The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Българските оператори и програми на Български > ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят

ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят
Горещ телефон: 0800 13 800, Спътник Hellas SAT 2 (39E)
Списък с честоти и параметри на програмите от пакета на Булсатком

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #1  
Стар 23-03-2021
Петър Борисов Петър Борисов не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Feb 2021
Мнения: 3
Благодари: 2
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране Проблем с функция запис на приемник Beacon

Прави запис на съответното предаване, но спира записа съвсем непредсказуемо, когато си поиска и не записва до края предаването. Флашката е форматирана на приемника и е достатъчно голяма. Някой има ли идея на какво може да се дължи това?
Отговори с цитат
  #2  
Стар 23-03-2021
Аватара на бендо
бендо бендо е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jan 2013
Местоположение: София
Мнения: 2,132
Благодари: 1,398
Получил благодарност:
510 пъти в 363 поста
Сваляния: 8
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Сложи по-малка флашка
Отговори с цитат
  #3  
Стар 23-03-2021
Ванси Ванси е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2015
Мнения: 371
Благодари: 3
Получил благодарност:
73 пъти в 65 поста
Сваляния: 86
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Следи епг на канала. Ако дойде времето за следващото предаване по програмата, но не е свършило записващото се то тогава ще се случи това
Отговори с цитат
  #4  
Стар 23-03-2021
Петър Борисов Петър Борисов не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Feb 2021
Мнения: 3
Благодари: 2
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Флашката е 64ГБ, от които 16 са заети. Първоначално записваше целият епизод, който съм програмирал за запис. Започна да записва колкото си поиска от вчера, без значение дали таймера за запис е стартиран или съм пуснал ръчно да записва. И още едно питане имам към знаещите - как да тълкувам понятията "времево отместване" и "времево изместване"?
Отговори с цитат
  #5  
Стар 23-03-2021
Tr0ubl3 Tr0ubl3 не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Nov 2012
Местоположение: с. Рударци
Мнения: 31
Благодари: 64
Получил благодарност:
24 пъти в 11 поста
Сваляния: 31
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Това ти е таймшифта. Поне на опенпли, когато е активирано и гледаш да кажем от 30 минути някой канал, можеш да върнеш тези 30 минути назад. Може също така да го дадеш на пауза и когато го пуснеш отново ще продължи откъде си спрял. Аз лично си го ползвам най-много на пауза и после като дойдат рекламите ги превъртам и си се връщам на ЖИВО така да се каже.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 23-03-2021
Ender Ender не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: May 2017
Мнения: 460
Благодари: 17
Получил благодарност:
108 пъти в 88 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Петър Борисов Вижте мненията
Флашката е 64ГБ, от които 16 са заети. Първоначално записваше целият епизод, който съм програмирал за запис. Започна да записва колкото си поиска от вчера, без значение дали таймера за запис е стартиран или съм пуснал ръчно да записва. И още едно питане имам към знаещите - как да тълкувам понятията "времево отместване" и "времево изместване"?

Може би е най-добре първо да се увериш дали проблема не идва от флашката. Пробвай с друг модел и размер или дори със SD карта и преходник. Преди години имах проблем със записа който почти магически се реши със смяната на флашката.

Иначе наскоро се наложи да си сменя кабелния приемник със същата марка но по-нов модел. И се оказа че когато запише предаване над 4гб и се опитам да го изтрия от самия приемник не го изтрива цялото, а само първия файл въпреки че ми показва че е изтрито. От компа иначе се вижда че не е. И по тази причина аз си мислех че имам място но се оказа че е пълна и затова не иска да записва повече. Едва ли при тебе ще е същото, но поне виж когато спре да записва каква големина ти е файла или файловете.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Ender за този полезен пост :
  #7  
Стар 24-03-2021
Петър Борисов Петър Борисов не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Feb 2021
Мнения: 3
Благодари: 2
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Ender Вижте мненията
Може би е най-добре първо да се увериш дали проблема не идва от флашката. Пробвай с друг модел и размер или дори със SD карта и преходник. Преди години имах проблем със записа който почти магически се реши със смяната на флашката.

Иначе наскоро се наложи да си сменя кабелния приемник със същата марка но по-нов модел. И се оказа че когато запише предаване над 4гб и се опитам да го изтрия от самия приемник не го изтрива цялото, а само първия файл въпреки че ми показва че е изтрито. От компа иначе се вижда че не е. И по тази причина аз си мислех че имам място но се оказа че е пълна и затова не иска да записва повече. Едва ли при тебе ще е същото, но поне виж когато спре да записва каква големина ти е файла или файловете.
Смених флашката с по малка и за сега работи коректно. Фoрматирам я на самия приемник във FAT32, а файловете, които се получават са около 1GB за час. Пробвал съм и с бързи карти памет и четец - резултата е непредсказуем. Ту ги вижда записаните файлове, ту не ги вижда. А те могат да се гледат само на приемника, където са записани. На комп не се отварят посмъртно.
Отговори с цитат
  #8  
Стар 24-03-2021
Ender Ender не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: May 2017
Мнения: 460
Благодари: 17
Получил благодарност:
108 пъти в 88 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Ами добре поне че засега ти работи с другата флашка. На мен със SD карта и четец също си записва на моя кабелен приемник който ги прави на формат .ts На стария ми приемник повечето от тея файлове си се четяха и на компа защото бях инсталирал доста кодеци. Сега с новия приемник пак е същото разширение но не ги чете директно от компютър. Обаче се оказа че ако ги конвертирам в друг формат вече са ок. Даже се изненадах че стана.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Ender за този полезен пост :
  #9  
Стар 24-03-2021
Аватара на oldgraf
oldgraf oldgraf е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Sep 2010
Местоположение: София
Мнения: 1,865
Благодари: 354
Получил благодарност:
561 пъти в 383 поста
Сваляния: 37
Ъплоуди: 5
По подразбиране

Нямам идея за приемника и тн, но на FAT32 максималният размер файл е 4ГБ. Може би записваш доста време и ...
Отговори с цитат
  #10  
Стар 24-03-2021
Аватара на vasilstf
vasilstf vasilstf е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Mar 2012
Мнения: 2,149
Благодари: 563
Получил благодарност:
772 пъти в 523 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Петър Борисов Вижте мненията
... А те могат да се гледат само на приемника, където са записани. На комп не се отварят посмъртно.
Един вид криптира файловете. С цел неправомерно празпространение (пиратство). Много от съвременните устройства го правят.
__________________
*** 80cm (13E - 19,2E - 23,5E) *** 80cm (0,8W - 1,9E) *** 60cm (39E - 45/46E) *** Zgemma H9 Combo *** Panasonic viera TX-L42E30E ***
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
beacon, Запис, на, приемник, проблем, функция


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Проблем със запис на Bly Ray дискове TomSoyer КОМПЮТРИ и периферия 11 05-05-2016 17:17
Проблем със седмичен запис Джак DREAMBOX 1 26-02-2012 18:03
Купувам приемник с PVR функция BB_power Приключили продажби 1 24-09-2011 16:42
Проблем при запис Борчо DREAMBOX 10 27-04-2011 20:32
Проблем със запис на двуслойно DVD Трънката Дъра-Бъра 6 04-05-2010 23:19


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 08:26.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.