The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > ЕФИРНА цифрова телевизия [DVB-T] > Други приемници

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #1  
Стар 16-08-2013
Дунков Дунков не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Nov 2012
Мнения: 7
Благодари: 0
Получил благодарност:
17 пъти в 5 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране Сравнение на Strong SRT8106, SRT8113 и SRT8115.

Колеги, като избирах декодер за себе си направих сравнение на описанията на няколко модела на Strong, а именно SRT8106, SRT8113 и SRT8115.
Sravnenie Strong SRT 8106 8113 8115.xls
Надявам се да ви е полза и на вас.

Последно редактирано от Дунков : 16-08-2013 на 16:20
Отговори с цитат
Следните потребители (8) благодарят на Дунков за този полезен пост
denyo (18-08-2013), miros123 (19-08-2013), pyda76 (16-08-2013), vauzunov (16-08-2013), Б.Борисов (27-08-2013), Пламен Тачев (16-08-2013), Пулс (27-08-2013), Цифрофикатор (20-08-2013)
  #2  
Стар 18-08-2013
denyo denyo не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2009
Местоположение: Девня
Мнения: 172
Благодари: 45
Получил благодарност:
44 пъти в 21 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Хубаво сравнение си направил. И аз смятах тия дни да постна нещо подобно, но само с разликите. В крайна сметка ти кой избра и защо. За мен читавия FR модулатор (SRT8106 и SRT8113) е от значение, защото съм с няколко на брой стари телевизори. И предполагам приемници ще има за 1-2, а другите ще гледат от тях. 15-ка на живо не знам дали някой е виждал в БГ. 06 спрямо 13 и 05 не чете 1251 субтитри, както и няма регулиране на размера и май така и няма да му направят фирмуерен фикс за това. RCA изходите са си предимство, понеже е по-лесно да се намери читав кабел за тях от колкото за SCART. Но пък по SCART по-новите телевизори сами се превключват на нужния режим (AV и aspect), само дето евтините кабели по 2 лева вкарват бръмчене в звука. Аз за моята 13-ска си правих сам кабел, при това еднопосочен и се получи 2 пъти по-дебел от китайските по 2 лева с опроводени всички пера. 06 си има бутончета на самия приемник, което е удобство, ако спешно искаш да смениш канала и не знаеш накъде е дистанционното. 15 като гледам, повтаря някои хубави черти на 05. Има на дистанционното удобно разположени RECORD и TIMESHIFT бутони вместо разни тъпни като "мозайка". На 13-ската за да и включиш/изключиш таймшифта, трябва да се ровиш в менюто и така като гледам, тя е единствения модел с така неудобен достъп до таймшифта. Пък ако го оставиш постоянно включен, предполагам бързо ще утрепе флашката. При 02, 05 и 06 липсва Timeshift to Record което си е екстра - ако докато гледаш нещо на таймшифт и се присетиш че си го искаш записано, просто натискаш REC и машинката минава в режим на запис (то не е чак такава философия де, просто като натиснеш STOP не изтрива записа, а го запазва - софтуерна екстра просто). Също, за разлика от другите, 13-ската няма зумер за настройване на антената. На 12-ската в упътването малко мътно е обяснен зумера, та се чудя, дали и тя не е като 13-ската в това отношение (без). Виж, за таймшифта при 12-ската са направили точно това което ми липсва при 13-ската, добавили са още една опция и така се добавя възможност, едва при натискане на пауза да започва таймшифт, без да се налага нон стоп запис по флашката. Но пък, май 13-ската е модела с най-читаво изпълнение на субтитрите при гледане на филми. Останалите пък имат удобен FILE бутон който директно отваря филмите на флашката, а не като при 13-ската да е забутано дълбоко в менюто. 05 си чете по рождение 1251 субтитри, само дето ги печати малко досадно - не цялото изречение на веднъж, а плавно буква след буква. Дано в 15-ската това да е оправено. Също, менюто на 05 (надявам се и на 15) ми се видя по-удобно от на 13. Също бутоните за превъртане на 13-ската са някак неестествено изселении на другия край на дистанционното но пък има бутони с програмиращо се време за прескачане, каквито не видях при 05 и ко. Като си в меню, няма с какво да регулираш звука при 13. Имах възможност да разцъкам набързо едно 05 наскоро но и преди да го видя, пак ми се набиха на очи тия неща при 13-ската. Ама с тия буква по буква излизащи субтитри 05 ми уби ентусиазма да го купя. На 12 и 15 само съм им чел упътванията. 12 ми изглежда като наследник на 13, но без модулатор и с подобрен софтуер.Като заключение, който държи на модулатор, май 06 е по-добрия избор. Който обича да гледа филми, ПРЕДПОЛАГАМ в 12 и 15 са запазили постиженията си от 13 по отношение на субтитрите, но имат директен бутон за викане на плеъра какъвто 13 няма. Ще трябва да се отиде с филм на флашка при покупката им.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на denyo за този полезен пост :
Пулс (27-08-2013)
  #3  
Стар 19-08-2013
Цифрофикатор Цифрофикатор не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Apr 2013
Мнения: 156
Благодари: 4
Получил благодарност:
14 пъти в 12 поста
Сваляния: 3
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Благодаря за сравнението.
Хванах да добавя едно-две неща, но се поувлякох и го прекроих.
Мислех да махна някои неща от рода на Отлично качество и звук, удобно меню, супер- дупер дизайн, и т.н., но ги оставих... засега.
Добавих и един модел X-tremer.
На 8113 писах, че не поддържа отместване, няма какво да лъжем хората, достатъчно е, че ръководството ги лъжат.
С новия софтуер дали има кирилски телетекст на 8113??


Заповядайте.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 19-08-2013
Миро-Миро Миро-Миро не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2013
Мнения: 141
Благодари: 8
Получил благодарност:
26 пъти в 18 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Не казваш кой модел си избрал за себе си, иначе табличката е ок. Защо обръщате толкова голямо внимание как работи приемника с флашка, не разбирам. В крайна сметка е за гледане на телевизия на първо място, а после - за плейване на филми и музика по желание.

Последно редактирано от Миро-Миро : 19-08-2013 на 20:57
Отговори с цитат
  #5  
Стар 19-08-2013
Цифрофикатор Цифрофикатор не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Apr 2013
Мнения: 156
Благодари: 4
Получил благодарност:
14 пъти в 12 поста
Сваляния: 3
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Добавих и качество на сглобката.
Заповядайте!

Как да избера приставка- ползвал съм X-Tremer и SRT8113- хвани едната, удари другата. SRT8113 е вероятно единствената приставка под 100 лв, на която могат да се гледат филми, но отместването не работи, телетекстът и той, копчета няма.
Май ектремерът е по-малко гаден, че поне е окопчен.
Както е тръгнало, изборът се оказва НЕО, че поне е най-евтин.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 19-08-2013
Аватара на dyldiq67
dyldiq67 dyldiq67 не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Jan 2010
Местоположение: Севлиево
Мнения: 142
Благодари: 253
Получил благодарност:
22 пъти в 17 поста
Сваляния: 20
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Някой от тези модели имали в менюто опция влючено изключено захранване за антена.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 19-08-2013
Миро-Миро Миро-Миро не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2013
Мнения: 141
Благодари: 8
Получил благодарност:
26 пъти в 18 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Всички имат тази опция за активната антена. По принцип да се взема декодер с пасивна антена е тъпо и не знам изобщо защо произвеждат такива устройства.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Миро-Миро за този полезен пост :
dyldiq67 (20-08-2013)
  #8  
Стар 20-08-2013
denyo denyo не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2009
Местоположение: Девня
Мнения: 172
Благодари: 45
Получил благодарност:
44 пъти в 21 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Цифрофикатор Вижте мненията
На 8113 писах, че не поддържа отместване, няма какво да лъжем хората, достатъчно е, че ръководството ги лъжат.
С новия софтуер дали има кирилски телетекст на 8113??
Аз пък вече писах, че с фирмуера с който дойде малко съм го гледал, но с най-новия си има таймшифт, макар и малко недомислен. Дълбоко в менюто има забутана опция за включване и изключване. Ако е включена опцията, приемника нон стоп записва по флашката и по всяко време можеш да си връщаш назад (до момента в който си превключвал последно канала). Което, както писах, мисля че бързо ще прегори флашока... и т.н. Ма ми е странно, що ли се налага да се повтарям, след като по-горе съм го писал? С кой фирмуер си? За телетекста нищо не мога да кажа, понеже тука си немаме таквази екстра все още. Аз по някакво съвпадение също като теб съм с X-Tremer и SRT8113. Първия ме дразни че забива и самоволно си изключва захранването на антената (търся в момента логично обяснение кога и защо). Но пък има малко по-щадящ подход към флашката при таймшифт. Също и бутоните му за превъртане са на по-удобно място. И EPG-то му е по-приятно от на 8113. Само да не зависваше така пущината... мислех че е от топлото, но уви, и на хладно пак забива.

Цитирай:
Първоначално написано от Миро-Миро Вижте мненията
Защо обръщате толкова голямо внимание как работи приемника с флашка, не разбирам.
Може би, защото всички се справят прилично с гледането на телевизия и по-съществените разлики са при работата с флашка.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на denyo за този полезен пост :
Пулс (27-08-2013)
  #9  
Стар 20-08-2013
Аватара на gentu
gentu gentu е на линия
Старото (куче)!!!
 

Дата на присъединяване: Aug 2007
Местоположение: София
Мнения: 5,738
Благодари: 1,370
Получил благодарност:
2,166 пъти в 1,223 поста
Сваляния: 183
Ъплоуди: 10
По подразбиране

Някой може ли да каже каква е разликата в нивото на сигнала , когато се изключи +5В към активната антена?(говорим за пръчките дето идват с 13-ката)
__________________
-"Знанието е сила"
Всеки може да опикае стените. - Бъди мъж! - осери тавана!
Отговори с цитат
  #10  
Стар 20-08-2013
Цифрофикатор Цифрофикатор не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Apr 2013
Мнения: 156
Благодари: 4
Получил благодарност:
14 пъти в 12 поста
Сваляния: 3
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от dyldiq67 Вижте мненията
Някой от тези модели имали в менюто опция влючено изключено захранване за антена.
В таблицата си пише, че изкарват захранване за активна антена.
Нищо не би ме учудило, но няма ка да не е предвидено изключване на захранването. При включено захранване и обикновена антена Екстремерът вади съобщение "Претоварване на антенния изход" или нещо такова (защото на практика го окъсяваш), а като го свържа към китайска антена от въртящите не щеше да се включи, трябваше да се вади от контакта и т.н.

Цитирай:
Първоначално написано от Миро-Миро Вижте мненията
По принцип да се взема декодер с пасивна антена е тъпо и не знам изобщо защо произвеждат такива устройства.
Не съм попадал на такова устройство, макар че според разположението може и с кламер да хванеш хубав образ. От друга страна, у дома със стайна антена, захранвана от приставката не става.

Цитирай:
Първоначално написано от gentu Вижте мненията
Някой може ли да каже каква е разликата в нивото на сигнала , когато се изключи +5В към активната антена?(говорим за пръчките дето идват с 13-ката)
Разликата е голяма, но ако получаваш добър сигнал, може и да не я усетиш.
Антенката на SRT8113 е доста прилична. Аз съм с турска външна антена с усилвател и не приемам твърде добре. Вътрешната антенка се справя дори по-добре от външната... докато не пусна алуминиевите щори.

Цитирай:
Първоначално написано от denyo Вижте мненията
Аз пък вече писах, че с фирмуера с който дойде малко съм го гледал, но с най-новия си има таймшифт, макар и малко недомислен...
Както го обясняваш, да си кажем направо- има отместване, но все едно, че го няма. Какво ще стане, като се запълни паметта?

Цитирай:
Първоначално написано от denyo Вижте мненията
С кой фирмуер си?
Със стария, приставката не е при мен, поради което не мога да го обновя, а и да го направя, там също не се излъчва телетекст, че да го пробвам.

Цитирай:
Първоначално написано от denyo Вижте мненията
X-Tremer...ме дразни че забива и самоволно си изключва захранването на антената
Аз съм с друг модел X-Tremer. Нямам ядове с него. Бях го пускал с активната антена на Стронга, не помня да е забивал.
При мен и надписите излизат на повече от два реда, не както при теб.

Цитирай:
Първоначално написано от denyo Вижте мненията
И EPG-то му е по-приятно от на 8113.
Напълно съм съгласен.

Последно редактирано от Цифрофикатор : 20-08-2013 на 09:25
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Цифрофикатор за този полезен пост :
Пулс (27-08-2013)
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
srt8106, srt8113, srt8115, strong, на, Сравнение


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Сравнение на антени direktor САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 28 12-08-2012 17:43
Сравнение ivan_sv DREAMBOX 5 10-06-2010 17:49
Сравнение на тунери на различни приемници dzumba DREAMBOX 2 18-04-2009 00:40


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 00:48.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.