The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Сателитни новини, интересни предавания (EPG), полезни сайтове > EPG - TV ПРОГРАМИТЕ - Какво, Къде и Кога може да се гледа > ДРУГИ

Notices

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #1  
Стар 20-07-2010
Аватара на ТИНТИН
ТИНТИН ТИНТИН не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Mar 2009
Мнения: 4,148
Благодари: 362
Получил благодарност:
2,431 пъти в 1,521 поста
Сваляния: 71
Ъплоуди: 0
По подразбиране “Код: криминално” – в затворите се друсат и има СПИН

Българските затвори са на прага на СПИН-епидемия, установи проверка на „КОД: КРИМИНАЛНО” Петър Василев, директор на главна дирекция „Изпълнение на наказанията”:„Разрешаването на спринцовки и доставката на презервативи в затворите е акт на капитулация”
„Аз смятам, че в българските затвори СПИН-ът е в граници, които не са по-високи, отколкото в която и да е европейска държава”, заяви снощи в предаването „КОД: КРИМИНАЛНО” директорът на българските затвори ген. Петър Василев.
„Официалната статистика за носителите на ХИВ-инфекцията в България е 1160 човека. Аз съм чувал,че реалната цифра била 4-6 хиляди. Кой може да ме убеди, че са толкова? СПИН-ът не е създаден в затвора. Лошото е, че има основание да се твърди, че в затвора се създават условия за увеличаване на вирусоносителите”, призна Петър Василев. В предаването, съвместна продукция на bTV и PRO.BG, стана ясно, че в затвора в Пазарджик 17 души са носители на ХИВ-вируса, а в Софийския затвор официално серопозитивните са 8.
Според него е нормално да не се разрешава на затворниците да ползват спринцовки за лична употреба. „Ако трябва да разрешим на затворниците да разполагат със спринцовки, това е горе-долу като да разрешим на гражданите да крадат, за да намалее престъпността”, обясни още той.
В същото време Василев призна, че процентът на наркозависимите в затворите у нас е твърде голям. „Той в последните 3-4 години почти се утрои”, допълни директорът на българските затвори.
„Те влизат наркозависими и, за съжаление, една малка част от тях ние успяваме да отклоним”, коментира Василев.
По думите му наркотиците в затворите се внасят от близките на излежаващите присъди.
„За съжаление имаме сигнали, че и надзирателите посредничат”, призна Петър Василев и допълни: „Тези, които ги хващаме, много бързо се разделяме с тях.”
Василев каза, че дрогата най-често се пренася през колетни пратки. „Ние забранихме колетните пратки да бъдат изпращани по пощата, разрешаваме да се предават само по време на свиждане, защото, когато намерим дрога в колетна пратка, която е изпратена по пощата, или подателят е фиктивен, или адресът изобщо не съществува. И всеки опит да стигнем до реалния източник, който е сложил дрогата в колетната пратка, остава напразен”, заяви директорът на българските затвори.
Пред „КОД: КРИМИНАЛНО” Петър Василев беше категоричен, че в затворите няма специални цехове за пакетиране на наркотици. „Извън затворите е възможно. Ние констатираме дрога във фабрични консерви, компоти, даже и в пасти за зъби.”
Петър Василев заяви още, че няма данни какво е количеството дрога, установено в затворите през тази година. „Но случаите са стотици, да не кажа хиляди. Увеличават се за съжаление. Аз смятам, че човек, който гарантира и един коридор, чист от дрога, той заслужава Нобелова награда. Посочете ми едно място по света, където този проблем е решен, за да го приложа и в България.”
Директорът на затворите у нас припомни, че те не разполагат с техника, с която да предотвратяват преноса на дрога.
Относно презервативите в затворите, ген. Василев заяви, че такива се раздават на затворниците от неправителствени организации.
„Ще ви помоля, обаче, да убедим българските граждани, че сега – в условията на криза, трябва да купуваме спринцовки и презервативи на затворниците. За мен разрешаването на спринцовки и доставката на презервативи в затворите е акт на капитулация”, заяви Василев.
Той обаче призна, че тази практика съществува в някои европейски държави. „Аз смятам, че България има по-цивилизовано отношение към този въпрос като ги оставя сами да си мислят какви действия да предприемат и какви последици да понесат.”
Директорът на българските затвори призна, че условията в тях са много лоши. „ Вие как мислите, че можем да предотвратим една хомосексуална връзка, когато в едно помещение са 10, 15, 20 и повече хора?”
Петър Василев заяви, че един затвор за 1000 души струва 50 млн. евро и допълни, че за да се осигурят поне по 4 кв. м. пространство на затворник, каквото е европейското изискване, са необходими поне 2 затвора.
„Имам пълното разбиране на Министерство на правосъдието, но затвор се строи с пари, не с разбиране. Аз не съм като тия в подлезите да подложа шапка и да чакам някой да пусне”.
Относно преносът на мобилни телефони в затворите директорът им заяви, че това е въпрос на държавна политика. „В България в театрите има възможност и пари да се изключи мобилната връзка, а в затворите не може да се изключи покритието. Ние не можем да се справим с телефоните, защото една СИМ-карта влиза в зъбите, влиза под фибата на любимата, дошла на свиждане.”
Епизодите на предаването може да гледате и в интернет наживо всяка вечер от 22:45 на http://probg.bg/live и по всяко време на
http://probg.bg/shou/kod_kriminalno/
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
друсат, затворите, има, криминално”, се, СПИН, “Код


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
“Отечествен фронт” разобличава врачка, която уж лекува от СПИН ТИНТИН ДРУГИ 0 17-09-2009 19:16


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 01:52.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.