The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > САТЕЛИТНИ АНТЕНИ

САТЕЛИТНИ АНТЕНИ Дискусии за сателитните антени. Параболични, офсетови, тороидални. Монтаж, настройки, направи си сам.

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #21  
Стар 06-01-2013
Аватара на moreg
moreg moreg е на линия
Сат фен
 

Дата на присъединяване: Sep 2008
Местоположение: София
Мнения: 1,769
Благодари: 498
Получил благодарност:
421 пъти в 285 поста
Сваляния: 102
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Работата не е никак проста, аз също съм опитвал, но оптимална настройка без спектроанализатор трудно се постига, да не кажа че ще мръзнеш цял ден на тоя покрив и после най-много парите, които си спестил от настройката да ги дадеш за лекарства криво ляво ще излезе нещо но ще липсват някой транспондери......говориме за оптимална настройка, която без уред неможеш да я постигнеш!!! иначе без уред могат да ти излезнат силните транспондери без проблем, но да докараш цялата дъга на максимум е трудна задача. То неслучайно хората си имат професионални спектроанализатори за тая работа, които струват немалко пари.
Слепешката е трудно.
__________________
DM 920 UHD, DM 500 HD

Последно редактирано от moreg : 06-01-2013 на 13:14
Отговори с цитат
  #22  
Стар 06-01-2013
Аватара на vaskonay
vaskonay vaskonay не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Dec 2011
Местоположение: София
Мнения: 96
Благодари: 6
Получил благодарност:
5 пъти в 4 поста
Сваляния: 31
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Илийан06 Вижте мненията
Най лесния начин е да използваш функция USALS от приемника ,задай географска ширина и дължина за където се намираш ,движиш мотора за спътник център при който искаш да имаш най много сигнал и остава да настроиш антената .Ако дадеш център 23.5Е от 65Е до 7W трябва да ти излиза всичко.При мен е така с паница 90 см.
Да, но нали има първоначални настройки/позиция на мотора, абсолютен юг и т.н./?
Отговори с цитат
  #23  
Стар 06-01-2013
Аватара на Brian
Brian Brian не е на линия
Big Brain Big Pain
 

Дата на присъединяване: Mar 2011
Местоположение: Пловдив
Мнения: 3,703
Благодари: 297
Получил благодарност:
870 пъти в 552 поста
Сваляния: 45
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Морег, не съм съгласен! Трябва ти само точен нивелир и нещо с което да мериш силата/качеството на сигнала. Но трябва да се започне от монтажа на стойката, както и един - два слаби транспондера по които да настройваш.
__________________
Отговори с цитат
  #24  
Стар 06-01-2013
Аватара на moreg
moreg moreg е на линия
Сат фен
 

Дата на присъединяване: Sep 2008
Местоположение: София
Мнения: 1,769
Благодари: 498
Получил благодарност:
421 пъти в 285 поста
Сваляния: 102
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от d3v1c3nv11 Вижте мненията
Морег, не съм съгласен! Трябва ти само точен нивелир и нещо с което да мериш силата/качеството на сигнала. Но трябва да се започне от монтажа на стойката, както и един - два слаби транспондера по които да настройваш.
Че става става, но не е никак просто за човек, който няма и понятие изискват се определени познания.... да се изкара телевизор горе да се знае с този размер антена кои най-слаби транспондери могат да се гонят, елевация/деклинация!!! абсолютно вертикална стойка и упоритост най-вече за да се докара максималната настройка.
Аз въпреки че имам познания и мога да го направя не бих са захванал защото просто не е оправдано да се мъча цял ден без уред и да мръзна горе, и да спестя 30 лв. примерно, предпочитам да си викна хора с спектроанализатор да си им платя да я ностроят за 20 минути и да се приключи, нали и те трябва хляб да ядът все пак
__________________
DM 920 UHD, DM 500 HD
Отговори с цитат
  #25  
Стар 06-01-2013
Аватара на basti
basti basti не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Nov 2009
Мнения: 308
Благодари: 5
Получил благодарност:
54 пъти в 48 поста
Сваляния: 43
Ъплоуди: 0
По подразбиране 800 SE

Цитирай:
Първоначално написано от d3v1c3nv11 Вижте мненията
Морег, не съм съгласен! Трябва ти само точен нивелир и нещо с което да мериш силата/качеството на сигнала. Но трябва да се започне от монтажа на стойката, както и един - два слаби транспондера по които да настройваш.
Да човека си качил тв-то и приемника на покрива знае на кой спътник коя честота е силна коя слаба,тогава може и да се справи за два три часа да направи орбита на Антената,но ако не разбира.........

ПП.Батерият ми е нова на спектъранализатора издържа 4 часа поне,но нека хората да се понаучат както ние през 90-те!
Отговори с цитат
  #26  
Стар 06-01-2013
Аватара на Brian
Brian Brian не е на линия
Big Brain Big Pain
 

Дата на присъединяване: Mar 2011
Местоположение: Пловдив
Мнения: 3,703
Благодари: 297
Получил благодарност:
870 пъти в 552 поста
Сваляния: 45
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Само не разбрах как със спектроанализатора правите стойката вертикална за 20 мин. Понякога излишно се усложняват нещата! Не можеш да разчиташ на една моторетка, че ще ти изкара и най-слабите транспондери с прецизна настройка. Може да настройваш прецизно една фиксирана антена - за това съм съгласен, но антена на мотор!?! Хайде моля
Просто и ясно в три стъпки:

1-та и най важна - стойка абсолютно вертикална!
2. Еливация на мотора и завъртането му през USALS на 23.5 някъде
3. Монтаж на антената като белега на рога и конвертора са на една линия и се затяга по азимут.
4. Елевацията се наглася от антената, азимута от стойката тръба/мотор като се цели визуална цел която сте набелязали с DishPointer - да линка води към менюто на форума.
5. 20 мин по късно: Готови сме и си пием бирата пред ТВ
__________________
Отговори с цитат
  #27  
Стар 06-01-2013
Аватара на basti
basti basti не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Nov 2009
Мнения: 308
Благодари: 5
Получил благодарност:
54 пъти в 48 поста
Сваляния: 43
Ъплоуди: 0
По подразбиране 800 SE

На това му се казва опит...
Отговори с цитат
  #28  
Стар 06-01-2013
Аватара на Brian
Brian Brian не е на линия
Big Brain Big Pain
 

Дата на присъединяване: Mar 2011
Местоположение: Пловдив
Мнения: 3,703
Благодари: 297
Получил благодарност:
870 пъти в 552 поста
Сваляния: 45
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Не опит, а четене на инструкцията за монтаж на мотор
__________________
Отговори с цитат
  #29  
Стар 06-01-2013
Аватара на basti
basti basti не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Nov 2009
Мнения: 308
Благодари: 5
Получил благодарност:
54 пъти в 48 поста
Сваляния: 43
Ъплоуди: 0
По подразбиране 800SE

Ако човека разбира терминологията дали щеше да търси помощ!!! И най накрая това не е Антена на балкона за да си правиш каквото изкаш......
Отговори с цитат
  #30  
Стар 06-01-2013
Аватара на njor
njor njor не е на линия
Човек
 

Дата на присъединяване: Nov 2009
Местоположение: София
Мнения: 2,573
Благодари: 1,115
Получил благодарност:
1,594 пъти в 785 поста
Сваляния: 181
Ъплоуди: 3
По подразбиране

В интерес на истината в това време не е за предпочитане човек да се учи да настройва мотор.
Но настройката на мотор не е 20-тина лева така че при по хубаво време няма проблем да се загубят някой и друг час и човека сам да си настои моторетката.Още повече това се прави по правило с приятел и когато е подплатено с предварително четене не е чак толкова неприятно.
Няма смисъл да говорим за удовлетворението след добре свършена работа и научаване на нещо ново,без да забравяме за спестените пари.
Все пак да не забравяме че всички сме тръгнали от там.
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
антена, добър, За, на, настрайка, Настройка, търся, човек


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Търся човек от Варна за донастройка антена към Интелсат12 Досев САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 23 09-11-2012 22:46
Имам много добър сървър и търся N-линия на Сателайт БГ! direktor Кошче 1 26-10-2011 16:40
Търся човек от Младост със сателитна телевизия за update на CAM speedycars Обсъждане и коментари за българските оператори и българските програми 40 01-08-2011 11:51
Търся антена GS-140 gogyto Приключили продажби 42 18-05-2011 22:27
Търся офсетова антена 1.60 tenev666 САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 9 27-02-2011 13:23


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 21:17.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.