The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > КОНВЕРТОРИ

КОНВЕРТОРИ Фланцови, офсетови, c-band конвертори, пластини, облъчватели, държачи, мултифиид-рейки.

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #21  
Стар 18-01-2012
Аватара на moreg
moreg moreg е на линия
Сат фен
 

Дата на присъединяване: Sep 2008
Местоположение: София
Мнения: 1,770
Благодари: 498
Получил благодарност:
422 пъти в 285 поста
Сваляния: 102
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от galiano Вижте мненията
Точно за решера се отнася, само, че там заобикалянето с оскам тарикатлъците не минава. Дава ти определен брой ECMs за определено време, ако ги прехвърлиш, почва да те реже.
Ами тия неща, които ги пишеш може и да са така но в случая проблема немисля че е от това ако е така проблема ще го има винаги за клиентския приемник Странното е че фриизването се появява рядко и всичко си работи с часове и в един момент за около 2 до 3 минути започва, другото което искам да напиша е че фрийзва винаги на приемника сървар, на който каналите се гледат на хоп 1 и се отварят на конакс, докато на другия (приемника клиент) се отварят на хоп 3 и се отварят на крипто и там не фрийзва изобщо или ако го направи е за секунди.
Да добавя също че неползвам изобщо Оскам а гледам само с CCcam както и сървара и също с CCcam
__________________
DM 920 UHD, DM 500 HD
Отговори с цитат
  #22  
Стар 18-01-2012
themaster301 themaster301 не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Aug 2010
Местоположение: с. Борино
Мнения: 4,503
Благодари: 474
Получил благодарност:
1,006 пъти в 774 поста
Сваляния: 107
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от moreg Вижте мненията
Ми интересно в момента и двата работят на Euronews от хотбърда и няма никакви засечки и всичко работи идеално вече повече от час и канала е FTA
Искам още нещо да споделя, досега това досадно фрийзване се появява винаги на 23Е..... гледам също и 9Е платформата, където няма никакви фрийзвания на руските канали при едновременна работа и на двата приемника.
Иначе конвертора е Invakom Twin и съм го плащал преди 3 години 120 лв. и направо ще ми е мъка ако излезе че от него идва този досаден проблем, по скоро ще сложа друга антена до тая и ще я оставя да седи само към 23Е защото конвертора съм го купувал много скъпо и няма да мога да го прежаля
Ще продължа да тествам и ще пиша има ли промяна, но проблема най-вероятно ще се окаже от LNB то.
Врътни малко конвертора по остта.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на themaster301 за този полезен пост :
moreg (18-01-2012)
  #23  
Стар 18-01-2012
АА АА не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Мнения: 439
Благодари: 8
Получил благодарност:
120 пъти в 71 поста
Сваляния: 104
Ъплоуди: 0
По подразбиране

На HOTBIRD - RTR Planeta (11034V), RTL2 (11054H),
RAI Sport (11804V), QatarTV (12654H) - ако всички възможни комбинации от тези програми работят адекватно, проблема по-скоро не е в конвертора - поне така бих предположил аз.

Последно редактирано от АА : 18-01-2012 на 16:03
Отговори с цитат
  #24  
Стар 18-01-2012
Аватара на moreg
moreg moreg е на линия
Сат фен
 

Дата на присъединяване: Sep 2008
Местоположение: София
Мнения: 1,770
Благодари: 498
Получил благодарност:
422 пъти в 285 поста
Сваляния: 102
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от themaster301 Вижте мненията
Врътни малко конвертора по остта.
Завъртях го обратно на часовниковата стрелка и даже леко се повиши сигнала с половин db Има логика в това ще пробвам и комбинацията от канали, които е посочил AA
__________________
DM 920 UHD, DM 500 HD

Последно редактирано от moreg : 18-01-2012 на 16:21
Отговори с цитат
  #25  
Стар 18-01-2012
PhilipZ PhilipZ не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2008
Местоположение: София
Мнения: 527
Благодари: 115
Получил благодарност:
143 пъти в 104 поста
Сваляния: 188
Ъплоуди: 7
По подразбиране

Ако имаш съмнения в шейха, защо не погледаш малко BNT World или BNT2 - двата са свободни, което означава че там ако замръзне е от конвертор или от смущения. Не видях в пробите които си правил дали си следвал съветите които ти дадох в първия ми пост. Ограничил ли си с приорити в единия и другия приемник съответно да ползват всеки един само конакс/крипто? Може ако нямаш ограничиени и нарасне времето някой от приемниците да пробва другата кодировка и тогава съвъра да те изхвърля, въпреки че е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО да имаш два различни акаунта за двата приемника, така че да е ясно че не това причината.
Отговори с цитат
  #26  
Стар 18-01-2012
Аватара на moreg
moreg moreg е на линия
Сат фен
 

Дата на присъединяване: Sep 2008
Местоположение: София
Мнения: 1,770
Благодари: 498
Получил благодарност:
422 пъти в 285 поста
Сваляния: 102
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от АА Вижте мненията
На HOTBIRD - RTR Planeta (11034V), RTL2 (11054H),
RAI Sport (11804V), QatarTV (12654H) - ако всички възможни комбинации от тези програми работят адекватно, проблема по-скоро не е в конвертора - поне така бих предположил аз.
И на 13 Е го прави е сега тествах примерно на Qatar-Qatar на единия приемник се появяват съвсем леки пикселизации нищо фатално не е но го прави за части от секундата и изчезва не е като на 23Е да изчезне канала направо, прее определени интервали е иначе пикселизацията на тия FTA канали.
Ще взема да сваля конвертора и да го отворя и да го подсуша ако някъде е влязла влага.
__________________
DM 920 UHD, DM 500 HD
Отговори с цитат
  #27  
Стар 19-01-2012
Triax Triax не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: Варна
Мнения: 484
Благодари: 2
Получил благодарност:
98 пъти в 87 поста
Сваляния: 56
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Ако е влязла влага е за изхвърляне...електрониката е капсулована.
Продължавай да тестваш на FTA канали като изключиш всички периферии около телевизорите. С времето включвай една по една и така ще разбереш кое ти прави проблеми.
Отговори с цитат
  #28  
Стар 19-01-2012
Аватара на moreg
moreg moreg е на линия
Сат фен
 

Дата на присъединяване: Sep 2008
Местоположение: София
Мнения: 1,770
Благодари: 498
Получил благодарност:
422 пъти в 285 поста
Сваляния: 102
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Triax Вижте мненията
Ако е влязла влага е за изхвърляне...електрониката е капсулована.
Продължавай да тестваш на FTA канали като изключиш всички периферии около телевизорите. С времето включвай една по една и така ще разбереш кое ти прави проблеми.
Вече почти разгадах пъзела и разбрах какво смущава системата и за щастие проблема не е от конвертора, той си е капсулован и щеше да е голяма грешка да отварям този според мен качествен конвертор.

Работите тръгват от там, че преди 2 години бях пуснал един меден кабел между 0 та на разклонителя и F конектора на коаксиалния кабел, защото имах един досаден брум като от трансформатор в звука на дрийма http://dtv-bg.com/showthread.php?t=15913 в тази тема питат какъв е този кабел на F конектора
Та този досаден брум постепенно незнайно поради каква причина силно намаля и сега не се чува изобщо, обаче кабела който се вижда на снимката този червения си седеше и довчера и въпреки че беше изключен от 0 та на разклонителя, в който са навързани тв и приемник, седеше на около 10 см. от самия разклонител и забелязвам аз вчера, че като почне да фрийзва в момента, в който отдалеча този червен кабел на разстояние по-голямо от 40 см. от разклонителя и фриизването изчезва Та именно този кабел явно се е явявал силен проводник и е привличал паразитните токове от 0 та на разклонителя и е смущавал приемника сървар ( не съм ел техник и може и да бъркам) Откачих кабела от F конектора и го разкарах далече от приемника и фрийзовета рязко намаляха и се оправиха нещата поне от снощи няма някакви фрапантни фрийзове.
Отделно коаксиалния кабел, който ми идва от конвертора, когато го сменях беше с около 5 метра по-дълъг от необходимата ми дължина и аз си викам я да не го режа а да го намотая на кълбо и да го оставя да си седи там в близост до самия разклонител, и понеже съм го намотал на кълбо явно кабела се явява вече като бубина и тези паразитни токове от самия разклонител явно се прехвърлят към тази бубина която съм направил и смущенията отново са налице Уточнявам че коаксиалния ми кабел е от чиста мед и е силен проводник явно, когато е навит на кълбо.
Сега размотах това кълбе и го пуснах за проба размотано и смущенията напълно изчезнаха като гледам
Когато сложа фазомера на 0 та на разклонителя лампичката я гледам понякога, че светва за част от секундата, което мисля че е нормално защото така го прави и в другите контакти по апартамента.
Ми това е засега ще продължа да тествам, търсих и темата ми от преди години, където бях описал за този брум и търсих решение и ако някой я намери моля да я постне в тази защото е интересна.
__________________
DM 920 UHD, DM 500 HD
Отговори с цитат
  #29  
Стар 20-01-2012
CITRON CITRON не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jun 2009
Местоположение: Sofia
Мнения: 1,026
Благодари: 102
Получил благодарност:
275 пъти в 224 поста
Сваляния: 176
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Имаш високочестотни смущения от захранванията!!Направи допълнителни филтри по захранванията..
Включи всички приемници в един разклонител. Виж дали адаптора, на лаптопа или настолният компютър не ти вкарват брум
Отговори с цитат
  #30  
Стар 20-01-2012
Аватара на moreg
moreg moreg е на линия
Сат фен
 

Дата на присъединяване: Sep 2008
Местоположение: София
Мнения: 1,770
Благодари: 498
Получил благодарност:
422 пъти в 285 поста
Сваляния: 102
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от CITRON Вижте мненията
Имаш високочестотни смущения от захранванията!!Направи допълнителни филтри по захранванията..
Включи всички приемници в един разклонител. Виж дали адаптора, на лаптопа или настолният компютър не ти вкарват брум
Този брум изчезна напълно вече и от няколко месеца го няма и то незнайно поради каква причина
Лаптоп нямам а пък настлония компютър няма как да прави брум защото е в другата стая, двата приемника няма как да ги включа към един разклонител защото са в различни стаи, относно филтрите по захранванията те си имат филтри нали става въпрос за това удебеленото в края на кабела за захранването? Важното е че вече няма фриизове и разбрах причината от къде идват
__________________
DM 920 UHD, DM 500 HD
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
Да, идват, какво, Може, от, смущения, тия


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
какво може ХД приемника на виваком АТАНАС15 ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия 18 01-02-2012 23:48
какво може виваком тв сет топ бокс uscxeu ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия 40 25-11-2011 18:43
DB 800 HD какво искаме от него и какво той може !? koko313 DREAMBOX 21 07-06-2010 19:30
Mr. BIG идват у нас! Виж какво ще изпеят, песен по песен ТИНТИН ОБЩИ ДИСКУСИИ за цифрова телевизия 0 14-09-2009 15:48
какво може да се гледа kalata777 ECHOSMART 4 22-03-2009 15:01


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 16:34.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.