The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Българските оператори и програми на Български > ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия

ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия
Горещ телефон: 0700 17 000, Спътник Intelsat 12 (45E)
Списък с честоти и параметри на програмите от пакета на Vivacom TV

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #51  
Стар 04-02-2013
Дато Дато не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jul 2011
Мнения: 2,049
Благодари: 345
Получил благодарност:
474 пъти в 252 поста
Сваляния: 24
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от ява Вижте мненията
благодаря много
Няма защо. Откри ли нещо на тях вече?
Отговори с цитат
  #52  
Стар 04-02-2013
Аватара на вассил46
вассил46 вассил46 не е на линия
Спец
 

Дата на присъединяване: Jul 2011
Местоположение: Пловдив
Мнения: 3,137
Благодари: 509
Получил благодарност:
842 пъти в 597 поста
Сваляния: 185
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от ява Вижте мненията
моля да ми кажете тези ли са транспордери на виваком .
11468/v/27689 (на този не ми дава сигнал)
11517/v/2960 (на този ми дава сигнал)
11523/v/5787 (на този ми дава сигнал)
11591/v/27689 (на този не ми дава сигнал)
11632/v/27689 (на този не ми дава сигнал)
11673/v/27689 (на този не ми дава сигнал)

кажетими на кои транспордери трябва да търся сигнал и дали това са правилните
Ето тук http://www.lyngsat.com/Intelsat-12.html
Отговори с цитат
  #53  
Стар 04-02-2013
мнн мнн е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Nov 2010
Мнения: 739
Благодари: 24
Получил благодарност:
152 пъти в 109 поста
Сваляния: 269
Ъплоуди: 0
По подразбиране

11468/v/30000
11550/v/30000
11632/v/30000
11673/v/30000

fec 3/4, 8PSK, DVBS2

ако устройството поддържа мрежово сканиране, при въвеждане на първия, си дърпа инфо за останалите.
Отговори с цитат
  #54  
Стар 04-02-2013
Аватара на tedo
tedo tedo не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: Into the Pit
Мнения: 592
Благодари: 153
Получил благодарност:
97 пъти в 75 поста
Сваляния: 123
Ъплоуди: 4
По подразбиране

"колегата" се мъчи с операторски приемник на "булстрад" най-вероятно SD и затова не му излизат честотите на виваком защото те са DVB-S2.
Отговори с цитат
  #55  
Стар 04-02-2013
lz4ny lz4ny не е на линия
Ползвател
 

Дата на присъединяване: Dec 2011
Мнения: 61
Благодари: 23
Получил благодарност:
31 пъти в 15 поста
Сваляния: 83
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от tedo Вижте мненията
"колегата" се мъчи с операторски приемник на "булстрад" най-вероятно SD и затова не му излизат честотите на виваком защото те са DVB-S2.
Това не е проблем спокойно може да настрой антената с Булсатком приемник по транспондер:
11523 V 5787-3/4 и като му излезат програмите Prima TV и Kiss TV които са DVB-S значи е на правилният сателит.
Затова и по горе му беше даден този линк за да знае какво да търси.


Въпроса е да се справи с пускането на ъпдейт на приемника (което малко кофти се пуска на някой от моделите приемници от човек който не е свикнал да го пуска), след като тръгне ъпдейта изтегли 100% и приемника се рестартира значи антената е настроена и остана да го остави да се активира.

Ще чакаме да пише какъв е резултата.

Последно редактирано от lz4ny : 04-02-2013 на 20:02
Отговори с цитат
  #56  
Стар 04-02-2013
Аватара на везната
везната везната не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Jan 2013
Местоположение: Българиа
Мнения: 27
Благодари: 14
Получил благодарност:
1 път в 1 пост
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от lz4ny Вижте мненията
Здравей,
-не се надявай с Sagemcom приемника да си настройш антената, трудно е да успееш с него (предполагам че HD приемника ти е от тези в които картата се скрива - заоблените.
1. Намери някой да ти настрой антената с уред или в краен случай с друг приемник.
2. След като си сигурен че е настроена добре антената на Intelsat 12 и имаш сигнал до приемника, включваш го в тока и започваш да помпаш на бутона back, след като се покаже надпис от приемника на телевизора въвеждаш код 2485 (но не го въвеждай много бързо) и ако със сигнала всичко е Ок ще се изтегли последен софтуер от спътника. Изчакваш процеса да мине 100% и приемника да се рестартира след което да тръгне в нормален режим.
3.
- Ако след тръгване на приемника изпише че картата не е активирана и номер на приемник и карта, остави приемника включен в този режим 1-2 часа , ако всичко е ок ще тръгне сам.
-- Ако не се активира изпише че картата не е активна вероятно ще трябва да се свържете с отдел поддръжка (тел. 123 /Виваком/) ако изобщо не виждате по никакъв начин и нищо на екрана на телевизора вероятно ще трябва да го погледне специалист (да прегледа правилни ли са връзките SKART или ЧИНЧ) ако ли неможе да се подкара отново вероятно приемника ще трябва да е в БГ и отново тел.123 и да го погледне специалист.

Това е от мен, дано да съм помогнал.
За да започнеш Апдеита изключи за момент захранването на приемника и го включи пак,,,веднага помпаш на Back бутона ...излезе ли зелено баво наберо кода......100% готово Кабелите за връска са Scart и HDMI Става и със Чинчове...следшаи съвета на колегата.Антената можеш да настроиш със приемника на Булсатком във режим Сигналиндикатор показва нивата за настроики
__________________
коци
Отговори с цитат
  #57  
Стар 05-02-2013
ява ява не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Feb 2013
Мнения: 14
Благодари: 3
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от lz4ny Вижте мненията
Здравей,
-не се надявай с Sagemcom приемника да си настройш антената, трудно е да успееш с него (предполагам че HD приемника ти е от тези в които картата се скрива - заоблените.
1. Намери някой да ти настрой антената с уред или в краен случай с друг приемник.
2. След като си сигурен че е настроена добре антената на Intelsat 12 и имаш сигнал до приемника, включваш го в тока и започваш да помпаш на бутона back, след като се покаже надпис от приемника на телевизора въвеждаш код 2485 (но не го въвеждай много бързо) и ако със сигнала всичко е Ок ще се изтегли последен софтуер от спътника. Изчакваш процеса да мине 100% и приемника да се рестартира след което да тръгне в нормален режим.
3.
- Ако след тръгване на приемника изпише че картата не е активирана и номер на приемник и карта, остави приемника включен в този режим 1-2 часа , ако всичко е ок ще тръгне сам.
-- Ако не се активира изпише че картата не е активна вероятно ще трябва да се свържете с отдел поддръжка (тел. 123 /Виваком/) ако изобщо не виждате по никакъв начин и нищо на екрана на телевизора вероятно ще трябва да го погледне специалист (да прегледа правилни ли са връзките SKART или ЧИНЧ) ако ли неможе да се подкара отново вероятно приемника ще трябва да е в БГ и отново тел.123 и да го погледне специалист.

Това е от мен, дано да съм помогнал.
приемника е от виваком sagemHD картата се вижда стърчи от вън не е заоблен ето този приемник е http://vivacom.bg/tv/bg/VivacomTV/EquipmentDetails/7 от долния приемник (HD приемник) днес извиках 4овек да ми намери точно спътника ингелсат12 намеримиго с негова апаратура но пак не трагна пак ми изписва номера на каптатя и тн.... пробвах с приемника на друг спътник на турксат и дадох за намиране на свободни програми и намери над 160 програми и радио но не тръгват на самата програма която избера ми дава катенар и при интелсат програмите ми дава кръг4е и вътре нещо като триъгалник в диагностика ми дава много неща драйвери и тн... и -TUNE STATUS-ЗАКЛЮЧЕНО.
когато влезна в настройки и в Сателит давами LNB настройки и ми дава LNB тип - универсален. low Band LO Frequency - 09.750Ghz
High Band LO Frequency- 10.600Ghz. intelsat12
натискам ОК и влизам в Изберетиси Траспордер. то си има направо готов ВИВАКОМ САТ 1 има две три натискам ОК и влизам за силата на сигнала и двата имдикатора дава че има сигнал на единия от доло изписва : SNR: 16.0 dB а на другия под него дава това BER: 0.0E7
и двата индикатора от бели стават жълти до горе а между тях има катенар вначалото за 1-2 секунди се отключва катенара и после се заключва пак и отгоре се изписва -Заключване на сигнала моляви помогнетеми данеби от сигнала или настройки на дистанционото кое копче каде да направя за ъпдейт
Отговори с цитат
  #58  
Стар 05-02-2013
Аватара на ТКЗС
ТКЗС ТКЗС не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Местоположение: Русе , парабола 180 см.
Мнения: 1,060
Благодари: 710
Получил благодарност:
508 пъти в 277 поста
Сваляния: 40
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Точка 2 от това което си цитирал ти е ъпдейта .
Отговори с цитат
  #59  
Стар 05-02-2013
lz4ny lz4ny не е на линия
Ползвател
 

Дата на присъединяване: Dec 2011
Мнения: 61
Благодари: 23
Получил благодарност:
31 пъти в 15 поста
Сваляния: 83
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от ява Вижте мненията
приемника е от виваком sagemHD картата се вижда стърчи от вън не е заоблен ето този приемник е http://vivacom.bg/tv/bg/VivacomTV/EquipmentDetails/7 от долния приемник (HD приемник) днес извиках 4овек да ми намери точно спътника ингелсат12 намеримиго с негова апаратура но пак не трагна пак ми изписва номера на каптатя и тн.... пробвах с приемника на друг спътник на турксат и дадох за намиране на свободни програми и намери над 160 програми и радио но не тръгват на самата програма която избера ми дава катенар и при интелсат програмите ми дава кръг4е и вътре нещо като триъгалник в диагностика ми дава много неща драйвери и тн... и -TUNE STATUS-ЗАКЛЮЧЕНО.
когато влезна в настройки и в Сателит давами LNB настройки и ми дава LNB тип - универсален. low Band LO Frequency - 09.750Ghz
High Band LO Frequency- 10.600Ghz. intelsat12
натискам ОК и влизам в Изберетиси Траспордер. то си има направо готов ВИВАКОМ САТ 1 има две три натискам ОК и влизам за силата на сигнала и двата имдикатора дава че има сигнал на единия от доло изписва : SNR: 16.0 dB а на другия под него дава това BER: 0.0E7
и двата индикатора от бели стават жълти до горе а между тях има катенар вначалото за 1-2 секунди се отключва катенара и после се заключва пак и отгоре се изписва -Заключване на сигнала моляви помогнетеми данеби от сигнала или настройки на дистанционото кое копче каде да направя за ъпдейт
След като си направил това, трябва да пуснеш ъпдейт, - изключваш от захранването , пускаш захранването и веднага започваш да натискаш няколко пъти бутона на дистанционното BACK до показване на някакъв надпис на екрана веднага след това код 2485 - трябва да се появи скала и да изпише че си сваля софтуер - като стигне 100 % и приемника се рестартира - натискаш ок само до като се изпише номер на приемник и карта (ако не се е активирал) ако се е активирал приемника програмите ще си тръгнат.
Ако не успееш от 1-я път да пуснеш ъпдейт гасиш-пускаш захранването .... повтаряш горната процедура от начало.
След като е ъпдейтнат оставяш включен приемника няколко часа да си стои и да изписва сериен номер на приемник и карта.
Ако след 2-3 (времето е различно в зависимост кога ще мине активационния код за твоя приемник може да отнеме и половин ден) часа след като е стоял пуснат приемника на програма с изписан сериен номер на приемник и карта не се самоактивира ще се наложи да се свържеш с тел. 123 Виваком и да продиктуваш отново име на договор и серийните номера за да се извърши отново ръчно преактивиране.
Дано след това подробно описание вече всичко е разбрано и е ок.

Последно редактирано от lz4ny : 05-02-2013 на 15:09
Отговори с цитат
  #60  
Стар 05-02-2013
ява ява не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Feb 2013
Мнения: 14
Благодари: 3
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от lz4ny Вижте мненията
След като си направил това, трябва да пуснеш ъпдейт, - изключваш от захранването , пускаш захранването и веднага започваш да натискаш няколко пъти бутона на дистанционното BACK до показване на някакъв надпис на екрана веднага след това код 2485 - трябва да се появи скала и да изпише че си сваля софтуер - като стигне 100 % и приемника се рестартира - натискаш ок само до като се изпише номер на приемник и карта (ако не се е активирал) ако се е активирал приемника програмите ще си тръгнат.
Ако не успееш от 1-я път да пуснеш ъпдейт гасиш-пускаш захранването .... повтаряш горната процедура от начало.
След като е ъпдейтнат оставяш включен приемника няколко часа да си стои и да изписва сериен номер на приемник и карта.
Ако след 2-3 (времето е различно в зависимост кога ще мине активационния код за твоя приемник може да отнеме и половин ден) часа след като е стоял пуснат приемника на програма с изписан сериен номер на приемник и карта не се самоактивира ще се наложи да се свържеш с тел. 123 Виваком и да продиктуваш отново име на договор и серийните номера за да се извърши отново ръчно преактивиране.
Дано след това подробно описание вече всичко е разбрано и е ок.
направих ъпдейт веднъж снощи но не тръгнаха изписасе номера на картата и че картата не е оторизирана кода на приемника и го оставих да стои така но сега се прибрах от работа и видях че изписва приемника няма сигнал взех един приемник на булсат и там тръгна KISS TV и PRIMA TV . само на тяхните транспордери ми дава сигнал а на другите които са на виваком 11632/v/ 30000 и така нататак неми дава сигнал мислиш ли че не е настроена добре антената зада е така когата от булсат ския приемник го прехвърля кабела за сигнал дава приемника няма сигнал апак снощи имаше и направих ъпдейт и тн...
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
boot, проблем


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
FreeBSD boot....малко помощ hgeorgiev Дъра-Бъра 1 16-09-2011 08:24
Boot след врем.спиране на тока? zlosten AB Com / DG Station 3 02-09-2011 21:12
Creating your own Dreambox Boot Logo ТИНТИН DREAMBOX 0 30-07-2009 13:00
5620 boot makss DREAMBOX 6 08-05-2009 22:49
Boot V3.05 Pink TV! Pirat ECHOSMART 27 17-04-2009 16:42


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 03:51.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.