The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > ОБЩИ ДИСКУСИИ за цифрова телевизия

ОБЩИ ДИСКУСИИ за цифрова телевизия Мястото, където може да обсъждате всичко, за което няма обособен форум.

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #11  
Стар 06-01-2012
Аватара на pgi
pgi pgi не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2008
Местоположение: гр. Камено
Мнения: 738
Благодари: 92
Получил благодарност:
210 пъти в 119 поста
Сваляния: 49
Ъплоуди: 0
По подразбиране

И Дневник е издание на Икономедиа.
__________________
Параболи: 90см, 180 см; Офсети: 2хTriax 110, 60см, 90см; Vu+Solo2; Octagon SF8008, DM500S; Golden Media Uni-Box 9060 CRCI HD PVR; DiSEQ 8/1
Отговори с цитат
  #12  
Стар 06-01-2012
Аватара на dodo_pv
dodo_pv dodo_pv не е на линия
No Brain, No Pain
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 2,427
Благодари: 861
Получил благодарност:
855 пъти в 550 поста
Сваляния: 69
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от pgi Вижте мненията
Що за глупост си написал?
Капитал остана единствения свестен вестник в България.
"
Медийната компания Modern Times Group (MTG) смята да отпише активи в размер на около 360 млн. евро заради инвестициите си в телевизионни канали в България и Словения, съобщиха съобщава "Капитал". "

Колега, горното не съм го писал аз! Никъде в темата няма по-голяма глупост от тази. Аз не коментирам изданията в България, нито имам претенции да знам кой е единствения свестен вестник у нас. Споделям единствено, че е недопустимо за журналист и още повече- за главния редактор на свесен вестник да допуска такъв малоумен жълт анонс! По същата "логика" и аз си позволявам да правя квалификации, нали все пак, това е форум и всички сме "анонимни"?
Отговори с цитат
  #13  
Стар 06-01-2012
Миро Миро не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: София
Мнения: 384
Благодари: 96
Получил благодарност:
138 пъти в 64 поста
Сваляния: 64
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от skurat Вижте мненията
Oк,ще го имам впредвид за интервалите.
Защо трябва да е гледам тихичко ???? Всички ли трябва да сме като теб, да гледаме тихичко ????? От такова тихичко ( или такива,тихи като теб) Държавата ни затъва, не мислиш ли ????? Това, че те карам да не ни натрапваш мнението си (което си мислиш, че е меродавно) и ти предлагам да си чоплиш "битивиту" не ме прави тих, нали? Напротив!
Ти ако обичаш да си тих, Аз не обичам.
Хайде лек ден, няма смисъл да се заяждаме, гледай квот те кефи и се радвай на живота.

ПС: Кои ти каза че нямали предавания ????
Господари на ефира, Комиците, Пълна лудница. Малко ли са ????

От предаванията на БТВ гледам само, Комиците, Пълна лудница и Домашен арест. Новините отдавна ги гледам по Тв 7
За новините съм съгласен.
Отговори с цитат
  #14  
Стар 06-01-2012
севал севал не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2010
Мнения: 180
Благодари: 4
Получил благодарност:
10 пъти в 4 поста
Сваляния: 8
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Как са загубили 330 млн. Евра за 3 години! Това не ми звучи достоверно. С толкова пари в България можеш да искараш много повече време в ефир. Да не са платили 300 млн. Евра за Висшата лига.Струва ми се, че източника на новината е понадул поне 10 кратно сумата.
Отговори с цитат
  #15  
Стар 06-01-2012
турбо турбо е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2011
Мнения: 840
Благодари: 310
Получил благодарност:
267 пъти в 165 поста
Сваляния: 33
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от севал Вижте мненията
Как са загубили 330 млн. Евра за 3 години! Това не ми звучи достоверно. С толкова пари в България можеш да искараш много повече време в ефир. Да не са платили 300 млн. Евра за Висшата лига.Струва ми се, че източника на новината е понадул поне 10 кратно сумата.
Ако сумата е вярна, напрактика се оказва че Нова Тв една голяма пералня за пари. Въпроса е друг няма ли да се направи разследване как могат да се направят такива огромни разходи и загуби.
Отговори с цитат
  #16  
Стар 07-01-2012
Аватара на pgi
pgi pgi не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2008
Местоположение: гр. Камено
Мнения: 738
Благодари: 92
Получил благодарност:
210 пъти в 119 поста
Сваляния: 49
Ъплоуди: 0
По подразбиране

За да не говорим глупости, ето цялата статия, нека всеки сам си направи изводите:
Медийната компания Modern Times Group (MTG) смята да отпише активи в размер на около 360 млн. евро, заради инвестициите си в телевизионни канали в България и Словения, съобщиха от централата на MTG в Стокхолм. Само от преоценката на участието й в българския телевизионен канал "Нова телевизия", която компанията придоби през 2008 г., компанията ще направи еднократен не-кешов разход в размер на 330 млн. евро. Останалата част е свързана със словенската телевизионна мрежа TV3, която компанията дори планира да затвори през следващите месеци.

MTG плати 620 млн. евро за покупката на "Нова телевизия". Година по-късно компанията отчете спад в стойността на активите си в размер на 296 млн. евро. Новата сума в размер на 330 млн. евро също е свързана със сделката. Разходите са не-кешови и с отчитането им компанията приключва отразяването на сделката в баланса си.

"Намаляването на стойността на активите на компанията са основно не-кешови и отразяват главно работната среда в България, където телевизионният рекламен пазар все още не се е върнал към растеж, а разширяването на проблемите в еврозоната продължават да оказват въздействие", коментира президентът и главен изпълнителен директор на компанията Ханс-Холгер Албрехт. "Това не засяга нашата обвързаност с пазара или вярата ни в дългосрочния потенциал на операциите ни в България", допълва той.

MTG купиха "Нова телевизия" точно преди да избухне финансовата криза през 2008 г., след която българската икономика тръгна надолу, а рекламният пазар се срина изключително рязко. Огромната инвестиция на MTG в българския канал изглеждаше оправдана в момента на сключване на сделката, но само месеци след това стана ясно, че мултинационалната компания няма сериозни шансове да излезе на печалба от покупката в средносрочен план. Въпреки непрекъснатите слухове за продажба "Нова телевизия", представители MTG категорично отричаха подобно намерение.

От групата обаче не са оптимисти за бъдещето на медийния бизнес в Словения. Говорител на MTG коментира пред сайта C21, че малкият словенски пазар вече не предлага на компанията ръста, на който тя се надява. И въпреки, че компанията е увеличила пазарния си дял, откакто се премести в страната през 2006 г., тя все още е номер две след Central European Media Enterprises (в България групата е собственик на телевизиите и радиата част от bTV Медиа Груп и bTV Радио Груп).

"Ние не вярваме, че ще можем да направим пари, които да избият инвестициите ни, така че поради тази причина се оттегляме и планираме да концентрираме усилията си в друга посока", казва говорителят.

MTG е един от най-големите компании, които работят в сферата на радио и телевизионното излъчване е Европа. Тя притежава изцяло или дялове в канали, които се гледат от около 125 млн. зрители в 35 държави в Скандинавия, Прибалтика, Русия и Източна Европа.

http://www.capital.bg/biznes/kompani...d_zaradi_nova/
__________________
Параболи: 90см, 180 см; Офсети: 2хTriax 110, 60см, 90см; Vu+Solo2; Octagon SF8008, DM500S; Golden Media Uni-Box 9060 CRCI HD PVR; DiSEQ 8/1
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
000, 330, mtg, загуби, Нова, от, ТВ


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
СКАНДАЛ В НОВА ТВ! Джак Дъра-Бъра 2 10-11-2011 22:31
Eutelsat загуби спътника W3B, който токущо бе изведен на орбита spacebeam Новини 0 31-10-2010 21:50
DM SAT на нова честота alexi НОВИ ЧЕСТОТИ 3 26-10-2010 23:43
“Нова” излъчва концерта на Георги Христов в НДК по Нова година ТИНТИН ДРУГИ 0 02-11-2009 16:37
Индия загуби връзка със своята лунна сонда spacebeam Новини 0 30-08-2009 00:11


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 17:45.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.