The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДЪРА-БЪРА > Дъра-Бъра

Дъра-Бъра Тук се обсъжда всичко което не е свързано с цифровата телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #1  
Стар 10-12-2010
Джак Джак не е на линия
Мореплавател
 

Дата на присъединяване: Dec 2007
Местоположение: София
Мнения: 5,815
Благодари: 1,820
Получил благодарност:
1,999 пъти в 856 поста
Сваляния: 126
Ъплоуди: 17
По подразбиране MoneyGram - никога повече!

Днес за пръв път преведах пари чрез MoneyGram и никога повече няма да повторя тази грешка. Ще споделя с вас приключението си, за да не го повторите и вие.

1. Мотото "С MoneyGram изпращате БЪРЗО до цял свят", няма нищо общо с истината. Поне не и в банките на UniCredit в България, които са представител на MoneyGram.
В първата банка ме пренасочиха към съседен клон, защото в тази могли били само да получават, но не и да изпращат. Отивам в съседния клон, който всъщност е на няколко километра, а там касиерката КОЯТО МОЖЕ ДА РАБОТИ С MONEYGRAM била в обедна почивка. Другата касиерка ми каза да изчакам можещата, да се наяде! А никъде в в работното време не е споменато за обедна почивка. Нищо, почаках си 10-на минути да се наобядва въпросната госпожа, въпреки че първата ми мисъл бе да им тегля една майна и да излеза на минутата от банката. Но в името на "научния експеримент" за който трябва да попълня баланса си в sprypay.ru реших да изчакам.

Най-сетне въпросната госпожа се появи и още дъвчейки ме попита колко пари искам да преведа. - 26.25$ казах аз. - Ама тук левовете ги обръщаме в евро, а те там ги получават в долари и сумата може да се размине - мляскайки ми заобяснява госпожата. Тъй като не ми се чакаше повече, великодушно казах, да прибавят едно доларче отгоре, за резерв. - Добре, дайте си личната карта, сега ще отида при колежката която може да влезе в системата и ще ви кажа точно колко лева трябва да дадете за да получат 26,25$ - каза тя, взе ми личната карта и изчезна зад една врата... Значи можещите колежки били две - едната може да влиза в системата, а другата може да работи със системата! И така в чакане изминаха още 15 минути, за да се появи и да ми каже, че ще струва 21 Евро.

Вече доста изнервен, бързайки да излезна от задушния салон и да си върша работата, й казах че няма проблем и я пришпорих да побърза. - Момент - каза тя - сега да оформим документите за превода - и изчезна зад същата врата. След още 15 минути излиза с листове в ръка и ми казва 64.65 ст. - Но нали казахте 21 евро - озадачено питам аз... - Таксата за превод е 12 евро по най-ниската тарифа - ми отвръща невъзмутимо банкерката, въпреки че още в началото бе длъжна да каже за таксата, но и аз трябваше да попитам, така че реших да не правя проблем, да платя и да се омитам от тази мухлясала банка. Така "БЪРЗОТО" превеждане на пари се извърши за 40 минути, а от отсрещната страна все още не са получили превода... 1$ ми излезе 2.44 лв (с един лев повече над курса)!...

Та съвета ми е - никога повече с MoneyGram освен ако няма друга алтернатива и никога повече в UniCredit Bank, освен ако нямате много време за губене и голямо търпение.

Бихте ли споделили кой е най-евтиния начин да се зареди сметка в sprypay.ru (ако тук има притежатели на сметки в sprypay)?
__________________
QUICKBUTTON Mod by Jack 1.3 & Lite (за Енигма 2 приемници)
DM800 320HDD REV:M, Triax 88 {13E, 19E, 23,5E, 28,2E, 39E}, Triax 78 {5W/4W, 1W, 5E, 7E/9E}, DiseqC EMP CENTAURI 9/1 | DiseqC Opticum 4/1, Alps, Inverto, Invacom
Отговори с цитат
Следните потребители (5) благодарят на Джак за този полезен пост
krasix (11-12-2010), tenev666 (10-12-2010), thunderstorm6 (10-12-2010), vauzunov (10-12-2010), vladobggr (10-12-2010)
  #2  
Стар 10-12-2010
alex78 alex78 не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Dec 2009
Мнения: 879
Благодари: 312
Получил благодарност:
179 пъти в 126 поста
Сваляния: 48
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Защо темата е Мъниграм. Според мен трябва да е за умрялата Булбанк. 6 години ползвам Мъниграм от Англия и България,проблем съм нямал. В Райфайзенбанк също има Мъниграм, пробвай там и ще се увериш че грешката не е в тях.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 10-12-2010
Стоян Стоян не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Мнения: 2,846
Благодари: 241
Получил благодарност:
902 пъти в 485 поста
Сваляния: 43
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Аз много пъти преди по други форуми съм писал за ниското ниво на касово обслужване в Булбанк. Имам интернет банкиране и гледам почти да не ходя в клоновете. Освен ако не трябва да подпиша нещо или да внеса пари, които рядко идват при мен в брой.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 10-12-2010
Джак Джак не е на линия
Мореплавател
 

Дата на присъединяване: Dec 2007
Местоположение: София
Мнения: 5,815
Благодари: 1,820
Получил благодарност:
1,999 пъти в 856 поста
Сваляния: 126
Ъплоуди: 17
По подразбиране

И аз имам интернет банкиране, но то е такова, че само на получатели, които с документ подаден лично в банката от мен, съм разрешил да се превеждат средства през интернет банкирането ми. От съображения за сигурност.
Но е крайно време да заменя AMEX карта си с международна VISA и да не се занимавам с глупости.
На MoneyGram са им високи таксите. Не очаквах за тази сума да вземат толкова висока такса (12 Евро такса за 26 долара превод). Не знам при по-голяма сума каква би била таксата пък и не смятам занапред да опирам до тях.
__________________
QUICKBUTTON Mod by Jack 1.3 & Lite (за Енигма 2 приемници)
DM800 320HDD REV:M, Triax 88 {13E, 19E, 23,5E, 28,2E, 39E}, Triax 78 {5W/4W, 1W, 5E, 7E/9E}, DiseqC EMP CENTAURI 9/1 | DiseqC Opticum 4/1, Alps, Inverto, Invacom
Отговори с цитат
  #5  
Стар 10-12-2010
alex78 alex78 не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Dec 2009
Мнения: 879
Благодари: 312
Получил благодарност:
179 пъти в 126 поста
Сваляния: 48
Ъплоуди: 0
По подразбиране

На 100 паунда оттук превода ми е 5 паунда, с Мъниграм.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 10-12-2010
Стоян Стоян не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Мнения: 2,846
Благодари: 241
Получил благодарност:
902 пъти в 485 поста
Сваляния: 43
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Това ми напомня една от първите ми вноски по ипотеката тук в София. В бившата вече Биохим, слята в Булбанк. Ипотечният ми кредит в евро, обслужващата сметка по него и тя в евро. Аз още млад и зелен в тая афера. Реших и аз да се направя на мъж и вместо да внеса стойността на еврото в левове, незнайно защо реших през интернет банкирането да направя валутен превод по валутната ми сметка.

И каква олелия! Не стига, че преводът закъсня с 2-3 дни, ами ме одрусаха и яка такса. Защото преводът минал през чуждестранна банка и кореспондентски сметки, за да пристигне по моята еврова сметка в същата банка. Това беше ужасяваща простотия от моя страна и сега с умиление си я спомням.

Разбира се, вече нашата платежна система е част от общоевропейската TARGET2 и такива продължителни и скъпоструващи трансферни драми са невъзможни повече.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 10-12-2010
Аватара на Rabin
Rabin Rabin не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Aug 2010
Местоположение: София
Мнения: 1,672
Благодари: 1,041
Получил благодарност:
472 пъти в 265 поста
Сваляния: 37
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Точно в тая банка обслужването с клиенти е еталон... за простотия! Не познавам някой да не ги "благославя" до девето коляно!
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Rabin за този полезен пост :
dodo_pv (21-12-2010)
  #8  
Стар 10-12-2010
Джак Джак не е на линия
Мореплавател
 

Дата на присъединяване: Dec 2007
Местоположение: София
Мнения: 5,815
Благодари: 1,820
Получил благодарност:
1,999 пъти в 856 поста
Сваляния: 126
Ъплоуди: 17
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от alex78 Вижте мненията
На 100 паунда оттук превода ми е 5 паунда, с Мъниграм.
Ето такава такса разбирам, но за 42 лв. превод да вземат 24 лв. такса, това вече ми се струва множко. Не знам дали е по стандартни тарифи на MoneyGram или UniCredit Bank си е сложила тази такса, но вече няма значение. Следващия път ще захраня сметката си в Sprypay с най-обикновен банков превод. Разбира се, през друга банка!
__________________
QUICKBUTTON Mod by Jack 1.3 & Lite (за Енигма 2 приемници)
DM800 320HDD REV:M, Triax 88 {13E, 19E, 23,5E, 28,2E, 39E}, Triax 78 {5W/4W, 1W, 5E, 7E/9E}, DiseqC EMP CENTAURI 9/1 | DiseqC Opticum 4/1, Alps, Inverto, Invacom
Отговори с цитат
  #9  
Стар 10-12-2010
Аватара на емо111
емо111 емо111 не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Apr 2010
Мнения: 114
Благодари: 32
Получил благодарност:
20 пъти в 17 поста
Сваляния: 51
Ъплоуди: 0
По подразбиране -

При БГ банките е ужас.За 8 евро да се пратат по IBAN в немско ми искаха 20 евро за такси и комисионни.Добре ,че швабата се съгласи та развалихме сделката.Дълго време му бе чудно каква е тая такса и накрая ми каза ,че БГ банките са големи разбойници.
Отговори с цитат
  #10  
Стар 10-12-2010
Аватара на Илия Иванов
Илия Иванов Илия Иванов не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Mar 2008
Местоположение: София
Мнения: 562
Благодари: 69
Получил благодарност:
173 пъти в 88 поста
Сваляния: 4
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Джак Вижте мненията
Ето такава такса разбирам, но за 42 лв. превод да вземат 24 лв. такса, това вече ми се струва множко. Не знам дали е по стандартни тарифи на MoneyGram или UniCredit Bank си е сложила тази такса, но вече няма значение. Следващия път ще захраня сметката си в Sprypay с най-обикновен банков превод. Разбира се, през друга банка!
Таксата е стандартна. 12 евро за посочената сума... Множко е, но и Уестърн Юнион са скъпчии, просто защото се разчита на спешността на случая, когато се ползват. В повечето случаи банковият превод е по-евтин, но за тази сума едва ли щеше да си на далавера, тъй като при поемане на разноските минимум 15-20 лв. щяха да са разходите.. Така че ако превеждаш по банков път, превеждай по-големи суми.

И, за да видиш, че въобще не си платил толкова много, виж какво би платил с моята "любима банка"

* Изходящ превод в чуждестранна валута
– 0,15% min. BGN 35
max. BGN 400 +
клауза OUR – BGN 60...

Или в твоя случай такса 95 лв.


Последно редактирано от Илия Иванов : 10-12-2010 на 16:01
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
moneygram, никога, повече


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Повече златни хитове по MAD ТИНТИН МУЗИКА 7 31-10-2012 20:05
Повече за bTV Action Джак EPG - TV ПРОГРАМИТЕ - Какво, Къде и Кога може да се гледа 25 22-01-2011 18:05
Защо читавите хора ходят за банани,а търгашите и отдел "гъзоблизане и федерки" никога Чък Норис Анкети 16 09-11-2010 09:09
БНТ иска повече реклама Джак Дъра-Бъра 2 10-02-2010 09:17
Bis TV с повече от 200.000 абоната ТИНТИН Новини 1 01-12-2009 14:24


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 17:47.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.