The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Българските оператори и програми на Български > ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят

ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят
Горещ телефон: 0800 13 800, Спътник Hellas SAT 2 (39E)
Списък с честоти и параметри на програмите от пакета на Булсатком

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #11  
Стар 26-06-2014
красибел красибел не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Мнения: 190
Благодари: 549
Получил благодарност:
87 пъти в 51 поста
Сваляния: 6
Ъплоуди: 0
По подразбиране

За последно по тази тема.
Докато тия дни ровех по приемника, се изгорих на един SMD резистор, там, където по снимките на колеги показват овъгления текстолит. Тогава се сетих за една стара тема, която бях повдигнал във форума на Булсат, но естествено отдавна я няма. Става въпрос за следното /по памет казвам данните за консумацията, навремето ги мерих, ако някой иска може да ги актуализира/.
В работен режим приемникът /ZHD 100/ потребява около 14 W. Съответно в стендбай тази стойност е около 11 W./Не искам да коментирам такова елегантно схемно решение; в нормални, дори нискобюджетни приемници тази стойност е под 1 W/. Ако в експлоатация са 100000 такива приемници, като усреднено работят по 6 часа, а 18 часа са в режим стендбай, паразитната потребявана мощност за денонощие на 1 приемник е около 200 W, което за година е около 75 kWth, т.е. около 15 лева по текущи цени. Или с други думи, всеки от нас с такъв приемник годишно плаща по една месечна такса на пакет Премиум за тоя дето клати гората, или по добре казано поради пълното безхаберие и некомпетентност на мениджърския и техническия екипи на Булсатком. Ако се продължи със сметките - 75 kWth х 100000 приемника = 7500000 kWth. А ако приемниците не са 100000 ами 300000 ? Не знам как е решено захранването на моделите 200 и 210, но ако и там е такова положението, нещата са трагични. Излиза, че 6 блок на атома в Козлодуй работи почти 1 денонощие само да покрие паразитната консумация на недоразуменията ZHD 100.
Абсолютно излишно е да задавам риторични въпроси как са допуснати в експлоатация такива енергоемки изделия, къде дремят разните контролни държавни органи - КЗП, ДКЕВР, комисията по енергетика в НС. Само за сведение - от години в България официално не се внасят и произвеждат битови домакински електроуреди с клас на енергийна ефективност по малък от А, и ако при проверки се констатират такива гориш със солени глоби. И пак за информация - разликата между клас А и клас B на един хладилник среден размер около 200 литра е около 60-70 kWth на година. Говорим за работещо изделие, хладилник. А може би е необходимо да се сезират тези органи и инстанции, след като не се самосезират. Така или ще се оправят нещата и сателитният оператор ще подобри качеството на услугите си, или ще фалира, което може би е за предпочитане пред безкрайните проблеми, които създава.Но пък алтернативата е вивацом на Цветан Василев, който сигурно и него ще го фалират, така, че шах и мат. Просто България.
Отговори с цитат
Следните потребители (4) благодарят на красибел за този полезен пост
ivan02121983 (26-06-2014), jassen (26-06-2014), Пламен Тачев (26-06-2014), Стефо (26-06-2014)
  #12  
Стар 26-06-2014
CITRON CITRON не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jun 2009
Местоположение: Sofia
Мнения: 1,025
Благодари: 102
Получил благодарност:
275 пъти в 224 поста
Сваляния: 176
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от красибел Вижте мненията
За последно по тази тема.
Докато тия дни ровех по приемника, се изгорих на един SMD резистор, там, където по снимките на колеги показват овъгления текстолит. Тогава се сетих за една стара тема, която бях повдигнал във форума на Булсат, но естествено отдавна я няма. Става въпрос за следното /по памет казвам данните за консумацията, навремето ги мерих, ако някой иска може да ги актуализира/.
В работен режим приемникът /ZHD 100/ потребява около 14 W. Съответно в стендбай тази стойност е около 11 W./Не искам да коментирам такова елегантно схемно решение; в нормални, дори нискобюджетни приемници тази стойност е под 1 W/. Ако в експлоатация са 100000 такива приемници, като усреднено работят по 6 часа, а 18 часа са в режим стендбай, паразитната потребявана мощност за денонощие на 1 приемник е около 200 W, което за година е около 75 kWth, т.е. около 15 лева по текущи цени. Или с други думи, всеки от нас с такъв приемник годишно плаща по една месечна такса на пакет Премиум за тоя дето клати гората, или по добре казано поради пълното безхаберие и некомпетентност на мениджърския и техническия екипи на Булсатком. Ако се продължи със сметките - 75 kWth х 100000 приемника = 7500000 kWth. А ако приемниците не са 100000 ами 300000 ? Не знам как е решено захранването на моделите 200 и 210, но ако и там е такова положението, нещата са трагични. Излиза, че 6 блок на атома в Козлодуй работи почти 1 денонощие само да покрие паразитната консумация на недоразуменията ZHD 100.
Абсолютно излишно е да задавам риторични въпроси как са допуснати в експлоатация такива енергоемки изделия, къде дремят разните контролни държавни органи - КЗП, ДКЕВР, комисията по енергетика в НС. Само за сведение - от години в България официално не се внасят и произвеждат битови домакински електроуреди с клас на енергийна ефективност по малък от А, и ако при проверки се констатират такива гориш със солени глоби. И пак за информация - разликата между клас А и клас B на един хладилник среден размер около 200 литра е около 60-70 kWth на година. Говорим за работещо изделие, хладилник. А може би е необходимо да се сезират тези органи и инстанции, след като не се самосезират. Така или ще се оправят нещата и сателитният оператор ще подобри качеството на услугите си, или ще фалира, което може би е за предпочитане пред безкрайните проблеми, които създава.Но пък алтернативата е вивацом на Цветан Василев, който сигурно и него ще го фалират, така, че шах и мат. Просто България.
Zhd100 e най-хубавият им приемник HD1080p. Как ги измери тези Ватове!?
ZHD 200 е HD1080i работещ консумира 2,76 W до 3,00W. при 230в. и 2,53 W при стенбай. Приемника работи, независимо, че няма картина.
Отговори с цитат
  #13  
Стар 27-06-2014
preslav preslav не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Nov 2009
Мнения: 1,479
Благодари: 168
Получил благодарност:
420 пъти в 273 поста
Сваляния: 271
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от красибел Вижте мненията
Здравейте, колеги,
Имам следния проблем. С посочения приемник съм по вече от три години и не ми е правил проблем. Включил съм през дисек 4 антени, съответно е настроен приемникът и доскоро гледаше без проблеми. От няколко месеца започна да изписва няма сигнал и другите простотии на другите три антени /не и за Булсатя, който съм забучил на вход 1/. Работи-забива, след 10-15 секунди пак тръгва. реших, че е заминал дайсека-някакъв Strong и си поръчах от форума - сатшопа друг най обикновен. Сложих го - същата работа. Отворих приемника и му замерих напреженията - в норма, колкото трябва да бъдат. Профилактично му смених по вечето електролити, да не внасят смущения - същата работа; дори погледнах през осцилоскоп напреженията - ами добре са, стабилизирани, пулсациите са някакви миливолти. Реших, че сигурно се е претоплил - взех един вентилатор за захранване, 12 V, успях да го напъхам в кутията /с отделно захранване, да не вземе да товари основното захранване/. Ефектът - по същността на въпроса - никакъв, иначе вечер от вентилатора се лъчи едно сребристо сияние, и през отворите на капака на приемника създава много хубав ореол, като във филм на ужасите или фантастика; също и общото затопляна намаля съществено, поне се разпредели равномерно.
И друго забелязах последно - номерът го прави основно на 19,2 градуса на астрата, на HD каналите; като сменя ZDF с De luxe music примерно, се оправя; и на Hot bird - а също почти не прави проблеми. Реших да прехвърля трите антени с дисека на друг приемник - имам един стар Humax 1000 - там няма никакви проблеми с гледането и превключването, но картината, за голяма моя изненада е доста по калпава от тази на захаринката, просто не е за гледане.
Единственото, което не съм правил, е да му дам фабрични настройки, но ще загубя къде 500 подредени канали, които 2 пъти съм ги гласил по цяла седмица след самоизтриването им от захаринката, и не ми се прави трети път това упражнение.
Та ако някой има идея как може да се оправи положението, да пише.
Предварително благодаря и се извинявам за дългия пост.
Колега кондензатора преди инпулсното след греца сменилиго,мисля че беше 47мф на 400в.
Отговори с цитат
  #14  
Стар 27-06-2014
Аватара на Момчил Минков
Момчил Минков Момчил Минков е на линия
от Шумен
 

Дата на присъединяване: Aug 2010
Местоположение: Шумен
Мнения: 1,220
Благодари: 287
Получил благодарност:
250 пъти в 202 поста
Сваляния: 99
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от CITRON Вижте мненията
Zhd100 e най-хубавият им приемник HD1080p. Как ги измери тези Ватове!?
ZHD 200 е HD1080i работещ консумира 2,76 W до 3,00W. при 230в. и 2,53 W при стенбай. Приемника работи, независимо, че няма картина.
Тъкмо това щях да кажа и аз, при студен старт тръгва за около 4-5 сек а при топъл, почти мигновенно. Все още по офисите някъде дават ЗХД100 (поне в Шумен) и ме е яд, че не ми се е почупил приемника и нямам да сменям...
__________________
____|_______|_Удряй_|_______|_______|_
|_______|_______|главата|_______|______
____|_______|_______|си_тук_|_______|__
Отговори с цитат
  #15  
Стар 27-01-2017
eMTech 300 eMTech 300 не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Nov 2009
Местоположение: Малта
Мнения: 582
Благодари: 319
Получил благодарност:
224 пъти в 143 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Питане за ZHD 100 Няма сигнал !!! Бях при антената сигнала е 13 дб. слизам долу няма сигнал закачам друг приемник 13 дб . сигнала е ок . помислих че е захранването нося го на моя техник той казва че по заранването всичко е добре . После му даддох фабрични и пак 2те скали са празни сякаш тунера не праща ток до ЛНБто .Закачих се на мойта антена Мойте приемници си работят а този не . Погледнах му таймера беше на 0 . Тоест няма 72 часа . Питам да пътува за БГ или има някакъв лек ?
Отговори с цитат
  #16  
Стар 27-01-2017
DIMCHO DIMCHO не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Dec 2007
Местоположение: Стара Загора
Мнения: 484
Благодари: 8
Получил благодарност:
241 пъти в 150 поста
Сваляния: 80
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Щом не е по захранването,по добре го пращай за смяна.
__________________
САТ-TV Стара Загора
0888 45 76 90 , 042 68 08 15
ICQ 52330474
Skype dimcho_64
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на DIMCHO за този полезен пост :
eMTech 300 (28-01-2017)
  #17  
Стар 02-02-2017
Аватара на Кристиян Христов
Кристиян Христов Кристиян Христов не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Dec 2013
Мнения: 22
Благодари: 1
Получил благодарност:
4 пъти в 4 поста
Сваляния: 2
Ъплоуди: 0
По подразбиране Проблем със ZH200

Здравейте, имам проблем с приемник ZH200 от няколко дни. Като го включа и ми изписва "LNB няма сигнал". Включвам друг приемник на същото място и няма проблем. Като върна този пак дава същото. Като поработи известно време тръгва, но е много дразнещо да го чакам. Някой знае ли какво мога да направя? Ако го занеса в офиса да ми го сменят трябва ли да плащам нещо?
__________________
Отговори с цитат
  #18  
Стар 02-02-2017
Аватара на Златанов
Златанов Златанов е на линия
Спец
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Мнения: 3,409
Благодари: 115
Получил благодарност:
1,361 пъти в 658 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Сменяш кондензаторите, както е описано в темата за ZHD200 или го носиш и ти дават ZHD210 с външно захранване. Аз бих си сменил кондензаторите, защото 210-ката, не ми се нрави, но е въпрос на предпочитания.
Отговори с цитат
  #19  
Стар 02-02-2017
Аватара на gogyto
gogyto gogyto е на линия
рашън 8)
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: Русе
Мнения: 3,394
Благодари: 1,615
Получил благодарност:
1,907 пъти в 1,173 поста
Сваляния: 143
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Всъщност в офисите пак имат ZHD200, моя го подмениха с такъв лятото , както и желаех да стане, че бактисах да го ремонтирам
__________________
Zgemma H9 Combo, Atemio Nemesis, Golden media 990, ZHD 200, SkySat 125 см. HH(90E-45W) + 160см. no name offset(36.0E)
Отговори с цитат
  #20  
Стар 02-02-2017
demmlik demmlik не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2011
Мнения: 584
Благодари: 1,764
Получил благодарност:
94 пъти в 71 поста
Сваляния: 136
Ъплоуди: 0
По подразбиране До тунера и болтчеточ

Слагаш 220mf/16v на UT3 на 1и2 крак.esr
__________________
Japan
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
100, zhd, проблем, със


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Проблем с Thunderbird проблем с писма за около 1месец Jovanoty Дъра-Бъра 0 28-05-2014 12:19
Пробелм,Проблем и пак проблем :( simbion12 Монтаж и настройка на антени 26 20-11-2009 23:36


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 14:07.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.