The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > Домашен майстор

Домашен майстор Форум в който разбиращите от електроника могат да споделят своя опит

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #11  
Стар 29-12-2016
Аватара на dzumba
dzumba dzumba е на линия
Царя на тъпаците
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Мнения: 12,381
Благодари: 124
Получил благодарност:
5,106 пъти в 2,898 поста
Сваляния: 90
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от elektrik Вижте мненията
Благодаря за полу-адекватните отговори.
Винаги за база,се ползват полуадекватни фундаменти!Ако ползваш адекватни,требе да пазцепиш кесията,ако ползваш полу,стигаш до задаване на въпроси!
Отговори с цитат
  #12  
Стар 29-12-2016
фокус фокус не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Feb 2013
Мнения: 2,347
Благодари: 133
Получил благодарност:
473 пъти в 381 поста
Сваляния: 15
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от балката Вижте мненията
Явно телевизора ви е стар и сте го прежалили за аварии, токови удари, гръмотевици и вредни статични електричества. Не е лошо да помислите да почнете работа в някоя кабеларка или в завод за внедряване на ноу-хау!
То това да е само,навремето самодейците махаха кондензаторите на старите талиги и като върне от шасито,свитки са ми излизали от офазяване на кабелите!!!
Отговори с цитат
  #13  
Стар 29-12-2016
Аватара на elektrik
elektrik elektrik не е на линия
химик
 

Дата на присъединяване: Feb 2011
Местоположение: Перник
Мнения: 213
Благодари: 38
Получил благодарност:
21 пъти в 19 поста
Сваляния: 86
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от dzumba Вижте мненията
Винаги за база,се ползват полуадекватни фундаменти!Ако ползваш адекватни,требе да пазцепиш кесията,ако ползваш полу,стигаш до задаване на въпроси!
Ти затова ли имаш 6000+ мнения? Общи приказки, жълти стотинки и мек х** всеки може да извади. Питах нещо конкретно и получих отговори от компетентни хора, които искаха да помогнат, за което им благодарих. Не вникваш, в това което питам, не знаеш колко спитери съм пробвал за да направя това с този, не ме познаваш, но ме квалифицираш. Аман от съветолози! "Пазцепил" съм кесията с качаствен сплитер, не е в това проблемът, а че искам да науча нещо и питам. Когато не можеш да си от полза какъв смисъл има да пишеш? Или за теб е важен олимпийският принцип? Въпросите са риторични. Благодаря на отзовалите се, спокойна вечер от мен!
Прикрепени изображения
Тип файл: jpg Untitled.jpg (80.8 КБ, 39 разглеждания)
__________________
Антени Offset: 110 х 120см (Tecatel), 72 х 82см (ITV Partner), приемници: 2x DreamBox 800 HD PVR, Мултифийд: 16E, 19.2E, 39E 45E, 46E.
Отговори с цитат
  #14  
Стар 30-12-2016
Аватара на 4oker
4oker 4oker не е на линия
GM OpenPli
 

Дата на присъединяване: Jul 2011
Мнения: 550
Благодари: 191
Получил благодарност:
72 пъти в 65 поста
Сваляния: 261
Ъплоуди: 6
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от elektrik Вижте мненията
Ти затова ли имаш 6000+ мнения? Общи приказки, жълти стотинки и мек х** всеки може да извади. Питах нещо конкретно и получих отговори от компетентни хора, които искаха да помогнат, за което им благодарих. Не вникваш, в това което питам, не знаеш колко спитери съм пробвал за да направя това с този, не ме познаваш, но ме квалифицираш. Аман от съветолози! "Пазцепил" съм кесията с качаствен сплитер, не е в това проблемът, а че искам да науча нещо и питам. Когато не можеш да си от полза какъв смисъл има да пишеш? Или за теб е важен олимпийският принцип? Въпросите са риторични. Благодаря на отзовалите се, спокойна вечер от мен!
Приказките не са му общи,сигнала който ти вкарват е за един /тв -65дб/
практиката на нас абонатите е че включваме още 2-3 и повече твта.Всяка
следваща разпределителна кутия/тапче-сплитер дори и удължител/ след това поключени свалят сигнала х 3 дб. Решението е усилвател при абоната
с настройка и пари.А не ни се дават.И се започва с питанки и отговори
__________________
Нищо не знам,само се уча
Отговори с цитат
  #15  
Стар 30-12-2016
Аватара на Мартинския
Мартинския Мартинския не е на линия
напреднал
 

Дата на присъединяване: Dec 2014
Местоположение: София
Мнения: 1,063
Благодари: 242
Получил благодарност:
264 пъти в 203 поста
Сваляния: 2
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Да ползвам темата, понеже положих кабелите и ще предстои свързване към софийски кабелен оператор като ще се ползва и аналогова, и цифрова, та:
отвън влиза коаксиалката и отива към кутия в хола, която веднъж ще дава на спалнята - tv1, втори път ще дава на телевизора в самия хол - tv 2 и трети път ще дава към втора кутия в коридора, която от своя страна ще дава на "детската" - tv 3 и кухнята tv 4.
Дължината от входа до най-далечната точка - tv 4 е около 30 метра.
Какво да сложа в първата кутия и какво във втората?
Прилагам схема на paint. Благодарско!
Прикрепени изображения
Тип файл: png Capture.PNG (6.0 КБ, 41 разглеждания)
__________________
София: emme esse 100 см на OCTAGON SF8008 и Blizoo, Х96 мах+
Северозападa: А1 Net Box,
emme esse 80 см на EDISION OS MiniPlus и A1 dish + SRT ANT 45 на EDISION Piccollino S2
Отговори с цитат
  #16  
Стар 30-12-2016
Аватара на Златанов
Златанов Златанов не е на линия
Спец
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Мнения: 3,408
Благодари: 115
Получил благодарност:
1,360 пъти в 657 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Първо ще почерпиш техниците, да ти пуснат по-висок сигнал. После в първата кутия слагаш TAP12, от който изхода отива във втората кутия, където ще сложиш сплитер или според зависи TAP8 и изхода към последния, най-далечен телевизор. Но всичко трябва да ти е с висок вход, иначе усилвател.

Към elektrik - dzumba много добре е вникнал и правилно ти е отговорил. Тея гимнастики да отваряш и окъсяваш сплитери, в един момент може да излезе едни нови бордове на телевизорите. По този начин не откриваш топлата вода, а си вкарваш автогол. В случая дали ще направиш кабелите на спайка или ще окъсиш сплитера е едно и също. Само си вържи един комп към някой от телевизорите и веселбата ще започне.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Златанов за този полезен пост :
Мартинския (30-12-2016)
  #17  
Стар 30-12-2016
Аватара на Дедал
Дедал Дедал не е на линия
Спец
 

Дата на присъединяване: Feb 2010
Мнения: 4,933
Благодари: 3,683
Получил благодарност:
1,716 пъти в 1,132 поста
Сваляния: 6
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Тя "веселбата" ще е не само за него , ами и за някой комшия ...
Отговори с цитат
  #18  
Стар 30-12-2016
Аватара на дрим
дрим дрим не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Feb 2012
Местоположение: София
Мнения: 7,132
Благодари: 1,291
Получил благодарност:
6,124 пъти в 2,544 поста
Сваляния: 71
Ъплоуди: 8
По подразбиране

Ако някой от телевизорите връща, ще те спаси само галваничен разделител или тап. Сплитера е като спайката няма галванично развързване там. Качествения сплитер единствено съгласува правилно двата изхода.
Друг е въпроса, че аз предпочитам вместо двоен сплитер да сложа тап на 6dB, той на директния е -4dB, но галванически съм развързан м/у изходите.
Същото е и вместо троен сплитер, който затихва 5.7dB на изход, предпочитам двоен тап на 8, той на директния е -4dB


Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
__________________
Техническите въпроси на лично, носят полза само на питащият и е неуважение към форума!
За подобни въпроси, използвай ТОВА!


Отговори с цитат
  #19  
Стар 30-12-2016
Аватара на Златанов
Златанов Златанов не е на линия
Спец
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Мнения: 3,408
Благодари: 115
Получил благодарност:
1,360 пъти в 657 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Много правилно, Дрим. Сплитерите не са за предпочитане и според мен.
Отговори с цитат
  #20  
Стар 30-12-2016
Аватара на atuani
atuani atuani не е на линия
TV Мастер Джедай
 

Дата на присъединяване: Feb 2008
Местоположение: BG - RUSE , парабола 2.20 см
Мнения: 7,503
Благодари: 7,522
Получил благодарност:
6,348 пъти в 2,923 поста
Сваляния: 86
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Мартинския Вижте мненията
отвън влиза коаксиалката и отива към кутия в хола, която ще дава на - tv1, 2,3,4,5
Предполагам един антенен усилвател за кабелна (20-30 кинта ) ще ти свърши работа ,след него разпредели сигнала ... вярвам ще намериш оптималния вариант ,това което те е посъветвал колегата Златанов с техниците, да ти пуснат по-висок сигнал също е в плюс просто за 5 тв-та едва ли ще минеш без усилвател
__________________
2.20 IPBOX 910 HD DGS <a href=http://www.radikal.ru target=_blank><a href=http://s018.radikal.ru/i500/1503/0c/e5b71085eee3.jpg target=_blank>http://s018.radikal.ru/i500/1503/0c/e5b71085eee3.jpg</a></a>
TV SONY XR-65A83KAEP OLED+ TV Hitachi 55 4K+VU ZERO 4K H96-Pro-Plus-S912
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
въпрос, За, кабелна, относно, сплитерите, Телевизия


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 2 (0 членове и 2 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Кабелна телевизия Делта бобитоо Кабелни [DVB-C] оператори в България 2 18-11-2018 00:49
Въпрос относно оптичен интернет с телевизия без приемник? ЗГЕОРГИЕВГ Обсъждане и коментари за българските оператори и българските програми 7 08-12-2015 20:07
Въпрос относно onlinedirect и някои други доставчици на телевизия Видич IPTV (Internet Protocol Television) 0 27-01-2013 00:57
Продавам 800 SE за Кабелна телевизия! basti Приключили продажби 3 27-08-2012 12:44
Кабелна телевизия САША БЕЛИЯ Приключили продажби 2 10-11-2011 09:26


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 10:11.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.