The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Друга цифрова техника > ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D

ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D Телевизори

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #71  
Стар 05-12-2020
mistor mistor е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Sep 2007
Мнения: 1,233
Благодари: 122
Получил благодарност:
599 пъти в 315 поста
Сваляния: 52
Ъплоуди: 0
По подразбиране

И как по-конкретно Сони решават софтуерно проблема с прегарянето ? По-слабо светят , по-малко атакуват дисплея или просто така се пише ? От по-далеко ли светят към дисплея ?
Един и същ дисплей не могат софтуерно да му се решат проблемите с прегарянето . Или има прегаряне или няма . Останалите "софтуерни" решения са компромис и не задоволяват изискванията за качество на картината .
Отговори с цитат
  #72  
Стар 05-12-2020
yavor1 yavor1 е на линия
ХХХ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: По морето
Мнения: 12,801
Благодари: 1,286
Получил благодарност:
4,805 пъти в 3,007 поста
Сваляния: 172
Ъплоуди: 19
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от mistor Вижте мненията
И как по-конкретно Сони решават софтуерно проблема с прегарянето ? По-слабо светят , по-малко атакуват дисплея или просто така се пише ? От по-далеко ли светят към дисплея ?
Един и същ дисплей не могат софтуерно да му се решат проблемите с прегарянето . Или има прегаряне или няма . Останалите "софтуерни" решения са компромис и не задоволяват изискванията за качество на картината .
За OLED технологията иде реч, не за модификациите на LED дисплеите! То и плазмите уж "прогаряха" но явно ако се ползват за монитор!
Варианти има много,всички производители ползват различен алгоритъм,
някои ползват изместване през времеви интервал,други намаляване интензитета на излъчване след времеви интервал,през пискел... Варианти много,евентуално може да се разбере при статична таблица.
Отговори с цитат
  #73  
Стар 05-12-2020
mistor mistor е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Sep 2007
Мнения: 1,233
Благодари: 122
Получил благодарност:
599 пъти в 315 поста
Сваляния: 52
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Това с изместването не мисля , че е някакво гениално решение открито от който и да е производител - съществува от времето на плазмите . Въпроса ми беше как от Сони са решили софтуерно проблема , а от LG не са , като се има впредвид че и двете марки ползват едни и същи дисплеи(в най-общия случай) . Не може да се смята , че едните са по-глупави от другите и не знаят как да въздействат на дисплея за да го съхранят . Сони всъщност в последните 10-15 години не са измислили нищо ново в този сегмент . Нито чипове , нито дисплеи . Даже ме съмнява , че Сони правят нещо . По-скоро се ползва марката .
Nanocell технологията изобщо не е за пренебрегване . Доста сериозно са описани в патента , а и резултат е видим . Та Сони според мен си е марка със стара слава , която нашия пазар иска да върне във върховете , но това изобщо не е така в другите държави по света . Хората в Бг си знаят Сони и искат да си купят Сони . Пазара им го предлага . Нищо повече
А да ти прегори дисплея за телевизор с подобна цена е гавра . Лигавене , което аз не мога да си обясня

Последно редактирано от mistor : 05-12-2020 на 18:29
Отговори с цитат
  #74  
Стар 05-12-2020
Аватара на N_1
N_1 N_1 не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Мнения: 930
Благодари: 252
Получил благодарност:
332 пъти в 211 поста
Сваляния: 202
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Мен ме съмнява че имаш LG
Отговори с цитат
  #75  
Стар 05-12-2020
mistor mistor е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Sep 2007
Мнения: 1,233
Благодари: 122
Получил благодарност:
599 пъти в 315 поста
Сваляния: 52
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от N_1 Вижте мненията
Мен ме съмнява че имаш LG
Ако това се отнася за мен - имам . Това не пречи да имам доста серизна извадка от тези които влизат в сервиза в региона . Не е заяждане . Прости въпроси задавам . Ако имат отговори е добре . Нали това е целта на форума
Отговори с цитат
  #76  
Стар 05-12-2020
Аватара на Дедал
Дедал Дедал е на линия
Спец
 

Дата на присъединяване: Feb 2010
Мнения: 4,933
Благодари: 3,688
Получил благодарност:
1,716 пъти в 1,132 поста
Сваляния: 6
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от mistor Вижте мненията
Nanocell технологията изобщо не е за пренебрегване
То голяма "технология" , това че са го кръстили "нано" нещо-си , не го прави кой знае какво по-различно от ползваните от всички други производители (Кю-ЛЕД, Трилуминос и т.н. маркетингови простотии).

Относно "прогарянето" - има различни решения и ЛГ определено не са най-добрите там (не са е най-зле), но и работят здраво да наваксат - уж модели 2020 са им сериозно подобрени в това отношение (така поне казват)
А навремето при плазмите всички правеха/предлагаха и тия на ЛГ бяха най-зле.
Отговори с цитат
  #77  
Стар 05-12-2020
mistor mistor е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Sep 2007
Мнения: 1,233
Благодари: 122
Получил благодарност:
599 пъти в 315 поста
Сваляния: 52
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Не разбирам защо се хващате за LG . Мног хора се изявяват да обясняват как Сони са измислили правилното решение . И то било софтуерно . Никой обаче не може да го обясни , поне за сега . Може ли някой да обясни кое е от всичките решения е тяхно - диплей , операциона система , драйвери , интерфейси ?

Последно редактирано от mistor : 05-12-2020 на 19:03
Отговори с цитат
  #78  
Стар 05-12-2020
Аватара на greenhorn
greenhorn greenhorn не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Jan 2012
Местоположение: Galaxy
Мнения: 215
Благодари: 48
Получил благодарност:
77 пъти в 46 поста
Сваляния: 9
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от oktay89 Вижте мненията
Какви точно са разликите между А8 и AG9? Изобщо има ли нещо съществено, защото AG9 e 500-600лв по-скъп?
Аз открих тези:
А8
модел от 2020
X-Motion Clarity
10W+10W+5W+5w

AG9
модел от 2019
Motionflow™ XR
по-силен звук 20W+20W+10W+5w
Звукът на AG9 e с по-приятен бас. Лично на мен стойката на AG9 ми дапада повече... Стойката на A8 наподобява на всеки масов китайски ТВ. Всичко останало е идентично. А8 е по-нов като модел.
__________________
0007SE, 0007F, 0176C GNUSMAS
Отговори с цитат
  #79  
Стар 05-12-2020
Аватара на greenhorn
greenhorn greenhorn не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Jan 2012
Местоположение: Galaxy
Мнения: 215
Благодари: 48
Получил благодарност:
77 пъти в 46 поста
Сваляния: 9
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от mistor Вижте мненията
Не разбирам защо се хващате за LG . Мног хора се изявяват да обясняват как Сони са измислили правилното решение . И то било софтуерно . Никой обаче не може да го обясни , поне за сега . Може ли някой да обясни кое е от всичките решения е тяхно - диплей , операциона система , драйвери , интерфейси ?
Често казано не ме и интересува. Аз съм обикновен потребител, който има неограничен достап до всички модели и мари ТВ познати на българския пазар. Мога да сравнявам представянето на всеки един от тях в десетки и стотици часове работа. Факт е, че матрицата която слагат на AG9, A8, някои модели на LG и Philips е една и съща и единствените които непрегарят са моделите на Sony и то само на AG9 и А8. Проблемни бяха по-старите серии на Sony А1, AF сериите. Честно казано, до сега съм ползвал LG, Samsung, Toshiba и не робувам на марки.
__________________
0007SE, 0007F, 0176C GNUSMAS
Отговори с цитат
  #80  
Стар 05-12-2020
Аватара на N_1
N_1 N_1 не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Мнения: 930
Благодари: 252
Получил благодарност:
332 пъти в 211 поста
Сваляния: 202
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от mistor Вижте мненията
Ако това се отнася за мен - имам . Това не пречи да имам доста серизна извадка от тези които влизат в сервиза в региона . Не е заяждане . Прости въпроси задавам . Ако имат отговори е добре . Нали това е целта на форума
Сравнявам Корейски и Японски модели -търся по доблия модел
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
За, Избор, на, съвет, Телевизор


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Съвет за избор на приемник julisimo ПРИЕМНИЦИ за цифрова сателитна телевизия 23 25-07-2016 08:16
Съвет за избор на приемник живков ПРИЕМНИЦИ за цифрова сателитна телевизия 25 13-11-2015 16:27
Съвет избор приемник julisimo Въпроси и отговори 4 04-11-2015 18:56
Съвет за избор на приемник julisimo ДРУГИ 39 13-04-2013 03:57
Съвет за избор на тв до 2400 лв Михаил Данов ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D 10 18-02-2013 23:40


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 03:25.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.