The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДЪРА-БЪРА > Дъра-Бъра

Дъра-Бъра Тук се обсъжда всичко което не е свързано с цифровата телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #1  
Стар 27-10-2010
Аватара на hajduk
hajduk hajduk не е на линия
Форумец с мегер
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Местоположение: Варна
Мнения: 869
Благодари: 1,812
Получил благодарност:
345 пъти в 184 поста
Сваляния: 111
Ъплоуди: 4
По подразбиране ВИВАКОМ - Последна гавра!

Такаааа, смятах да озаглавя темата "Поредна гавра" ... но като размислих, реших, че за мен е последна ... Вероятно темата на мнозина им е до болка известна ... и многократно разисквана ... но, нека споделя и моя опит ... пък може на някой да му е полезно.

И така, след 6-7 години (от самото начало на ADSL във Варна) абонат на ADSL на БТК, миналата година, след редица случаи на силно влошено качество на услугата реших да ги информирам за намерението си да се разделим ... очевидно не съм избрал най-подходящия момент - 28.12.2009 - когато отидох в техен бизнес център да си платя месечната сметка ... оказа се, че съм изтървал срока с един месец - на 26.11.2009 ми е изтекъл поредния едногодишен договор и същия автоматично се е подновил за поредния период от 1 година ... Жената зад щанда с ехидна усмивка ми заяви, че е трябвало 1 месец преди изтичане на договора да заявя прекратяването ... и нервно почука със зле поддържан маникюр върху бюрото си ... каза още, че това било според общите условия за предоставяне на услугата ...
Добре, рекох си, бърза работа нямам, ще изчакам още 11 месеца за прекратяването ... но за да не забравя отново кога е крайния срок - ще подам заявлението за прекратяване сега ... Но това е 11 месеца предварително възкликна очилатата блондинка ... Да, казвам, така е , но по отношение на такъв срок (11 месеца предварително) няма нищо специално, упоменато в общите условия, нали!
Тя се съгласи с крива усмивка и половин уста ... и прие заявлението, на което събственоръчно записа 26.11.2010 ...

Жена ми е в отпуска от днес няколко дни ... и когато се прибирам от работа ми казва, че около 16:00 интернета е спрял ... ,а около 17:30 са се обаждали от Виваком на стационарния телефон, търсили са ме по име (като титуляр на абонамента) с цел да ми предлагат някакви услуги ... Странно съвпадение ... когато се прибрах интернет още нямаше ... обаждам се на 123 и съответните добавки от "менюто" на Виваком ... заявяват ми, че проблема е във Варна и е масов (не е само при мен) и ще бъде оправен след 1 час, като аз да имам готовност да изключа модема след около час за 20 секунди ... бла,бла,бла и прочие глупости на БТК ... Абе викам им, проблема че е масов знам, ама не знаех, че само във Варна ... както и да е, след още 2-3 обаждания около 2 часа по-късно се оказа, че услугата ми е прекратена ... е, на 27.10.2010 ... но пък да съм отидел утре в бизнес центъра и да се оплача ... боже, божеее ... колко мъка има по белия свят ... както е казал Моканина ...

Такаааа, не че жаля за скапаната им услуга ... имам алтернатива - очевидно ... но защо ще ме цакат с топла бира бе ... хм, това беше от друг филм - защо ще ме цакат един месец предварително ...

Това ме присеща за една случка ... преди около 22-23 години един приятел се сваляше с една доста атрактивна блондинка в Бургас, за която се говореше, че била и щедра ... след няколко дни сред бургаските колеги в ТУ-Варна, по повод увлечението на този наш приятел се разказваше следната пикантна история за въпросната блондинка ... Майка й я пратила до съседния вход (някъде в Славейков живееха) до някакъв Тексимаджия (в Бургас на ТИР шофьорите викаха Тексимаджии) ... да вземела някакъв Некерман ... оня като я видял каква е засукана - и от врата за краката ... после и дал Некермана ... онази се прибрала, и на въпроса на майка й - Защо се забави толкова? ... - Ами мамо, той ме изнасили! .... Въъъъй - ревнала мамчето - тъй ли, тогава няма да му върнем Некермана ...

Сега дилемата е дали да се заяждам с тези кретени и да стопирам всякакви бъдещи плащания към тях (Некермана), да ходя да се жалвам и да правя скандали ... или да плащам и да се мащам окончателно от техните "услуги" (телефона остана - не, че много ми е притрябвал ... но стар навик ... пък и по-възрастни роднини го знаят и ползват).

P.S. Същата тема съм публикувал в още някой друг форум ... в който чета и пиша ... тъй, де ... нека се популяризират напредничавите и модерни способи на ВИВАКОМ ...
__________________
We are all born mad. Some remain so.
I'm selfish & get on well only with alike.
Липсата на достъп до истински оръжия води до ненужна грубост!
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на hajduk за този полезен пост :
Джак (27-10-2010)
  #2  
Стар 27-10-2010
Аватара на ppankov
ppankov ppankov не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Jul 2010
Мнения: 23
Благодари: 14
Получил благодарност:
10 пъти в 3 поста
Сваляния: 61
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Какво да ти кажа и при мен горе-долу същата ситуация....
Пуснах на баща ми на стацианарния му телефон ADSL, баща ми си платил и спрял телефона без да знам (негова си работа) но никой нищичко не му споменал за ADSL-a, след два месеца като нададоха вой тия хиени - спукаха ми телефона от предупреждения и заплаха а отгоре на всичко, месеците през които не съм им ползвал пикливия нет ми искат цялата такса...След известно време се раззвъняха от някаква компания за събиране на средства и лоши кредити-направо ми се при*ра от яд...
Останах още около 20 кинта да им платя и ще спра и телефона си към тях и повече - интернет, телефон, телевизия както и брошурка няма да взема, и само ще ги плюя.
Нито са единствените нито са най добрите.
Камо ли пък 4G или DVB-H ot VIVACOM
No Fucking Way !!!
__________________
3 паници Булсатком, 1 паница Dreambox 500 S
Отговори с цитат
Стар 28-10-2010
Цец0
Това съобщение е изтрито от Цец0.
  #3  
Стар 28-10-2010
Аватара на kanzas
kanzas kanzas не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Мнения: 164
Благодари: 66
Получил благодарност:
23 пъти в 14 поста
Сваляния: 117
Ъплоуди: 0
По подразбиране

газ до дупка......аз онзи ден звънях 3 пъти до българския спортен тотализатор...заради... петте стотинки които искат да се плаща за фиш....пет стотинки...ще каже някои...даде ама петте стотинки са си 9,и нещо процента от залог за играта от 60 стотинки...а тези 5 стотинки не са регламентирани писменно и ценово никъде.....на 300 000 фиша са 15000 лева през два три дни....за месеца.....за година...и сега при първия удобен ден съм на "хайдушко изворче"(при хаидуците )да си подам писменно жалба....след което ще продължа да взимам отношение.....тъй че въобще не ги оставяй така....газ до дупка

Mod. edit: Ланселот
Та това какво общо има с темата и Виваком???????
Моля да се придържате стриктно към темата и да не се отклонява в друго естество!!!!

Последно редактирано от kanzas : 28-10-2010 на 01:11
Отговори с цитат
  #4  
Стар 28-10-2010
Аватара на Хиена
Хиена Хиена не е на линия
Квестор
 

Дата на присъединяване: Aug 2009
Мнения: 2,388
Благодари: 1,311
Получил благодарност:
1,281 пъти в 585 поста
Сваляния: 236
Ъплоуди: 13
По подразбиране

Ползвам всичките им услуги по 2 пъти, защо на мен един път не ми се случи подобно нещо.Ми чета си чинно договорчето, спазвам си сроковете и най-важното никой не ми го плаща та да се объркам
За да заформим сапунката както трябва, значи прехвърлих колата на жената и трябваше до 2 седмици да я отчисля от мое име и да я зачисля на нейно в данъчното, но минаха над 40 дена поради причини независещи от мен...Та как мислите простиха ли ми?
Егати и мръсниците, не искам никога повече да влизам в данъчното, и формулярите им нещЪ
__________________
Умният човек ще се съгласи с умния, глупавия обикновено не се съгласява нито с умните, нито с глупавите.
Отговори с цитат
  #5  
Стар 28-10-2010
Аватара на Rabin
Rabin Rabin не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Aug 2010
Местоположение: София
Мнения: 1,672
Благодари: 1,041
Получил благодарност:
472 пъти в 265 поста
Сваляния: 37
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Значи, гледам заглавието на темата и чета.
1. Не си спазил условие, което си подписал.
2. Направили са ти компромис и са ти прекратили договора. Заради което се налага да пуснеш жалба към тях, такава им е документацията, за да оправдаят спирането извън регламента.
3. Обвиняваш ги в некоректност при всичко това.

Такива клаузи имат и мобилните оператори. За безсрочен договор БТК имат дебела тарифа за АДСЛ. За тънката има срок.

Хайде като пускаме такива гръмки заглавия поне да има защо. Ако аз нещо не съм догледал при четенето - поправи ме, ще ти се извиня за поста си.

п.с. Ся видях, че имали влошено качество. 99% от гнева е заради начина на закриване, та затова писах и аз.

Като ходих да си пускам АДСЛ - булята се изприщи да ми принти Общите условия и да ме чака да ги чета. Защото другите не четат. Защото другите сключват 30 годишни ипотеки без да четат какво подписват...
Като си купувах кола и джамбазите се изприщиха с мене. Защото са свикнали хорицата да кешират без да гледат. И съм като черната овца като купувам нещо!

Последно редактирано от Rabin : 28-10-2010 на 10:53
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Rabin за този полезен пост :
Термо (28-10-2010)
  #6  
Стар 28-10-2010
Аватара на dido sat 2010
dido sat 2010 dido sat 2010 не е на линия
Супер сат и GLOBUL ФЕН
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Местоположение: Sofia
Мнения: 866
Благодари: 436
Получил благодарност:
306 пъти в 164 поста
Сваляния: 34
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Инамен мие познато това , отивам аз миналия месец да си спра мобилната карта нали един месец по-рано заданесе поднови договора ,написах си молбата приехая .
Званя аз преди двадена на 123 да попитам защо кртата не е спряна все още и от там ми обясняват че при тях нямало такава молба и картата е активна и се вбесих след 1 час обяснения на 123 ми обясниха пак да отида до магазин на vivacom и пак да пусна същата молба а прес това време ще трябва да платя още две такси докато бъде закрита картата при което аз ги питам защо трябва да плащам при положение че съм пуснал молбата още миналия месец и отговора на служителката беше :''Ами вие сте си избрали нашата слуга и затова ще плащатате ''
И днес пак ще си тровя нервите и ще званя да попитам дали моблбата е престигнала

Хора бягаите далеч от VIVACOM
Отговори с цитат
  #7  
Стар 28-10-2010
Аватара на Rabin
Rabin Rabin не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Aug 2010
Местоположение: София
Мнения: 1,672
Благодари: 1,041
Получил благодарност:
472 пъти в 265 поста
Сваляния: 37
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Имаш входящ номер на молбата за закриване. После при адвокат. Ако си прав ще ти платят разноските.

Последно редактирано от Rabin : 28-10-2010 на 11:17
Отговори с цитат
  #8  
Стар 28-10-2010
Аватара на hajduk
hajduk hajduk не е на линия
Форумец с мегер
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Местоположение: Варна
Мнения: 869
Благодари: 1,812
Получил благодарност:
345 пъти в 184 поста
Сваляния: 111
Ъплоуди: 4
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Rabin Вижте мненията
Значи, гледам заглавието на темата и чета.
1. Не си спазил условие, което си подписал.
2. Направили са ти компромис и са ти прекратили договора. Заради което се налага да пуснеш жалба към тях, такава им е документацията, за да оправдаят спирането извън регламента.
3. Обвиняваш ги в некоректност при всичко това.

Такива клаузи имат и мобилните оператори. За безсрочен договор БТК имат дебела тарифа за АДСЛ. За тънката има срок.

Хайде като пускаме такива гръмки заглавия поне да има защо. Ако аз нещо не съм догледал при четенето - поправи ме, ще ти се извиня за поста си.

п.с. Ся видях, че имали влошено качество. 99% от гнева е заради начина на закриване, та затова писах и аз.

Като ходих да си пускам АДСЛ - булята се изприщи да ми принти Общите условия и да ме чака да ги чета. Защото другите не четат. Защото другите сключват 30 годишни ипотеки без да четат какво подписват...
Като си купувах кола и джамбазите се изприщиха с мене. Защото са свикнали хорицата да кешират без да гледат. И съм като черната овца като купувам нещо!
Не разбрах само как четеш ... ако си чел и при джамбазите както четеш тук - с право са се изплашили ... май на тебе трябва само П.С.-а да ти се чете ... щото отпосле нещо си разбрал ама първом ми изреди някви 1,2 и 3 ... и бляновете за безсрочния договор да ги забравиш - не съществува такъв ... и моето заглавие ще си го пускам точно толкоз гръмко колкото преценя ... теб ако не те кефи - не чети и не се меси ...
__________________
We are all born mad. Some remain so.
I'm selfish & get on well only with alike.
Липсата на достъп до истински оръжия води до ненужна грубост!
Отговори с цитат
  #9  
Стар 28-10-2010
Аватара на Rabin
Rabin Rabin не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Aug 2010
Местоположение: София
Мнения: 1,672
Благодари: 1,041
Получил благодарност:
472 пъти в 265 поста
Сваляния: 37
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Ней ми се сърди, бе човек... ако беше написал "ебати скапаното качество на доставчика" - щях да те разбера. Не като сега "изискаха си предизвестието, което подписах".
Цитирай:
Първоначално написано от hajduk
и бляновете за безсрочния договор да ги забравиш - не съществува такъв ...
Освен това съм ползвал безсрочен договор на Виваком и го закрих после без проблем. Преди 2 месеца. Да, увещаваха ме да оставя услугата или да взема друга, примерно сат. телевизията им, но вероятно се сещаш, че отказах . Не съм им адвокат, не ги защитавам, но поне като ще плюем - да има защо. В противен случай форумът ни олеква!
п.с. като каза за джамбазите - да, брадясват на който много оглежда, ама преди кризата си взех на половин цена по тогавашните, и откак купих ремонти не съм правил.

Последно редактирано от Rabin : 28-10-2010 на 13:49
Отговори с цитат
  #10  
Стар 28-10-2010
Аватара на register
register register не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Мнения: 2,505
Благодари: 3,241
Получил благодарност:
1,465 пъти в 670 поста
Сваляния: 6
Ъплоуди: 0
По подразбиране

аз нещо не разбрах каква е гаврата
прекратил си си договора "на 26.11.2010" - спрели са ти услугата "на 27.11.2010"
всичко е точно

май си бесен, защото си си забравил, че си си прекратил договора
Отговори с цитат
Следните потребители (2) благодарят на register за този полезен пост
sarivano (28-10-2010), Хиена (28-10-2010)
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
виваком, гавра, Последна


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Пак гавра с феновете, ТВ+ взе мачове на ЦСКА и Левски в Лига Европа Джак СПОРТ 13 06-09-2010 23:48
ВиваКом ТВ vivacom bg Обсъждане и коментари за българските оператори и българските програми 264 29-08-2010 21:23
Малка коледна гавра към абонатите на "Евроком" и "Кейбълтел" dman Кабелни [DVB-C] оператори в България 5 26-12-2009 11:42
Мбокс - последна версия (постоянен ъпдейт) nikec Mbox 31 25-08-2009 07:21


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 03:48.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.