The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДЪРА-БЪРА > СПОРТ

СПОРТ Айнцу цвайнцу дрън!!!

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #1  
Стар 14-11-2010
Стоян Стоян не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Мнения: 2,846
Благодари: 241
Получил благодарност:
902 пъти в 485 поста
Сваляния: 43
Ъплоуди: 0
По подразбиране Реал Мадрид - Атлетик Билбао, тази събота

Снощи гледах отново задълбочено баските от Атлетик. Сега и Реал Мадрид. Причината - живот и здраве, следващата събота група от 7 сосиос отиваме в Мадрид, за да гледаме на Бернабеу мача Реал Мадрид - Атлетик Клуб Билбао, 23ч.



Броя отсъстващите - общо трима от Билбао засега след снощния им мач с два червени картона и няколко жълти. Добре, че Йоренте не е сред тях. За огромно наше съжаление, от скамейката на Реал ще отсъства Моуриньо, който е около 50% от причините да ходим до Мадрид, но какво да се прави. Като гледам как се е скрил в една кабинка на Ел Молиньон тази вечер, за следващия уикенд ще ми трябва военен инфрачервен или топлинен бинокъл, за да го зърна.

Сега със свито сърце гледам Реал и стискам палци някой друг да не получи червен картон или контузия, която да го извади от мача следв. събота. Риск за контузии има и в сряда, когато ще се играят няколко контролни мача на националните отбори, вкл. на Бразилия, Аржентина, Англия, Франция, Испания и Португалия. Както и България и Сърбия, да не забравя...

Отговори с цитат
  #2  
Стар 14-11-2010
alexteam alexteam не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: May 2008
Мнения: 428
Благодари: 20
Получил благодарност:
68 пъти в 49 поста
Сваляния: 4
Ъплоуди: 0
По подразбиране

не се притеснявай за Моуриньо,все същия си е...аз го видях на стадион Васил Левски преди няколко години ..все така елегантен...
иначе приятно изкарване и много емоции на Сантиаго Бернабеу..
Отговори с цитат
  #3  
Стар 18-11-2010
Стоян Стоян не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Мнения: 2,846
Благодари: 241
Получил благодарност:
902 пъти в 485 поста
Сваляния: 43
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Подцених интереса към мача, но се надявам да няма проблеми с билетите.

Иначе не остана...

Цитирай:
Los leones retan al Madrid en laSexta


Este sábado, a partir de las 21.20, tiene una cita con el mejor fútbol en alta definición. El Real Madrid defiende su liderato en el Santiago Bernabéu ante un Athletic que llega dispuesto a romper la imbatibilidad de los de Mourinho. Será el último choque liguero antes del gran clásico. laSexta y lasextadeportes.com te han preparado un sábado en el que podrás disfrutar del mejor fútbol que te puedas imaginar. Una jornada más, te regalamos el encuentro más interesante del fin de semana liguero que enfrentará al todopoderoso Real Madrid de Mourinho al Athletic de Joaquín Caparrós. Será el último test antes de Liga para los blancos antes de plantarse en el Nou Camp el próximo 29 de noviembre.
El Santiago Bernabéu se ha convertido en un auténtico fortín madridista esta temporada donde los blancos no conocen la derrota. Mourinho repetirá probablemente su once de gala que tan buenos resultados le está dando, a no ser que surja una baja de última hora. Las molestias de Cristiano Ronaldo tras el golpe que sufrió el miércoles frente a España con su selección no le impedirá jugar, aunque Mourinho podría darle descanso y confiar en un nuevo Benzema.
En el Athletic son conscientes de la dificultad de puntuar en el Bernabéu. Así lo ha reconocido Gabilondo, que ha dicho que "el Madrid es diferente, es más sólido y gana los partidos con solvencia. Recibe pocos goles y arriba tiene mucho potencial. Si otros años era difícil, éste es igual o más". El referente ofensivo vasco volverá a ser un Fernando Llorente que se postula como el delantero que quieren los blancos para el futuro. Será la primera vez que juegue contra el Madrid desde que se han disparado los rumores.
Si quieres saber todo lo que ocurre en el partido del sábado, sintoniza laSexta o entra en lasextadeportes.com donde podrás disfrutar del mejor fútbol en HD y comentar todo lo que quieras a través de Facebook. ¡No te lo pierdas!
Отговори с цитат
  #4  
Стар 19-11-2010
Стоян Стоян не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Мнения: 2,846
Благодари: 241
Получил благодарност:
902 пъти в 485 поста
Сваляния: 43
Ъплоуди: 0
По подразбиране



Успяхме все пак да си купим билети. Добре е да се знае следното: оторизираният сайт ServiCaixa продава по същите условия, при каквито се продават билети и на стадиона. Очаквах да изпратят билетите в ПДФ на мейла, но вместо това получих потвърждения като по-горните, срещу които, заедно с кредитната карта на плащане, ще ни дадат билетите в офисите на компанията продавач на стадиона. Много е трудно да се купят съседни места, вероятно изобщо няма такива в продажба вече. Един от нас ще е най-долу, така си избра, срещу 135 евро - за маниаци. Трима от нас ще сме на етаж 3, като гледката трябва да е прилична, поне съдейки от 3d-view то, което се показва на сайта.
Отговори с цитат
  #5  
Стар 22-11-2010
Стоян Стоян не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Мнения: 2,846
Благодари: 241
Получил благодарност:
902 пъти в 485 поста
Сваляния: 43
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Да ви представя най-новото попълнение на Реал Мадрид - моя милост...





Още снимки, както и пътепис за пътуването и посещението на мача - в близките 2-3 дни...
Отговори с цитат
  #6  
Стар 22-11-2010
Аватара на atuani
atuani atuani не е на линия
TV Мастер Джедай
 

Дата на присъединяване: Feb 2008
Местоположение: BG - RUSE , парабола 2.20 см
Мнения: 7,503
Благодари: 7,524
Получил благодарност:
6,348 пъти в 2,923 поста
Сваляния: 86
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Стоян Вижте мненията
Да ви представя най-новото попълнение на Реал Мадрид - моя милост...



Още снимки, както и пътепис за пътуването и посещението на мача - в близките 2-3 дни...
__________________
2.20 IPBOX 910 HD DGS <a href=http://www.radikal.ru target=_blank><a href=http://s018.radikal.ru/i500/1503/0c/e5b71085eee3.jpg target=_blank>http://s018.radikal.ru/i500/1503/0c/e5b71085eee3.jpg</a></a>
TV SONY XR-65A83KAEP OLED+ TV Hitachi 55 4K+VU ZERO 4K H96-Pro-Plus-S912
Отговори с цитат
  #7  
Стар 23-11-2010
Стоян Стоян не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Мнения: 2,846
Благодари: 241
Получил благодарност:
902 пъти в 485 поста
Сваляния: 43
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Само за познавачи! Къде на тази снимка е Жозе Моуриньо?!



Отговори с цитат
  #8  
Стар 24-11-2010
Джак Джак не е на линия
Мореплавател
 

Дата на присъединяване: Dec 2007
Местоположение: София
Мнения: 5,815
Благодари: 1,820
Получил благодарност:
1,999 пъти в 856 поста
Сваляния: 126
Ъплоуди: 17
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Стоян Вижте мненията
Само за познавачи! Къде на тази снимка е Жозе Моуриньо?!



Аз не мога да го видя, къде е? Дай сега пътеписа.
__________________
QUICKBUTTON Mod by Jack 1.3 & Lite (за Енигма 2 приемници)
DM800 320HDD REV:M, Triax 88 {13E, 19E, 23,5E, 28,2E, 39E}, Triax 78 {5W/4W, 1W, 5E, 7E/9E}, DiseqC EMP CENTAURI 9/1 | DiseqC Opticum 4/1, Alps, Inverto, Invacom
Отговори с цитат
  #9  
Стар 24-11-2010
Стоян Стоян не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Мнения: 2,846
Благодари: 241
Получил благодарност:
902 пъти в 485 поста
Сваляния: 43
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Да започна с това, че да се отиде на мач от лигата


на Сантяго Бернабеу е наистина много лесно,


а и не особено скъпо, особено ако са налице някои обстоятелства. Като това да имате приятел(ка) в Мадрид, при кой(а)то да отседнете за две нощувки. Казвам това, защото България Еър лети до Мадрид за уикенда в събота рано сутринта и към София в пон-ник по обяд. Това са перфектни дни за полети, защото гарантират всички часови пояси на мачове, в които играе Реал Мадрид – големите клубове в Испания не играят в понеделник вечер, като предстоящото дерби Барселона – Реал Мадрид е особено изключение. Програма на испанската примера дивисион Liga BBVA е известна и публикувана по уикенди и извънредни кръгове през седмицата до края на сезона, така че всеки може да си избере подходящ уикенд. Ранни резервации на полети означават цени около 120 евро в двете посоки, като България Еър ползва


терминал 4S на летище Барахас, за който ви уверявам, че вероятно е един от най-мащабните терминали в света,


поне аз не съм бил на по-голям, а и красив! Билетите за мачовете на Реал са скъпи за стандартите в Европа, вероятно сред най-скъпите. За мача с Атлетик клуб Билбао цените на билетите за 3-ти амфитеатър горе-долу към средната линия на терена бяха по 85 евро. А един от нас беше в непосредствена близост до терена – цена 135 евро. Така двупосочен билет за самолета и билет за мача на хубаво място са малко над 200 евро. И вижте сега колко е лесно.
Билетите за мача бяхме купили предварително през сайта ServiCaixa, който е оторизиран да продава билетите за домакинските мачове на Реал Мадрид, както и на още няколко клуба от испанската лига. Важно е да се каже, че този сайт продава билетите по същите условия, по които те се продават и на касите на стадиона. Закупените с кредитна карта билети се получават така – на стадиона има специални терминали, подобни на мини-банкомати. Плъзгане на картата, с която са закупени билетите –


и хоп, автоматът веднага отпечатва и дава билетите, закупени с картата. Не може да е по-лесно!


Излишно е да обяснявам, че няма никаква прилика между който и да е от стадионите в България и тези на големите отбори в Европа. Едва ли не за всяко място има отделен вход. Трибуните на Сантяго Бернабеу от едно ниво нагоре стават доста стръмни и има предпазни парапети. В началото на мача започна да ми става много горещо, все ми се струваше, че нещо като че ли грее. Пипнах парапетите – студени. Продължих да се чудя, докато ми ставаше все по-горещо, докато се огледах в видях, че хората са по ризи и тениски. А в Мадрид си беше студено. И аз си свалих якето. Но продължих да усещам, че все едно има печка до мен. Якето ми, докато беше в ръцете ми, продължи да се нагрява. А учудването ми стигна върха си. По едно време погледнах нагоре и не повярвах на очите си! По продължение на цялата козирка на стадиона имаше включени нагорещени до червено калорифери! На следващия ден, по време на обиколката на стадиона видях, че такива калорифери има по всички тавани, под които има трибуни. Но това не беше единственото, което се подгрява на стадиона. Подгряваха и тревата на терена с едни специални машини, както може да се види на една от снимките. Изобщо за 85 евро гледахме някои от най-скъпите футболисти, играещи на трева, която се отоплява, за да е в отлично състояние, а феновете – за да не им е студено и да ходят на мачове дори и в най-студените дни – се греят на калорифери. Никак няма да се учудя, ако през пролетно-есенните сезони имат и системи за охлаждане. Ето как хората правят всичко възможно да ни вземат парите – по най-лесния възможен начин, само да искаме да ги дадем.
И като стана пак дума за пари, да кажа и


за фен-шопа.


В него има множество официални продукти на Реал Мадрид, сред които и биберони за бебета. Аз, разбира се, си купих фланелка от този сезон за домакинските мачове. Фланелка без готово име и номер на играч е най-евтина и е 71 евро. С имената на играчите на клуба бяха около 80 евро. Аз обаче исках специална, с мое си име и номер. Т.нар. импринт на име и номер се предлага в магазина срещу 5 евро на символ. Моите 9 символа ми излязоха допълнително 45 евро, което е повече от 50% от цената на чистата фланелка. Общо 116. Но съм доволен, защото два месеца мислех какво да напиша на гърба на фланелката, което по някакъв начин да има асоциация с моето име, но да е на испански, и то от областта Мадрид.
В неделя отново отидохме на стадиона за т.нар.


Tour Bernabeu. Друг начин да ни вземат по 16 евро.


Но нали сме фенове, влязохме. За тура има утвърден маршрут, по който се движехме. Но нямаше гидове и единно темпо на придвижване. Всеки може да се движи със собствено темпо. Минахме през два музея, през трибуните стигнахме до ложите и скамейките за резерви и треньори, после минахме през съблекалнята на гостуващите отбори, залата за пресконференции и стигнахме до фен шопа.
Що се отнася до самия мач искам да потвърдя за кой ли път, че


големите отбори в Европа играят точно по този начин, по който изглеждат, когато ги гледаме по телевизията.


Бързо темпо, страхотни пасове, комбинации, финтове, какво ли не. Играчите и топката се движат по терена сякаш са на въздушни възглавници, не бягат, не тичат, те летят. Времето там минава неусетно – докато почне полувремето и вече свършва. А тук при нас – още в 7-мата минута почваме да си гледаме часовниците и да се вайкаме колко е протяжен мачът, а ако е в събота или неделя следобед директно гледаме да го използваме за приспиване.
В неделя си купих


легендарните мадридски спортни вестници Marca и AS.



В тях, сред многото снимки и илюстрации от мача, видях и снимки къде е седял Жозе Моуриньо по време на самия мач. И се усетих, че и аз имам такива кадри, та затова по-горе ви поставих тази загадка, която има верен отговор и той се вижда на снимката, с малко фантазия, разбира се.
Аз бях за пръв път в Испания и мога да кажа, че – сравнено с други градове в Европа,


не е никак скъпо.


Бутилка червено вино в ресторанта е 10-ина евро, порциите храна са по до 10-15 евро. Особено популярни са два типа заведения – едните са нещо като „закусвални” от типа на нашите Тропс-къщи, където срещу 10 евро всеки може да консумира колкото храна иска. Другият тип заведения са т.нар. тапас заведения – нещо като малки закусвални, където се предлагат „хапки”, които обилно се поливат с вино, а салфетките се хвърлят на пода, като знак колко вкусно е било. Порция хамон (сушен свински бут) за двама и бутилка червено вино са около 50 евро. С бирата нещата нещо не са много наред там. В едни малки чашки ги сервират, ще кажеш че им се свиди. Аз опитах две марки – Сан Мигел и Мау (Mahou). В заведенията малките чашки са по 2.50 евро, в магазина 330 мл. е 1 евро. Бутилка вино в магазина започва от 3.50 евро.
Транспортът също не е скъп – билет за метрото струва 1 евро. Само за по-далечните дестинации, като летището напр., общото таксуване е 2 евро. Което на фона на транспорта в Лондон от Хийтроу до центъра (32 лири в двете посоки е експрес влакът) си е направо без пари. Никак не е скъпо и на супер терминала 4S на летище Барахас. Кафе, кола или мин. вода са по 2.50 евро. Мин. вода от вендинг-машина в Мадрид е 1.50 евро.
Направихме и обиколка из старата част на града, там където отиват повечето туристи – т.нар. Sol. Пообиколихме, разгледахме, купихме сувенири и подаръци. Стигнахме и до музея Прадо, но не влязохме.
Накрая и две думи за хотела. По препоръка на туристическа агенция в София бяхме настанени в 3-звезден хотел на около 1 км. от стадиона. Цената на стая на двама за две нощувки с включена закуска беше около 130 евро. Което също е повече от задоволително за бедни фенове като нас.


Стоян Bosques, ваш кореспондент на Сантяго Бернабеу

Отговори с цитат
Следните потребители (2) благодарят на Стоян за този полезен пост
topshoker (24-11-2010), Джак (24-11-2010)
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
атлетик, билбао, мадрид, реал, следв, Събота, Тази


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Тази събота - ски спускането в Кицбюел Стоян СПОРТ 19 25-01-2022 22:02
Тази събота - ски спускането в Гармиш Стоян СПОРТ 3 13-02-2011 11:52
Барселона - Реал Мадрид, понеделник Стоян СПОРТ 47 30-11-2010 14:57
Аякс – Реал Мадрид и Интер – Твенте тази седмица по PRO.BG ТИНТИН СПОРТ 0 23-11-2010 13:46
Реал Мадрид – Милан и Манчестър Юнайтед – Бурсаспор тази седмица по PRO.BG ТИНТИН СПОРТ 0 18-10-2010 11:56


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 18:27.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.