The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > МОТОРИ И ПОЗИЦИОНЕРИ

МОТОРИ И ПОЗИЦИОНЕРИ Настройки на мотори и позиционери за сателитни антени.

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #11  
Стар 17-09-2013
Аватара на Dalavera
Dalavera Dalavera не е на линия
Просто той!
 

Дата на присъединяване: Jul 2008
Местоположение: София
Мнения: 547
Благодари: 93
Получил благодарност:
127 пъти в 100 поста
Сваляния: 8
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Колега, не знам колко си некомпетентен но вече знам, че не щеш да четеш или не можеш. По скоро - едно си баба знае и едно си баба бае. Попитах те каква ти е антената - оффсет или парабола? Ако правиш разлика между тях, де. После този мотор какъв е - линеен или Н-Н? Окачването на антената ти какво е полярно или си с Н-Н мотора. Как да ти обясним неща като ти дори не ни казваш какъв е двигателя ти? Има голема разлика при настройките на линеен и Н-Н двигател. За дизелов, бензинов, на газ, твърдо гориво, парни, ядрени и слънчеви двигатели не знам как е! Така, че ако може поне малко по ясно. И не се сърди на маитапите ни, но не си прав. Много не коректно питаш! Въпроса ти изглежа така - къде е златната рибка!?
__________________
Парабола 1,4м.; Inverto IDLR-QUDF00-CLASC-OPP; 30W - 50E;
Отговори с цитат
  #12  
Стар 17-09-2013
Аватара на Посветения
Посветения Посветения не е на линия
част от матрицата
 

Дата на присъединяване: Mar 2011
Мнения: 679
Благодари: 611
Получил благодарност:
192 пъти в 125 поста
Сваляния: 31
Ъплоуди: 0
Lightbulb Съвет(..от сърце..)..

Само да те "подсетя" преди да са се "сетили" акулите тук(предимно от твоя край са..).. Има един съфорумец(пак от твоя край..).., @patsuani(ако не бъркам след ракиите..), който може да ти помогне с настройването(безплатно.., мисля).., че като ти чета постовете..

Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Посветения за този полезен пост :
harryzz (17-09-2013)
  #13  
Стар 17-09-2013
om63 om63 не е на линия
обикновен потребител
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: Варна
Мнения: 871
Благодари: 73
Получил благодарност:
193 пъти в 148 поста
Сваляния: 175
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от harryzz Вижте мненията
Благодаря много - нещата започват да се нареждат. Тъй като не съм запознат много много с тази тема - затова съм пояснил в скобите. Просто не знаех кой е последния спътник който може да се види на нашата ширина .


поздрави
Захари
Тя ширината в случая не е съществена Дължината е по-важна за да гониш 180 .. подозирам изток, щото въпреки бъзиците от източна тераса няма как да се види запад доколкото съм запознат с архитектурата. Колегите прекаляват малко, ама в БГ форумчетата е така.
Уточнете какъв е модела на мотора - дали е Н-Н - дето цялата антена се закрепва на тях или е просто линеен - в смисъл врътка антенката като му се разпъва рамото - прилича малк на хидравлика за багер
Антената ако конвертора се крепи на една пръчка ( понякога са повече ) отдолу и е несиметрично разположен спрямо центъра и е офсетна. Ако конвертора е закрепен на три пръчки и виси точно в центъра на антената значи е парабола Явно трябва малко толерантност щото наистина 180 няма как да видите от Бг ама аз го разбирам така.. виждате всичко от 28 изток до хоризонта на изток . Дано бях полезен, за да си направите уточненията. Та съвета на колегата по-горе да настроите по 28 и после проверка по 75 Е не е лоша хич.
__________________
Бинарната математика са я измислили циганите. Тука има - тука нема.
Отговори с цитат
  #14  
Стар 17-09-2013
Зрител Зрител не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Aug 2012
Мнения: 94
Благодари: 4
Получил благодарност:
28 пъти в 14 поста
Сваляния: 9
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Добре е да започнеш от тук
http://www.dishpointer.com/
като дори може да зададеш мотор и да ти даде как да го настроиш

Тук също има полезна информация.
http://www.satbeams.com/footprints

Четеш и пробваш.
И напиши размер на антената, тип на антената и мотора и евентуално какъв приемник имаш, така ще ти се увеличи шанса някой да ти помогне.
Отговори с цитат
  #15  
Стар 17-09-2013
harryzz harryzz не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: May 2009
Мнения: 11
Благодари: 2
Получил благодарност:
1 път в 1 пост
Сваляния: 17
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Dalavera Вижте мненията
Колега, не знам колко си некомпетентен но вече знам, че не щеш да четеш или не можеш. По скоро - едно си баба знае и едно си баба бае. Попитах те каква ти е антената - оффсет или парабола? Ако правиш разлика между тях, де. После този мотор какъв е - линеен или Н-Н? Окачването на антената ти какво е полярно или си с Н-Н мотора. Как да ти обясним неща като ти дори не ни казваш какъв е двигателя ти? Има голема разлика при настройките на линеен и Н-Н двигател. За дизелов, бензинов, на газ, твърдо гориво, парни, ядрени и слънчеви двигатели не знам как е! Така, че ако може поне малко по ясно. И не се сърди на маитапите ни, но не си прав. Много не коректно питаш! Въпроса ти изглежа така - къде е златната рибка!?
Здравей
Антената е: TRIAX TD-110 OFF SET
мотора: Sky Sat MG-3900 LPC
(http://www.*********.com/index.php?m...roducts_id=962)

това са нещата със които разполагам. Мисля че с постовете които изчетох във форума и коментарите тук ще успя да се справя.

поздрави
Захари

Последно редактирано от harryzz : 17-09-2013 на 22:55
Отговори с цитат
  #16  
Стар 17-09-2013
harryzz harryzz не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: May 2009
Мнения: 11
Благодари: 2
Получил благодарност:
1 път в 1 пост
Сваляния: 17
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от om63 Вижте мненията
Тя ширината в случая не е съществена Дължината е по-важна за да гониш 180 .. подозирам изток, щото въпреки бъзиците от източна тераса няма как да се види запад доколкото съм запознат с архитектурата. Колегите прекаляват малко, ама в БГ форумчетата е така.
Уточнете какъв е модела на мотора - дали е Н-Н - дето цялата антена се закрепва на тях или е просто линеен - в смисъл врътка антенката като му се разпъва рамото - прилича малк на хидравлика за багер
Антената ако конвертора се крепи на една пръчка ( понякога са повече ) отдолу и е несиметрично разположен спрямо центъра и е офсетна. Ако конвертора е закрепен на три пръчки и виси точно в центъра на антената значи е парабола Явно трябва малко толерантност щото наистина 180 няма как да видите от Бг ама аз го разбирам така.. виждате всичко от 28 изток до хоризонта на изток . Дано бях полезен, за да си направите уточненията. Та съвета на колегата по-горе да настроите по 28 и после проверка по 75 Е не е лоша хич.
Много благодаря
ето един човек който ме разбрал все пак
Правилно сте ме разбрали. Антената е офсетова, мотора е H-H.

P.S.
за ширината просто забравих кавичките. Имайки предвид израза "по наште ширини" а не буквално

поздрави
Захари

Последно редактирано от harryzz : 17-09-2013 на 22:58
Отговори с цитат
  #17  
Стар 17-09-2013
shamarasat shamarasat не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2012
Мнения: 517
Благодари: 430
Получил благодарност:
119 пъти в 92 поста
Сваляния: 58
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Настрои по 28 и намери и 39 - то за какво ти е друго!!!
Отговори с цитат
  #18  
Стар 17-09-2013
om63 om63 не е на линия
обикновен потребител
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: Варна
Мнения: 871
Благодари: 73
Получил благодарност:
193 пъти в 148 поста
Сваляния: 175
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от harryzz Вижте мненията
Много благодаря
ето един човек който ме разбрал все пак
Правилно сте ме разбрали. Антената е офсетова, мотора е H-H.
Моля. То човек трябва да чете повече и да се бъзика по-малко и да си спомня, че и той от там е тръгнал.
Стискаме палци !
__________________
Бинарната математика са я измислили циганите. Тука има - тука нема.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на om63 за този полезен пост :
Посветения (17-09-2013)
  #19  
Стар 17-09-2013
yavor1 yavor1 е на линия
ХХХ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: По морето
Мнения: 12,806
Благодари: 1,286
Получил благодарност:
4,807 пъти в 3,008 поста
Сваляния: 172
Ъплоуди: 19
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Dalavera Вижте мненията
Колега, не знам колко си некомпетентен но вече знам, че не щеш да четеш или не можеш. По скоро - едно си баба знае и едно си баба бае. Попитах те каква ти е антената - оффсет или парабола? Ако правиш разлика между тях, де. После този мотор какъв е - линеен или Н-Н? Окачването на антената ти какво е полярно или си с Н-Н мотора. Как да ти обясним неща като ти дори не ни казваш какъв е двигателя ти? Има голема разлика при настройките на линеен и Н-Н двигател. За дизелов, бензинов, на газ, твърдо гориво, парни, ядрени и слънчеви двигатели не знам как е! Така, че ако може поне малко по ясно. И не се сърди на маитапите ни, но не си прав. Много не коректно питаш! Въпроса ти изглежа така - къде е златната рибка!?
Що пишеш само да се покажеш колко си велик
Трябва сам да се досетиш, че щом иде реч за ХОБОТ, не винаги става дума за СЛОН
Отговори с цитат
  #20  
Стар 18-09-2013
Аватара на Dalavera
Dalavera Dalavera не е на линия
Просто той!
 

Дата на присъединяване: Jul 2008
Местоположение: София
Мнения: 547
Благодари: 93
Получил благодарност:
127 пъти в 100 поста
Сваляния: 8
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от yavor1 Вижте мненията
Що пишеш само да се покажеш колко си велик
Трябва сам да се досетиш, че щом иде реч за ХОБОТ, не винаги става дума за СЛОН
Защото забравих как се гледа на боб на некоректни хора. Самия факт, че колегата не знае що е то 180, а го е писал (E или W) и от там откъде да знам като е писал хобот дали наистина е има в предвид "слон" или Н-Н мотор или просто така си плямпа. Ти да видя от самото начало коректно поднесена информация за въпроса му. Колегата да спомена нещо за USALS или да каже веднага каква му е антената? С триста зора по средата на темата след куп майтапи споменава за хобот, а за USALS да е споменал? Какво сега аз трябва да седна и да му изпиша отново един куп теми за USALS и Н-Н мотор където колегата даже не е посочил в профила си от къде е, защото и това е от съществено значение за да му се дадат точните кординати които да въведе в приемника за настройката на двигателя. Нали сам разбираш, че така твърде принципно поставен въпроса е малко некоректно?! И един Н-Н двигател се настройва малко по трудно от един линеен, т. е. задават се малко повече данни.
__________________
Парабола 1,4м.; Inverto IDLR-QUDF00-CLASC-OPP; 30W - 50E;
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
въпрос, За, мотор, на, Настройка, повишена, трудност


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Настройка USALS мотор при Dreambox 800 HD Крал Артур МОТОРИ И ПОЗИЦИОНЕРИ 74 20-03-2013 14:07
Настройка антена с мотор, ресийвър и шер dimi911 МОТОРИ И ПОЗИЦИОНЕРИ 7 20-03-2012 20:07
Настройка на парабола с мотор Емилстар Монтаж и настройка на антени 13 22-01-2011 17:41
Помощ за настройка на Антена с H-H мотор данаил Монтаж и настройка на антени 22 17-01-2011 03:06
Настройка на офсетка с мотор, без видимост на юг crazyhorse Монтаж и настройка на антени 4 02-06-2010 17:31


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 07:40.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.