The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Българските оператори и програми на Български > ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия

ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия
Горещ телефон: 0700 17 000, Спътник Intelsat 12 (45E)
Списък с честоти и параметри на програмите от пакета на Vivacom TV

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #21  
Стар 04-02-2017
Аватара на jack82
jack82 jack82 е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Aug 2011
Мнения: 2,206
Благодари: 602
Получил благодарност:
472 пъти в 335 поста
Сваляния: 91
Ъплоуди: 1
По подразбиране :)

Не се безпокойте утре като дойдат техниците може да оправят повредата и след това всичко да си е по мед и масло
__________________
Нямам нищо само чета и си пиша
http://www.speedtest.net/result/3797217844.png
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на jack82 за този полезен пост :
Ана Минева (04-02-2017)
  #22  
Стар 04-02-2017
sa6o91 sa6o91 не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Jan 2011
Мнения: 152
Благодари: 745
Получил благодарност:
28 пъти в 18 поста
Сваляния: 2
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Блажени са вярващите. От голям оператор може да очаквате само обвързване и проблеми.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на sa6o91 за този полезен пост :
Ана Минева (04-02-2017)
  #23  
Стар 04-02-2017
Аватара на Златанов
Златанов Златанов не е на линия
Спец
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Мнения: 3,408
Благодари: 115
Получил благодарност:
1,360 пъти в 657 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Ако е оптика, такива проблеми изобщо не трябва да са чести. На местата, където ползвам оптика, а те са поне 6-7, прекъсване от пускането на услугата е имало общо 6 пъти, единият от които направих аз - срязах си влакното. Не съм на Виваком, но това общо няма. Ако е оптика, вероятността от проблем е почти нулева, освен ако някое устройство не е дало фира.
Отговори с цитат
  #24  
Стар 04-02-2017
yavor1 yavor1 е на линия
ХХХ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: По морето
Мнения: 12,800
Благодари: 1,285
Получил благодарност:
4,805 пъти в 3,007 поста
Сваляния: 172
Ъплоуди: 19
По подразбиране

И аз съм на оптика от доста години, първоначално имах проблем, дойдоха други техници, скъсиха оптичния кабел с 5-6мм , не бил правилно срязан и от тогава нито един проблем .
Имам и на Мтел/Близуу от година , за периода е имало 3-4 срива на нета.
Отговори с цитат
  #25  
Стар 04-02-2017
Ана Минева Ана Минева не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Feb 2017
Мнения: 14
Благодари: 6
Получил благодарност:
3 пъти в 3 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Проблемите ми са точно както ги описах в първия пост. В деня след инсталацията на VIVACOM FiberNet 100 (тарифния ми план) нямах интернет и трябваше да си запиша час за други техници след 3 дни. На 08.12.16. До вчера (петък 03.02.17) когато нямах нито телевизия, нито интернет. Телевизията инсталираха на 24.12.16. Това е документирана история. От дългото ползване на М-тел услугите, знам, че трябва да имам няколко рутера, един задължително чисто нов. На тези, които намекнаха за качеството на оборудването ми, задкомпютърното у-во и пр. ще кажа само, че моята майка беше една от първите, които въведоха IBM машините в България. Аз не съм си играла на кукли, а на компютър, като си зареждах първо ДОС-а, а след това играта от 5.25 инчова дискета. Преди да пише нещо - човек по-добре да брои до 10. Писах всичко това, само да кажа, че 3 дни без интернет са мъчение за мен. Има други доставчици, които предлагат значително по-добри условия от 10-дневен срок за техническа помощ. Както е при Виваком.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Ана Минева за този полезен пост :
Посветения (05-02-2017)
  #26  
Стар 04-02-2017
Аватара на Астрал
Астрал Астрал не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Apr 2013
Местоположение: Ловеч
Мнения: 725
Благодари: 107
Получил благодарност:
341 пъти в 176 поста
Сваляния: 7
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Да дам просто съвет към авторката на темата.Първо да кажа,че никога не съм бил фен на пакетните услуги,подобни на тези като при вас,едно че срока изпуснете ли за плащане всичките ви услуги заминават от един път и другото което са авариите..При мен бе нещо подобно с друг оператор,спре ли едната услуга след това започва някак да спират и всички останли без знчение тв,тел и прочие...Затова сега съм си на отделен оператор за Интернет чрез Оптика и досега за 2 години са идвали 1 път в нас и за телевизия ползвам съвсем друг оператор за целта.За мен това е най-рентабилното решение и за момента съм супер доволен.Така че помислете и Вие върху това.Успех
__________________
13-16-19 E 85 cm ITV Partner
Tecatel 120см 36 E ,GS B211,TRICOLOR TV
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Астрал за този полезен пост :
Ана Минева (04-02-2017)
  #27  
Стар 04-02-2017
Аватара на дрим
дрим дрим не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Feb 2012
Местоположение: София
Мнения: 7,132
Благодари: 1,291
Получил благодарност:
6,124 пъти в 2,544 поста
Сваляния: 71
Ъплоуди: 8
По подразбиране

Уважаема г-жо Минева,
Нямаше никакви намеци, а директен въпрос за комп, рутер и т.н.
Виждам, че изпитвате огромна нужда да пояснявате мнение след мнение, което за съжаление няма да помогне за възстановяване на услугата Ви!
Единствено може да ни направи съпричастни на Вашия проблем и да стискаме палци да Ви се възстанови услугата ASAP.
Само не разбрах защо са Ви няколко рутера, но аз като малък съм си играл с камиончета, не с дискети

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
__________________
Техническите въпроси на лично, носят полза само на питащият и е неуважение към форума!
За подобни въпроси, използвай ТОВА!


Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на дрим за този полезен пост :
кокович (04-02-2017)
  #28  
Стар 04-02-2017
Аватара на Neo64
Neo64 Neo64 не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Dec 2010
Местоположение: https://www.atleticomadrid.es/
Мнения: 2,921
Благодари: 738
Получил благодарност:
906 пъти в 605 поста
Сваляния: 14
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Виждам , че техническия съпорт е на висота, на вивата.
Какви са тия седмици и прочие в очакване на трупата от тесни "специалисти"
Без да искам , вчера видях , оная случка с жената и оная записна заповед , дето софийското адвокатче и сгънал 35000 лв. и съда я осъдил и продължава да дължи , а нито мангото познава жената , нито се сеща да и е "давал" пари, а бе индийски булгаристан
Братя , не искам да обидя никой , но случая който преразказва госпожата или госпожица , ако е факт то БГ мяза по на Таджикистан.
Срока тука , на ,който и да е САТ, НЕТ и ТВ оператор е 48 часа отстраняване на повредата в дома на клиента , в противен случай почва обратното броене , ако повредата стои повече от 3 дни , без значение дали е събота и неделя и до 7-мия ден не се отстрани ,се намалява 35% от месечната фактура.
В случай , че повредата не се отстрани в рамките на 7 дни , а на 8 -ия фактурата се намалява с 60% и т.н
Как ще ги настигнем хамериканците , питаше покойния Тодор Колев , лека му пръст , а отговор няма
Сашо , аз имах лък от черница опънат с канап и стрели от папур

Последно редактирано от Neo64 : 04-02-2017 на 22:05
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Neo64 за този полезен пост :
Ана Минева (04-02-2017)
  #29  
Стар 04-02-2017
Аватара на 111111
111111 111111 е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Feb 2015
Мнения: 2,382
Благодари: 1,023
Получил благодарност:
1,031 пъти в 675 поста
Сваляния: 7
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Целта на оператора е: да завърже потребителите с повече от една услуги в пакет с цел дългосрочно обвързване за него.

Целта на клиента е: да иска само това което му трябва и да не ползва услуги само на един оператор освен ако не е мазохист.
Също така да ръси сол в раните на оператора, за да не стане мазохист.
__________________
Подпис от долоподписания
Благодари натискайки "Thanks" бутона,
ако сметнеш поста за полезен.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на 111111 за този полезен пост :
Ана Минева (04-02-2017)
  #30  
Стар 04-02-2017
Аватара на Астрал
Астрал Астрал не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Apr 2013
Местоположение: Ловеч
Мнения: 725
Благодари: 107
Получил благодарност:
341 пъти в 176 поста
Сваляния: 7
Ъплоуди: 0
По подразбиране

8. Прекратяване на предоставянето на Услугата
8.1. (Изм., в сила от 29.03.2012 г.) Предизвестие за прекратяване на Договора и предоставянето на Услугата
Абонатът може да иска прекратяване на Договора и на предоставянето на Услугата, без да обосновава причините за това, като подаде в VIVACOM 30-дневно писмено
предизвестие за прекратяване преди изтичането на първоначално уговорения между страните срок или срока, за който е продължен Договорът . В този случай абонатът
заплаща на VIVACOM сумата определена по реда на т.8.4. VIVACOM прекратява предоставянето на Услугата с изтичане на срока на горепосоченото писмено предизвестие.
8.1а. (Изм. в сила от 01.08.2016 г.) Aбонатът има право да прекрати договора без да дължи неустойки с писмено предизвестие в случай на значително и непрекъснато
или редовно повтарящо се несъответствие между действителните и договорените показатели за скорост на интернет услугата, установено с одобрен от Комисия за
регулиране на съобщенията механизъм за наблюдение, като несъответствието трябва да е предизвикано от БТК ЕАД. Абонатът може да прекрати договора като изпрати
писмено предизвестие до БТК, в което посочи в какво се състои неизпълнението и даде подходящ срок за отстраняването му. В случай че БТК не е изпълнило задължението
си в подходящия срок, договорът ще бъде прекратен.
__________________
13-16-19 E 85 cm ITV Partner
Tecatel 120см 36 E ,GS B211,TRICOLOR TV
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
доставка, Интернет, Качеството, на, Телевизия


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Питане за интернет телевизия Росен Райнов IPTV (Internet Protocol Television) 16 02-01-2015 16:40
Интернет телевизия със смарт тв астра IPTV (Internet Protocol Television) 23 05-09-2013 10:58
Readon интернет телевизия Ланселот КОМПЮТРИ и периферия 1 14-02-2010 18:05


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 14:23.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.