The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > IPTV (Internet Protocol Television)

IPTV (Internet Protocol Television) Интернет телевизията

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #71  
Стар 15-09-2017
братушка братушка не е на линия
?????
 

Дата на присъединяване: Feb 2016
Мнения: 828
Благодари: 13
Получил благодарност:
287 пъти в 194 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Не знам за София, но в Москва и на Брадвей се избиват за билети...
За всеки влак...
Подозирам, че 2/3 абонати на булсата и подобни дори не знаят за супервъзможности на IPTV по поръчка: гледат си по абонамента. И това скоро няма да се промени.
Отговори с цитат
  #72  
Стар 16-09-2017
Аватара на digimp
digimp digimp е на линия
Шматката
 

Дата на присъединяване: Jun 2017
Местоположение: London, UK
Мнения: 243
Благодари: 1,630
Получил благодарност:
73 пъти в 44 поста
Сваляния: 8
Ъплоуди: 0
По подразбиране

__________________

Triax88+4x Inverto, E:13-19-23-28
Отговори с цитат
  #73  
Стар 16-09-2017
Чък Норис Чък Норис не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Dec 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 11,927
Благодари: 979
Получил благодарност:
7,307 пъти в 3,548 поста
Сваляния: 89
Ъплоуди: 24
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от братушка Вижте мненията
Не знам за София, но в Москва и на Брадвей се избиват за билети...
То и за преставление на Бродуей трудно можеш да се вредиш за билети, но тези от Канзас, Видин и Сибир не ги грее много, много...


Изпратено от моят SM-N950F с помощта на Tapatalk
Отговори с цитат
  #74  
Стар 16-09-2017
братушка братушка не е на линия
?????
 

Дата на присъединяване: Feb 2016
Мнения: 828
Благодари: 13
Получил благодарност:
287 пъти в 194 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Как да ти кажа...
Не знам много за Видин и практически нищо за Канзас...
Но в Сибир театри праздни няма. Просто ми повярвай - конкретно за Сибир знам.

Но не ми се иска точно натам да отива спора. Мисълта ми беше против идеята, че телевизия е на път да умре. Няма. Мисля си, че телевизията ще бъде много по-жизнена от театрите във Видин.
IP картинките при поискване наистина са много търсени в определени кръгове хора. Но не вярвам, че всички натам ще се ориентират. Точно обратното: познавам хора, които вече се измориха да ровят в търсене на "желаното" съдържание и минават на цъкане по каналите за нещо наготово. И с напредване на възрастта такива стават все повече.
А яростна агитация за интернет по поискване остава учест на млади.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на братушка за този полезен пост :
digimp (17-09-2017)
  #75  
Стар 20-09-2017
аспух аспух не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: May 2010
Мнения: 597
Благодари: 49
Получил благодарност:
106 пъти в 70 поста
Сваляния: 14
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Вито Вижте мненията
Аз от половин година минах на IPTV платено.IP телевизия няма как да измести по качество сателитната,въпреки това IP върви пред сателитката.Гледам на Енигма и единствения минус е качеството.Намачкали са ги на разни 1280Х960 разни какива,на едни сървъри върви EPG на други не.Всеки може да опита дават безплатен тест за всички устроиства.Друго педимство е VOD и OnDemand за 20 лева на месец....
IP телевизията ако е направена читаво няма как да не измести сателитната технология. Аз съм от 2 години на Интернет телевизия и набързо забравих що е то сателит. Нещо повече - освен VOD-а, това което подават на оператора може да се пусне 1:1 към абоната. Давам ти пример: Янко Канети от Бикс ти пуска TV1 HD на 10mbits и ти го пускаш на 10mbits към клиентите, които имаш и си плащат, точка! Има някакви оператори на пазара не ги знам кои са, решили че трябва да слагат енкодери на IPTV-то.им и то едно квадратчене майката си трака да не се минем с трафика.. Виждал съм какви ли не сакатлъци, само и само да спестят ако щеш и половин ембит, но има и такива оператори, които за съжаление търсят по-добра печалба. Да не говорим че с оптика може да пуснеш добри скорости и на нета и на тв-то, но трафика на никой не прощава.

Появиха се мнения, че bTV HD бил на 15mbits. Кой го дава на толкова? Доколкото знам и 12 не стигат..
Отговори с цитат
  #76  
Стар 20-09-2017
Аватара на atuani
atuani atuani е на линия
TV Мастер Джедай
 

Дата на присъединяване: Feb 2008
Местоположение: BG - RUSE , парабола 2.20 см
Мнения: 7,503
Благодари: 7,522
Получил благодарност:
6,348 пъти в 2,923 поста
Сваляния: 86
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от sky2 Вижте мненията
Да споделя и аз ...
Получавам БТВ по иптв с битрейт, почти 15 мб, с резолюция 1080 , същата тв гледам и от сателит през булсат с доста по-скромния битрейт от едва 7 мб също на 1080. Незнайно как обаче, гледайки само екрана, без да се съобразяваме с цифрите от измерванията, картината от сателита изглежда много по-добре, по-гладка е, по-рязка и плътна
Това говори само едно !!!

Зрението ти е перфектно !
__________________
2.20 IPBOX 910 HD DGS <a href=http://www.radikal.ru target=_blank><a href=http://s018.radikal.ru/i500/1503/0c/e5b71085eee3.jpg target=_blank>http://s018.radikal.ru/i500/1503/0c/e5b71085eee3.jpg</a></a>
TV SONY XR-65A83KAEP OLED+ TV Hitachi 55 4K+VU ZERO 4K H96-Pro-Plus-S912
Отговори с цитат
  #77  
Стар 20-09-2017
Вито Вито е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2009
Местоположение: На селото с ГолеМата пАница
Мнения: 652
Благодари: 40
Получил благодарност:
973 пъти в 222 поста
Сваляния: 31
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Тук говорим за 4000 телевизии.Нали разбирате,няма как да е с качеството на сателита.2000 са с HD качество.Сървърите платените наблягат на оператори които имат канали които се гледат навсякъде по света.Останалото е пълнеж с средно качество.Всички спортни,филмови са с HD качество.Отностно Българските IP провайдери не,че има такива,нищо интересно под слънцето.BTV 15 мегабита!?Кой му пука за това.....Като ми докарат Sky Box office на 5 мегабита ще се вържа към тях които и да са.
__________________
Uclan 4K pro
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Вито за този полезен пост :
Велков (20-09-2017)
  #78  
Стар 20-09-2017
ИлиянБГ ИлиянБГ не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: May 2013
Мнения: 602
Благодари: 9
Получил благодарност:
301 пъти в 174 поста
Сваляния: 31
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Вито още ли клатите фюжъна на 720p за икономия на трафик ? За HD redy телевизор става ама ако човек си е купил FullHD или 4к телевизор не е ммного добре работата. Новите ериксони само за сателита ли ги пазите или ще се ползват и за IPTV платформата ?
Отговори с цитат
Следните потребители (2) благодарят на ИлиянБГ за този полезен пост
redstar (21-09-2017), Велков (20-09-2017)
  #79  
Стар 21-09-2017
аспух аспух не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: May 2010
Мнения: 597
Благодари: 49
Получил благодарност:
106 пъти в 70 поста
Сваляния: 14
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Вито Вижте мненията
Тук говорим за 4000 телевизии.Нали разбирате,няма как да е с качеството на сателита.2000 са с HD качество.Сървърите платените наблягат на оператори които имат канали които се гледат навсякъде по света.Останалото е пълнеж с средно качество.Всички спортни,филмови са с HD качество.Отностно Българските IP провайдери не,че има такива,нищо интересно под слънцето.BTV 15 мегабита!?Кой му пука за това.....Като ми докарат Sky Box office на 5 мегабита ще се вържа към тях които и да са.
4000 телевизии?!? За България, друга страна или целият Свят става въпрос? Попринцип ако е за целият трябва да осигуриш 4000*6mbits = 12G трънк, който не е ясно кой ще осигури до някой Pop. Отделно до този PoP трябва да имат свързаност например по Exchange някакви доставчици на Интернет, които пък трябва да осигурят скорости на абонатите си. Ако някой се издъни в цялата тази паяжина клиента почва да се ядосва, което не е добре. Да не забравяме, че глобални сървъри ще изпушат много бързо, затова се правят локални IPTV сървъри да побират капацитета и да не запушват трънковете. Общо взето трябва да се разсъждава в посока или ставаш Интернет доставчик за някой град на Интернет, Интернет и телевизия и толкоз. Пак обяснявам, на IPTV-то ако му набиеш енкодери го правиш куцо и сакато, защото намаляш битрейта, а оттам и качеството пада. Ако се прави IPTV-то го правиш каквото идва от студиото на телевизията и това пускаш на абонатите. При сателита като почне някакъв дъжд силен квадратчи, спира накъсва., CC грешки идват и т.н. Да не говорим че като навали сняг трябва да излизаш и да чистиш. При IPTV-то изпълнено с оптика просто имаш 24/7 услуга, освен ако някой багер не прегази нещо, но в повечето случаи се прерутира трафика по бек-ъп трасе и евентуално ако стане нещо локално в мрежата на локалният доставчик, сиреч ISP, от Поп-а му до абоната на някоя улица в града или селото тогава може да спре телевизията и нета. Сещам се и за пролетните и есенните интерференции, траещи по няколко дни всеки по няколко минути, които абонатите на сателитната услуга също усещат като деградация на услугата.

Иначе беше ми се мяркал един приемник на SKY хибрид сателит и порт за Интернет. Имаше доста набити канали в Channel List-а включително и Индийски боклуци за пълнежи.
Отговори с цитат
  #80  
Стар 21-09-2017
Чък Норис Чък Норис не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Dec 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 11,927
Благодари: 979
Получил благодарност:
7,307 пъти в 3,548 поста
Сваляния: 89
Ъплоуди: 24
По подразбиране

Ей сега се върни няколко мнения назад и сам си отговори за какво са енкодерите
Баси дървения философ си, честно. Защо реши, че цялото оборудване трябва да е на едно място? Имаш един CMS и колкото искаш лоудбалансери, стриймъри и рестриймъри по всички села и паланки, където има интернет.

Изпратено от моят SM-N950F с помощта на Tapatalk
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
iptv, sat, tv


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Iptv мемолии Кошче 4 06-07-2016 14:17
IPTV BG ibram IPTV (Internet Protocol Television) 0 11-05-2016 05:29
IPTV на LG web os ? pe6o1975 ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D 3 19-09-2015 20:58
IPTV STB мнн ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия 11 21-08-2013 16:51
IPTV ТВ маняк КАБЕЛНА цифрова телевизия [DVB-C] 3 25-07-2013 22:51


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 11:53.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.