The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > МОТОРИ И ПОЗИЦИОНЕРИ

МОТОРИ И ПОЗИЦИОНЕРИ Настройки на мотори и позиционери за сателитни антени.

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #11  
Стар 21-11-2010
Аватара на dodo_pv
dodo_pv dodo_pv не е на линия
No Brain, No Pain
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 2,427
Благодари: 858
Получил благодарност:
855 пъти в 550 поста
Сваляния: 69
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от martinakis Вижте мненията
Да питам и аз ,брат ми си взе същия мотор ,но някой път му блокира и трябва да се занули.След като се занули работи нормално.
От какво може да се получава това ?
От кабела.
Отговори с цитат
  #12  
Стар 21-12-2010
Аватара на фолкръм
фолкръм фолкръм е на линия
вечно учещ се
 

Дата на присъединяване: Nov 2010
Местоположение: Майна таун
Мнения: 1,470
Благодари: 934
Получил благодарност:
1,041 пъти в 426 поста
Сваляния: 79
Ъплоуди: 1
По подразбиране

След отминалите снежни бури и ветрове най вече, забелязвам увеличен луфт на хобота около оста му което хич не ми се нрави, инъче си отсича точно и работи коректно, но ако след всяка буря ще ми увеличава луфта незнам дали ще изкара и година!!! В самото начало като нов, когато го монтирах си имаше съвсем малък луфт но вече е двойно повече!
__________________
receiver Vu+Ultimo 4K, dish Triax TD 88 - 80E/30W,LNB - AB Com ,dish Selfsat H30D1, motor Moteck H-H ,dish Panorama 67см,LNB-AB Com TWIN,receiver DL STB-202.
Отговори с цитат
  #13  
Стар 21-12-2010
dolby dolby е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jan 2009
Мнения: 2,699
Благодари: 799
Получил благодарност:
527 пъти в 369 поста
Сваляния: 33
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от фолкръм Вижте мненията
След отминалите снежни бури и ветрове най вече, забелязвам увеличен луфт на хобота около оста му което хич не ми се нрави, инъче си отсича точно и работи коректно, но ако след всяка буря ще ми увеличава луфта незнам дали ще изкара и година!!! В самото начало като нов, когато го монтирах си имаше съвсем малък луфт но вече е двойно повече!
луфта може се регулира.

Последно редактирано от dolby : 21-12-2010 на 11:28
Отговори с цитат
  #14  
Стар 21-12-2010
Аватара на Didko
Didko Didko не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Sep 2009
Местоположение: на село
Мнения: 1,508
Благодари: 265
Получил благодарност:
600 пъти в 278 поста
Сваляния: 18
Ъплоуди: 0
По подразбиране

С IPBox този мотор не пожела да се върти. Светят му диодите, че получава командите, но кур3ц...
Отговори с цитат
  #15  
Стар 21-12-2010
Аватара на dodo_pv
dodo_pv dodo_pv не е на линия
No Brain, No Pain
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 2,427
Благодари: 858
Получил благодарност:
855 пъти в 550 поста
Сваляния: 69
Ъплоуди: 1
Smile

Цитирай:
Първоначално написано от фолкръм Вижте мненията
След отминалите снежни бури и ветрове най вече, забелязвам увеличен луфт на хобота около оста му което хич не ми се нрави, инъче си отсича точно и работи коректно, но ако след всяка буря ще ми увеличава луфта незнам дали ще изкара и година!!! В самото начало като нов, когато го монтирах си имаше съвсем малък луфт но вече е двойно повече!
Писал съм и по-рано, преди монтаж моторът се отваря. Притягат се всички винтове, без да се пипа този за регулиране на луфта. Такъв изобщо не трябва да се усеща, а ако го има- пращаш мотора обратно на търговеца, още преди да си го отворил (заради гаранцията). След допълнителното смазване с технически вазелин, моторът се затваря, монтира и заземява. За 3 години при мен все още луфтове няма. Говоря за оптибокса. Явно Itech не са ги копирали както трябва или късметът ти е изневерил.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на dodo_pv за този полезен пост :
фолкръм (21-12-2010)
  #16  
Стар 21-12-2010
Аватара на фолкръм
фолкръм фолкръм е на линия
вечно учещ се
 

Дата на присъединяване: Nov 2010
Местоположение: Майна таун
Мнения: 1,470
Благодари: 934
Получил благодарност:
1,041 пъти в 426 поста
Сваляния: 79
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от dodo_pv Вижте мненията
Писал съм и по-рано, преди монтаж моторът се отваря. Притягат се всички винтове, без да се пипа този за регулиране на луфта. Такъв изобщо не трябва да се усеща, а ако го има- пращаш мотора обратно на търговеца, още преди да си го отворил (заради гаранцията). След допълнителното смазване с технически вазелин, моторът се затваря, монтира и заземява. За 3 години при мен все още луфтове няма. Говоря за оптибокса. Явно Itech не са ги копирали както трябва или късметът ти е изневерил.
Утре съм горе на покрива и ще му обера луфтовете, НН мотор за сефте монтирах и не му знаех тънкостите за тия луфтове....... благодаря за помоща. Утре ще спре да ми се мъндахерца за винаги
__________________
receiver Vu+Ultimo 4K, dish Triax TD 88 - 80E/30W,LNB - AB Com ,dish Selfsat H30D1, motor Moteck H-H ,dish Panorama 67см,LNB-AB Com TWIN,receiver DL STB-202.
Отговори с цитат
  #17  
Стар 21-12-2010
Аватара на dodo_pv
dodo_pv dodo_pv не е на линия
No Brain, No Pain
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 2,427
Благодари: 858
Получил благодарност:
855 пъти в 550 поста
Сваляния: 69
Ъплоуди: 1
Exclamation

Цитирай:
Първоначално написано от фолкръм Вижте мненията
Утре съм горе на покрива и ще му обера луфтовете...
Внимавай да не го пренатегнеш, много е трудно, ако преди това не свалиш антената. Вторият лагер е в капака на мотора и при вятър не вярвам да успееш да свършиш работата коректно. Най-добре махни антената и тогава бачкай (приятелски съвет).
Успех!
Отговори с цитат
  #18  
Стар 21-12-2010
KrazyIvan KrazyIvan не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Feb 2010
Мнения: 9
Благодари: 0
Получил благодарност:
2 път в [ARG:2 UNDEFINED] пост
Сваляния: 3
Ъплоуди: 0
По подразбиране

За разлика от оптибокса. при Itech има 3 вина от вън с който се обира луфта
1 от страни дясно
2 от долу дясно
става много лесноне без да се отваря мотора.
В книжката на страница 5 има картинка как става.
Отговори с цитат
Следните потребители (2) благодарят на KrazyIvan за този полезен пост
dodo_pv (22-12-2010), фолкръм (21-12-2010)
  #19  
Стар 21-12-2010
KrazyIvan KrazyIvan не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Feb 2010
Мнения: 9
Благодари: 0
Получил благодарност:
2 път в [ARG:2 UNDEFINED] пост
Сваляния: 3
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Didko Вижте мненията
С IPBox този мотор не пожела да се върти. Светят му диодите, че получава командите, но кур3ц...
С IPBox 91HD си работи без проблеми, но има едни имижи с който не въртят нито един мотор и не преключват дисеците
Отговори с цитат
  #20  
Стар 22-12-2010
Аватара на фолкръм
фолкръм фолкръм е на линия
вечно учещ се
 

Дата на присъединяване: Nov 2010
Местоположение: Майна таун
Мнения: 1,470
Благодари: 934
Получил благодарност:
1,041 пъти в 426 поста
Сваляния: 79
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Както казах по горе днес ще спре да се мандъхерца завинаги и взех че успях . Пърпаретката отказа преди да се кача при нея да и убера луфтовете. Какво се оказа......... винтовете показани на снимка 1 (на шестограм са) придържат ел. мотора с все зъбни колелета към корпуса, са покрити с лепенка която казва " Гаранцията отпада при нарушаване на стикера" - и за съжаление тези същите болтове се оказаха - единия развит на цяло другия наполовина и както казах не се виждат, че са развити от стикера.
На снимка 2 е страничния винт който заклинва целия този механизъм да не мърда. И той разхлабен вследствие на разхлабените предни два.
На снимка 3 е целия този механизъм, който се регулира от тези винтове и се вижда вече липсата на зъби по малкото колело след като всичко е играело вътре.
На последната снимка се вижда как този механизъм предава движение на хобота посредством червяка, липсата на съосие вследствие на луфтовете доведе до трошенето на зъбно колело.

Съвета ми е .....отваряйте си очите когато си го взимате нов дали са притегнати тези болтове( искаййте да повдигнат стикера), а който вече има НН мотор да им хвърля по едно око на годината ведъж поне. Този мотор е на само месец.По принцип нищо не е отказало но не дозатегнат при сглобката му. Вносителите обещаха да ми пратят зъбното колело. Дано стане!!!
Прикрепени изображения
Тип файл: jpg P1016972.JPG (47.9 КБ, 250 разглеждания)
Тип файл: jpg P1016974.JPG (29.7 КБ, 235 разглеждания)
Тип файл: jpg P1016983.jpg (33.8 КБ, 247 разглеждания)
Тип файл: jpg P1016975.JPG (47.7 КБ, 258 разглеждания)
__________________
receiver Vu+Ultimo 4K, dish Triax TD 88 - 80E/30W,LNB - AB Com ,dish Selfsat H30D1, motor Moteck H-H ,dish Panorama 67см,LNB-AB Com TWIN,receiver DL STB-202.

Последно редактирано от фолкръм : 22-12-2010 на 20:28
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
hh, itech, motor, v150


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
DM500S + H-H Motor + LNB = 199 лв. Ники ПРОМОЦИИ и НОВИНИ от СКАЙ ДИГИТАЛ 0 10-11-2010 00:21
DM800 + H-H Motor + LNB = 456 лв. Ники ПРОМОЦИИ и НОВИНИ от СКАЙ ДИГИТАЛ 0 10-11-2010 00:10
itech DISEqC ключ 4:1 - 9 лв. Ники ПРОМОЦИИ и НОВИНИ от СКАЙ ДИГИТАЛ 0 21-09-2010 00:33
Vhannibal E2 Motor kirko_17 HDTV дискусии 6 15-08-2010 10:29
DM 800 HD diseqC motor севал DREAMBOX 9 11-03-2010 15:46


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 03:37.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.