The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > ПРИЕМНИЦИ за цифрова сателитна телевизия > NEXT

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #1  
Стар 25-06-2012
Аватара на Момчил Минков
Момчил Минков Момчил Минков не е на линия
от Шумен
 

Дата на присъединяване: Aug 2010
Местоположение: Шумен
Мнения: 1,220
Благодари: 287
Получил благодарност:
250 пъти в 202 поста
Сваляния: 99
Ъплоуди: 0
По подразбиране Проблем с насичане

От 2 седмици ползвам некст 18500 и вече 2 пъти ми се получава насичане, Сървъра от който ползвам каката е сигурен и това го потвърждава ДБ500- който работи паралелно с некста и не насича. Забелязах, че като сменя IP-адреса си от вътрешната мрежа и насичането спира, за неопределено време. Когато се е появявало насичането, съм рестартирал всичко в къщи, дори и сървъра с картата. ИП-то го сменям от статично на динамично и обратно. Фърма ми е последния който се предлага по авоматичен ъпгрейд, мисля че беше февруарски. Най-инересното е че когато започне да насича, размествам по каналите и се оказва че някъде върви нормално. Не е проблем с антената - настроена си е добре!
__________________
____|_______|_Удряй_|_______|_______|_
|_______|_______|главата|_______|______
____|_______|_______|си_тук_|_______|__

Последно редактирано от Момчил Минков : 25-06-2012 на 00:35
Отговори с цитат
  #2  
Стар 25-06-2012
Аватара на фейкър
фейкър фейкър не е на линия
опитващ чалъми
 

Дата на присъединяване: Jul 2010
Местоположение: haskovo
Мнения: 144
Благодари: 23
Получил благодарност:
27 пъти в 17 поста
Сваляния: 161
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Момчил Минков Вижте мненията
От 2 седмици ползвам некст 18500 и вече 2 пъти ми се получава насичане, Сървъра от който ползвам каката е сигурен и това го потвърждава ДБ500- който работи паралелно с некста и не насича. Забелязах, че като сменя IP-адреса си от вътрешната мрежа и насичането спира, за неопределено време. Когато се е появявало насичането, съм рестартирал всичко в къщи, дори и сървъра с картата. ИП-то го сменям от статично на динамично и обратно. Фърма ми е последния който се предлага по авоматичен ъпгрейд, мисля че беше февруарски. Най-инересното е че когато започне да насича, размествам по каналите и се оказва че някъде върви нормално. Не е проблем с антената - настроена си е добре!
последния софт е майски http://www.nextdestek.com/next18000/...D_20120518.zip Ама едва ли ще ти оправи насичането! Аз имам такъв некст и с кеф го вкарах в едно чекмедже да не събра прах.Сменяй приемника ако финансите ти позволяват
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на фейкър за този полезен пост :
  #3  
Стар 25-06-2012
Аватара на Момчил Минков
Момчил Минков Момчил Минков не е на линия
от Шумен
 

Дата на присъединяване: Aug 2010
Местоположение: Шумен
Мнения: 1,220
Благодари: 287
Получил благодарност:
250 пъти в 202 поста
Сваляния: 99
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от фейкър Вижте мненията
последния софт е майски http://www.nextdestek.com/next18000/...D_20120518.zip Ама едва ли ще ти оправи насичането! Аз имам такъв некст и с кеф го вкарах в едно чекмедже да не събра прах.Сменяй приемника ако финансите ти позволяват
10x, приемника не е мой и го ползвам временно. Като сканирах ми се появиха II-ри ранали, а също си мисля ще не показва правилно честотата на транспондера. Ситуацията е такава: слагам на единия канал (няма значение кой е) и насича, слагам на другия и работи нормално. После разцъквам по други канали и пробвам обратно, избирам другия и насича, избирам пак първия и работи нормално - няма никаква логика.

Що не мога да закача снимки?
Снимка 1 Снимка 2

И друго: как се обновява през УСБ? Слага се файла в оснофата на флаша и се включва?
__________________
____|_______|_Удряй_|_______|_______|_
|_______|_______|главата|_______|______
____|_______|_______|си_тук_|_______|__

Последно редактирано от Момчил Минков : 25-06-2012 на 11:13
Отговори с цитат
  #4  
Стар 25-06-2012
Аватара на tok82
tok82 tok82 е на линия
ЕТ
 

Дата на присъединяване: Mar 2010
Местоположение: Разград
Мнения: 695
Благодари: 140
Получил благодарност:
103 пъти в 79 поста
Сваляния: 480
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Момчил Минков Вижте мненията
От 2 седмици ползвам некст 18500 и вече 2 пъти ми се получава насичане, Сървъра от който ползвам каката е сигурен и това го потвърждава ДБ500- който работи паралелно с некста и не насича. Забелязах, че като сменя IP-адреса си от вътрешната мрежа и насичането спира, за неопределено време. Когато се е появявало насичането, съм рестартирал всичко в къщи, дори и сървъра с картата. ИП-то го сменям от статично на динамично и обратно. Фърма ми е последния който се предлага по авоматичен ъпгрейд, мисля че беше февруарски. Най-инересното е че когато започне да насича, размествам по каналите и се оказва че някъде върви нормално. Не е проблем с антената - настроена си е добре!

сменяй рутера и ще тръгне задай му да взема автоматично ip и напиши на сървъра ip то на сървара вътрешното ip
Отговори с цитат
  #5  
Стар 25-06-2012
Аватара на Момчил Минков
Момчил Минков Момчил Минков не е на линия
от Шумен
 

Дата на присъединяване: Aug 2010
Местоположение: Шумен
Мнения: 1,220
Благодари: 287
Получил благодарност:
250 пъти в 202 поста
Сваляния: 99
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от tok82 Вижте мненията
сменяй рутера и ще тръгне задай му да взема автоматично ip и напиши на сървъра ip то на сървара вътрешното ip
Рутера не ми е правил проблем до сега а е и ZyXEL, уж по-марково, но защо Дрийма работи без откат. Дали в новия фърм са оправили да показва като хората транспондера?
__________________
____|_______|_Удряй_|_______|_______|_
|_______|_______|главата|_______|______
____|_______|_______|си_тук_|_______|__
Отговори с цитат
  #6  
Стар 25-06-2012
Аватара на tok82
tok82 tok82 е на линия
ЕТ
 

Дата на присъединяване: Mar 2010
Местоположение: Разград
Мнения: 695
Благодари: 140
Получил благодарност:
103 пъти в 79 поста
Сваляния: 480
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Момчил Минков Вижте мненията
Рутера не ми е правил проблем до сега а е и ZyXEL, уж по-марково, но защо Дрийма работи без откат. Дали в новия фърм са оправили да показва като хората транспондера?
от рутера е не му харесва тури му един 5V рутер гаранция ще трагне D-link са такива
Отговори с цитат
  #7  
Стар 25-06-2012
Аватара на фейкър
фейкър фейкър не е на линия
опитващ чалъми
 

Дата на присъединяване: Jul 2010
Местоположение: haskovo
Мнения: 144
Благодари: 23
Получил благодарност:
27 пъти в 17 поста
Сваляния: 161
Ъплоуди: 0
По подразбиране

като вкараш кабела светват ли диодите на ланката(приемника) зелен, жълт или и двата? и гледай като рестартираш дали мигат?
__________________
GM spark reloaded,next 18500hd,atlas asr5000,2 H-H strong,2 dish 120sm offset,1.50m russian parabola, my favorite sat:13e,19e,23.5e,36e,39e
Отговори с цитат
  #8  
Стар 25-06-2012
Аватара на Момчил Минков
Момчил Минков Момчил Минков не е на линия
от Шумен
 

Дата на присъединяване: Aug 2010
Местоположение: Шумен
Мнения: 1,220
Благодари: 287
Получил благодарност:
250 пъти в 202 поста
Сваляния: 99
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от фейкър Вижте мненията
като вкараш кабела светват ли диодите на ланката(приемника) зелен, жълт или и двата? и гледай като рестартираш дали мигат?
Всичко си е наред, мога да кажа, че разбирам от мрежи. Казвам, че за 2 седмици ми се е получило 2 пъти, и на външен вид нищо не е притеснително, Приемника се пингва от стац. PC! На някои канали си върви нормално (дублираните - на единия върви, на другия НЕ.) Като направя Logoff/Login, и текущия канал тръгва, но като разцъкам, и пак почва. Довечера като се прибера ще видя дали се е оправило, всичо съм изклиучил!
__________________
____|_______|_Удряй_|_______|_______|_
|_______|_______|главата|_______|______
____|_______|_______|си_тук_|_______|__
Отговори с цитат
  #9  
Стар 25-06-2012
Аватара на dodo_pv
dodo_pv dodo_pv не е на линия
No Brain, No Pain
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 2,419
Благодари: 850
Получил благодарност:
852 пъти в 548 поста
Сваляния: 69
Ъплоуди: 1
Talking

Цитирай:
Първоначално написано от Момчил Минков Вижте мненията
Рутера не ми е правил проблем до сега а е и ZyXEL, уж по-марково, но защо Дрийма работи без откат...
Дриймът си работи с откат, като на автомат калашников, освен ако твоя случайно не е от реактивните! То това им е хубавото на дриймовете, виииинаги работят , за ядове на завистниците
__________________
ЕКЗОРСИСТ
Отговори с цитат
  #10  
Стар 25-06-2012
Аватара на Момчил Минков
Момчил Минков Момчил Минков не е на линия
от Шумен
 

Дата на присъединяване: Aug 2010
Местоположение: Шумен
Мнения: 1,220
Благодари: 287
Получил благодарност:
250 пъти в 202 поста
Сваляния: 99
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Пробвах и с друг рутер и с друг доставчик на нет- проблема си остана. Ъпгрейднас с новия фърм и всичко си дойде на мястото. Съжалявам, че предварително не пробвах със заводски настройки! Благодаря на всички които се отзоваха!
__________________
____|_______|_Удряй_|_______|_______|_
|_______|_______|главата|_______|______
____|_______|_______|си_тук_|_______|__
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
насичане, проблем


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
силно насичане на каналите gugutkov Кошче 1 26-03-2012 10:54
Пробелм,Проблем и пак проблем :( simbion12 Монтаж и настройка на антени 26 20-11-2009 23:36


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 01:11.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.