10-12-2013
Бобсано Бобсано не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2012
Местоположение: Перник
Мнения: 335
Благодари: 266
Получил благодарност:
8 пъти в 8 поста
Сваляния: 7
Ъплоуди: 0
Smile

Здравейте отново, колеги. Значи. Все още не мога да намеря решение на проблемите ми с платката и мотора. Едни ми казват, че проблема е в платката, други че проблема е в мотора, трети че не е настроена хубаво антената, а четвърти че не достига достатъчно ток на платката, за да върти дайсек мотора. Та, вече съм объркан отвсякъде и не знам какво да правя. Иначе, когато платката не е свързана към мотора, а само към конвертора на сателитната чиния, платката си работи. Също така, трябва да спомена, че от фирмата в Германия, от която закупих платката ми казват, че вече не мога да направя рекламация или поне да я заменя с нова, защото се е минал срока от 3 седмици от датата на купуването. И така... Дано този път, се намери някой, който да успее поне да ми каже, къде е проблема и какво да правя! Ще бъда изключително благодарен на този, който успее да ми помогне. : )
Отговори с цитат
  #14  
Стар 10-12-2013
билко билко не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Nov 2010
Местоположение: Павликени
Мнения: 17
Благодари: 1
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 23
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Бобсано Вижте мненията
Здравейте отново, колеги. Значи. Все още не мога да намеря решение на проблемите ми с платката и мотора. Едни ми казват, че проблема е в платката, други че проблема е в мотора, трети че не е настроена хубаво антената, а четвърти че не достига достатъчно ток на платката, за да върти дайсек мотора. Та, вече съм объркан отвсякъде и не знам какво да правя. Иначе, когато платката не е свързана към мотора, а само към конвертора на сателитната чиния, платката си работи. Също така, трябва да спомена, че от фирмата в Германия, от която закупих платката ми казват, че вече не мога да направя рекламация или поне да я заменя с нова, защото се е минал срока от 3 седмици от датата на купуването. И така... Дано този път, се намери някой, който да успее поне да ми каже, къде е проблема и какво да правя! Ще бъда изключително благодарен на този, който успее да ми помогне. : )
Пробвай с друг плеър-alt dvb или с dvb dream
Отговори с цитат
  #15  
Стар 10-12-2013
Бобсано Бобсано не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2012
Местоположение: Перник
Мнения: 335
Благодари: 266
Получил благодарност:
8 пъти в 8 поста
Сваляния: 7
Ъплоуди: 0
Thumbs down

Цитирай:
Първоначално написано от билко Вижте мненията
Пробвай с друг плеър-alt dvb или с dvb dream
Е, пробвал съм и с DVB Dream, ама все тая. Даваше някаква грешка. Мерси все пак, че писа. : ))
Отговори с цитат
  #16  
Стар 10-12-2013
woooow woooow е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: May 2010
Мнения: 540
Благодари: 32
Получил благодарност:
206 пъти в 149 поста
Сваляния: 68
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Ей така, пак за проба, намерете с твоите приятели едно малко по-силно захранване и го сложете за проба на компютъра да видим какво се случва.
Отговори с цитат
  #17  
Стар 10-12-2013
Бобсано Бобсано не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2012
Местоположение: Перник
Мнения: 335
Благодари: 266
Получил благодарност:
8 пъти в 8 поста
Сваляния: 7
Ъплоуди: 0
Thumbs up

Цитирай:
Първоначално написано от woooow Вижте мненията
Ей така, пак за проба, намерете с твоите приятели едно малко по-силно захранване и го сложете за проба на компютъра да видим какво се случва.
Мхм. Забравих да спомена, че пробвах платката на друг компютър, с друго захранване, но пак същите проблеми. Иначе, ок. Но можеш ли да ми кажеш, с колко по - силно захранване трябва да пробвам!? В смисъл, в момента на моят компютър захранването е 460W. Все пак, мерси за предложението.
Отговори с цитат
  #18  
Стар 10-12-2013
билко билко не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Nov 2010
Местоположение: Павликени
Мнения: 17
Благодари: 1
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 23
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Бобсано Вижте мненията
Е, пробвал съм и с DVB Dream, ама все тая. Даваше някаква грешка. Мерси все пак, че писа. : ))

Доколкото успях да прочета тази платка работи с bda драйвери-трябва да работи с prog dvb и DVBViewer-с платените версии.Виж си първоначалните настройки-"TBS 6922 BDA Tuner device not started!"-избор на устройство."Иначе, когато платката не е свързана към мотора, а само към конвертора на сателитната чиния, платката си работи."-какво означава работи?Според мен в началните настройки преди сканиране не избираш кое устройство да стартира-може и да греша.
Отговори с цитат
  #19  
Стар 11-12-2013
rosifumi rosifumi не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Мнения: 29
Благодари: 2
Получил благодарност:
3 пъти в 3 поста
Сваляния: 73
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Как се свързва към мотора Да не би да имаш в предвид позиционера. Там да не е проблема.
Отговори с цитат
  #20  
Стар 11-12-2013
турбо турбо е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2011
Мнения: 839
Благодари: 308
Получил благодарност:
266 пъти в 164 поста
Сваляния: 33
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Бобсано Вижте мненията
Мхм. Забравих да спомена, че пробвах платката на друг компютър, с друго захранване, но пак същите проблеми. Иначе, ок. Но можеш ли да ми кажеш, с колко по - силно захранване трябва да пробвам!? В смисъл, в момента на моят компютър захранването е 460W. Все пак, мерси за предложението.
....
Edit By ivo
......
Относно платката ориентирай се към multifeed, имах преди 6981 каквото и да пробвах мотора не се задвижи като хората, това е под линукс, изглежда нещата са подобни и под Windows с твоята ето едно частично решение, което не може да се каже че е работещо. Долното е за dvbviewer

Цитирай:
I've Stab HH90 motor and TBS6922. When I use TransEdit programme USALS commend doesn't work - I'm setting Angular Position (in the TransEdit) DiseqC option but motor doesn't move. In DVBViewer or TBS IP USALS commend works fine with the same settings. When I previously had Skystar HD2 card everything was all right in the TransEdit.

Answer:
TBS DVB-S devices switch the LNB power off when they are not used. So most likely the following happens when you start to scan:

- TransEdit initializes the device, LNB power is switched on

- TransEdit sends the DiSEqC motor command only once a short time after initialization

- Since the power-up process is not finished yet, the motor is not ready to receive the command, or the device is not ready to send it properly, don't know. A bloody timing problem

However, after



the positioner console keeps the device resp. tuner occupied and the motor under power, thus avoiding the problem until the window is closed. There you are... and there are two things you can try:

(1) Edit the file TransEdit.ini in the configuration folder while TransEdit is closed. Change DiSEqCCount.x=1 (where x is the device number) in the [Hardware] section to DiSEqCCount.x=2. This will let TransEdit repeat every DiSEqC command with a 100 ms delay in between. DiSEqCCount.x=3 will let TransEdit send the commands three times, etc. This is a per device setting.

or

(2) Switch to DiSEqC = Extended in TransEdit, define your own sequence of repeated commands and delays in the DiSEqC Editor, and click Apply. This is a per transponder list setting. If you export scan results to DVBViewer (including your extended DiSEqC setup), make sure that the DiSEqC settings are identical for all channels belonging to a satellite position or at least for all channels belonging to a transponder. Otherwise DVBViewer may not recognize anymore that two channels are located on the same transponder.

Following your tips I set DiseqCCount.x=1, 2 or 3 motor didin't move. Then I changed DiseqCCount.x=4 and the motor started moving. But now something strange is happening. When I set e.x. fraq 10719 V (Hotbird) and click Scan Selected motor moves and the Scanner window showed 29 channels. Then I clicked 4fun.TV (FTA channel) and choose Preview option i can see the picture but at that moment motor moved again, it stops at the other position and then it goes back on the Hotbird position.

Then I close TransEdit, I start ProgFinder and on this fraq. (10719 V) signal level is too low, but when I choose USALS option in this programme and click GO button motor moves and the signal is higher.

Последно редактирано от турбо : 11-12-2013 на 15:00
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
dvb, За, Молба, платка, Помощ, Програми, Сателитна


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 2 (0 членове и 2 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Молба за помощ Антонио Кошче 4 31-01-2013 13:58
молба за помощ kanzas Дъра-Бъра 6 06-01-2012 11:45
молба за помощ! Бианконет DREAMBOX 1 25-10-2011 12:00
молба за помощ канимир Кошче 2 10-01-2011 10:50


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 10:59.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.